IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 146147148149150 240>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 03:38
- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 21:12
Што користи слоница кога ќе добие менструација?
Мерино овца
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2010 во 21:21
Originally posted by емил емил напиша:

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

 
Добар е овојдасмеење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Simon Templar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Simon Templar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 04:17
Moram na srpski da go napisam oti ke ja izgubi smislata ako e na makedonski

PUCKETANJE

Perica dos'o u skolu -zakasnio. Uceteljica mu kaze:"Pa dobro Perice, reci zasto si zaksnio na kontrolni? I nije ti ovo prvi put, u zadnje vrijeme konstantno kasnis."
- Znate sta uciteljice. Navijem ja sinoc sat. Ujutru on zvoni, a ja kontam u sebi jos samo 5min. Zatvorim ja oci, kad cujem nesto pucketa. Pogledam lijevo kad ono opet se cuje. Desno, nesto pucketa sve jace, a ja ne znam sta je. Pogledam gore, opet nesto. Ja se unervozio. Kad pogledam ja dole, a ono puca mi ona stvar za kontrolnim
Are you talkin' to me
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2010 во 15:18
Se vozat dve babi vo kola i ednata e shofer a drugata do nea napred sedi..
I sega ovaa sto vozi, pominuva na crveno na semafor, i drugata baba se isplasila malku ama ne i rekla nisto..
 Pominuvaat na vtor semafor i pak na crveno pominuvaat na tret i pak za crveno, i ovaa veke epten se isplasila i i vika na drugata aman zosto minuvas celo vreme na crveno...i ovaa sto vozi i se vrti i vika ..AAA JAS LI VOZAMне

газење%20од%20смеење


Изменето од MyWay - 09.Април.2010 во 15:19

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 07:11
Женоооооооо, добив на лото! Пакувај ги куферите!
- Леле, леле, кај ќе ме носиш, на море или на планина?
- Море кај сакаш само излагај од дома!!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2010 во 20:33

Стариот овчарски пес бркал зајци во шумата, сè додека не заглибил длабоко во истата, и тогаш сфатил дека се изгубил... Кога погледнал наоколу, видел еден куп коски, и тогаш слушнал чекори на диво животно... Тоа бил леопард кој полека му се приближувал.
„ Што ке правам сега“, си помислил во себе.Тогаш брзо зел една коска од тие до него и почнал да зборува, знаејќи дека леопардот го слуша: 
- Баш е вкусен овој леопард, камо да можам да најдам уште некој.
Кога леопардот го слушнал ова, се повлекол во шумата. Преплашен, секако... Меѓутоа, сево ова го гледал некој мајмун на дрво кој решил да го накодоши кучето на леопардот, па побрзал да го стигне леопардот и да му каже сè. Кога кучето го видело мајмунот како брзо скока од гранка на гранка, ја насетило неговата намера и побрзало да го следи. Го видело како му ја објаснува на леопардот целата ситуација, по што овој тргнал да му се одмазди на кучето.
Кога му се приближил доволно за да може да го чуе, стариот пес рекол: 
- Па, каде ли е тој мајмун веќе еднаш, уште пред еден час го пратив да ми го донесе леопардот и уште го нема...

Заклучок I: Не се закачај со стари кучиња, знаењето и мудроста се стекнуваат со текот на годините.

Заклучок II: Што и да направите, секогаш ќе се најде некој мајмун во околината кој ќе биде сведок на сето тоа.

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 03:37
Разговараат две невести.
- Слушнав си се омажила за боксер. Среќна си со него?
- Супер е, а и не е досаден.
- Како тоа?
- Кога и да се врати дома секогаш изгледа поинаку.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 03:58
Американецот се фали:
- Нашите инженери и конструктори, со работа почнуваат во 7, се договараат, цртаат и прават авион кој во 12 часот на пладне веќе полетува од пистата.
Русинот вели:
- Нашите стануваат во 8 наутро, работат до 11, и тогаш ракетата веќе полетува.
Македонецот:
- Тоа не е ништо. Нашите стануваат во 9 наутро да градат фабрика за пиво, а веќе во 10 се мртви пијани.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 04:01
Две деца прават муабет:
- Сега знам зошто штр-ковите одат на југ!
- Зошто?
- Па зошто и црнците сакаат да имаат деца!
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 04:03
Некоја жена имала страстна афера со инспектор за контрола на куќни штетници. И додека тие една вечер се забавувале, на врата заѕвонил мажот на госпоѓата. Оваа набрзина го пикнала инспекторот, пиштол гол, во плакар и му рекла да седи таму и збор да не испушта. Си влегол мажот дома, ама му станало нешто сомнително, па почнал да го пребарува станот. Кога го отворил плакарот и видел гол човек му викнал: 
- Кој си бе ти?
- Јас сум инспектор од "Домашна чистота". Дојдов да испитам случај со појава на молци во зградава.
- А кај ти е облеката???
Инспекторов се погледнува, па извикува:
- Ах тие мали копилиња!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2010 во 17:12
Пред многу години, Господ ги создал мажот и жената. Застанал пред мажот и му рекол:
- Кул, ти испадна одлично.
А потоа, ја погледнал жената и рекол:
- E јеби га, ти ќе мораш да се шминкаш.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2010 во 03:34
Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион марки оштета!
- Што ти е тебе бре човек, па не сум јас милионер.
- Не сум ни јас стоногалка.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2010 во 03:47
Учителот им вели на учениците:
- Деца, знаете дека ништо не е невозможно. Се може да се направи ако се сака.
Игорче: Добро учителе, ајде тогаш да ве видам истискајте ја целата паста за заби од тубата, па вратете ја назад.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 146147148149150 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.