IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Либерализација на увоз на половни возила
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Либерализација на увоз на половни возила

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 20:28
vleze krso vo makedonija so zravje da si go nosime ke gi napolnat servisite so pari to tie to
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:18
Originally posted by titanik titanik напиша:

vleze krso vo makedonija so zravje da si go nosime ke gi napolnat servisite so pari to tie to


Zosto mislis deka e vlezen krsot. Pa nasite koli koi gi pravime 3 pati povekje krsovi za 4-5 godini da ne se poarni? Kaj nas Opel Astra od 1997 ti ja sitka za 3500 eur. a vo Germanija istata duri i vo 2-3 pati podobra sostojba ja naogjas za 1500 eur. I toa go vikas krs? Samo losoto e sto carinenjeto ke odi po losi stavki. Inace kolite od zapad se top. Eden komsija pred 5-6 meseci kupi Fiat Tempra od tuka, 1.6 benzin so plin i ja plati 3000 eur. Kolata iskreno voopsto ne vredi za tie pari, ama togas cenite bea takvi. Za istite pari sega moze da si nabavi Ford, Opel, VW vo 5 pati poubava sostojba. Ama toa e toa.
A koj saka da vozi krs neka kupi krs. Koj saka poubavo, ima internet i ke si odbere spored sumata sto saka da ja potrosi.
A za krs mozes i kaj nas da zemes Yugo od 1989 za 1500 eur. I posle ke si ja pees onaa narodnata "Uzmi Yugo da te j**e dugo".



The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:39
posto se zanimavam so koli ti kazvam kako e mislam deka ne e provereno se i sesto vlegva od koli podrugo e ti koga ke si ja zemes kolata od germanija otkolku trajko da ti ja donesi primer
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:41
NRGM......se chudamзбунетост ,..kako nekoj ne razbira shto mu se pishuva,...i pak si tera po svoeto !изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:43
Originally posted by brza brza напиша:

NRGM......se chudamзбунетост ,..kako nekoj ne razbira shto mu se pishuva,...i pak si tera po svoeto !изненадување
mene mi velis ili si zboras onaka
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:53
sepak dobra rabota e toa sto poradi kakvi takvite avtomobili od "gore" ke padnat i cenite na avtomobilive kaj nas. Sepak idealnata situacija da zemete avtomobil od covek sto znaete deka e vozena domakinski.
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 22:56
cenite veke padnaja peugeot sedan e veke 8000evra a bese 9200 i kaj drugite koli e istoto
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:04
Originally posted by titanik titanik напиша:

cenite veke padnaja peugeot sedan e veke 8000evra a bese 9200 i kaj drugite koli e istoto

dali e vistina deka sedanite se praeni vo Iran ??
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:06
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

Originally posted by titanik titanik напиша:

cenite veke padnaja peugeot sedan e veke 8000evra a bese 9200 i kaj drugite koli e istoto

dali e vistina deka sedanite se praeni vo Iran ??
da nekoj se vo iran praeni vistina e posto tamu rabotam ti kazvam
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:12
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

shtom se raboti za nekoja stotina pa i iljadu evra neka e,..da ti e*am ...namaluvanjeto!...koga kje soberesh site makljazi i zaebancii, pa i rizici ,..podobro ke bide da si zeme chovek od tuka neshto...otkolku da se gnjavi da nosi od,..bilo kade nadvor!
E ama razlikata vo nasite polovni i nivnite polovni e svetlosni godini. Kaj nas patistata se kako od vremeto na II svetska vojna, a kaj niv 99 % se pisti. Voedno kaj niv vladee kultura za odrzuvanje na vozilata, zaradi visokite danoci i kazni. A kaj nas ako i smenis ulje dobro, ako ne ke tera dodeka ne rikne... E toa e razlikata.

dokolku pojdete gore i sami si ja kupite kolata od nekoj domakin Svaba ok e, no dokolu nekoj drug vi kupi kola i ja donese vo plac taa kola moze da e izvozena potoa pred da se frli e turiranaa i iztrosena. Potoa za dzabe dadena na nekoj plac i taka stigne do nas. Sakam da kazam ne znaci deka se od gore sto ke dojde avtomatski znaci deka e pozacuvano od nasevo ovdeka.   
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:14
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

shtom se raboti za nekoja stotina pa i iljadu evra neka e,..da ti e*am ...namaluvanjeto!...koga kje soberesh site makljazi i zaebancii, pa i rizici ,..podobro ke bide da si zeme chovek od tuka neshto...otkolku da se gnjavi da nosi od,..bilo kade nadvor!
E ama razlikata vo nasite polovni i nivnite polovni e svetlosni godini. Kaj nas patistata se kako od vremeto na II svetska vojna, a kaj niv 99 % se pisti. Voedno kaj niv vladee kultura za odrzuvanje na vozilata, zaradi visokite danoci i kazni. A kaj nas ako i smenis ulje dobro, ako ne ke tera dodeka ne rikne... E toa e razlikata.

dokolku pojdete gore i sami si ja kupite kolata od nekoj domakin Svaba ok e, no dokolu nekoj drug vi kupi kola i ja donese vo plac taa kola moze da e izvozena potoa pred da se frli e turiranaa i iztrosena. Potoa za dzabe dadena na nekoj plac i taka stigne do nas. Sakam da kazam ne znaci deka se od gore sto ke dojde avtomatski znaci deka e pozacuvano od nasevo ovdeka.   
to e fakt
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:29
..tamu ...so "chuknata" limarija mozesh da najdesh za malku pari i ponova kola ,...ama , so nechepnat motor!...i shto ima tuka nejasno?....ispeglaj si ja i vozi ,..do mila volja...otkolku da se isprchish povekje za nekoja ...ganc nova!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:35
Originally posted by titanik titanik напиша:

cenite veke padnaja peugeot sedan e veke 8000evra a bese 9200 i kaj drugite koli e istoto


Normalno deka ke padne koga vlezna cena vo MK so site davacki na pezoto 206 sedan e 6500 eur. A baska sto kolata e pogolem krs od polovnite koli gore na zapad. Sklopocija od kola. Poarno da ne ja kupis. Prasaj lugje sto gi kupile.


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
titanik Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај titanik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2010 во 23:37
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by titanik titanik напиша:

cenite veke padnaja peugeot sedan e veke 8000evra a bese 9200 i kaj drugite koli e istoto
Normalno deka ke padne koga vlezna cena vo MK so site davacki na pezoto 206 sedan e 6500 eur. A baska sto kolata e pogolem krs od polovnite koli gore na zapad. Sklopocija od kola. Poarno da ne ja kupis. Prasaj lugje sto gi kupile.
jasno mie to posebno so sedanite mnogu problemi ima ja kufa po dva dena klimata ne mu raboti neznam so da recam rezil
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.