IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 277>
Автор
Порака
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 21:48
Мно­гу ми е жал што не го слуш­нав прет­се­да­те­лот Ива­нов ка­ко ја ко­мен­ти­ра сред­ба­та на пре­ми­е­ри­те на Гр­ци­ја и на Ма­ке­до­ни­ја. До­де­ка ја да­ва­ше из­ја­ва­та пред црк­ва­та "Св. Бо­го­ро­ди­ца Пе­рив­леп­та" во Ох­рид, не мо­жев да се фо­ку­си­рам да го чу­јам тоа што го збо­ру­ва­ше Ѓо­ле, оти бев фо­ку­си­ран да го гле­дам Па­ско Куз­ман што сто­е­ше до не­го.
Се на­де­вав де­ка ка­ме­ра­та ќе ми до­ло­ви што ја­де­ле пред из­ја­ва­та, оти Па­ско це­ло вре­ме се оби­ду­ва­ше со нок­тот да из­ва­ди неш­то ме­ѓу за­би­те. Та­мам прес­та­на да чеп­ка низ ус­та­та и си ре­ков: "Дај да се кон­цен­три­рам на збо­ро­ви­те на Прет­се­да­те­лот", ко­га Па­ско поч­на да го че­ша но­сот. Ѓо­ле неш­то ела­бо­ри­ра­ше, а Па­ско за тоа вре­ме си ги ела­бо­ри­ра­ше ту но­сот ту за­бот. Та­мам ко­га по­мис­лив де­ка ќе ја фа­там по­ен­та­та на Ѓо­ле, Па­ско поч­на да си ја маз­ни ко­са­та. Та­ка се нас­тр­ви на ед­но влак­но, тол­ку се ма­че­ше ка­ко да го от­кор­не, ду­ша­та му ја из­ва­ди, се пре­по­тив пред те­ле­ви­зо­рот стра­ву­вај­ќи да­ли ќе за­вр­ши со ак­ци­ја­та пред да прес­та­не Ѓо­ле да збо­ру­ва и... Ус­пеа! Го трг­на влак­но­то и го фр­ли пред но­зе­те на Прет­се­да­те­лот.
И та­ка не слуш­нав што ка­жа Ѓо­ле.

                                                „Сакам да кажам“
                                          Горан Михајловски-ВЕСТ

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 22:46
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Мно­гу ми е жал што не го слуш­нав прет­се­да­те­лот Ива­нов ка­ко ја ко­мен­ти­ра сред­ба­та на пре­ми­е­ри­те на Гр­ци­ја и на Ма­ке­до­ни­ја. До­де­ка ја да­ва­ше из­ја­ва­та пред црк­ва­та "Св. Бо­го­ро­ди­ца Пе­рив­леп­та" во Ох­рид, не мо­жев да се фо­ку­си­рам да го чу­јам тоа што го збо­ру­ва­ше Ѓо­ле, оти бев фо­ку­си­ран да го гле­дам Па­ско Куз­ман што сто­е­ше до не­го.
Се на­де­вав де­ка ка­ме­ра­та ќе ми до­ло­ви што ја­де­ле пред из­ја­ва­та, оти Па­ско це­ло вре­ме се оби­ду­ва­ше со нок­тот да из­ва­ди неш­то ме­ѓу за­би­те. Та­мам прес­та­на да чеп­ка низ ус­та­та и си ре­ков: "Дај да се кон­цен­три­рам на збо­ро­ви­те на Прет­се­да­те­лот", ко­га Па­ско поч­на да го че­ша но­сот. Ѓо­ле неш­то ела­бо­ри­ра­ше, а Па­ско за тоа вре­ме си ги ела­бо­ри­ра­ше ту но­сот ту за­бот. Та­мам ко­га по­мис­лив де­ка ќе ја фа­там по­ен­та­та на Ѓо­ле, Па­ско поч­на да си ја маз­ни ко­са­та. Та­ка се нас­тр­ви на ед­но влак­но, тол­ку се ма­че­ше ка­ко да го от­кор­не, ду­ша­та му ја из­ва­ди, се пре­по­тив пред те­ле­ви­зо­рот стра­ву­вај­ќи да­ли ќе за­вр­ши со ак­ци­ја­та пред да прес­та­не Ѓо­ле да збо­ру­ва и... Ус­пеа! Го трг­на влак­но­то и го фр­ли пред но­зе­те на Прет­се­да­те­лот.
И та­ка не слуш­нав што ка­жа Ѓо­ле.

                                                „Сакам да кажам“
                                          Горан Михајловски-ВЕСТ

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
:jao::jao::jao::jao::jao:газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 21:55
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Мно­гу ми е жал што не го слуш­нав прет­се­да­те­лот Ива­нов ка­ко ја ко­мен­ти­ра сред­ба­та на пре­ми­е­ри­те на Гр­ци­ја и на Ма­ке­до­ни­ја. До­де­ка ја да­ва­ше из­ја­ва­та пред црк­ва­та "Св. Бо­го­ро­ди­ца Пе­рив­леп­та" во Ох­рид, не мо­жев да се фо­ку­си­рам да го чу­јам тоа што го збо­ру­ва­ше Ѓо­ле, оти бев фо­ку­си­ран да го гле­дам Па­ско Куз­ман што сто­е­ше до не­го.
Се на­де­вав де­ка ка­ме­ра­та ќе ми до­ло­ви што ја­де­ле пред из­ја­ва­та, оти Па­ско це­ло вре­ме се оби­ду­ва­ше со нок­тот да из­ва­ди неш­то ме­ѓу за­би­те. Та­мам прес­та­на да чеп­ка низ ус­та­та и си ре­ков: "Дај да се кон­цен­три­рам на збо­ро­ви­те на Прет­се­да­те­лот", ко­га Па­ско поч­на да го че­ша но­сот. Ѓо­ле неш­то ела­бо­ри­ра­ше, а Па­ско за тоа вре­ме си ги ела­бо­ри­ра­ше ту но­сот ту за­бот. Та­мам ко­га по­мис­лив де­ка ќе ја фа­там по­ен­та­та на Ѓо­ле, Па­ско поч­на да си ја маз­ни ко­са­та. Та­ка се нас­тр­ви на ед­но влак­но, тол­ку се ма­че­ше ка­ко да го от­кор­не, ду­ша­та му ја из­ва­ди, се пре­по­тив пред те­ле­ви­зо­рот стра­ву­вај­ќи да­ли ќе за­вр­ши со ак­ци­ја­та пред да прес­та­не Ѓо­ле да збо­ру­ва и... Ус­пеа! Го трг­на влак­но­то и го фр­ли пред но­зе­те на Прет­се­да­те­лот.
И та­ка не слуш­нав што ка­жа Ѓо­ле.

                                                „Сакам да кажам“
                                          Горан Михајловски-ВЕСТ

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
:jao::jao::jao::jao::jao:газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење




НЕ СЕ ШИШАМ, НЕ СЕ БРИЧАМ НА ПАСКО КУЗМАН ЈАС ДА ЛИЧАМ!!!

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Изменето од Tetratka - 02.Ноември.2009 во 21:56
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 20:19
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Мно­гу ми е жал што не го слуш­нав прет­се­да­те­лот Ива­нов ка­ко ја
ко­мен­ти­ра сред­ба­та на пре­ми­е­ри­те на Гр­ци­ја и на
Ма­ке­до­ни­ја. До­де­ка ја да­ва­ше из­ја­ва­та пред црк­ва­та "Св.
Бо­го­ро­ди­ца Пе­рив­леп­та" во Ох­рид, не мо­жев да се фо­ку­си­рам
да го чу­јам тоа што го збо­ру­ва­ше Ѓо­ле, оти бев фо­ку­си­ран да го
гле­дам Па­ско Куз­ман што сто­е­ше до не­го. Се на­де­вав де­ка
ка­ме­ра­та ќе ми до­ло­ви што ја­де­ле пред из­ја­ва­та, оти Па­ско
це­ло вре­ме се оби­ду­ва­ше со нок­тот да из­ва­ди неш­то ме­ѓу
за­би­те. Та­мам прес­та­на да чеп­ка низ ус­та­та и си ре­ков: "Дај да
се кон­цен­три­рам на збо­ро­ви­те на Прет­се­да­те­лот", ко­га Па­ско
поч­на да го че­ша но­сот. Ѓо­ле неш­то ела­бо­ри­ра­ше, а Па­ско за
тоа вре­ме си ги ела­бо­ри­ра­ше ту но­сот ту за­бот. Та­мам ко­га
по­мис­лив де­ка ќе ја фа­там по­ен­та­та на Ѓо­ле, Па­ско поч­на да си
ја маз­ни ко­са­та. Та­ка се нас­тр­ви на ед­но влак­но, тол­ку се
ма­че­ше ка­ко да го от­кор­не, ду­ша­та му ја из­ва­ди, се пре­по­тив
пред те­ле­ви­зо­рот стра­ву­вај­ќи да­ли ќе за­вр­ши со ак­ци­ја­та
пред да прес­та­не Ѓо­ле да збо­ру­ва и... Ус­пеа! Го трг­на влак­но­то
и го фр­ли пред но­зе­те на Прет­се­да­те­лот. И та­ка не слуш­нав што ка­жа Ѓо­ле.                                                „Сакам да кажам“                                          Горан Михајловски-ВЕСТгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење



Скапа е мудроста што се плаќа со искуство
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 11:37
Имам не­кое чув­ство де­ка прет­се­да­те­лот на Соб­ра­ни­е­то Трај­ко Ве­ља­но­ски ќе до­бие пар­ти­ски укор од пра­те­ни­кот Влат­ко Ѓор­чев. За­тоа што на рас­пра­ва во Соб­ра­ни­е­то за из­веш­та­јот на Ев­роп­ска­та ко­ми­си­ја, тој ре­че де­ка Соб­ра­ни­е­то е ло­ко­мо­ти­ва­та ко­ја го вле­че во­зот Ма­ке­до­ни­ја - Бри­сел. Тоа зна­чи де­ка Трај­ко Ве­ља­но­ски се­бе­си се гле­да ка­ко ма­ши­но­во­зач.
Ако Ве­ља­но­ски е ло­ко­мо­ти­ва­та, ка­де ли се пре­ми­е­рот и Вла­да­та во ком­по­зи­ци­ја­та кон Бри­сел. Гру­ев­ски не мо­же да би­де ло­жач, оти пар­ни­те ло­ко­мо­ти­ви одам­на се ис­фр­ле­ни од со­об­ра­ќај. Не мис­ли бел­ки на пре­ми­е­рот да му да­де уло­га на кон­дук­тер во ва­го­ни­те кој ги со­би­ра па­ри­те од пат­ни­ци­те. Ако не му се до­па­ѓа и тоа, то­гаш на Гру­ев­ски му ос­та­ну­ва да из­би­ра. На пру­га­та Ма­ке­до­ни­ја - Бри­сел, или ќе би­де сврт­ни­чар или коч­ни­чар.
 
 
  „Сакам да кажам“
                                          Горан Михајловски-ВЕСТ
 
П.С. ......... се зборува за влатче , експертот за побарувачка и потрошувачка на млеко во кина газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 12:18
aaa,...zatoa li  go "snema" vozot kon kichevo?!изненадување....znachi...go "spremaat" za nakaj ..brisel!аплауз....samo,...kojznae dali ke "dobaci" do tamu?!збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 12:32
Написот во Шпиц за апсењето на Тренковскиголема%20насмевка
Ѓорѓи Тренковски, поранешен директор на Фондот за здравство, завчера бил уапсен во моментот кога сакал да седне на утринско понеделничко кафе, дознава „Шпиц“. Кога тргнал кон кафулето го пресретнале службениците на финансиската полиција, се легитимирале и со цивилно возило го однеле во нивните простории, тврдат нашите извори. Таму финансиските полицајци мака мачеле да го смират Тренковски, затоа што тој давал отпор, клоцајќи со нозете и противејќи се на апсењето. На крај од преголемиот стрес Тренковски, тврдат нашите извори, заплакал.
Тренковски успеал преку мобилен телефон да се чуе со сопругата. „Ане, во полиција сум“, и кажал на неговата жена. Веднаш биле информирани најблиските, кои ангажирале четворица адвокати да го бранат пред истражен судија.
За апсењето разбрал и брат му со кој Тренковски подолго време имал семејни недоразбирања. Наводно сопругата на Ѓорѓи била причина браќата да се скараат. Таа, според нивни блиски, трошела многу пари на скапа гардероба и на други луксузни задоволства.
Тренковски и сопругата се запознале токму во Фонот, каде што таа му беше секретарка. Направија свадба и заминаа на меден месец во Америка. Сега и двајцата носат исти фиксни протези.
Сепак, братот и сопругата на Тренковски во понеделникот заедно дојдоа во судот. Откако заминаа, камерите седнаа во судското бифе и го чекаа исходот од истрагата.
Доброупатени извори од истрагата велат дека апсењето на Тренковски се подготвувало подолго време. Тој неколкупати бил повикуван на разговор. Финансиската полиција еден месец ги чешлала документите на Фондот во времето кога тој бил прв шеф, а неофицијално на детална проверка се и документи од моќни фирми блиски токму со Тренковски.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 12:41
e,taka ti e toa!....ke pushtat  nekoja krokodilska solza,...i ke ja omeknat javnosta....


ma,...prvo treba da go kleknat,...i ...eden k*rshum vo tilot...pa, posle neka mu sudat,...toj mene ke me pravi budala, a?....лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 13:09
А тек овагазење%20од%20смеење

Верзијата на англиски јазик на интернет-страницата на оваа општина е преполна со грешки и со нелогичности, што служи за потсмев кај корисниците на Интернет


Драги со-граѓани и други зошто сте гледале оваа страници. Јас сум чест дали вие презентира интернет-страници на општина Бутел. Општина има 36.514 жители, мнозинство од човеците е Македонско и има повеќето етнички малцинство (Албанско, Турци, Срби, Црногорци, Бошњаци, Роми, Валхи и други). Оваа интернет-страници јас презентира прв пат и нејзината пчела мое задоволство од прв градоначалник на општина. Март 16, 2005. Мојот примарен принцип е одлична општина и добро задоволување од луѓе. Информациите под и следно на страните ја презентира мојата општина и човеци, историја, индустрија, туризми, проекти, инфраструктура, урбанизам и комунални услуги, статистика, финансиски извештај на општина и многу повеќе... Време е да се тестираат цајтови, доаѓа многу скоро... ве молиме пчели пациенти. Искрено Ваш, градоначалник Петре Латиновски“.

Вака изгледа воведната страница на верзијата на англиски јазик на интернет-сајтот на општината Бутел, www.opstinabutel.com, ако буквално се преведе на македонски јазик.
Јазичните грешки во оваа верзија ги има насекаде, па целиот сајт стана вистински хит меѓу корисниците на Интернет, кои го користат како неисцрпен извор на шеги и на „бисери“. Тие што ќе прочепкаат малку повеќе низ овие страници ќе видат дека има Влада на општината, дека во посета на Бутел бил „играчкиот министер Груевски“ и дека се „егзекутирал“ буџетот. Страницата е илустрирана со ноќна панорама од центарот на Скопје, на која единствените делови од општината Бутел што се видливи се светлата на куќите од неколку села на Скопска Црна Гора.

Особено интересна е долгата статија насловена „Кој е Македонија“, каде што Законот за територијалната поделба се нарекува „Птица 2005“, се претставува „црквата на Светиот Спасител“, наместо „Свети Спас“ и слично.


Поради презафатеност на лицето одговорно за презентацијата на Бутел на Интернет, од општината немаа коментар за состојбата со верзијата на англиски јазик.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 13:15
немам што да додадам на ова..освен да ја повторам позната заразна  мисла на еден форумџија
ПОМАГАЈТЕ ЛУЃЕНЦА
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 13:17
.....ne mozam da go...dochitam!....газење%20од%20смеење


ama, siguren sum i deka nekoj ,...debelo go naplatil ...struchniov prevod!....a, tek ...sega i lektorot ima da se,.."opari" !лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 13:28
Ги обожавам овие од Нова Македонија жими мајкаголема%20насмевка

Стрип серијал


Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 13:31
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 19:59

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.