IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Луѓе, хелп ми!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Луѓе, хелп ми!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:32
dobro be fiks! shto mu faleshe na postot?збунетостjas ne go izmisliv toa....gledash deka devojcheto taka kazhaзбунетост
Simnat od visokite planini
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:33
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

колку и да е убав-ПРОФЕСОР Е!намигнување



професор-не професор, да ми се укаже можност би го ќарила (уствари он мене) ;)) сега ова може онака лабаво го реков, ама уствари стварно ептен озбилен проблем ми е ова...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:34
Ти zaljubena izgubena прво појди на подфорумот љубов тука на идивиди и почни да го читаш и студираш и да научиш дека има голема разлика помеѓу љубов и заљубување.

Тамо има неколку теми за ова и разгледај мислења од форумџиите за тоа што преставува љубовта и пронајди се самата себе си каде припаѓаш.

А тоа палење жарење само покажува колку многу здраво за готово ги земаш работите и дека немаш самата направено разлика помеѓу ЉУБОВ и ЗАЉУБУВАЊЕ,тоа се две сосема различни чувства.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:35
ja ne se soglasuvam deka profesorov e pedofil samo zosto bafta so devojcinja 20 godini pomladi.Sigurno deka treba da se limitira barem na 18godisni.Ako ozat 50 godisni mazi so 30 godisni zeni togas zosto da ne moze 38 so 18.Mada ova e druga tema. A za temava ja mislam deka treba da go batalis profata zosto stvarno nemate dopirna tocka.

aj na forumov neka se javat 17-18 godisni mangupi da mu pomogneme na devojcevo
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:37
ajde i ti devojcheлутинаkako ne ti e sram da pomisluvash na takvi raboti.....kolku deca ima.........a ti so profesorot!.......da doznae tatko ti bi te iskrshil od mavanjeлутина
Simnat od visokite planini
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:37
Originally posted by kapo kapo напиша:

ja ne se soglasuvam deka profesorov e pedofil samo zosto bafta so devojcinja 20 godini pomladi.Sigurno deka treba da se limitira barem na 18godisni.Ako ozat 50 godisni mazi so 30 godisni zeni togas zosto da ne moze 38 so 18.Mada ova e druga tema. A za temava ja mislam deka treba da go batalis profata zosto stvarno nemate dopirna tocka.

aj na forumov neka se javat 17-18 godisni mangupi da mu pomogneme na devojcevo


ne e problem za mangupite, imam eden kup udvarachi, spomnav deka duri vlegov vo vrska so edno tipche, bash 17 godini imashe, ama nikoj be ne mi e kako profeto!! prosto prekrasen e chovekov! zhenet e i  ima deca normalno, ama vo nikakov brak se so zhena mu i taa go izneveruva....i se mrzat!
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:41
ejjjjjj,,, pati epten si se zainteresirala za nego..Od kaj mu ja znaes tolku dobro semejnata idila??? da ne go sledis??
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:41
Женет е ахахахаххахахах

Извини шо ќе ти речам ама никот стварно ти одговарал.
Повеќе не коментирам тука оти е очигледно дека не рзмислуваш во своите постапки,се држиш до некое твое убедување а тука бараш помош од форумџиите.

На добар пат си да направиш голема глупост,која потоа нема да може да се исправи.

Мој совет последен ти е да го заборавиш и да се посоветуваш во еден многу искрен муабет со мајка ти.

Толку
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:45
Originally posted by kapo kapo напиша:

ejjjjjj,,, pati epten si se zainteresirala za nego..Od kaj mu ja znaes tolku dobro semejnata idila??? da ne go sledis??


хехе, не, ама се познава со мои роднини, другар е, па отприлика сум слушала и помала муабети за семејната ситуација :) иначе цело лето умираав и одвај чекав да почна годината пошто ептен ретко го гледам, а не сум заболен тип кој би му дежурал пред зграда чекајќи да излезе и да купи леб :))
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:45
ubavo ti vika fiks........najubavo e da razgovarash so majka ti......a da e takva majka ti, pa da mu kazhe na tatko ti.....pa da zeme tatko ti.....da te ishvrka so eden kaish....pa da vidish posle dali ke ti tekne na profesorotѓаволѓаволѓавол
Simnat od visokite planini
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:47
Originally posted by fiks fiks напиша:

Женет е ахахахаххахахах

Извини шо ќе ти речам ама никот стварно ти одговарал.
Повеќе не коментирам тука оти е очигледно дека не рзмислуваш во своите постапки,се држиш до некое твое убедување а тука бараш помош од форумџиите.

На добар пат си да направиш голема глупост,која потоа нема да може да се исправи.

Мој совет последен ти е да го заборавиш и да се посоветуваш во еден многу искрен муабет со мајка ти.

Толку


муабет со мајка ми? зезаш? ее никад! во супер односи сум со мама али не зборам со нејзе за мојата интима, непријатно ми е, едноставно нејќам. а дома и не забележуваат дека се дешава нешто пошто јас во училиште сум топ, од почеток до крај на графа све ми се 5ки, па сите се задоволни од мене :) ама не ми се верува дека би направила глупост пошто јас ко прво немам храброст некако да го шмекам профето :))
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:51
Originally posted by zaljubena izgubena zaljubena izgubena напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

Женет е ахахахаххахахах

Извини шо ќе ти речам ама никот стварно ти одговарал.
Повеќе не коментирам тука оти е очигледно дека не рзмислуваш во своите постапки,се држиш до некое твое убедување а тука бараш помош од форумџиите.

На добар пат си да направиш голема глупост,која потоа нема да може да се исправи.

Мој совет последен ти е да го заборавиш и да се посоветуваш во еден многу искрен муабет со мајка ти.

Толку
муабет со мајка ми? зезаш? ее никад! во супер односи сум со мама али не зборам со нејзе за мојата интима, непријатно ми е, едноставно нејќам. а дома и не забележуваат дека се дешава нешто пошто јас во училиште сум топ, од почеток до крај на графа све ми се 5ки, па сите се задоволни од мене :) ама не ми се верува дека би направила глупост пошто јас ко прво немам храброст некако да го шмекам профето :))




грешиш што не зборуваш со мајка ти за твојата интима... мајка ти секогаш ќе ти биде најдобра пријателка и секогаш ќе биде тука за тебе... а сигурно ќе ти даде и подобар совет отколку ние овде... затоа, добро ќе биде да поразговараш со неа
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:56
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Originally posted by zaljubena izgubena zaljubena izgubena напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

Женет е ахахахаххахахах

Извини шо ќе ти речам ама никот стварно ти одговарал.
Повеќе не коментирам тука оти е очигледно дека не рзмислуваш во своите постапки,се држиш до некое твое убедување а тука бараш помош од форумџиите.

На добар пат си да направиш голема глупост,која потоа нема да може да се исправи.

Мој совет последен ти е да го заборавиш и да се посоветуваш во еден многу искрен муабет со мајка ти.

Толку
муабет со мајка ми? зезаш? ее никад! во супер односи сум со мама али не зборам со нејзе за мојата интима, непријатно ми е, едноставно нејќам. а дома и не забележуваат дека се дешава нешто пошто јас во училиште сум топ, од почеток до крај на графа све ми се 5ки, па сите се задоволни од мене :) ама не ми се верува дека би направила глупост пошто јас ко прво немам храброст некако да го шмекам профето :))




грешиш што не зборуваш со мајка ти за твојата интима... мајка ти секогаш ќе ти биде најдобра пријателка и секогаш ќе биде тука за тебе... а сигурно ќе ти даде и подобар совет отколку ние овде... затоа, добро ќе биде да поразговараш со неа


те разбирам што сакаш да речеш, ама еднаш, кога бев седмо одделение, бев исто така скроооз заљубена во дечко од мојот клас, пробав да зборам со нејзе и таа одма почна да ме напаѓа како сум била осетлива, како сум била глупа што така сум се заљубила и се тоа... и оттогаш не се обидувам баш да зборам на таа тема со нејзе оти стварно не ме разбира... секогаш наоѓа вина во мене, па дури и ако таа вина постои, таа како мајка сепак има должност да ме посоветува, но едноставно нејќе да се умара со моите проблеми од тој тип. ете така.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:59
Originally posted by zaljubena izgubena zaljubena izgubena напиша:

после забележав, али нека ај што има веза :)

аха средно сум ја. знам дека е заебано, ама мнногу ама мноогу го сакам! никогаш у живот не сум се трудела толку за да импресионирам некој, да ме пофали. кога не учам мислам на него :)) ама жими мајка преубав е! а и не е баш стар, 36 год х)))


Ништо, млад е тој, барај некој постар. Абе не се трудете со сила да порасните, има време за се. Терај си таму со врсници, некоја година постари и убо ќе ви е. Што сакаш да ти речиме, кажи му на профата што чувствуваш за него???? И будала да те направи. Алооо прием, ме слуша ли некој.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.