IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа во Ирак и Авганистан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа во Ирак и Авганистан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 135>
Автор
Порака
boban veles Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boban veles Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:02
NEMOZES VO FLUOR IMA OBEZBEDUVANEAMA PROBEJA VIDI
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:30
Originally posted by DINI50 DINI50 напиша:

fala DeniMK ke idam samo kazi mi dali i kaj Fluor moze da vlezam taka dali i tamo moze da se sluci da nemaat obezbeduvanje

Ako mozes i na ova prasanje da mi odgovoris molim te



imaat obezbeduvanje...nema sansi da velzes bez zakazano...eve Boban probal
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:57
Originally posted by DeniMK DeniMK напиша:

Originally posted by DINI50 DINI50 напиша:

fala DeniMK ke idam samo kazi mi dali i kaj Fluor moze da vlezam taka dali i tamo moze da se sluci da nemaat obezbeduvanje

Ako mozes i na ova prasanje da mi odgovoris molim te



imaat obezbeduvanje...nema sansi da velzes bez zakazano...eve Boban probal
 
Fluor regrutiraat preku online aplikacija ili po request ispraten od menadzmentot vo Afg....NE primaat cv direktno....kako prvo imaat obezbeduvanje , kako vtoro i da vlezes vnatre nema da ti zakazat intervju tuku ce ti recat da apliciras online i da cekas....Ako si dosaden ce si imas rabota so spomenatite momci pod 'kako prvo'...Ima sansi da naletas na regruter pred vrata koga se na push pauza ili vo hotelskiot bar ...Ce ti odgovorat na tvoite prasanja sosem korektno i ce ti kazat vidi 'kako vtoro'...Toa se informacii od ludje koi zboruvale so regruteri na fluor na koi naletale slucajno...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
tanja_tanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja_tanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 20:12
ve molam mozete li da ostavite linkovi od drugi forumi,npr.toj bosanskiot.
Кон врв
DINI50 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DINI50 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 23:37
DeniMK bobban veles, gonzo

BLAGODARAM MNOGU STO MI ODGOVORIVTE I ME SOVETUVATE TAKA DOBRO ZA SVE ...SEGA SE UVERIV DEKA IMA I DOBRI LUDGE KAKO VAS VO SVETOT

VI POZELUVAM MNOGU SRECA I DAJ BOZE NASKORO DA SE VIDIME VO AFGANISTAN
Кон врв
cajkan77 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cajkan77 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 00:29
deni gledam dosta si upaten u ovaa rabota pa da te prasam ima li vrska toa so apliciram i na stranata na dyn corp i so bev vo resallc nemoj da ne e korektno taka :))) i dali znaes dali site cekaat po 3 meseci od prilika ili se e sreka vala nogu bratce
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 01:47
Originally posted by cajkan77 cajkan77 напиша:

deni gledam dosta si upaten u ovaa rabota pa da te prasam ima li vrska toa so apliciram i na stranata na dyn corp i so bev vo resallc nemoj da ne e korektno taka :))) i dali znaes dali site cekaat po 3 meseci od prilika ili se e sreka vala nogu bratce
 
 
DeniMK  e zensko ....ne ce da e bratce...газење%20од%20смеење
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 02:40
Originally posted by tanja_tanja tanja_tanja напиша:

ve molam mozete li da ostavite linkovi od drugi forumi,npr.toj bosanskiot.



Линкови од други форуми и објавување лични податоци на форумов не се дозволени.
Ве молам таквите податоци и информации да си ги разменувате преку лични пораки.


Кон врв
tanja_tanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja_tanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 08:20
se izvinuvam,neznaev deka e zabraneto.pozzz
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 08:30
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Originally posted by cajkan77 cajkan77 напиша:

deni gledam dosta si upaten u ovaa rabota pa da te prasam ima li vrska toa so apliciram i na stranata na dyn corp i so bev vo resallc nemoj da ne e korektno taka :))) i dali znaes dali site cekaat po 3 meseci od prilika ili se e sreka vala nogu bratce

 

 

[COLOR=#004364">DeniMK[/COLOR">  e zensko ....ne ce da e bratce...газење%20од%20смеење

Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 08:34
Originally posted by cajkan77 cajkan77 напиша:

deni gledam dosta si upaten u ovaa rabota pa da te prasam ima li vrska toa so apliciram i na stranata na dyn corp i so bev vo resallc nemoj da ne e korektno taka :))) i dali znaes dali site cekaat po 3 meseci od prilika ili se e sreka vala nogu bratce


apliciraj slobodno...i jas bev na intervju vo Resallc...

site cekaat, retko koj dobil offer letter za eden mesec....znam luge sto cekaat i poveke od 3 meseci...no, imaaat procesirano mnogu luge pa zatoa se ceka....uste ednas apliciraj si slobodno,dodeka ne potpises oficijalen dogovor ne si se obvrzal so nisto..pa duri i offer letter ne e nisto oficijalno, duri vo kuwait se potpisuva dogovorot...so sreka
Кон врв
tigrevski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tigrevski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 14:36
Вака сега... татко ми сака да аплицира, ама човеков е постар и скоро ич нема појма од англиски јазик, а колку што ми кажа зет ми кој е веќе таму по втор пат, примаат луѓе и без никакво познавање на англискиот јазик. Ако некој знае кој од овие неколку фирми, примаат лица за работа во Афганистан без познавање на англискиот, ќе ве молам да пишете. Фала однапред!
Кон врв
tanja_tanja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanja_tanja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 16:34
i maz mi isto taka neznae angliski ,pa zatoa i nigde ne aplicira ,a bi sakal da otide.
uste edno prasanje u kumanovo za koja firma regrutirat,i dali brgu ide postapkata ako imate zakazano intervju?
Кон врв
DeniMK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeniMK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 20:44
Originally posted by tigrevski tigrevski напиша:

Вака сега... татко ми сака да аплицира, ама човеков е постар и скоро ич нема појма од англиски јазик, а колку што ми кажа зет ми кој е веќе таму по втор пат, примаат луѓе и без никакво познавање на англискиот јазик. Ако некој знае кој од овие неколку фирми, примаат лица за работа во Афганистан без познавање на англискиот, ќе ве молам да пишете. Фала однапред!


godinite ne se problem, no tesko bez angliski...znaci barem osnovi od angliski, da razbira sto u zboruvaat..porano mozebi minele bez angliski no seg a konk*rencijata e golema,a i zavisi za koja pozicija aplicira....za nekoi baraat poveke za nekoi osnovno...eve sega napisal eden decko na hrvatskiot forum deka tatko mu ne pominal poradi angliskiot...Fluor nema sansi bez dobar angliski, za vo Dyncorp mozebi so osnoven ke pomine ako odi kako obicen rabotnik...
pozdrav

Изменето од DeniMK - 30.Јуни.2010 во 20:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 135>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.