IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146147148 240>
Автор
Порака
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 13:49
-Тато тато, каде се Алпите.
-Не знам сине.
Прашај ја мајка ти.
Она чистеше вчера.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 14:01
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Denesnata medicina e navistina mnogu naprednata.

Za sekoj lek uspevaat da izmislat bolest


svinski grip
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 20:37
 
...голема%20насмевка....
 
Дејството на овој виц се случува некаде во Африка, на некој непознат брег, каде што се насукува македонски брод. Племе човекојадци ја заробува целата посада...
Капетанот на бродот во обид да ги смири човекојадците и да ги спаси своите луѓе ги прашал:
- Господа дивјаци, имате ли вие собрание?
- Немаме!
- А, имате ли граѓански совет?
- Немаме!
- А дали гледате МРТВ?
- Не!
- Добро бре, фаќате ли барем Сител?
- Не фаќаме!
- Па, зошто тогаш сте подивеле?
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:50
Кога Бог го создал мажот рекол:
- Можам јас и подобро!

 задоволство

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 13:28
лежи дедово болен а крај него внукот ........
 
“ внучко , ми се јаде нешто благо ...... ај скокни до кујна и земи и’ на мајка ти од колачињата што ги прави “ .........
 
се враќа внукот .......
 
“ не дава од нив ........ вели дека и’ биле за погребот утре “ ...........
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 02:02

Vo bolnicka soba eden pacient lezi so prevrzana glava.

Dezurniot lekar zastanuva pred krevetot i ja prasuva medicinskata sestra:

Soobrakajka?

Ne, maharadza
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 13:22
не само што ме насмеа туку и ме стави во размислување ... како тргнале некои кај нас 
со своите ставови во однос на НАТО , еу  и севкупната политика на меѓународен план
не би ме зачудило да истиов текст го слушнам ама на Македонски јазик и со мали измени 
во однос на играчите кои сакаат “ наш дел “ газење%20од%20смеење
 
Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, meseca maja 1940, izvedena je delimicna mobiilizacija Jugoslovenske vojske s koncentracijom trupa u Sloveniji. 
Smotri borbene spremnosti prisustvovali su i strani vojni atasei i novinari.
Prilikom obilaska nize navedenog puka, stenografisan je govor kapetana Djuraskovica odrzan vojnicima, sacuvan u arhivu SAN-a (A-38-119-263).Kapetan je kasnije poginuo tokom Drugog svetskog rata.
CETNA NASTAVA MORALNI POUK
Govor komandira prve cete, Cetrdesetog pesadijskog puka, kapetana Luke Djuraskovica, vojnicima na dan 26 maja 1940, u Pomoreki, kod Brezovica.
 
(Ceta postrojena u razvijenom frontu, prisutni vodnici)
"Slusaj amo! Mi zivimo u ozbiljno doba i svaki od Vas znade zasto ste tu. 
Svi ste skoro vec stariji i zenjeni ljudi, Vi citate novine, jeli tako. 
Ako nam ko pruzi rat, jebo ga otac, mi cemo prihvatiti iratovati. 
U tom slucaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli. 
To bi bilo od nas casno, jel tako! Nasi susedi 'Talijani, e to su k*rve jedne. 
Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoce da dobiju zemlju bez krvi. 
Oni, fukare jedne, kazu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste, dobice, ali k*rac. Je l tako? 
A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge nase krajeve? Pa dabome da imamo!
Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, k*rve jedne! Jer Vam je to jasno! Jebo im pas mater, samo nekadodju, poslacemo ih u pizdu materinu!
Drugo: mi, juzni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Jel tako? Dabome da je tako i tako treba da bude! 
Musolini je dosta ucinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, al ih nikad nece naciniti hrabrima, makar im k*rac dao, nece moci da im da srcejunacko. Jel tako? Je l Vam jasno! 
E, drugo kazu Talijani. Oni vele: kod nas je sve motorizovano. Nasi  su mitraljezi FIAT, 
nasi su tenkovi FIAT, nasi su avioni FIAT i sta sve ja znam... u picku materinu. 
Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. 
Samo ima jedno, oni nas ne znaju, p**ka im materina!Jel tako? Dabome, bas tako, i tako treba da bude.
 Drugo: hoce da nam budu k*ratori, da garantuju nase granice, pizda im materina. 
Talijani i ko zna koji k*rci Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa cak i Drustvo naroda. 
A sta se nas ticu njihove garancije, pizda im materina. Znamo mi sta su to garancije. k*rac garancije. Jebo im pas mater, garancijsku i k*rvarsku! 
Drugo: Svi Vi znate da se nasa vojska najbolje hrani. Jel tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude jos sto puta bolja. 
Imamo kuvare, jebo im pas mater, jos i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima odreda. 
Dezurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina...Pa dobro kuvari, jebo Vas sveti Jeronim na nebu, poslacu Vas sve da terate mitraljeze u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li ce hrana biti bolja...Jebo Vam pas mater kuvarsku! Jel tako?
/Kuvar Trobec javlja se:"Ali gospodine kapetane, iz griza se ne more..."
/-"Kus, nista te nisam pitao. Mars u pizdu materinu. Jebo ti pas mater kuvarsku. Kad te raspizdim pretvoricu te odma u mitraljez."
Drugo: Gde je tu onaj koga su ubile gace? Aj, tu je! E, bas tebe cu poslati na Talijane, jebo te mitropolit. I ti si mi k*rcev vojnik i ubile te gace....
Slusaj amo i sta se smejes?... Svi Vi znate da ima i drugih kojima se hoce nasa zemlja, pizda im materina! 
Eno gore one ciganske k*rve, kazu da im pripada Srem, Banat i Baranja. 
Pa dobro, pizda im materina tatarska, sto ne dodju da uzmu pola Slavonije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!
 Drugo: jel' idete vi onako, preko noci malo u Domzale? A? Znam Vas ja dobro..Sve ja znam, jel tako? 
E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema vise sale. Odma te streljaju, jebo te
faraon!... Da li Vi mislite tako?... Evo ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici sta ja znam gde, jebo ih Bog, i onako nista ne valjaju, 
podnarednici sede u kafani, a Vi u Domzale? Pa ti sad lepo dodju Talijani, pizda im materina! Kako bi to sve izgledalo! I kako bi nas fino udesili... majku im zicarosku! 
Pa to ne sme da bude. Jer Vam jasno? Ne moze to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Ceha. A, jok... Eto i to su k*rve koje se uopste ne bore, nego samo polazu oruzje, kukavice, jebo im pas mater i njima! 
Pa evo i Poljaci,jebo ih sveti Jeronim, borili se... borili, a
njihova gospoda ministri tup u avione, beze k*rve avionima pravo u Pariz. Nista manje u pizdu materinu, da tamo toboze vladaju, ali samo kome, p**ka im majcina!! U nas ne sme da bude tako i ne moze da bude tako, naravno.
Drugo: Nije to sve sto sam Vam kazao. Ama svi Vi znate, pa Vi ste pametni ljudi. Isli ste po svetu i sigurno ste videli lepu varos Temisvar? E vidite kazu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je nase"! pa dobro sad, p**ka mu materina, sta je onda nase!? 
Za koji smo krasni mi onda ovde i sta mi da branimo, kad nista nije nase? Pizda im materina! Pa, sta mi placamo toliko porez, kad je ovo tudje? Jel tako? Onda od nas nece dobiti niko nista!Dacemo im k*rac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. 
Neka dodju ako su junaci, a mi cemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l tako?! I jel Vam jasno?! E pa dabome da jeste, jer drugcije ne moze i nesme da bude! Naravno!
... A sad, vodnice, daj ljudima voljno!"
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:52
Три пријателки си доаѓаат од излегување. Влегуваат во зградата, и на скалите гледаат човек како спие. Не можеле да го познаат. Првата ја пиканала раката во панталоните на заспаниот човек и рекла:
-     Не е мојот маж
Втората ја пиканала раката и рекла:
-     Не е мојот маж, а не е ниту комшијата
Третата ја пиканала раката и рекла:
-     Не живее во оваа зграда.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:53
Си беле оџа и поп.Комшии.Попот изградил црква а оџата џамија.Попот си купил бемве и оџата си купил бемве.Попот го перел бемвето а оѓата го исекол ауспухот:попот му рекол - Зошто си го исекол ауспухот.А оџата одговорил. - Кога ти можеш да го крштеваш јас можам сунет да му правам на моето бемве.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:53
Во овој замок има ли духови?
Сите велат дека има! Мене ако ме прашате, тоа се само муабети
– јас до ден денешен не сум видел ниту еден дух! А живеам тука повеќе од осумстотини години!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:54
Еден вампир трча како рагбист по улицата со леб под мишка. Го запира друг вампир и го прашува:
-     Каде си се затрчал!
Првиот одговара:
-     Долу имало огромна крвава тепачка, одам да си топнам малку.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:55
Маж и вели на жената:
-     Сакаш ли да пробаме нова секс поза? Грб во грб!
-     Ама како така... Ништо нема да се случи.
-     Ќе се случи! Ги поканив и соседите да учествуваат.
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:56
Плавуша и дечко лежат во кревет.
Дечкото:
-     Сигурно сум ти прв
Плавушата:
-     За денес - ДА
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:57
Семејство канибали огладнеле и одлучиле таткото и синот да најдат човек за јадење. Отишле до едни грмушки. Зад грмушките виделе како една гола девојка се капе во реката. Синот веднаш ја зел стрелата и ја насочил кон девојката.
Таткото му рекол:
-     Што правиш бе, ти да не си луд? Не ја убивај, ќе си ја однесеме дома, а ќе ја изедеме мајка ти.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146147148 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.