IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ЛАТАС- новинар, камелеон или...???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛАТАС- новинар, камелеон или...???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 28>
Автор
Порака
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 23:57
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Зошто не 40000?Затоа што ќе биле помалку успешни од овие другиве. А тоа демек ќе значело дека имаат помалку следбенци. А тоа би значело дека актуелниве се појаки и подобри и што знам што... Бла бла бла...се едно исто...Не дека некој точно ќе ги избори колку биле, ама јавноста мора да биде тероризирана од статистички податоци!


Јас никогаш не сум и верувал за бројот на митингаши , никогаш .
Сите медиуми даваа различни бројки , разликата беше во илјадници митингаши , не во стотици .

И мислам дека , “мегафонот“ иако не е организатор на митингот , иако истиот нема ОЧЕКУВАЊА од истит , сепак даде оченка за НЕУСПЕШНОСТА , што е смешно .

Јас мислам дека он неможе да процени дали е успешен , затоа што не бил организатор , значи нема очекувања од истиот настан , и , не побара оценка за успешноста од организаторот туку он нивните опоненти .

Абе , смешки .
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 00:03
Да ама тој истиот е наклонет кон една политичка партија. Исто како и медиумот во кој работи. Па по некоја логика би требало да го прогласи митингот за неуспешен, без разлика дали е или не е организатор на настанотнамигнување
Тука веќе доаѓа до израз политичката позадина на определени медиуми и новинари.
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 00:06
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Да ама тој истиот е наклонет кон една политичка партија. Исто како и медиумот во кој работи. Па по некоја логика би требало да го прогласи митингот за неуспешен, без разлика дали е или не е организатор на настанотнамигнувањеТука веќе доаѓа до израз политичката позадина на определени медиуми и новинари.


Самиот се декларирал како СОЦИЈАЛИСТ , “ Да ама тој истиот е наклонет кон една политичка партија.“ ... мислиш наклонет кон власта а не кон партијата ?
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 00:08
Наклонет е..на друга страна...како што кажав...исто како и медиумот.
Затоа и постојат медиумите да ја извртат работата, а Латас е само марионета на некои политички сили.

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 00:26
Може да се полемизира за бројноста , но не сум сигурен дека може да се процени успешноста .

Според проценки на СДСМ на митингот имало од 40-50.000 луѓе.

Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 07:21
Sramota e za novinarstvoto so takvoto odnesuvawe so koe vsusnost ja namali gledanosta sekako za ogromen procent.Toj kako novinar ne prenesuva vesti tuku natura svoi vistini.Sramno za nego i za ѓаволprofesijata.
Se sekвонземјанинavate kako gi plukase DPMNE? I toa za vreme na izborite 1998?Treba da mu pustat snimka.
Vlastitutkive se namnozija kako staorci vo kanalizacija.


Изменето од marsovec - 29.Јуни.2010 во 07:22
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 15:08
Темата  Мегафонот - ЛАТАС   споена со оваа.
Се’ за Латас пишувајте тука.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 15:32
Ne znam dali dali zasluzuva tolkavo vnimanie, za mene e nula, no sepak i bez nulite ne se moze - samo neka se ne mnoze - kako bi rekle srbite.сршено%20срце
Se pomnozeno so nula e nula.
Zatoa podaleku od nulite.


Изменето од marsovec - 29.Јуни.2010 во 15:41
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 17:35
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Ne znam dali dali zasluzuva tolkavo vnimanie, za mene e nula, no sepak i bez nulite ne se moze - samo neka se ne mnoze - kako bi rekle srbite.сршено%20срце
Se pomnozeno so nula e nula.
Zatoa podaleku od nulite.


Он е МЕГАФОН на власта , креатор на јавното мислење во функција на власта , он е се само не новинар .


П.С.
Дали владата добива на квалитет со новинари , потпомагачи , како што е Латас ?

Кај мене истата губи , штом има потреба од “ Латас “, нешто е труло

Изменето од eptendosadno1 - 29.Јуни.2010 во 17:37
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:33
see , osven novinar ili prezenter na vesti, koj uste od postenite novinari vozat dzipovi i imat da plakjat sudski kazni od desetici ijladi evra, abe luda drzava, sto bi rekle:zimam 12 000 plata trosam 14000, da me otepas neznam od kaj mi se uste 2000, (ima nekoja za e... vo ovaa kukja)тага
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 19:55
Originally posted by konan konan напиша:

see , osven novinar ili prezenter na vesti, koj uste od postenite novinari vozat dzipovi i imat da plakjat sudski kazni od desetici ijladi evra, abe luda drzava, sto bi rekle:zimam 12 000 plata trosam 14000, da me otepas neznam od kaj mi se uste 2000, (ima nekoja za e... vo ovaa kukja)тага


Тоа е пазарна економија , затоа што “Латас“ е на продажба ...

Кој плати , тој ќе клати
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 21:35
Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

see , osven novinar ili prezenter na vesti, koj uste od postenite novinari vozat dzipovi i imat da plakjat sudski kazni od desetici ijladi evra, abe luda drzava, sto bi rekle:zimam 12 000 plata trosam 14000, da me otepas neznam od kaj mi se uste 2000, (ima nekoja za e... vo ovaa kukja)тага


Тоа е пазарна економија , затоа што “Латас“ е на продажба ...

Кој плати , тој ќе клати
druze, za da ima takov pazar vo nekoj sistem treba da e se naopaku, korupcija da cveta, intrigi i lazgi da ima na site strani, kakvo e ova nedopstlivo ponashanje od tvoja strana?
zar ne cveta makedonija?
zar ne gradime nov moderen glaven grad?
zar ne sme site srekjni?
zar malku ni se parite?
zar nemame polno spomenici na kultura(od nekni postaveni?)
zar nemame moderna plaza kako niz cel svet?
SE NADEVAM DEKA BUBO OD K15 KE GO PROCITA OVA


Изменето од konan - 29.Јуни.2010 во 21:42
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 23:35
Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by eptendosadno1 eptendosadno1 напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

see , osven novinar ili prezenter na vesti, koj uste od postenite novinari vozat dzipovi i imat da plakjat sudski kazni od desetici ijladi evra, abe luda drzava, sto bi rekle:zimam 12 000 plata trosam 14000, da me otepas neznam od kaj mi se uste 2000, (ima nekoja za e... vo ovaa kukja)тага
Тоа е пазарна економија , затоа што “Латас“ е на продажба ... Кој плати , тој ќе клати
druze, za da ima takov pazar vo nekoj sistem treba da e se naopaku, korupcija da cveta, intrigi i lazgi da ima na site strani, kakvo e ova nedopstlivo ponashanje od tvoja strana?
zar ne cveta makedonija?

zar ne gradime nov moderen glaven grad?

zar ne sme site srekjni?

zar malku ni se parite?

zar nemame polno spomenici na kultura(od nekni postaveni?)

zar nemame moderna plaza kako niz cel svet?

SE NADEVAM DEKA BUBO OD K15 KE GO PROCITA OVA



Хм , не е проблем “Латас “, него го има и во Шветска , Финска ... , проблем на нас ни е публиката , НИЕ .

Кога големо мнозинство ќе го осуди “ Латас “ , тогаш државата - НИЕ сме како што треба .
Тишината е гласникот на почетокот , пссс...т .
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 07:31
I onaka covecki me interesira-Koj go zema honorarotголема%20насмевка ili toa odi vo redovna plataзбунетост
Vaznoe deka Latas ja ispra lagata od svoeto ime, ne go napishal tekstot, nema sudski da odgovara.
Директорот на „Вечер“ призна коавторство на спорниот текст
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.