IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни СОВЕТИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни СОВЕТИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 62>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2010 во 23:46
male4ka.....
фактот дека ова порано не ти се случувало туку сега........
покажува годините твои 16 кога веќе имаш разбуркани хормони..
ти драга моја влегуваш во еден нов период од твојот живот од девојче...
во млада жена.....
но твоето пребрзо озрелување довело до телесно прифаќање на промената ама на жалост психички НЕ !!!
психички не си спремна да ги прифатиш сите новонастанати проблеми на млада жена...
твоите веќе поизразени комплекси , несигурноста доведува до ваква твоја состојба....
прва грешка е твојата нонстоп приврзаност со партнерот .....
треба да се дружиш и со друштвото твое... да имаш други активности....
како велиме дајјј остави некој ден двајцата еден без друг да дишете...
втора грешка е што премногу мислиш што велиме ние ..правиш филмови.
едно да запамтиш губитник
ако е пишано да не сте заедно нема сила , никој и ништо не ќе може да ја одржи врската.......таа ќе се распадне не
или губитник
ако е пишано да сте заедно нема сила , никој и ништо не ќе може да ви ја расипе врската........таа ќе се одржи да

и трето треба да бидеш посигурна во себе ......
како на пример....јас сум добра , подобра нема од мене да најде......
илигубитник
ако најде друга пак јас ќе најдам подобар.....
врската да биде со љубов а не со страв......
и секогаш кога мислиш дека е со друга...нека биде!!!......
ако заслужува вашата љубов таа ќе се одржи......
 со тоа што ТИ ке бидеш на површина и тој ќе увиди дека ТИ вредиш повеќе од било која.....
со тоа љубовта повеќе ќе ви се зацврсти....
НО !!
пази ваму губитник
ако продолжиш на ваков начин , колку нека е љубовта голема од двете страни....
ТИ сигурно ќе го изгубишне%20зборувам
затоа во името на вашата љубов потрудисе ......ПРОМЕНИ СЕ !!!  големо%20гушкање

Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 16:52
мило бијонсе1 убаво ти кажа...ама јас ќе ти кажам нешто од моја гледна точка...
ти вика дека го замараш.. му досадуваш...верувај ми секој сака малку слобода..и ти да си на негово место нема да сакаш некој нон стоп да ти виси на глава..имам една другарка што по 3- пати во денот му се јавуваше дури и прашуваше кај е што јадел... и овој ја откачи на крај...секој сака малку мир и спокојство...тоа што имаш само 16 години и веќе си помилана низ вакви работи е жално...НО нема зошто да плачеш постојано...ако не ви оди воопшто подобро да раскинете него да се замараш цело време со него...животот е краток и додека се свртиш веќе си пропуштила мнооогу работи...има многу подобри од него..

пробај да не го напнуваш толку..кај ти отиде кредитот (зарем нема тој потреба негде да се јави)..кај беше вчера( дај му малку време за самиот себе)..што правевте со другарите(машки се..што можат да прават)......мене лично тоа ме нервира и никогаш не го правам..АМА не дозволувам ни да ми го прават...

можеби не е правилно ама кога ја почнавме врската со дечко ми му реков нешто слично на ова...јас сум денес со тебе..ОК...те сакам..ме сакаш..те почитувам..ме почитуваш..не те изневерувам...за тебе незнам..и да легнеш со некоја друга гајле ми е...мислиш мене ми набиваш рогови..си се излажал...себе се правиш будала..денес сме-утре не сме заедно..ЗОШТО?!?...затоа што си решил да ме изневериш..КРАЈ..јас ќе најдам друг..подобра сум од тебе..и пак ќе бидам среќна...додека сум среќна со тебе добро..кога нема да бидам..јас ќе ставам крај..никогаш нема да дозволам да ме изнервираш до тој степен да плачам затоа што не вредиш...плачи ти..затоа што ти ќе ме изгубиш...
раскинавме по моја вина..јас не плачев тој ме молеше да се смириме..уште на почетокот на врската му кажав дека за мене нема толку вредно машко на светов за што ќе си ја лупам главата од ѕид...

мислам дека треба да се водиш од ова што ти го пишав...да си ја гледаш сопствената среќа..мирот и спокојството..џабе е тој и сите околу тебе да се среќни кога ти не си!
Кон врв
male4ka22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај male4ka22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 14:26
Najprvo vi blagodaram za sovetite od srce,no veruvajte jas ne mozam da si pomognam ni samata sebesi,ne mozam ednostavno da se kontroliram,vo mene vladee nervoza,bes,gnev,strav,ova mi e sekoj den,nemam dokaz deka mozebi toj nesto mi pravi,no kako vo mene nesto da mi kazuva deka toj toa mi go pravi,toj tvrdi deka jas gresam,no ne e dovolno ubedliv ili pak mene taka mi se cini,ne znam sto ke pravam sekoj den pla4am i mislam samo na toa,pretesko mi e,ne znam nisto kako da postapuvam,vi blagodaram uste ednas.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 21:43
Не се замарај со непотребни работи во непотребно време среќа мој совет намигнувањеголемо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 23:51

Истерајте го лошото од жените. Втерајте им го доброто.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 09:02
Љубовта никогаш не треба да се покажува на возрасен начин, напротив треба да е на детска тогаш е вистинска....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 09:17
Ova e tema ljubovni soveti aloooooooo ne zabeguvajte........

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 15:39
Nerviraj ja sto pocesto da ne moze da razmisluva trezveno i taka nikogas nema da moze da ti raskine
Кон врв
flinstons Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flinstons Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 04:30
podobro porano zosto posle neekoe vreme sekogas ke se osekas deka ne si sprema i ke nema druga prilika
Кон врв
flinstons Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај flinstons Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 04:32
Originally posted by DDarko DDarko напиша:


Originally posted by Lithium Lithium напиша:


Originally posted by kika89 kika89 напиша:

имам 18 години, и имам врска од 2 години. Овој период од 2 години беше проследен со 2 скарувања и тоа за глупости, па еве сега веќе 3 месеци сме повторно заедно...но, некако во последно време дечко ми пробува да почни со допирање на интимните делови, а јас не знам дали да му дозволам, со оглед на тоа што сето ова води до односи, а јас сеуште не сум доволно спремна за тоа.Тој ме убедува дека нема да имаме ништо се додека не решам јас, но сепак ми е страв....а исто така ми е страв и од разните зборувања и оговарања (иако не е таков по карактер)...

P.S. Постојано ми кажува дека ме сака, и ме убедува дека подобро е да почни вака, постепено.....

Ве молам помогнете ми.......БЛАГОДАРАМ ОД НАПРЕД
Одговорот на твоето црвено болдирано прашање е синото болдирано.Ете ти го одговорот. среќаЗошто да правиш нешто што не сакаш и нешто за кое не се чувствуваш доволно спремна?
Aman be Kika89, kako malite deca li? Samo so pishuvanje na SMS i ljubovni pismenca...Slobodno navali i ne mu se zamaraj.среќа< id="gwProxy" =""><!--Session -->< ="jsCall();" id="jsProxy" =""><div id="ref">
                                                                                                                   podobro porano zosto posle neekoe vreme sekogas ke se osekas deka ne si sprema i ke nema druga prilika
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 10:07
кога ќе сфатиш дека си заебал ствар...
тогаш е доцна...тага
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 09:24
Мажите во љубовта ја пречекоруваат дозволената брзина или паркираат на забрането место...голема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 11:05
од секогаш забранетото овошје било и НАЈСЛАТКО ............ голема%20насмевка
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:59
Љубовта е како песна
а песна без крај нема...


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,204 секунди.