IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 229>
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 16:05
Originally posted by brza brza напиша:

ma, dajte mu leb na narodot, a ne....spomenici,...na koj i da se ,...i chhii da se!не


Ima vo sekoe vreme bajat leb 9 denari.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 16:39
Ајде ајде... тргна работава... „Големиве македонци„ покрај што почнаа со садење на споменици кај ке им текнит, сега добија и фаланга следбеници истотака „големи македонци“ кои како папагали повторуваат - предходните ништо не работеа, само крадеа, овие бар прават нешто...

Каде бре бевте големи патриоти во 2001???
Смачено ми е од патриотизам за службеничко место од 12.000 ден. плата...


Биди малку попристоен со речникот и не си дозволувај уште еднаш “МРШ“ кон членови!





Изменето од Анастеа - 09.Јуни.2010 во 00:24
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 18:40
Античкиот да не малку забега?
Ајде преиспитај се кој каде беше 2001 година?

“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 23:20
Originally posted by bingo bingo напиша:

доста бе овие барем споменици дават другите ништо не даваја
е да...БАРЕМ...споменици....ах бе народе македонски...понекогаш се чудам на паметот што го имаме(или немаме)
овие барем споменици давале а другите ништо и тоа за вас е доволно,нели?...не е важно дали нешто друго функционира ...ова што другите ништо не правеле го научивте на памет па ко некоја тралалајка го повторувате  веќе неколку години,во недостиг на вистински аргументи....
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kume Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 00:54
So im fali na spomenicite zakon se so?
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината!!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 00:56
ништо не им фали....а рече некој дека им фали нешто???
тајмингот е погрешен а спомениците се окголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 12:20
Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?


Spomenicite? Na niv im fali pred se kvalitet i toa golem za TIE PARI.? A vo ova vreme da se plaka kic- kako golemo umetnicko delo e ramno na kriminal.Pa Skender Beg e pokvaliteten spomenik a e poveke od sedum pati poeftin?
Ova so emociive i prodavanje patriotizam me raspametuva, sramota.
Kade bevte vo 2001 god.
Za prodavanje puvki i patriotizam ste prvi?
Koj gi krцmi parite na narodot.Pravime politicari milijarderi?

Изменето од marsovec - 09.Јуни.2010 во 12:30
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
kume Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 22:02
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?


Spomenicite? Na niv im fali pred se kvalitet i toa golem za TIE PARI.? A vo ova vreme da se plaka kic- kako golemo umetnicko delo e ramno na kriminal.Pa Skender Beg e pokvaliteten spomenik a e poveke od sedum pati poeftin?
Ova so emociive i prodavanje patriotizam me raspametuva, sramota.
Kade bevte vo 2001 god.
Za prodavanje puvki i patriotizam ste prvi?
Koj gi krцmi parite na narodot.Pravime politicari milijarderi?


A kazi mi sakas Makedonija,toes Skopjevo bez spomenici da bide,da licime na nekoja deponija ili so ti ja znam tamu,kakvi se takvi se,barem VMRO stava nesto,a ne onoj Pijanicava saka i imeto da ni go smeni!!!
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината!!!
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2010 во 22:32
Originally posted by kume kume напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?


Spomenicite? Na niv im fali pred se kvalitet i toa golem za TIE PARI.? A vo ova vreme da se plaka kic- kako golemo umetnicko delo e ramno na kriminal.Pa Skender Beg e pokvaliteten spomenik a e poveke od sedum pati poeftin?
Ova so emociive i prodavanje patriotizam me raspametuva, sramota.
Kade bevte vo 2001 god.
Za prodavanje puvki i patriotizam ste prvi?
Koj gi krцmi parite na narodot.Pravime politicari milijarderi?


A kazi mi sakas Makedonija,toes Skopjevo bez spomenici da bide,da licime na nekoja deponija ili so ti ja znam tamu,kakvi se takvi se,barem VMRO stava nesto,a ne onoj Pijanicava saka i imeto da ni go smeni!!!


Па токму овие попалениве ( по пари) по споменици, мува не ги лазеше кога купишта лиени бисти и споменици беа КРАДЕНИ И ПРОДАВАНИ ВО СТАРО ЖЕЛЕЗО ( БРОНЗА).Не ќе да е поради партиотизам и се останато, рекетот на директорот за да го сменат а видете го местото и платата, видете платежна картичка, кои беа тие дрвца и колку, кој рекетира?, кого?А не знам ниту еден плоштад со еден куп споменици.А не нарочно волку мал.Не ќе да е до Скопје и патриотизмот - попрво ќе да е до парите.Видете ја нивната трага и се е јасно.
За слепците можеби и не е ?
Не знам.Но знам дека некој го злоупотребува патриотизмот за фатирање со пари.Предлагам сите уметници да не земат ниту денар за креациите на кичот.
А парите во странство а мермерот - не од Прилеп?...Прилепчани каде сте?
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 01:34
Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?
куме, што сакаш прво, градот или државата да ја анализираме за да видиме што не е во ред со спомениците?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
kume Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 00:18
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by kume kume напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?


Spomenicite? Na niv im fali pred se kvalitet i toa golem za TIE PARI.? A vo ova vreme da se plaka kic- kako golemo umetnicko delo e ramno na kriminal.Pa Skender Beg e pokvaliteten spomenik a e poveke od sedum pati poeftin?
Ova so emociive i prodavanje patriotizam me raspametuva, sramota.
Kade bevte vo 2001 god.
Za prodavanje puvki i patriotizam ste prvi?
Koj gi krцmi parite na narodot.Pravime politicari milijarderi?


A kazi mi sakas Makedonija,toes Skopjevo bez spomenici da bide,da licime na nekoja deponija ili so ti ja znam tamu,kakvi se takvi se,barem VMRO stava nesto,a ne onoj Pijanicava saka i imeto da ni go smeni!!!


Па токму овие попалениве ( по пари) по споменици, мува не ги лазеше кога купишта лиени бисти и споменици беа КРАДЕНИ И ПРОДАВАНИ ВО СТАРО ЖЕЛЕЗО ( БРОНЗА).Не ќе да е поради партиотизам и се останато, рекетот на директорот за да го сменат а видете го местото и платата, видете платежна картичка, кои беа тие дрвца и колку, кој рекетира?, кого?А не знам ниту еден плоштад со еден куп споменици.А не нарочно волку мал.Не ќе да е до Скопје и патриотизмот - попрво ќе да е до парите.Видете ја нивната трага и се е јасно.
За слепците можеби и не е ?
Не знам.Но знам дека некој го злоупотребува патриотизмот за фатирање со пари.Предлагам сите уметници да не земат ниту денар за креациите на кичот.
А парите во странство а мермерот - не од Прилеп?...Прилепчани каде сте?


Abe sekoj krade toa mi e jasno,ama od ovaa vlada momentalno nema bolji!!!
Mnogu raboti napravi,kako na primer:Skopje 2014,Planinska Bura,Zmijsko Oko,Prasanjeto za egejcite,Tuzbata protiv Grcka vo Hag i mnogu drugi potezi koja nijedna vlada ne go napravi toa!!!
Taka da nikoj ne gi rusi brat VMRO-DPMNE!!!
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината!!!
Кон врв
kume Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kume Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 00:20
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?
куме, што сакаш прво, градот или државата да ја анализираме за да видиме што не е во ред со спомениците?


Ne te razbiram so sakas da kazes?
Za vo gradov momentalno spomenicive se vo red!!!
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината!!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 02:14
Originally posted by kume kume напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by kume kume напиша:

So im fali na spomenicite zakon se so?
куме, што сакаш прво, градот или државата да ја анализираме за да видиме што не е во ред со спомениците?


Ne te razbiram so sakas da kazes?
Za vo gradov momentalno spomenicive se vo red!!!
спомениците се „во ред“ ама кажи ми дали остатокот од градот е во ред?
кажи ми која инфраструктура ја има? (не мислам само на улици), каде во градот го гледаме 21 век? дали на секому му е загарантиран лесен живот во него? дали има контрола врз однесувањето на неговите граѓани? дали постои грижа за оригиналната негова култура, историја и лик? дали градот се одржува, освежува, реновира и дополнува?
голема работа ако начукале споменици и неквалитетни копии на нешто привидено таму некаде, на 100 метри квадратни, ништо не направиле со тоа, како Скопјанец и како Македонец, ама воопшто не ми значи сето тоа

за државава да не зборам, како прво на владата не треба да и биде приоритет „убавината“ на еден град, туку целовкупната држава и нејзините граѓани, надворешната и внатрешната политика, сеуште нерешените битни прашања и проблеми кои постојано ги избегнува и кои ако не се тргнат, сериозно ќе продолжиме да одиме надолу...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 12:54
Originally posted by kume kume напиша:

 
Abe sekoj krade toa mi e jasno,ama od ovaa vlada momentalno nema bolji!!!
Mnogu raboti napravi,kako na primer:Skopje 2014,Planinska Bura,Zmijsko Oko,Prasanjeto za egejcite,Tuzbata protiv Grcka vo Hag i mnogu drugi potezi koja nijedna vlada ne go napravi toa!!!
Taka da nikoj ne gi rusi brat VMRO-DPMNE!!!


Kako toa sekoj KRADE.A imame li nie OBVINITELSTVO i SUDOVI.Dali tie rabotat?Dali se osuduvaat obicni dzepcii po godina i povece.?Dali politicarite ako kradat neka kradat?Kakvi se ovie razmisli?Vo 21 vek.

Изменето од Анастеа - 11.Јуни.2010 во 15:33
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7475767778 229>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.