IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 149150151152153 240>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 04:03

Влегува егеец во кафана и вика -Кој го спаси син ми од давење, кој го извади од реката??? И еден од гостите скромно дига рака и му вика -Јас го спасив син ти... -Кај му е капата бе, а!?

 

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 21:48
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 03:52
Како најлесно да го развиете мозокот?
Однесе те го на теретана.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 16:52
Како скржавите луѓе ги хранат своите деца?
Најпрво им кажуваат: Кој не сака да појадува, ќе добие еден денар.
Децата радосни излегуваат надвор да си играат.
За време на ручек:
Кој не сака да руча, ќе добие уште еден денар.
Децата продолжуваат да си играат.
Кога ќе се изморат децата, за време на вечерата:
Кој сака да вечера, нека плате два денари.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 16:53
Влегува дечко во кафич и седнува до една многу згодна девојка. Ја гледа од глава до петици, па го погледнува на кратко саатот на раката. Девојката го забележала тоа па го прашала: Да не ти касне партнерката? Не. Денеска си купив супермодерен саат па тукушто го тестирав. Супермодерен саат, а? А што е толку специјално на него? Користи алфа бранови за телепатски да комуницира со мене. Навистина? И што ти кажа сега?
Пааа, ми кажа дека не носиш гаќички...
Девојката се насмеала па одговорила: Е па мора да ти е расипан, зошто јас носам гаќички!
У, мајка му, мора да е саат време напред!
   

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 16:55

Годините%20не%20се%20важниРазговараат две пријателки:
 
 „Не можам да верувам дека си се омажила за тој старец!“
 
А другата: „Е драга моја кога ќе ги земеш парите, не верувам дека гледаш која година се печатени“.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 17:59
Еден рибар фатил златна риба,а рибата му рекла ако ја пушти ке му исполни 3 желби.Рибарот вика прва желба ми е да ја платам струјата,втора да купам масло и третата ми е да те изедам.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:05

Што е тоа :црно-бело-црно-бело-црно-бело, и крие се во пештера????? Зебра должи пари на некој!!!!

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:06

Што е тоа :црно-бело-црно-бело-црно-бело-црно-бело-црно-бело-црно-бело?????? Пингвин паѓа по скали!!!

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 18:06

Sto peat cigani pred kontejner? Shop shop shoping..... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 20:53
Лавот избегал од зоолошката градина во Скопје и нападнал едно девојче. Тогаш се појавил еден човек и со голи раце го задавил лавот, и го спасил девојчето.

 

Утредента наслов во весниците:

skopjanec-ili-grk

Храбар Скопјанец задави лав и спаси девојче!

Човекот се јавил во редакциите и им рекол:
- Слушајте ваму јас сум тој што го задави лавот и јас не сум Скопјанец!

Следниот ден наслов во весниците:
Храбар Македонец задави лав и спаси девојче!

Повторно човекот се јавил во редакцијата:
- Не сум Македонец.
- Е добро кажи што си?
- Јас сум од Грција, работам во амбасадата.
- Добро, извинете, утре ќе го смениме насловот.

Наредниот ден наслов во весниците:

Ненормален Грк го задави лавот, миленикот на децата!

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 20:55
Речникот на женскиот јазик

Мажи, ако досега сте имале чувство дека што и да направите ви се наоѓа замерка - тогаш верувајте проблемот е во комуникацијата. Вие едноставно...

 

... не го зборувате јазикот на жените.

За среќа, одвоивме дел од она што најчесто знаат тие да кажат и какво значење тоа всушност има, за да ви биде полесно и да можете да ги дешифрирате и разберете:

1. Во четриесетите - има 49 години;
2. Авантуристички дух - спиела со мнооогу мажи;recnikot-na-zenskiot-jazik-1
3. Атлетска градба - нема гради;
4. Просечен изглед - грд/а е;
5. Преубава - патолошки лажливец;
6. Заразно се смее - пие многу таблети;
7. Емотивно урамнотежена - на лекови е;
8. Феминистка - дебела е;
9. Слободен дух - зависник;
10. Забавна - напорна
11. Либерална - мисли на "очајна";
12. Отворена и екстравагантна - гласна и безобразна;
13. Страствена - алкохоличар;
14. Професионалец - кучка;
15. Сака сродна душа - психопат.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 03:45
Некој човек фатил златен кит,а китот му рекол:-Пушти ме ќе ти исполнам една желба.А човекот вика:-Ти сега со мене одиш право во златара.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 03:48
Некое дете многу ја сакало наставничката и неможело да се воздржи и при крајот на часот и рекло
-Наставничке јас вас ве сакам, а настваничката за да не го навреди му рекла -Ама јас не сакам деца, а детето пак и одговорило -Па и јас не сакам ама ке внимаваме!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 149150151152153 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.