IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Луѓе, хелп ми!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Луѓе, хелп ми!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Луѓе, хелп ми!!!
    Испратена: 10.Ноември.2009 во 19:48
ептен сум заљубена во мојот професор по математика незнам што да правам веќе... математика немав поим ама почнав да се трудам ради него, а и целокупно во училиште повеќе работам ради него за да го импресионирам... дај кажете нешто :( не можам повише вака ова веќе втора година по ред ми е :((
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 19:52
Малу подфорумот си го згрешила,ова во Љубов треба да биде.

Ти средношколка а тој професор???

Зезната работа многу,најдобро прво порасни и стани полнолетна па после мисли на него.

Важно има ефект некој заљубеноста.-Повеќе ќе учиш
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:01
после забележав, али нека ај што има веза :)

аха средно сум ја. знам дека е заебано, ама мнногу ама мноогу го сакам! никогаш у живот не сум се трудела толку за да импресионирам некој, да ме пофали. кога не учам мислам на него :)) ама жими мајка преубав е! а и не е баш стар, 36 год х)))
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:01
мој совет - повеќе дружи се со твои врсници - ќе најдеш некој меѓу нив што ќе ти се допаѓа повеќе од професорот - можеби само го идеализираш и ти се допаѓа затоа што е забрането - а сите знаеме дека забранетото овошје е послатко...

и во право е фикс - повеќе ќе учиш и ќе се трудиш
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:04
Hmmm... Navistina problem...

Ajde vaka. Vezbaj, mnoooogu vezbaj i uci matematika. Stani vrvna matematicarka. Eden den kje te viknat na nekoj natprevar po matematika, nekade u drug grad. Kje odis so profesorot, mozebi, kako tim.

E, tamu kje ima mnogu drugi poubavi i pomladi decki... dodusa so opticki pomagala i podosta po naukata otkolku po devojki... ama bidejki fetish ti se matematicari... kje si najdes nekoj na tvoja vozrast da si se zaljubis...
Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:05
немаш појма колку пати се обидував да си најдам дечко од врснициве... дури и влегов во врска со еден кој ми се допаѓаше сакајќи да го тргнам професорот, ама не успеав... а веќе две години се мачам, ко што реков... мислам дека сепак не можеш баш да владееш со чувства...а друго, можеби и имам малку надеж пошто пред некоја година се збореше дека тој професор имал афера со некоја ученичка... ама ептен демек заљубени биле, не и предавал неа па за оцени да се работело... леле ќе се убијам :(
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:11
Originally posted by zaljubena izgubena zaljubena izgubena напиша:

немаш појма колку пати се обидував да си најдам дечко од врснициве... дури и влегов во врска со еден кој ми се допаѓаше сакајќи да го тргнам професорот, ама не успеав... а веќе две години се мачам, ко што реков... мислам дека сепак не можеш баш да владееш со чувства...а друго, можеби и имам малку надеж пошто пред некоја година се збореше дека тој професор имал афера со некоја ученичка... ама ептен демек заљубени биле, не и предавал неа па за оцени да се работело... леле ќе се убијам :(



срцето не го слуша разумот, тоа знам...

ама пак, велиш дека се зборело оти имал афера со некоја ученичка (а кај што има чад има и оган) - можеби и тој самиот со своето однесување ти дал повод да се заљубиш во него?!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:11
abe kari go sto ti e...Ja imav edna takva fufica po angliski u sredno i mi ide da se tresnam od zemja sto ne i se upikav nekako..Bar da probam
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:17
внимавај многу...немој да направиш нешто за што понатаму во животот ќе се каеш...
ми падна во очи една твоја реченица-можеби имаш надеж зашто професорот имал афера пред некоја година?!?!
сакаш ли да бидеш нечија замена?
резервен играч на клупа?
а тек ако влеташ во таква врска а потоа цело училиште разбере за тоа?
помислуваш на тоа?
љубовта е прекрасна...но кога ја делиш со вистинскиот човек...
професорот е ПРОФЕСОР и ништо повеќе.
а ти..разгледај околу тебе...ги има многу...млада си и вистинската љубов треба допрва да ја почувствуваш.
немој да ти остане само искривена слика за љубовта,горчлив вкус во устата и еден куп фрустрации кои ќе ги ти останат после таква врска во душата.

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:17
Сложи jа темава во Образование.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:20
Originally posted by zaljubena izgubena zaljubena izgubena напиша:

немаш појма колку пати се обидував да си најдам дечко од врснициве... дури и влегов во врска со еден кој ми се допаѓаше сакајќи да го тргнам професорот, ама не успеав... а веќе две години се мачам, ко што реков... мислам дека сепак не можеш баш да владееш со чувства...а друго, можеби и имам малку надеж пошто пред некоја година се збореше дека тој професор имал афера со некоја ученичка... ама ептен демек заљубени биле, не и предавал неа па за оцени да се работело... леле ќе се убијам :(


И добро како мислиш ти да тераш врска бре со него професор од 36 години????????Ќе се држите за рака на одмор???
-Девојче тој е дупло постар од тебе бре,нему му треба жена не девојче шо може да му се заигра,извини вака шо зборам може сум груб ама тоа е реалноста .
-Ако имал тој афера во ученичка за мене е педофил до некој степен,па деца сте вие бе а тој возрасен маж,ејјј возрасен маж ќерка можеш да му бидеш....
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:29
Деренџер ај биди примерен во постовите и без вулгарности и измени го постот те молам?

На што личи ова погоре бе,смени го постот и биди малку конструктивен во муабет,истово може да и се случи на твоја ќерка.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zaljubena izgubena Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaljubena izgubena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:29
па не знам и не ми дава тој повод баш ама... ептен е убав човеков луѓе! да не беше ваква ситуацијава, да не ѕирне некој од мој клас случајно, и слика ќе ставев да видевте колку е бонбона... а иначе си се смешкаме еден на друг одвреме навреме, ама ок тоа нема никаква врска... а ја одам на дополнителни, на секции, абе сегде кај шо можам да го гледам! и ептен ме пали! :)
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:31
колку и да е убав-ПРОФЕСОР Е!намигнување

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.