IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО-ПОЛИТИЧКИ настани, вести и актуелности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 173>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 00:35
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

бла%20бла koj se luti ima pravo da se buniголема%20насмевкаголема%20насмевка
а зошто да се лутам?
јас редовно си плаќам патарина де...и ддв ...и здравство...и пензиско...иако ништо немам за возврат освен споменици и главоболка од кај да најдам пари за сето тоа кога оние кои се вработени во здравство и образование се пишале кај мене во дуќан а им касни плата па не можат да ми платат..ама јас...како обичен смртник морам да поминам плата до 15 оти ќе ми блокираат сметка...морам да платам ддв оти пак ќе ми блокираат сметка...а они не мораат оти се над нас...тие се законот
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 00:39
Originally posted by computer computer напиша:

марсовец зарем немаме право да прославиме 20 години од постоењето на првата, на најдобрата, најмоќната, најисполнителната партија?

Анџелина зошто вакви зборови? Место да ни честитате, вие мрчите (без причина).
Со ВМРО-ДПМНЕ одиме кон подобро! Тоа е партијата која мисли и прави добро за Македонија!

Зарем непартизираниот народ нема право да биде рамноправен во државата. Зарем основата на нееднаквоста не е причината за појавата на ВЛАСТИТУТКИ во ОГРОМНИ количини, и зарем не ви е страв дека тоа ќе стане начин на размислување на Македонскиот народ. После оваа власт - нови властитутки - заедно со сегашниве, во поход на привилегиите на власта и нејзината каста?

Изменето од Анастеа - 16.Јуни.2010 во 02:13
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 00:57

Дали чуле ДПМНЕ-овци за рамноправност,градење а не разградување?
На Македонија не и треба револуционерна организација,СЕГА ИМАМЕ држава, сега треба некој да ја води државата а не да дига револуции.
Против себе?.Или се научени да делуваат како револуционери и рушители на државата ,та заборавиле дека СЕ НА ВЛАСТ.
А за градење и доизградување на држава треба пред се УМ.

Изменето од Анастеа - 16.Јуни.2010 во 02:17
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:16
Originally posted by computer computer напиша:

Ова е посебен настан. Не само за ВМРО-ДПМНЕ, туку и за Македонија. Ова е многу значаен настан за Македонија! Се славеше 20 години постоење на најмоќната, најдобрата, најисполнителната, најголемата, нај партија! Се славеше 20 години постоење на ВМРО-ДПМНЕ!
Само, не фати дожд. Јас и другите од ОК одевме пешки со развиорени знамиња викајќи В М Р О ДПМНЕ ДПМНЕ ДПМНЕ! среќа
По дождот! Ние не се плашиме од едно обично росење! Се за ВМРО-ДПМНЕ! Се за Македонија! Со верба во Бог, ВМРО-ДПМНЕ и Македонија до гроб! среќа
Плус знамињата не штитеа! Свето нешто на нив! Свети предмети! Лав! среќа

Леле многу сум среќна. Дефинитивно вечерва нема да заспијам, и овој настан ќе остане запаметен, како и 19 години умс! среќа



Инаку, тркалцето се врти... пази што правиш, зашто утре може ни а да не сакаш да кажеш во полза на ве ме ро то...
Ти само терај по свое... утре и јас ке терам по мое... само кој последен се смее, најслатко се смее... а ти не си последната...тоа сум сигурен...




Изменето од Анастеа - 16.Јуни.2010 во 02:22
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:20
Многумина веќе денес, не се декларираат политички или партиски , од ова ДПМНЕ-овците.Знаат дека оваа политика не може долго да трае,или нема државата да издржи.
Тоа е повеќе од сигурно.

Изменето од Анастеа - 16.Јуни.2010 во 02:23
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:27
А најинтересно е кај ваквите "случаеви", како што е горе цитираната членка, што нема поима ни што е вмро, ни неговата историја, идеологија, партиска заложба, партиска програма ни ништо... Битно е да си ИН под наводници и да си тераш инает со останатиот народ... Уствари работава испаѓа, вие испоцркајте мене ми е гајле, јас си имам за мене и убаво ми е... Премногу плитко размислување ми стои тоа... А да знае да одговори на прашањето што направила позитивно оваа влада, ќе излезам гол на сред плоштад и јавно ќе признаам дека сум морон... ама џабе... и од петни жили да се труди нема да успее да одговори на прашањето.... затоа реков... ќе падне оваа влада, па тогаш ќе дојдат моите 5 минути на дигање чалам и тотална деградација на ............

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:33
Јас нема да дигам чалам ниту со следната влада, која сигурно ќе дојде до 2011 година.Важно е да се знае што е добро за државата.Овие очигледно се ситат на НЕДОБРОТО на другите.Е така владее ДПМНЕ, затоа во нивно време поделби,поделби и поделби.Дали можат да го сплотат народот?Се разбира дека не можат - бидејќи мислат дека државата е нивниот плен и дека тие треба да го делат помеѓу себе.Затоа и ја раскрчмуваат.
А дај Боже следните да се подобри. За добро на вистината ,полоши од овие неможе да се најдат.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:53
е јас ќе вратам со иста мера, за да ми се наполни душата како нив сега што им се полни... иако не сум за опозициската сдсм, ама ќе бидам остар кон сегашниве...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 01:57
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

е јас ќе вратам со иста мера, за да ми се наполни душата како нив сега што им се полни... иако не сум за опозициската сдсм, ама ќе бидам остар кон сегашниве...

 
 
Јас нема да правам ништо....само ќе издавам наредби....намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 02:06
Очигледно е дека ќе има реваншизам.
Кој ова како што почнало ќе го среди?
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 02:08
Никој, камионот е тргнат по надолница...кочниците се дефект...премногу лошо е направено, за да може толку лесно да се заборави...може за едно 20-30 години..
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 02:16
Навистина работата ја доведоа до тоа да многу тешко ќе се опраи.Закашкана е сосема, а што е најлошо многумина виновни за истото не се свесни за тоа.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 06:42
И додека сите земји вложуваат многу во дипломатските преставнишва (со квалитетни човечки ресурси) Македонија тапка во место или се  враќа 100 чекори назад.
Без амбасадори во ЕУ и НАТО?
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2010 во 09:16
Nasive ke po;ekale so ambasadorive, a i da ne pocekaat ( do godina), partiskite vojnici ne se nikakvo resenie a ne narocno vo ,diplopmatijata.Diplomatijata i diplomatskata kariera se gradat a ne se dobivaat za partiski zaslugi.
Za zal kaj nas e taka.Zatoa sme slepo crevo na Evropa, eve na Kanal 5 se sl*gaat golem del od gledacite.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 173>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.