IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вицотека
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вицотека

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 137138139140141 240>
Автор
Порака
NaturalBlonde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Doll Domination

Регистриран: 20.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NaturalBlonde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 11:02
Решил мажот да провери дали жена му го изневерува, па ја прашува: - Жено, знаеш ли ти дека во зградава имаме жена што мажот никогаш не го изневерила? - Не зафркавај, која е?
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 18:36
Отишла Трпана на забар, седнала на столицата и ги раширила нозете:
- Госпоѓо што сте ги рашириле нозете, па ова не е гинеколошка ординација, ова е стоматологија!
- Докторе, вчера беше кај вас Трпе за да му ставите вилица?
- Да, де беше?
- Епа тогаш ај сега извадете ја!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 17:56
Вечер

Иде дете у трафика и и вика на продавачката:
- Тетке дај те ми Вечер.
Продавачката му одговара:
- Ти мали тоа на мајка ти да и го кажеш! плазење
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 18:16
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Вечер

Иде дете у трафика и и вика на продавачката:
- Тетке дај те ми Вечер.
Продавачката му одговара:
- Ти мали тоа на мајка ти да и го кажеш! плазење

газење%20од%20смеење
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 19:37
Трпе

Трпе со врски отишол да бара работа во Влада.....
- Дали претходно работевте нешто?
- Да пет години во војска.....
- Имате некој бенифиции?
- Па да, воен инвалид сум, ги изгубив јајцата........
- Во ред, примени сте, дојдете утре на работа во 10 часот.
- А нели почнувате во 8 часот?
- Епа да, ама до 10 си ги чешаме, а ти бидејќи ги немаш дојди у 10...........газење%20од%20смеење
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 20:44
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Трпе

Трпе со врски отишол да бара работа во Влада.....
- Дали претходно работевте нешто?
- Да пет години во војска.....
- Имате некој бенифиции?
- Па да, воен инвалид сум, ги изгубив јајцата........
- Во ред, примени сте, дојдете утре на работа во 10 часот.
- А нели почнувате во 8 часот?
- Епа да, ама до 10 си ги чешаме, а ти бидејќи ги немаш дојди у 10...........газење%20од%20смеење

газење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 21:00
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Вечер

Иде дете у трафика и и вика на продавачката:
- Тетке дај те ми Вечер.
Продавачката му одговара:
- Ти мали тоа на мајка ти да и го кажеш! плазење




газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 19:23
Блажо бил многу гладен, и решил да отиде во продавница да си купи леб.
Блажо: Колку чини една векна леб?
Продавачот: 50 денари...

Блажо: Многу бе! Како може да е толку скап?
Продавачот: Сега ќе ви објаснам како: првите десет денари одат кај премиерот Никола Груевски. Вторите десет денари одат кај неговиот помошник. Третите 10 денари одат кај Претседателот Ѓорге Иванов. Четвртите 10 денари одат кај неговиот помошник. И посleдните 10 денари се за лебот.
Блажо: Ајдееее, еве ти 50 ден и дај ми еден леб, многу сум гладен.
Продавачот ги зема 50 денари и му враќа 10 денари.
Блажо зачуден го прашува продавачот
Блажо: Зошто ми враќаш 10 ден, нели е 50 ден лебот?
Продавачот: Нема леб!
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 19:31
Мара имала три ќерки, и сите три биле невини. Тие се омажиле во исто време.
Бидејќи биле неискусни во сексот Мара загрижена побарала од нив за време на брачното патување да и испратат опис за тоа како го поминале првиот секс...

Првата испратила разгледница од Тахити, на која било напишано: "Nescafé"!
Мара не и било јасно што значи тоа, но за среќа имала едно пакетче Nescafé на кое пишувало:
"Божественo до последната капка".
Мара задоволна и горда на својата ќерка !
Втората ќерка испратила разгледница од Брегот на Слоновата коска на која пишувало "Rotmans".
Мара бидејќи знаела за што станува збор си купила цигари "Rotmans" и погледнала на пакувањето на кое пишувало:
"Кралот на Големината"
Мара била малку засрамена, но сепак среќна.
После 3 недели стигнала разгледница и од третата ќерка на која пишувала:
"South African Airways"
Маra веднаш ја отворила златната книга и под компанијата "South African Airways" имало напишано:
"Десет пати на ден, Седум дена во неделата...и во двете насоки."
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 21:30
FORUMGIJA DOZIVEAL BRODOLOM I SE NASOL NA PUST OSTROV.6 MESECI NIKOJ NE POMINAL,I TOGAS,EDNO UTRO,OTVORA OCI I GLEDA-RASKOSNA RUSOKOSA SO GOLEMI GRADI KAKO STOI PRED NEGO.-AJDE,PAKUVAJ SE I ODIME KAJ MENE OD DRUGATA STRANA NA OSTROVOT.KOGA TAMU,STO DA VIDI.GOLEMA KUCA,FRIZIDER,TELEVIZOR,BAZEN...-AJ,ODI IZBANJAJ SE I DOJDI.SE BANJAL OVOJ CEL SAT,IZLEGUVASRECEN,A RUSOKOSAVA GO PRECEKUVA I OTKOPCUVA BIKINITO''-A SEGA KE DOBIES NESTO STO NE SI GO PRAVEL 6 MESECI...-AJ NE ZEZAJ,IMAS I INTERNET?
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 21:35
GI POSTROIL KOMANDIROT POLICAJCITE I IM ZBORUVA;''VIE STO IMATE SREDNO SKOLO ZASTANETE DESNO,A VIE STO IMATE OSNOVNO ZASTANETE LEVO''.NO VO SREDINATA OSTANAL EDEN POLICAEC;''KADE DA ODAM JAS,KOGA NEMAM NIKAKVO SKOLO?''TI ZASTANI ZAD MENE'',ODGOVORIL KOMANDIROT.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 13:41
Некој црнец во пустина ќе умрел од жед кога покрај една оаза нашол вирче вода во кое пливала една златна рипка.
- Аман не ми ја пиј водата и ќе ти исполнам три желби - му рекла рипката.
- Добро, сакам многу вода, сакам да гледам многу женски газови и сакам да сум бел.
И рипката го претворила во WC шоља.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL газење%20од%20смеење
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 22:32
Rusokosa policajka dobila menzis za vreme na rabotata,bidejci ne smeela da ja napusti rabotata se javila vo stanicata i pobarala zamena,po 3 casa doaga Risto kolegata,mrtov pijan.-Risto,sto ti e,kako vaka ke rabotis?-cuti,koga kaza deka si dobila menzis,sefot vikna edna tura,pa posle zamenikot sef uste edna tura,pa sekretarot,pa Kiro,pa Blazo,pa Danco...''
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 22:36
Cergari logoruvaat pokraj reka.Vleguva momce kaj tatko mu vo satorot i mu veli:;Tate,tate,da mi dades novi corapi,onie starite mi se skrsija''.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 137138139140141 240>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.