IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Скандал на хирургија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Скандал на хирургија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Скандал на хирургија
    Испратена: 04.Јануари.2010 во 20:53
Неодамна излегоа слики на Facebook од две докторки кои се сликаат насмеани,а позади нив лежи онесвестен пациент.Може веќе сте запознаени...а ако не.., еве видео од случката:
Скандал на Хирургија на 31.12
Ме интересира дали мислите дека ова е крајно непрофесионално од страна на медицинскиот персонал или не е ништо страшно и нетреба толку галама да се дига околу ова!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 21:10
Страшна работа .
 
Прво нека се засрамат двете медицински лица што дозволиле онакво нешто да направат и да си ја девалвираат професијата.
 
Исто и срамота за девојчето што дозволило да биде во онаа ситуација,а најголема срамота за родителите нејзини.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 21:13
Па медицината во државава е на прилично ниско ниво-не ме чуди ова воопшто,а и не е ништо толку страшно-далеку пострашно е тоа што млади здрави жени умираат на пораѓај и после од сепса како да е ова 13ти век и никој не сноси одговорност.Ова е да неречам п****н дим во споредба со другите работи што се дешаваат со нашето така наречено здравство
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 21:15

Не само што е непрофесионално туку е катастрофа на непрофесионалност и бесчувствителност. Прво, тие биле на работа, а не на прослава за да се сликаат. Второ, и ако се сликале, изборот на амбиентот е катастрофален. Ми личи дури како да е намерно избран (морбидно нели?), или сите што биле таму биле пијани. Трето, кога веќе ја виделе сликата со несреќницата во кадар, можеле да ја избришат и никому ништо. А имале шанса да приметат, оти направиле повеќе од една слика. И на крај, кој таков ги терал да ги ставаат на Фејсбук, кој и онака е катастрофален кога станува збор за приватност (чекам само кога некој ќе ги тужи). Што интересно има да се види на таа слика, за да се публикува? Ова е не само непрофесионално, туку покажува и крајна немарност и злоупотреба на работно место, затоа што имале повеќекратна шанса да ја поправат грешката. Одземање на лиценцата е мала казна.

лутина
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 22:08
 Тимот на модни критичари коментира за изборот на гардероба што девојката, која лежи полумртва у позадина,го направила за новогодишната ноќизненадувањелутина
Боже мој............ццццццццццццццццц..........каде е ЧОВЕЧКОТО во луѓево чиј избор бил ХУМАНА ПРОФЕСИЈАтага
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 22:35
Bruka....krajno nedolichno odnesuvanje...zaprepastuvachki....!
Doktorkata ja poznavam lichno,se namachi da dojde do rabotnoto mesto ,ama ne se potrudi da si go zadrzi istoto,smetam deka za  vakov odnos lekarskata komora treba da predlozi trajno odzemanje na licencata za rabota.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 22:47
Lele majkoooo pa uste i se smee na pacient, planeta pevalja ja napraj, fantom... Boze...

Ovaa treba em paricno da se kazni,em da i se odzemi rab mesto,em da i se dade "odlicna" preporaka..

Ziv sram...тагалутина
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 23:08
....аууу ја ова во затвор би ги пратила а не парично да ги казнам или лиценцата да им ја одземам...
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 17:52
A1:
05.01.2010 16:19
Отказ за едната од лекарките од Ургентниот клинички центар чии скандалозни фотографии беа објавени на „Фејсбук“. Втората лекарка на фотографијата воопшто не работела на Клинички центар.
 
Браво за министерот, вака се реагира на безобразлук. Сега дотичните може да си купат по едно нивиче и да закупат по една тезга на пазар.
 
За да се дотера оваа работа до крај, треба сега девојката на носила да ја тужи болницата за нарушување на приватноста и повреда на доверливоста на податоците. А болницата пак, треба да ја тужи докторката, и да ја соголат до гола кожа, да не може дваесет години да се освести што ја снашло.
 
Ѓубриња арогантни ...
 
лутина
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 17:55
Gledav i se cudev. OSnovniot kodeks za odnesuvanje koj sto treba i bez dago procitaat da go znaat-tie ne go znaat.Jas ovie samo goli na plostad bi gi pustila i bi gi slikala.

PS celosno se slozuvam so Polar Bear


Изменето од La Ninja - 05.Јануари.2010 во 17:56
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 18:13
a se znae li nesto za pacientkata?


site samo zboruvate za glupai sliki, dokolu e samo skandal NA hirurgija, a ne skandal ZARADI hirurgija, ne gleam nikakov problem - osven so dioptrite na tipacot sto si ja stavil slikata, mozda da mu gi pozajmam cvikerite
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 18:59
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

A1:
05.01.2010 16:19
Отказ за едната од лекарките од Ургентниот клинички центар чии скандалозни фотографии беа објавени на „Фејсбук“. Втората лекарка на фотографијата воопшто не работела на Клинички центар.
 
Браво за министерот, вака се реагира на безобразлук. Сега дотичните може да си купат по едно нивиче и да закупат по една тезга на пазар.
 
За да се дотера оваа работа до крај, треба сега девојката на носила да ја тужи болницата за нарушување на приватноста и повреда на доверливоста на податоците. А болницата пак, треба да ја тужи докторката, и да ја соголат до гола кожа, да не може дваесет години да се освести што ја снашло.
 
Ѓубриња арогантни ...
 
лутина
ehhh,...svesti se be ...belo meche,..kaj i da si...ama , ne si tuka..toa e ochigledno!..изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 19:15
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

a se znae li nesto za pacientkata?


site samo zboruvate za glupai sliki, dokolu e samo skandal NA hirurgija, a ne skandal ZARADI hirurgija, ne gleam nikakov problem - osven so dioptrite na tipacot sto si ja stavil slikata, mozda da mu gi pozajmam cvikerite
mislam pijana bila...
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 19:29
затвор и никогаш повеќе како доктор и сестра да не работат.оваа е срам невиден

Изменето од mungos80 - 05.Јануари.2010 во 19:29
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.