Испечати | Затвори го прозорот

ЛАТАС- новинар, камелеон или...???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12103
Датум на принтање: 26.Септември.2024 во 06:47
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЛАТАС- новинар, камелеон или...???
Постирано од: diogenskopje
Наслов: ЛАТАС- новинар, камелеон или...???
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 05:54
...dragi moi on-line drugarcinja..mislam deka e KONECNO vreme da go demaskirame najgolemiot politicki manipulator,kameleon i "Skopsko fraeriste" Latas ...ve molam za vasite komentari...odnapred blagodaren....Diogenskopje

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."



Коментари:
Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 05:57
member_profile.asp?PF=10773&FID=66 - moira
Модератор
Модератор
Лик
Регистриран: 06.Јуни.2007
http://maps.google.com/?q=Macedonia&t=h"> Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 11853
new_reply_form.asp?M=Q&PID=788010&PN=2&TR=17">Цитирај moira   new_reply_form.asp?PID=788010&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=788010#788010">bullet Испратена: 01.Декември.2007 во 02:19
Ne znam zosto povikuvas NIE tvoite forumski drugarcinja da go demaskirame Latas, koga nemu odamna mu e simnata maskata. I"decata" i vrapcinjata go osoznaa toa. Moze samo da kazeme: LATAS E GOL!!!


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:00
member_profile.asp?PF=14021&FID=66 - Neonic
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 17.Октомври.2007
http://maps.google.com/?q=Czech%20Republic&t=h"> Локација:
Czech Republic
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 870
new_reply_form.asp?M=Q&PID=788097&PN=2&TR=17">Цитирај Neonic   new_reply_form.asp?PID=788097&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=788097#788097">bullet Испратена: 01.Декември.2007 во 07:31

 Kreten e Latas, nisto poveke, ne e on ni covek ni kameleonплазење
IP IP лог


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:06
SAMO DA PODOBJASNAM.....OVAA TEMA KOJA PREDHODNO JA STAVIV VO "MEDIUMI"...NE JA ZAKLUCIJA NO BEA ONEVOZMOZENI SEKAKVI KOMENTARI......OD TAMU VI GI PRENESUVAM SAMO NAJINTERESNITE KOMENTARI STO BEA DADENI ..vas diogenskopje

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:08
member_profile.asp?PF=13540&FID=66 - Lady Blue
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 12.Октомври.2007
http://maps.google.com/?q=Macedonia&t=h"> Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 1803
new_reply_form.asp?M=Q&PID=788954&PN=2&TR=17">Цитирај Lady%20Blue   new_reply_form.asp?PID=788954&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=788954#788954">bullet Испратена: 02.Декември.2007 во 00:22
Latas e marioneta so mnogu dolg jazik.....


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:10
member_profile.asp?PF=16127&FID=66 - Seagull
Нов член
Нов%20член
Лик
Регистриран: 03.Декември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 4
new_reply_form.asp?M=Q&PID=790221&PN=2&TR=17">Цитирај Seagull   new_reply_form.asp?PID=790221&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=790221#790221">bullet Испратена: 03.Декември.2007 во 01:57
Латас = Зоран Божиновски, исто срање... Башка шо му лижи газ на Ѕинго.


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:12
member_profile.asp?PF=15918&FID=66 - Ptolomy
Нов член
Нов%20член
Лик
Регистриран: 29.Ноември.2007
http://maps.google.com/?q=Macedonia&t=h"> Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 11
new_reply_form.asp?M=Q&PID=790833&PN=2&TR=17">Цитирај Ptolomy   new_reply_form.asp?PID=790833&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=790833#790833">bullet Испратена: 03.Декември.2007 во 13:00
Јас би рекол дека е платениk. Убеден сум дека зема пари или други услуги за да влијаe на јавното мислење. Исто така мислам дека работи во полза на една соседна земја бидејќи неговите извори на информации се крајно сомнителни (како да се од разузнавачки служби на некои соседни земји) кои си ги има задржано од некои минати времиња.
Дали сте го заприметиле како Латас го води дневникот т.е. колку пати кажува "значи", наместо да презентира вести цело време ни ги кажува своите заклучоци т.е. "пере мозок".


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 06:14
member_profile.asp?PF=15468&FID=66 - tic_tac
Нов член
Нов%20член

Регистриран: 17.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 31
new_reply_form.asp?M=Q&PID=790871&PN=2&TR=17">Цитирај tic_tac   new_reply_form.asp?PID=790871&PN=2&TR=17">Одговор forum_posts.asp?TID=10657&PID=790871#790871">bullet Испратена: 03.Декември.2007 во 13:18
Ne be platenik?!! Od kaj vi e taa idea?! Jas pa mislev od plata si go kupil dzipot?!збунетост


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: Oho Boho
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 08:49
Латас, Цветаноски... Хумористи!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 10:11
na site im se zatvaraat ustite so kup pari , placevi na aktuelni mesta, dzipovi... zosto Latas bi bil isklucok?


Постирано од: baso
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 13:54
cirkuzant


Постирано од: Neonic
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 13:59

 Jas pametam na vremeto 1999/2000 godina bese na Sitel, i bese SMRTEN NEPRIJATEL na VMRO-DMPNE , i plukase po niv kako po patos...
 Ama eve izgleda denes go smenil sponzorot, i jade od tie po koi plukase pred 6-7 godini.
 Takov covek bez stavovi i integritet, za mene ne e covek..pa ni kameleon.
 Tuku edna obicna POLITICKA PROSTITUTKA, za licen benefit.

 P.S Mi se gadi od recnikot koj go upotrebuva vo negovite statii, pa zatoa prestanav i da gi citam, mnogu prostacki se izrazuva, ili "veke videno" od drugi, koi go koristat toj stil, ama ne vo politikata.... Latas e Lost in Space!


 


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 14:04
zalosno e sto  takvi politicki prostituti голема%20насмевка dobivaat moznost da izleguvaat na razni tv kanali i se obiduvaat da se prikazat kako edinstveno podgotveni i realni " novinari " ... sramota ... toa ne se novinari tuku tracari ... senzacionalisti .... ebati novinarite ....

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: baso
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 16:05
mene uste mi e u pamet vesta sto on ekskluzivno ja najavi i pocnuva covekot da raskazuva prikaska za mali deca si bese eden biznismen i on dojde vo nasata drzava i mu ponudil na premierot pari arno ama ovoj ne gi zemal i go odbil mu rekol deka ne gi saka parite i se toa go raskazuval vo edna meana kade sto bil nekoj drug a toj na latas mu go kazal pa videte kolku mu sece na budalata od sto prai storija


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 21:47
ЛАТАС Е ПОВЕЌЕ КАМЕН ОТКОЛКУ ЛЕОН...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 21:53

NAPADEN, NESIMPATICEN, NEHARIZMATICEN, VULGAREN, BEZOBRAZEN

BAS BI SAKALA NEKOJ DA GO POKANI NA NASIOV FORUM I DA SI PROCITA SAM STO MISLIME ZA NEGO. TOGAS BI GO PRASALA: IMA LI EDNA EDINSTVENA RABOTA NA SVETOT KOJA NE BI JA PRODAL ZA PARI???/збунетост
BAS ME INTERESIRA STO BI ODGOVORILзбунетост


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 21:55
a sto ako cita pa mu e nezgodno da se prijavi za zbor ? газење%20од%20смеење .. ili , mozebi mislis deka nema sram pa moze i da prodiskutira ? ne bi bilo loso nekoj da go pokani газење%20од%20смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 21:59
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

NAPADEN, NESIMPATICEN, NEHARIZMATICEN, VULGAREN, BEZOBRAZEN


BAS BI SAKALA NEKOJ DA GO POKANI NA NASIOV FORUM I DA SI PROCITA SAM STO MISLIME ZA NEGO. TOGAS BI GO PRASALA: IMA LI EDNA EDINSTVENA RABOTA NA SVETOT KOJA NE BI JA PRODAL ZA PARI???/збунетост

BAS ME INTERESIRA STO BI ODGOVORILзбунетост


САКАШ ДА ЗНАЕШ ШТО ЌЕ ТИ ОДГОВОРИ? ИСТО ШТО ЌЕ ТИ ОДГОВОРАМ И ЈАС - КАКО ЅИНГО КАЖЕ!

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 12.Февруари.2008 во 22:03
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a sto ako cita pa mu e nezgodno da se prijavi za zbor ? газење%20од%20смеење .. ili , mozebi mislis deka nema sram pa moze i da prodiskutira ? ne bi bilo loso nekoj da go pokani газење%20од%20смеење
 
 
DA, DA...UF, STO E TOJ EDEN UVIDZAEN TIP,... PA USTE I SRAMEZLIV....црвенеење


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 13.Февруари.2008 во 10:26
Иронично е тоа што се се знае за него, а се споменуваат многу понебитни работи и се заборава, или као не се знае во смисла доста е и тоа. Но горка е вистината што нему и политичарите и оние кои се на власт и оние од опозицијата не му можат ништо од причина што зад него стојат најголемите разузнавачки служби, кои во светот за воља на вистината ги прават сите воени немири.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 13.Февруари.2008 во 23:28
Тритон.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 14.Февруари.2008 во 01:52







                                Веќе видено.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Quentin
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 01:36
Политички инструирано лигле...Под новинар во вистинска смисла на зборот се подразбира објективност, непристрасност и професионалност. Тој не ги поседува ваквите карактеристики, така да, според мене може да биде само телевизиски шарлатан. Јас би му препорачал, наместо нервозно да чкрта по тоа листовите секогаш кога Сител има ЕКСКЛУЗИВНА вест (најчесто поврзана со Рада Шеќеринска ), да му се придружи на зевзекот Горан Величковски (го обожавам типот). Во таа емисија, во полн сјај ќе дојде до израз неговиот талент за дворски шут.

-------------
http://www.thirdchapter.blog.mk - http://www.thirdchapter.blog.mk

http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk - http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 02:10
Originally posted by orlov orlov напиша:

Иронично е тоа што се се знае за него, а се споменуваат многу понебитни работи и се заборава, или као не се знае во смисла доста е и тоа. Но горка е вистината што нему и политичарите и оние кои се на власт и оние од опозицијата не му можат ништо од причина што зад него стојат најголемите разузнавачки служби, кои во светот за воља на вистината ги прават сите воени немири.



Целта е само да се натера народот да свати дека политиката е к*рва, а кога тоа ќе го свати тогаш ќе биде полесно. Латас е дел од политиката од светски размери.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 02:39
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Иронично е тоа што се се знае за него, а се споменуваат многу понебитни работи и се заборава, или као не се знае во смисла доста е и тоа. Но горка е вистината што нему и политичарите и оние кои се на власт и оние од опозицијата не му можат ништо од причина што зад него стојат најголемите разузнавачки служби, кои во светот за воља на вистината ги прават сите воени немири.



Целта е само да се натера народот да свати дека политиката е к*рва, а кога тоа ќе го свати тогаш ќе биде полесно.


LATAS E DEL OD EDNA MAALSKA MALOGRAGJANSKA POLITIKA CIJ GLAVEN PEDZNAK E NEPOTIZMOT...I POLITICKI REVANSIZAM...TIPICEN MAALSKI FRAER....NEMAM ZBOROVI..ZA NEGO NE VREDI NI DA SE KOMENTIRA..ON E SAMO EDEN GOLEM мајмун




-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 16.Февруари.2008 во 16:03
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Иронично е тоа што се се знае за него, а се споменуваат многу понебитни работи и се заборава, или као не се знае во смисла доста е и тоа. Но горка е вистината што нему и политичарите и оние кои се на власт и оние од опозицијата не му можат ништо од причина што зад него стојат најголемите разузнавачки служби, кои во светот за воља на вистината ги прават сите воени немири.



Целта е само да се натера народот да свати дека политиката е к*рва, а кога тоа ќе го свати тогаш ќе биде полесно.


LATAS E DEL OD EDNA MAALSKA MALOGRAGJANSKA POLITIKA CIJ GLAVEN PEDZNAK E NEPOTIZMOT...I POLITICKI REVANSIZAM...TIPICEN MAALSKI FRAER....NEMAM ZBOROVI..ZA NEGO NE VREDI NI DA SE KOMENTIRA..ON E SAMO EDEN GOLEM мајмун







Тие кои работат за двете најмоќни разузнавачки служби и разузнавачките служби воопшто во светот па и кај нас, така и се понашаат- тие имаат задолжителна обука за прилагодување на теренот на кој треба да  дејствуваат. Затоа така и ти изгледа, но неговата позадина е сосема друга. Затоа не гледајте со подсмев на него. Тој е верен на наредбодавачот, а опасен по околината.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 14:03
кога го гледам латас ми иде една убава мисла - еххх зашто даљинското не е ланче од казанчето од вц шољата да пуштам малку вода да не смрди и да не го гледам , џаст флаш ит голема%20насмевка

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 11:40
Originally posted by hektor hektor напиша:

кога го гледам латас ми иде една убава мисла - еххх зашто даљинското не е ланче од казанчето од вц шољата да пуштам малку вода да не смрди и да не го гледам , џаст флаш ит голема%20насмевка
od ovoj hektor nikako  ne mozm da se uobia.......koj Brittish smisol za humor go ima..alal vera majstore....a da trosime voda zaludno...zemi ja u poaket i Lila Debila,Bumabar,i Toni fuc*in Mihajlovski...so edna potegnuvanje na lanceto od kazanceto....nekolku gov*a poгазење%20од%20смеењеmalku


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 11:42
 latas novinar  i onaa od bumbar  

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 01:11
Vecerva go gledav Janko (zaedno so baba mi),gostimn mu bese Latas....Sum cul nevospitani,nekulturni,bezobrazni lufe..no vakov ulicen i trotoarski recnik ko od latas vecerva..tesko deka nekogas ke se povtori...
UZAS...I ON SE SMETA ZA SKOPSKI FRAER?...SKOPSKI SNOB

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 01:18
Човекот си има задача, која мора да ја заврши и по неа елаборира. А, тоа што и бабати е со него тоа е само театрална шминка на задкулисите. 

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 01:28
Originally posted by orlov orlov напиша:

Човекот си има задача, која мора да ја заврши и по неа елаборира. А, тоа што и бабати е со него тоа е само театрална шминка на задкулисите.
ah samo da znaes kolku i kakvi psovki baba mi upati kon nego...a na kraj koga konecno zavrsi..samo rece.."ke te sretnam ja niz gradgjubre edno"

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 01:50
.....hahahaha.....znaev deka ke komentirate povtorno na temava.....jas vednas pomisliv da iskomentiram, no se vozdrzav da vidam dali ke se seti nekoj........Latas ne e covek...plastelin e....podaten e, i dosta blagodaren za modelinje.....a recnikot koj go upotrebuva?......zarem voopsto moze da se narece deka upotrebuva bilokakov recnik....

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: dras
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 11:12
среќа
Се мислев дали само Јас во Македонија сум со мислење дека човекот е бескрупулозен,....се грижи за своите интереси,... но сватив дека сите Ваши постови со copy-paste, би требало да му ги испратиме на СИТЕЛ-ТВ можеби човекот ќе се вразуми.....


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 11:19
vaka
slusajki go vcera kako ubo zbori za Shakjerinska i makraduli
mi e galje dali e kameleon
vazno se zabavuvav odlicno



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: dras
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 11:35
Originally posted by anakin anakin напиша:

vaka
slusajki go vcera kako ubo zbori za Shakjerinska i makraduli
mi e galje dali e kameleon
vazno se zabavuvav odlicno

среќадобр е што се забавуваш,.... , но човекот стана антипатичен,.... дали миосли дека е најпаметниот во Македонија!.....


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 12:08
mamamd
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 02.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 810
     Цитирај mamamd Одговорbullet Испратена: Денес во 08:30
SITE SO DREMAT NA FORUM SE USEDELICI NEZENETI NEMAZENI I STO NEMAAT DECKO I DEVOJKA SEGA JASNO STO KAZA?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Pa ushte kaza deka site forumashi, blogeri se komunisticki deca i imale kompjuteri doma, vmrovcite odele vo internet kafe zatoa se otvoreni besplatni...pa site dnevni vesnici bile sdsmovski, samo vecer bil vmrovski (star 60 god.) e na kraj malku se trudeshe da se koregira koga povika na edinstvo na Balkanot i pravenje razlika megu narod i politika... Mnogu raboti ne go slushav...bidejki poveke go gledav pusti Janko... kako sakashe da ja zavrshi emisijata...ama Latas se zazbori...i zaspav...

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 12:11
mamamd
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 02.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 810
     Цитирај mamamd Одговорbullet Испратена: Денес во 09:08
Sega mi se javi edna drugarka i mi kazuva deka Latas rekol ( za zal ne go cuv, deka kazal takvo neshto) deka site blogerashi masturbiraat na kompjuter, a zalosno e shto nemaat zenski inaku toj i Janko bi mozele da im gi ....Me posovetuva da si mu kazam na mazot mi, a go vidi Latas da bega... ne se izjasnil za mazite i deckovcite na blogerkite...ama ne odi gavolot... poarno spreci nego leci...

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 16:26
Latas ni sram ni perde ima.Tolku e samobendisan cudo edno. Za pari i gz bi prodal.Sramota .

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 21:20
ne mi se tekne vo koja emisija bese i
go prasuva moderatorka sto su tvoite planovi
 
vika da bidam profesor vo evropski univerzitet mislam
i da go naucan edna generacija za da go zema lidersipot na derzava
da mu kaze stop na korrupcija na vandalizmot itaka itaka
 
Pa me asocira so temava deka sepat toj e kameleon so ovie zborovi sakase da napravi svoja reklama da moze poberzo da vleze vo toj univerzitet
 
glupak


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 00:03
Originally posted by dras dras напиша:

среќа
Се мислев дали само Јас во Македонија сум со мислење дека човекот е бескрупулозен,....се грижи за своите интереси,... но сватив дека сите Ваши постови со copy-paste, би требало да му ги испратиме на СИТЕЛ-ТВ можеби човекот ќе се вразуми.....



Тешко. Оперисан  си е човекот, нема гајле.  Не да ги испртиме во Сител, и во ВВС и во CNN исто му е. Нема гајле човекот.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 11:50
Portparolot na vladeackata partija ke ostane bez rabota Latas mu ja zema rabotataголема%20насмевка


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 17.Март.2008 во 20:16
Овака како сте тргнале од Латас ќе направите легенда. Зар е толку вредно да му се направи таква усдлуга. Го заслужували тој тоа? 

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 18.Март.2008 во 09:57
Originally posted by orlov orlov напиша:

Овака како сте тргнале од Латас ќе направите легенда. Зар е толку вредно да му се направи таква усдлуга. Го заслужували тој тоа? 


Па он - Латас - си е легенда.. Ели е он кретено дека предложи споро за името да се реши со sех...?
И тоа ако не е политичка провокациjа ...


Постирано од: Oho Boho
Датум на внесување: 18.Март.2008 во 11:10
Ни новинар, ни камелеон туку келеш.


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 18.Март.2008 во 11:24
Натурализиран србин у Македониjа, коj си jа сака бановината со сички средства...


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 18.Март.2008 во 23:25
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Натурализиран србин у Македониjа, коj си jа сака бановината со сички средства...


А, ти бугарче што сакаш?


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: super babicka
Датум на внесување: 19.Март.2008 во 00:50
site televizii vecerva objavija deka pratenikot i potpresedatelot na socijalisticka partija gdin vitanov od deneska zaminuva vo nezavisni pratenici-pa na latas mu se slosilo od vesta i "najpametniot" i negovata sitel televizija vesta ne ja OBJAVIJA!/bas me interesirase dali ke kazat i zatoa gledav vesti na sitel/ za latas samo mirka velinovska e zakon / vo eden tv duel go napravi popara/


Постирано од: nenno
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 01:54
Covekov treba da go proterame od MKD, najdobro ke bide za site


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 03:21
За Латас конкретно. Само што заврши бомбардирањето на СР Југославија во 1999 г., Ѕинго, Латас и Бошко Трпески отидоа да се сретнат со Милошевиќ и да му ја изразат поддршката. Во ред е, така мислел, така направил. Го имаше тоа и на Сител. Сега истиот тој Латас плука по Милошевиќ и глуми некој демократ. Каде Ѕинго, таму и тој. Да отиде Ѕинго во ДУИ, ете ти го Латас како го величи Али Ахмети.
Човек без став.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 09:42
latas e platenik. samo interesno mi e sega zatoa sto raboti za drugite, odednas ne im cini... epa sto mislevte koga so godini vi bese vam na platen spisok? deka nema da dojde nekoj sto ke dade poveke???

plackovci...


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 19:13
zamislete po nekolku godini, ili meseci, Latas da gi stiti interesite, na primer, na DUA od Bardhyl Mamuti...
 
ako go plati debelo, zash da ne?


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 21:14
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

latas e platenik. samo interesno mi e sega zatoa sto raboti za drugite, odednas ne im cini... epa sto mislevte koga so godini vi bese vam na platen spisok? deka nema da dojde nekoj sto ke dade poveke???

plackovci...
tipicno DPMNE-vsko razmisluvanje...."vie kradevte,pa zasto nie da ne krademe"?

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 14:23
....shto emisija bilo toa vcera...denes na rabota site komentiraa... za patosuvanjeto na Latas na se zivo i divo... i dali nekoj znae koga ima repriza....


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 15:00
Latas ne go biduva za novinar tuku go biduva za kriticar


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 19:06
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

latas e platenik. samo interesno mi e sega zatoa sto raboti za drugite, odednas ne im cini... epa sto mislevte koga so godini vi bese vam na platen spisok? deka nema da dojde nekoj sto ke dade poveke???

plackovci...
tipicno DPMNE-vsko razmisluvanje...."vie kradevte,pa zasto nie da ne krademe"?


Tipicno e samo prifakanjtoe na tugo mislenje od onoj koj nema svoe...


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 10:29
Originally posted by odtamu odtamu напиша:

Latas ne go biduva za novinar tuku go biduva za kriticar
 
 
potocno, kritizer


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: mikeg
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 18:37
Abe za kakvi digniteti sto go lazete narodot i ke vidime 2012 a mozebi i porano za koj ke glasa


Постирано од: kire-nedelkov
Датум на внесување: 07.Јули.2008 во 22:23
latas e platenik. toa ne e problem.

problem se lugjeto sto mislat deka drugite ne se.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 14:21
???!!!!
 
Кој е тој Латас?


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 18:54
lATAS NE GO BIDUVA ZA NOVINAR TUKU GO BIDUVA ZA PEJAC HEHE


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 09.Јули.2008 во 14:58
... sega so netrpenie ke gi cekam komentarite na Latas na vesta objavena vo Dnevnik..

ЗНМ ќе го тужи Латас за клевета

Поведување судска постапка против уредникот на „Вечер“, Драган Павловиќ-Латас, за изнесени инсинуации, лаги и клевети, најави вчера Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ).Повод за реакцијата е колумна на Латас во која се наведува дека „ЗНМ потпишало пакт со грчката амбасада во Скопје за меѓусебна поддршка, која резултирала со издавање бесплатни визи за членовите на ЗНМ, а за возврат раководството на ЗНМ во повеќето медиуми секој ден ја притиска Владата да прифати се' што бараат Грците за името“.ЗНМ укажува дека во спогодбата склучена меѓу Македонија и ЕУ, која стапи во сила на почетокот од годината, покрај другите категории граѓани со олеснувањето на визниот режим се опфатени и професионалните новинари. Како еден од условите за издавање бесплатна виза се предвидува приложување потврда издадена од професионална организација, со која се докажува дека лицето е новинар, а таква организација со меѓународен авторитет е ЗНМ, се вели во реакцијата.„Не постои никаков специјален договор помеѓу ЗНМ и Канцеларијата за врски на Грција за посебен третман на новинарите“, додаваат од ЗНМ.




Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 05:21
...latas i se e mozno...19 casot...pred TV Sitel decata i mladite gledaat Bekstejdz  a  Latas izjavuva....
Во партиите се ебат повеќе отколку во било која гимназија. На прашањето околу негов став за конкретни имиња, меѓу кои и пратеничката од СДСМ Весна Бендевска, Латас одговара дека таа, Бендевска, има неодоливи усни за кои тој не знае дали се вистински или силиконски...
.... se pali covekot  na SDSMovkite... povekje od ocigledno....ama  ocigledno e deka i ne mu e vozvratena ljubovta..
Од пратениците на СДСМ, вчера низ собраниските ходници можеше да се чуе дека партијата подготвува тужба, а пратеничката Весна Бендевска, на која се однесуваше дел од изјавата, вели дека со тоа дури се случил напад врз Собранието како институција!
- Како пратеник имам свои граѓански права и не чувствувам потреба да ги споделувам моите намери. Се случи нешто што се коси со добриот вкус, и тоа беше класичен напад врз институцијата Собрание на Република Македонија и за тоа ќе следи институционална реакција согласно правило и пропис, рече Бендевска.
...biserite na latas ne prekjinuvaat tuka...

ЛАТАС: ЗНАЧИ, ДОШЛО ВРЕМЕ КОГА СЕКС ВО СДСМ Е НАВРЕДА?!
Ја прашавме и другата страна, новинарот Драган Павловиќ Латас, што има да каже на оваа иницијатива на пратеничката на СДСМ во Собранието да се распарава за неговата изјава околу тоа има ли, или нема, секс во политиката, и неговиот избор дали некоја жена во политиката е возбудлива, и зошто.
- Морам да признаам дека сум изненаден, и тоа по три основи. Прво, политиата и политичките партии не се сведуваат на пратеници во Собранието за Бендевска, ете така гордо и арогантно, да каже дека спомнувањето на нејзиното име е однос кон целото Собрание. Ни помалку ни повеќе, таа е Парламент. Ме интересира, ако има секс, дали е тоа секс со неа, или со целиот Парламент. Онака, за да знам.

Второ. Ги убија политичариве од муабети дека крадат бетер од шибицари, но ниту една седница на Собрание нема против тоа. Не се навредени, нели. Но, кога се спомнува секс, и дека се ебат бетер од гимназијалци... е тоа е веќе навреда. Најпосле, а колку се ебат гимназијалците, за тие да бидат бетер.

Трето. Некогаш, многу одамна, добри девојки заоѓаа во Син клуб, во кафаната на СДСМ, како и во самата партија, за да се сретнат со добри фраери што, нели, завршува со секс. Така беше некогаш. Но, времињата се смениле. Сега педерите јавно изјавуваат дека во Македонија имало 200.000 хомосексуалци и дека сите ќе гласале за СДСМ! За беља, на последните избори СДСМ имаше околу 220.000 гласови. Основано е да се претпостави дека се тоа хомосексуалните, плус нивните редовни членови. Дојде време кога во СДСМ се навредуваат ако им спомнеш дека имаат секс. Се подразбира, се мисли на здрав секс помеѓу различни полови. Патем, ни Јани Макрадули, ни било кој друг, не може да ми забрани да имам свој став, секако позитивен и стимулативен, за телесниот изглед на нивната пратеничка Весна Бендевска. Ме возбудува, и тоа ти е.
..shto li kje kaze zena mu na ovaa javno iskazana "zaludenost" po pratenickata od SDSM... a bogami i VMROvkite...zar kje premolcat deka SDSMovkite se poubavi....
...konecno kje se pobunat li site partii...kje dokazat li tie deka vo politikata   se za dobroto na Makedoija... a ne za sex...sex imaat doma... definitivno ako mu se veruva na Latas ...nas zatoa ne ni odat rabotite...bidejki vo poilitikata se sexaat...a doma vodat politika...




Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 10:28

ne znam za sto se raboti, ne znam koj e toj Latas ...

vlegov vo temava samo za da procitam sto napisala mamamd
 
inace, od toa sto go procitav mozam da konstatiram deka toj Latas, pa budala covek, manijak.
 
a vo koj medium raboti kako novinar?
 
 
 
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 11:39
...газење%20од%20смеење   ....големо%20гушкање... i poarno da ne znaesh... ama aj ...Sitel i Vecer prv doznavaнамигнување


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 00:25
nema svrha da se komentira latas

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 01:25
Latas e kameleon(ama podolgo vreme drzi ista boja)i veke e dosta debelo nafatiranголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: traktorce
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 01:57
е ајде бе се против Латас сте се нафрлиле... па ај кажете дали има друг новинар кој може да ве насмее како Латас? Не ... Добар си е он, увидел како се успева во оваа држава

-------------
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:03
Pa toj stand-up komicar li e ili novinar?ako sakam da se smeam ke si dojdam na forum i ........ke si se smeam eve bas vakaгазење%20од%20смеењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка намигнување


Постирано од: traktorce
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:08
со тебе мила не се карам, ако ти викаш така, така е


во секој случај има варијанта да не се гледа

-------------
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:12
Vo sustina vestite treba da bidat prezentirani bas onaka kakvi sto se , pa koj kako saka neka gi svati .
Latas e manipulator !
Od sekoja vest ke go izdvoi ona sto e dobro za negoviot interes taka da slobodno moze da se kaze deka vestite na sitel se politicko ubeduvanje na blago retardirani gragjani .
 


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:17
Niti ednite gi sakam nitu drugite site mi se odvratni samo edno im e na um ama pak treba da se ima usul za se vo zivotot pa i za toaсреќасреќасреќасреќа


Постирано од: traktorce
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:34
нема усул во политика срцко

-------------
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:38
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=81F835DFA90EB04E87848BA9DED4E8B6 - Принцот Вилијам јавно го покажа стапот. Се очекува пратеничките од СДСМ да завземат став!
 
 
Ех Латасе, Латасе...
До кај ти стига... умот...газење%20од%20смеење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: traktorce
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 02:40
реков ја ако не те насмее Латас никој

-------------
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 03:11
A koj e princot..........?mislam na kogo mislel 'novinarov'?


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 10:11
Јас му завидувам на Латас, способен човек, баш знае да се снајде, друго е дали е тоа во ред или не. Такви се времињата, тоа што некој од нас го прави на микро, он го прави на макро ниво. Ако внимателно го слушате, има човек што да научи, но премногу внимателно, зошто секој збор што го кажува он има цел, работата е тука да не испаднеме со испрани мозоци на крај. А, посебно што се однесува на последното интервју кај Јанко што беше, во право си беше човекот, така функционира денешниов свет. Премногу го повторувам ова, но така е, жално но вистинито.


Постирано од: BIB
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 10:36
KOJ E TOJ LATAS?JAS PRV PAT SLUSAM ZA NEGO?MAKEDONEC E?


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 10:48
Originally posted by BIB BIB напиша:

KOJ E TOJ LATAS?JAS PRV PAT SLUSAM ZA NEGO?MAKEDONEC E?






Постирано од: BIB
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 10:50
BEV NA YU TUBE I VIDOV NEKOLKU FILMCINJA ZA NEGO.KATASTROFA.
NOVINAROV SI E EPTEN PROFESIONALEC.


Постирано од: BIB
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 10:53
mmomirovski ne se smej ,pa ne ziveam vo mk.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 11:22
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Јас му завидувам на Латас, способен човек, баш знае да се снајде, друго е дали е тоа во ред или не. Такви се времињата, тоа што некој од нас го прави на микро, он го прави на макро ниво. Ако внимателно го слушате, има човек што да научи, но премногу внимателно, зошто секој збор што го кажува он има цел, работата е тука да не испаднеме со испрани мозоци на крај. А, посебно што се однесува на последното интервју кај Јанко што беше, во право си беше човекот, така функционира денешниов свет. Премногу го повторувам ова, но така е, жално но вистинито.

... toj moze da zboruva... no ne vo termin vo 19 casot...ne vo emisija koja ja gledaat mladi -maloletni lugje...bez predupreduvanje deka kje se koristi malku po sloboden zargon...kaj janko jadi burek beshe vo kasnite casovi...vo otvorena emisija za vozrasni...malku ima razlika...


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 11:55
Тоа да, што не пази, не пази, човекот е премногу отворен, и за некои работи преотворено збори, жаргоните што ги користи, се премногу експлицитни кога е во некоја емисија каде што освен возрасна популација, гледа и малолетна. Но како што кажав, некој од нас што го прави на микро, он го прави на макро ниво, едноставно гајле му е. Но јас конкретно сакав да кажам, во политичка конотација, и во смисла на тоа како функционира светов, и како човек треба да се однесува во денешно време, посебно ака сака да ги свати работите, и јасно да може да го разликува црното од белото. Зборам, за зборовите скриени позади неговите зборови, зошто он кога кажува нешто има за цел нешто некому да "продаде" нешто, причините јасни се кои се, затоа реков внимателно треба човек, да не излезе на крај со испран мозок. Сепак тоа е вештина, за кое не викам човек треба да се гордее дека ја поседува, но во денешниов свет, за жал е потребна, на крај краева, комунизмот умре, демократијата дојде, и си ги донесе сите оние "убави" нешта...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:16
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Тоа да, што не пази, не пази, човекот е премногу отворен, и за некои работи преотворено збори, жаргоните што ги користи, се премногу експлицитни кога е во некоја емисија каде што освен возрасна популација, гледа и малолетна. Но како што кажав, некој од нас што го прави на микро, он го прави на макро ниво, едноставно гајле му е. Но јас конкретно сакав да кажам, во политичка конотација, и во смисла на тоа како функционира светов, и како човек треба да се однесува во денешно време, посебно ака сака да ги свати работите, и јасно да може да го разликува црното од белото. Зборам, за зборовите скриени позади неговите зборови, зошто он кога кажува нешто има за цел нешто некому да "продаде" нешто, причините јасни се кои се, затоа реков внимателно треба човек, да не излезе на крај со испран мозок. Сепак тоа е вештина, за кое не викам човек треба да се гордее дека ја поседува, но во денешниов свет, за жал е потребна, на крај краева, комунизмот умре, демократијата дојде, и си ги донесе сите оние "убави" нешта...

...iskreno...jas ne sum VMROvka...no progruevski sum raspolozena... a koga go slusham latas kako ja brani vladata...premierot ...stanuvam skeptik... i imam vpecatok kako da postoi neshto zatkulisno... kako da zatskriva neshto... iskreno im pravi mnogu losha usluga so negovot branenje... a kako da im go krena rejtingot na SDSM


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:23
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Тоа да, што не пази, не пази, човекот е премногу отворен, и за некои работи преотворено збори, жаргоните што ги користи, се премногу експлицитни кога е во некоја емисија каде што освен возрасна популација, гледа и малолетна. Но како што кажав, некој од нас што го прави на микро, он го прави на макро ниво, едноставно гајле му е. Но јас конкретно сакав да кажам, во политичка конотација, и во смисла на тоа како функционира светов, и како човек треба да се однесува во денешно време, посебно ака сака да ги свати работите, и јасно да може да го разликува црното од белото. Зборам, за зборовите скриени позади неговите зборови, зошто он кога кажува нешто има за цел нешто некому да "продаде" нешто, причините јасни се кои се, затоа реков внимателно треба човек, да не излезе на крај со испран мозок. Сепак тоа е вештина, за кое не викам човек треба да се гордее дека ја поседува, но во денешниов свет, за жал е потребна, на крај краева, комунизмот умре, демократијата дојде, и си ги донесе сите оние "убави" нешта...
...iskreno...jas ne sum VMROvka...no progruevski sum raspolozena... a koga go slusham latas kako ja brani vladata...premierot ...stanuvam skeptik... i imam vpecatok kako da postoi neshto zatkulisno... kako da zatskriva neshto... iskreno im pravi mnogu losha usluga so negovot branenje... a kako da im go krena rejtingot na SDSM



Tocno taka mamamd , golem somnez ostavat takvite luge koi stojat zad Gruevski.
Mislam deka Latas zaedno so negoviot sef, voopsto ne mu se potrebni na Gruevski a kaj narodot predizvikuvat golema nedoverba kon premierot.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:32
..ako gledame malku porealno...bajagi luge od covek partija ne mu se potrebni na premierot... a bogami ne mu se potrebni ni bajagi od negovata partija...Latas edino aj da recam go respektiram...a ne go respektiram...zaradi negovoto otvoreno zboruvanje deka toj ima svoja cena na prodazba na informacii...neznam dali tocno parafrazirav...ama za svoeto postoenje kako novinar sme go videle na bajagi strani... i toa nekako se na stranata na vladeackite partii... samo oviaa posledna godina mislam deka malku povekje pretera...vo zargonizmot...i vo vulgarnosta...sepak e toj glaven urednik... i prezenter na vesti vo udarni termini...


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 14:28
prodadeniot Latas sekako ne e pricina za nedoverba kon vladata ....

realno, ako Gruevski drzi do vistinski rejting, nema nikogo da kupuva


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 14:46
Ne nasiot premier ne go kupuva tuku ovoj se prodava!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 14:47
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

prodadeniot Latas sekako ne e pricina za nedoverba kon vladata ....

realno, ako Gruevski drzi do vistinski rejting, nema nikogo da kupuva

..nigde nikoj ne spomna deka premierot go kupuva...


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 20:53
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Тоа да, што не пази, не пази, човекот е премногу отворен, и за некои работи преотворено збори, жаргоните што ги користи, се премногу експлицитни кога е во некоја емисија каде што освен возрасна популација, гледа и малолетна. Но како што кажав, некој од нас што го прави на микро, он го прави на макро ниво, едноставно гајле му е. Но јас конкретно сакав да кажам, во политичка конотација, и во смисла на тоа како функционира светов, и како човек треба да се однесува во денешно време, посебно ака сака да ги свати работите, и јасно да може да го разликува црното од белото. Зборам, за зборовите скриени позади неговите зборови, зошто он кога кажува нешто има за цел нешто некому да "продаде" нешто, причините јасни се кои се, затоа реков внимателно треба човек, да не излезе на крај со испран мозок. Сепак тоа е вештина, за кое не викам човек треба да се гордее дека ја поседува, но во денешниов свет, за жал е потребна, на крај краева, комунизмот умре, демократијата дојде, и си ги донесе сите оние "убави" нешта...
...iskreno...jas ne sum VMROvka...no progruevski sum raspolozena... a koga go slusham latas kako ja brani vladata...premierot ...stanuvam skeptik... i imam vpecatok kako da postoi neshto zatkulisno... kako da zatskriva neshto... iskreno im pravi mnogu losha usluga so negovot branenje... a kako da im go krena rejtingot na SDSM



so te bendisuva grujo?

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:15
Originally posted by nelson nelson напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Тоа да, што не пази, не пази, човекот е премногу отворен, и за некои работи преотворено збори, жаргоните што ги користи, се премногу експлицитни кога е во некоја емисија каде што освен возрасна популација, гледа и малолетна. Но како што кажав, некој од нас што го прави на микро, он го прави на макро ниво, едноставно гајле му е. Но јас конкретно сакав да кажам, во политичка конотација, и во смисла на тоа како функционира светов, и како човек треба да се однесува во денешно време, посебно ака сака да ги свати работите, и јасно да може да го разликува црното од белото. Зборам, за зборовите скриени позади неговите зборови, зошто он кога кажува нешто има за цел нешто некому да "продаде" нешто, причините јасни се кои се, затоа реков внимателно треба човек, да не излезе на крај со испран мозок. Сепак тоа е вештина, за кое не викам човек треба да се гордее дека ја поседува, но во денешниов свет, за жал е потребна, на крај краева, комунизмот умре, демократијата дојде, и си ги донесе сите оние "убави" нешта...
...iskreno...jas ne sum VMROvka...no progruevski sum raspolozena... a koga go slusham latas kako ja brani vladata...premierot ...stanuvam skeptik... i imam vpecatok kako da postoi neshto zatkulisno... kako da zatskriva neshto... iskreno im pravi mnogu losha usluga so negovot branenje... a kako da im go krena rejtingot na SDSM



so te bendisuva grujo?

...ne definirana "ljubov"... mozebi negoviot poceten entuzijazam.. mozebi zelbata da se pokaze dobar...mozebi premnogu izdishani baloni od negovite prethodnici... збунетост


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:21
neeee, ne mozam da veruvam, me razocara...ima tolku poubavi

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:43
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by butel2 butel2 напиша:

prodadeniot Latas sekako ne e pricina za nedoverba kon vladata ....

realno, ako Gruevski drzi do vistinski rejting, nema nikogo da kupuva
..nigde nikoj ne spomna deka premierot go kupuva...


nikoj ne spomna deka premierot go kupuva, jas toa po svoe mislenje


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:46
Originally posted by nelson nelson напиша:

neeee, ne mozam da veruvam, me razocara...ima tolku poubavi


nekoi simpatii se posilni od se, taka i na Mamamd sprema Gruevski no barem e mnogu realna vo sogleduvanajta, iako poradi simpatijata mnogu blaga vo odnos na Gruevski....

No jas voopsto ne i zameram, site im progleduvame niz prsti na simpatiite :)


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 21:48
Originally posted by nelson nelson напиша:

neeee, ne mozam da veruvam, me razocara...ima tolku poubavi

ne se razocaruvajизненадување...zboruvame za politicka simpatija i podrshka na entuzijazamголема%20насмевка...
... pa butel...ne bi rekla deka sum blaga...jas sekogash go kazuvam svojot stav... e sega shtipskata linija so Nikoletoголема%20насмевка... pa valjda kje mi prostite malku pristrasnostсреќа


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 22:09
pa polosa e politickata simpatija od "onaa druga"
ama so da pravime ko priznava "pola mu se prasta"

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 25.Ноември.2008 во 15:20
Originally posted by nelson nelson напиша:

pa polosa e politickata simpatija od "onaa druga"
ama so da pravime ko priznava "pola mu se prasta"



Ne tolku deka e losha, nego dolku povekje e infektivna so tendencija na epidemija.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Ноември.2008 во 19:31
...deneska dzentlmenski prizna deka ON ja simpatishe Vesna i deka ja zbunil so negovite komplimenti pa sega pocnala da greshi na rabota...голема%20насмевка


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Ноември.2008 во 19:32
...a so procentite pocnuva da mu konk*rira na Amdi Bajram...


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 26.Ноември.2008 во 10:21
hmmm
latas gluperda edna
fala bogu sto nekoj odluci da pisuva za ovoj kvazi novinar, a nie normalno ednas i go nagradivme kako najdobar novinar... lele za negovite kakafonii ..bez veze , pa ligavenje sega so novite zubi abe dobar e za nekoja turbo folk j..na emisija

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk