IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Либерализација на увоз на половни возила
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Либерализација на увоз на половни возила

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
Автор
Порака
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2010 во 01:50
http://www.vesti.alfa.mk/default.aspx?mId=37&egId=7&eventId=17443
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2010 во 11:25
нема шанса теоретскаизненадување
Тие цигари не дозволуваат, а не пак ова...





Изменето од volkswagen - 23.Јануари.2010 во 11:25
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 17:43
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=119084
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 00:36
Mislam deka ova ke bide edna golema mamka od strana na vladata na koja mnogu luge ke se izlazat i ke bidat finansiski ograbeni zatoa sto davackite za nekoe vozilo sto bi cinelo okolu 5000 evra vo Germanija bi cinele priblizno uste tolku pa na kraj matematikata ke izleze deka poevtino bi gi kostalo toa polovno vozilo da si go kupat od tuka so skopski tablici otkloku da go kupat od nadvor i da plakaat davacki za nego.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 10:32
абе мајката, ако го биде ова има да настане еден огромен хаос во државава. Старите коли над 1500 кубици ќе задржат колку толку вредност, ама малите гратски брмчала ќе се намалат по 1000-2000 евра. Прво тоа е огромна загуба за сопственикот на таква кола купена од Македонија (донекаде тоа е и добро пошто јас одамна чекам таква ситуацијаголема%20насмевка),  второ - и покрај големите давачки ќе се накотат толку Голфови двојки и тројки што во наредниве 10 години другите марки ќе станат реткостплазење.  Нема да има препродажна прифатилва цена на странски одјавени коли за делови,а сите олдтајмери ќе завршат на отпад,...

Сепак, ако ова нешто го биде уште првиот ден заминувам по Голф 3 во Бугаријада

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 10:57
Што зборевме пред некој ден за увозот на Тојота Супрата ти текнува... тоа што ти го кажав, ете го дојде... намигнување
Моментално сум во преговори да ја донесам... Па ќе има уште една ракета повеќе во МК... голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 11:37
Абе друже... ако е така...
за 600 евра колку што го ценам аудиот има да донесам АВИОН....

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 11:48
па немаш баш ни таму авиони за тие пари, зашто нема да ти се исплати... ќе дадеш 600 евра, ама ќе дадеш уште 300 евра за давачките, плус патни трошоци, плус регистрација тука, ќе ти излезе 1000 евра најмалце.... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 12:14
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Абе друже... ако е така...
за 600 евра колку што го ценам аудиот има да донесам АВИОН....

 
 
а ти доколку почекаш со тоа “ адуиот “ , може да се случи да треба да платиш ........ да ти го одвлечкаат на отпад ............


Изменето од МАРШАЛ - 26.Јануари.2010 во 12:22
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 12:24
...golemo "fala "za Vladava sto ke ni izleze vo presret so najaveniot zakon.
среќаso eden udar demek dva-tri problema ke resat na graganite....
sto ne ja ukinat akcizata?
avtomobilot samo kaj nas se smeta za luksuz...koja matematika e ,da kupis kola od 1000 evra,a da platis akciza do 2.500 evra,plus DDV 18%,nesmetajki gi patnite trosoci..
tuku,neka bide maz i da kaze:voveduvame zakon so koj ke se legaliziraat bugarskite tablici.toa treba da se kaze,neka ne ni prodava burek.
a toa uvoznicite neka ne mrsat i tie,se ofajdija na smetka na politikava nasa dosega !ke nemale delovi za tie stari koli,a  imaat za ovie preku 20-25 godini.?ма%20ајде
 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 17:48
http://forum.mobile.bg/komentari-foruma/kupuvanje-makedoncite-vozila-bugaria-t216.html
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 19:58
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

па немаш баш ни таму авиони за тие пари, зашто нема да ти се исплати... ќе дадеш 600 евра, ама ќе дадеш уште 300 евра за давачките, плус патни трошоци, плус регистрација тука, ќе ти излезе 1000 евра најмалце.... 




Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Абе друже... ако е така...
за 600 евра колку што го ценам аудиот има да донесам АВИОН....

 
 
а ти доколку почекаш со тоа “ адуиот “ , може да се случи да треба да платиш ........ да ти го одвлечкаат на отпад ............


@ ЕнЕрЏИ: Фала богу... нормално дека ќе фати 1000 ама барем ќе си се лажиш дека си ја зел 600намигнување Инаку, секако за кратко ќе стасам за кола, пошто ќе почни да ми треба озбилно

@маршал: колата не ми се дава лесно пошто еве сега супер ме служи....

Здравје, имам добра понуда за замена ама ништо официјално сеуште.
На олдтајмер цена не можи којзнае колку да падни. Сепак, ова е повеќе добар проект за реставрација отколку возило за секојдневна употребанамигнување
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 23:15
Jas bi rekol da ne se maltertiras vekje so taa kola.. zemi prodaj ja, kupi neso poasalno i uzivaj... kako i da e.. Golf 3 ke najdes i za 1000 eur..... Batali Bugarija.. tamu se od krsteni prekrsteni.. Mozes da najdes najmalce 3-4 raka... racunaj kolku ke te kosta ako e krstena od 3 prekupci... намигнување
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 00:35
Povtorno ke kazam ne se lazete deka ke vozite ponovi koli za malku pari.Vistinata e deka ke vozite polovni koli za istite pari koi ke gi spremete za da gi potrosite. Celata dalavera na vladata e da go polni bugetot preku zastedata na graganite sto ke ja potrosat za polovna kola.Eve sto e dalaverata, spremate 7000 evra da kupite Golf 4 samo se mislite od kade da go kupite bidejki od kade i da go kupite 7000 evra ke mora da gi dadete samo rabotata e na kogo.Ako go kupite od kaj nas 7000 evra odat kaj toj sto ja prodava kolata i uste nekoi 1500 do 2000 denari zarabotuva notarot sto vrsi prenos od eden na drug sopstvenik dodeka vladata zarabotuva rucki od tupanot!Ako ja kupite kolata vo Germanija 2000 evra zarabotuva germanecot a vladata zarabotuva 5000 evra od vasite pari!Znaci za vas e isto kade ke gi potrosite parite za polovna kola ama za vladata ne e.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.