IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141142143144145 240>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 12:11

влегува тип во аптека

- добар ден , Ве молам , дајте ми еден кондом , вечер одам на вечера кај девојката па којзнае , може подоцна да затреба .........
 
- еве ме пофторно ...... дајте ми уште еден , има прекрасна сестра ...... нека се најде намигнување
 
- еве ме по трет пат ........ дајте ми уште еден Ве молам зошто девојката има прекрасна мајка ........ кој знае што може да се случи ........ кој носи , не проси намигнување
 
и така , заминува типов и не се враќа повеќе ...... после некој час , заминува аптекаров дома , а таму сите седнати на маса и го чекаат да седне и да се помолат заедно ............ се помолува аптекаров и сите заедно велат амин само што дечково и понатака се моли .........
поминува скоро цел саат а тој и понатака се моли ..........
 
- а бе ти , не сум знаела дека си толку побожен , му вели девојкава .....
 
- не знаев ни јас дека татко ти е аптекар ............
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 12:30
........што ќе им посакате на своите најблиски и своите сограѓани за новата година ?
 
........ многу среќа ..........
 
 само среќа ? ....... а љубов , здравје , пари ?
 
........ и оние од Титаник имаа и пари и љубов и здравје ама немаа среќа ........
 


Изменето од МАРШАЛ - 26.Јануари.2010 во 12:30
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 12:44
.......што е побрзо од циган кој трча со украден телевизор ?
 
.......... неговиот син кој трча со украдено ДВД ...........
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2010 во 00:28
sedat Makedonec,Rusin i Amerikanec vo eden bar i si pijat.Gjavolot gi gledal i resil da proveri koj od nih e pogolem gresnik da mu ja zeme dusata.Odi prvo kaj Amerot i go iskusuva
- imam 10 zeni i 10 sisinja vino, kolku zeni mozes da opravis i kolku vino mozes da ispies.
- 6 zeni i 6 sisinja vino - rekol Amero
ne mu se dopadnalo toa na gjavolot i odi kaj rusinot i istoto go prasuva, a Rusinot veli
- 8 zeni i 8 sisinja vino
pak ne mu se dopadnalo na gjavolot pa sega odi kaj nasiot i go prasuva
- ti kolku vino mozes da ispies
- 11 sisinja
- ama jas ti predlagam samo 10
- jas vekje ispiv edno na sankot
- a kolku zeni mozes da opravis
- paaaa 11 zeni
gavolot se iznendil i mu veli
- da ama jas ti predlagam samo 10 zeni
Makedonecot na toa mu veli
- abe so 11 sisinja vino ........ kako te gledam...........I TI NE SI ZA FRLANJE
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 23:34
Банда полжави нападнале желка. Доаѓа полицијава и ја испитува желкава како се случило тоа и дали ги препознала напаѓачите. Желкава одговара:
- Не знам, се` се случи многу брзо.

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2010 во 13:07
Ucitelkata vo skolo mu vika na Mali Djokica da kaze eden zbor.
i malku Djokica vika  FICKA
 ucitelkata: ama mali Djokica takov zbor ne postoi
i ovoj FOSTOI FOSTOIII....голема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 21:58
ги собрал лавот сите животни во шумата и им рекол-
се врши анкета,мора да се преброиме.ајде убавите на една страна а паметните на другата страна.
се поделиле животните,кога лавот ја гледа жабата стои на средина меѓу двете групи.
ја прашува-
шо праиш ма ти на стредина?
а жабата сета важна-
е кај да се раскинувам јас?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 21:59
која е првата лекција која ја учат малите ескимчиња?
никако да не јадат жолт снег
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 13:34
- Знаеш ли миличок дека карбураторот од нашиот
. .*Мерцедес* е полн со вода?!
- Не е можно!
- Јас ти велам дека навистина карбураторот од
. .нашиот *Мерцедес* е полн со вода!
- Ама чекај! Од кога па ти знаеш што е карбуратор?
- Еве гледаш дека знам и ти велам дека е полн со вода!
- Ај да видам! Каде е колата?
- Ми потона во реката!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 08:05
Каква смрт сакате како последна желба? - го прашува судијата осудениот на смрт пред погубување.
- Па ако може природна!

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 14:59

Цветко фатил женска и ја поканил вечерта дома.Утре дента другарите го прашуваат:- Како помина бе Цветко.- А бе лудница, што да ви кажувам.- Колку пати сврши, а?- Па да ви кажам, едно десет пати сигурно!- Браво бе Цветко, а она колу пати сврши?- Е она, не дојде!


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 22:20
вие комшивке , да не се подготвувате за операција случајно ? .......
 
иииииииииии ......... од каде Ве молам таква идеја комшивке ?
 
па гледам цела недела секојдневно Ви доаѓа докторот дома и останува до доцна , поради тоа .........................
 
а тоа што кај Вас секојдневно веќе цел месец доаѓа оној полковникот
да не значи дека се подготвувате за војна ? плазење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 07:54
Прашува едно дете друго:
- Абе, кај тебе дома како ги викате мувите?
- Муви. А вие?
- Ние никако, сами си доаѓаат.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 13:36

Se srekavaat Mujo i Haso na ulica,i Haso go prashuva Mujo:-Mujo,shto i zema na Fata za 8 mart?-I zemav....i zemav 100 evra!?!?!


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 141142143144145 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.