IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7778798081 277>
Автор
Порака
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:04
Originally posted by Omar Omar напиша:

Влав пред умирање прави муабет со син му:
-Тука е мајка ти?
-Да.
-Сестра ти?
-Да тука е.
-Брат ти?
-Да тато сите сме тука.
-Епа зошто свети ламбата во другата соба?
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење




газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:04
Дедо Трпе бил пред умирање и му вика на внукот.
- Ај оди земи од оние моите омилени колачиња што ги прави мајка ти, и донеси ми.
Се враќа внук му:
- Ма не дава, вика дека и се за утре, за на погреб!


газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:14
Се среќаваат двајца пријатели, едниот пелтечи, а другиот е ќелав. Овој што пелтечи му вика на другиот:
- Абббе, кккколлку ппппаррри тттрошиш за шшшишшање?
- Па, сигурно помалку од она што ти го трошиш за телефон.

ххахахахаххах
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:19
Мајката го плаши синот..

-Ако не бидеш мирен ќе го викнам Мајкл Џексон..

--------------------------------------------------------------------


Кога Мајкл Џексон го изнесувале со брза помош од дома за да го носат во болница, тој викал: - Носете ме во ДЕТСКО
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:23
Влегува дете во аптека и вика:
-Дајте ми вијагра!!!
-Не може тоа не е за деца!!
-Ама тоа не е за мене, за дедо ми е 
-А, така... Па добро, еве ти и кажи му на дедо ти да пие една таблета на седум дена 
Си иде накај дома детето и си повтара 
-Една на седум дена, една на седум дена, една на седум дена ... 
Стига дома и му вика на дедо му 
-Еве ти го донесов лекот, тетката ми рече да пиеш седум таблети на ден! 
После неколку дена детето пак се враќа у аптеката 
-Откаде ти толку брзо, на дедо ти подобро му е!? 
-абе него подобро му е, но ... 
-Но што? 
-Баба ми умре после два дена, мајка ми и сестра ми се трудни, татко ми полуде, мене ме боли гзот, а Леси не се враќа дома...


хахахахаха
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 04:29
Originally posted by Omar Omar напиша:

<span ="Apple-style-span" style="border-collapse: separate; color: rgb(0, 0, 0); font-family: 'Times New Roman'; font-size: medium; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: normal; orphans: 2; text-indent: 0px; text-trans: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px;"><span ="Apple-style-span" style="font-family: verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif; font-size: 13px;"><div id="post_message_2886056">Влегува дете во аптека и вика<span ="Apple-converted-space">:</span>-Дајте ми вијагра<span ="Apple-converted-space"></span>!!!-Не може тоа не е за деца<span ="Apple-converted-space"></span>!!-Ама тоа не е за мене, за дедо ми е<span ="Apple-converted-space"> </span>-А, така... Па добро, еве ти и кажи му на дедо ти да пие една таблета на седум дена<span ="Apple-converted-space"> </span>Си иде накај дома детето и си повтара<span ="Apple-converted-space"> </span>-Една на седум дена, една на седум дена, една на седум дена ...<span ="Apple-converted-space"> </span>Стига дома и му вика на дедо му<span ="Apple-converted-space"> </span>-Еве ти го донесов лекот, тетката ми рече да пиеш седум таблети на ден!<span ="Apple-converted-space"> </span>После неколку дена детето пак се враќа у аптеката<span ="Apple-converted-space"> </span>-Откаде ти толку брзо, на дедо ти подобро му е!?<span ="Apple-converted-space"> </span>-абе него подобро му е, но ...<span ="Apple-converted-space"> </span>-Но што?<span ="Apple-converted-space"> </span>-Баба ми умре после два дена, мајка ми и сестра ми се трудни, татко ми полуде, мене ме боли гзот, а Леси не се враќа дома...хахахахаха</span></span>

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 09:45
Претседателот Хорхе

http://www.youtube.com/watch?v=Qs8RDz-aXxA

http://www.youtube.com/watch?v=sEKDpANGzVE

Изменето од Morfeus - 11.Декември.2009 во 09:48
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 09:52
Како Црногорецот го шета своето куче?



Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:34
Originally posted by zagor zagor напиша:

...g-ga Nanidad ke surfa po net i ke zapoznae eden tip od Azerbejdzan ,so kogo ke ostvari sredba ,koja ke vrodi so plod...ke mu rodi na adzijata uste eden sin,koj ke go ozenat so vnukata na Seval.
....Kerem ke se razvede od Seherzad,i ke ja zeme sestrata na Ajse..
..Onur ,za zal na nekoi ovde,ke umre od neredoven seks,a Seherzad ke se onaduva sekoja vecer so soferot na adzijata...Faruk
....Gani slucajno,ke se zacleni na forumot na IDIVIDI i ke se zapoznae so edna moderatorka od istiot so koja ke ima 8 deca..тага
....Fusun ke mi dojde na srede son  ..ke me razbudi ...i ke fatam uplav ...ke mi se zdrvi zasekogas..тага
 
...prezemen kom.od temata ..sto sonuvavte nokeska.плазење
 

газење%20од%20смеење Се зареков дека веке не те читам кога пијам кафе или чај. Ако ти ме праќаш у пензија, мене уште ми се живееголема%20насмевка

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:40
Originally posted by lotus flower

Originally posted by maria_magdalena

Originally posted by lotus flower

Da, veruvam deka ima vidoviti ljuge.
Kleopatra i Vesna od Bosna mi se prijatelki.
I dvete mi imaat predvideno mnogu ubava idnina.



Тие се итроманки, убаво знаат што луѓето сакаат да слушнат и тоа им го кажуваат.

Туку што бидна со нашата Мина, на Данаиловски бившиот министер жената, нели таа гледаше, па после као не гледаше ѓаоли ја мачеле?


Zosto itromanki?
Mene licno mi imaat kazano deka imam intelegencija da mozam da bidam precedatel na drzava, no deka moram da porabotam na mojot karakter.
Deka milioni mazi trcaat po mene, no deka covekot na mojot zivot ke se pojavi sega.
Za drugoto ne kazuvam, zatoa sto e mnogu ubavo.
Sakam da si go zadrzam za sebe.


газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење е ај не се смеј...
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 17:08
Девојки, внимателно читајте!



Сабота. На шопинг со вашата најдобра пријателка. Горите од желба да си купите чизми... Влегувате во бутик во ГТЦ и здогледувате чизми на кои не можете да им одолеете, но тука се јавува еден проблем...

...пред вас и позади вас се наоѓаат девојки кои се заинтересирани да ги купат истите чизми, девојката пред вас нема пари за разлика од девојката позади вас која има пари за чимите.

А пак вашиот новчаник се наоѓа во торбата на вашата пријателка која во тој момент пробува друг пар на чизми во истата продавница. Е сега ако тргнеш по торбата тогаш рачунај дека другата девојка ке ги земе чизмите. Е сега треба да и кажете на вашата пријателка да го фрли новчаникот, тука се јавува проблем.

Ако успееш да го фатиш новчаникот тогаш можеш ладнокрвно да ја заобиколиш девојката пред вас и да и ги земеш чизмите од пред нос. Но можно е пријателката да го фрли новчаникот подалеку во близина на првата девојка и додека новчаникот е во лет ти можеш тогаш да ја заобиколиш девојката да го фатиш и да ги купиш чизмите. Сигурно јасно ти е дека глупо е да бидеш пред девојката додека новчаникот не е фрлен во твојот правец.

Честитам! Конечно научивте што значи терминот Офсајд.

Уживајте во фудбалот и повеќе да не прашувате зошто голот е поништен!
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 21:43
вика.... како да уловиш крокодил...збунетост
Ами... ќе земиш книга по марксизам и крушаголема%20насмевка Одиш на плажа кај што има крокодили и легнуваш да ја читаш книгата. Од што ти е досадна заспиваш, па иди крокодилов и ај пред да те јади да ѕирни шо читаш и тој заспива од досада.... По правило кој прв ќе си легни- тој прв ќе стани ,ти стануваш  , ја земаш крушата и ја фрлаш.... крушата стално под круша паѓа , ти се качуваш на дрвото , иди крокодилот и не можи да те изеде, па тебе ти паѓа голем камен од срцето, каменот по глава на крокодилот и си го земаш-си го носиш домазадоволство
ATENTION: KIDS, DO NOT TRY THIS AT HOME!!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 00:43
НАЈТАЖНА СЦЕНА ОД ФИЛМ...

Коа умре мајка му на Бамби. Толку тажна музика немало...

Иако мајка му е крива (зашто стара магарица е, сепак знае коа е ловна сезона) сепак е тужно сето ова...
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 12:01
Originally posted by Omar Omar напиша:

НАЈТАЖНА СЦЕНА ОД ФИЛМ...

Коа умре мајка му на Бамби. Толку тажна музика немало...

Иако мајка му е крива (зашто стара магарица е, сепак знае коа е ловна сезона) сепак е тужно сето ова...
ne e magarica, srna eплазење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7778798081 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.