IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Последно нешто што ме насмеа.....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последно нешто што ме насмеа.....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 277>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 11:10
.......... само оди на базен и удави се............
............ па кога ќе ми дојдеш дома ќе видиш што ќе те снајде .........
Кон врв
Attraction Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Attraction Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 15:14
Зборувам на мсн со еден другар и ни се исклучува и на двајцата(веројатно паднал серверот) и ми пишува на facebook:

Тој: Абе брат и тебе да не ти се исклучи??
Јас: И мене
Тој: Чекај малце да проверам дали има интернет



Attraction is not a choice
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 06:54
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

 
 
Ех...нинџа бе....што се мора да трпиш....
 
 
 

газење%20од%20смеење prvo mislev deka Nindza aludira na sebe si sto mora da trpi, pa posle zabelezav deka markata na motorot e Nindzaголема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 08:22
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2009 во 21:28
Од: поет
Датум: 03.10.2009 01:57:12

Еве јас составив една песна, ги молам да ја снимаат и таа, им го давам текстот бесплатно. === И Адам и Ева македонци биле - Светот нека знае, нема циле-миле - Господ бог го створи, Груевски се роди - нашто славно племе напред да го води - Еден чекор напред, сто чекори назад - Кон антика славна букефалци газат - Амебата славна македонка била - лична како сонце, толку драга мила - Ти Букефал море, јунак македонски - Груевски те јава, лесно не се дава - Од Скопје до Кина наша земја се е - Земја македонска до Индија ќе е - Многу скоро Грујо и на Марс ќе оди - Народ македонски на Марс да го води - Опа опа иха рум дум дум дум дум - Вакви песни треба за народ без ум!

Ме изнасмеа коментаров од Утрински весник

Изменето од Valeta - 04.Октомври.2009 во 21:29
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 00:38

Bosanska poezija

"Noc, tisina, Bog dao puna mjesecina. Ja gol, ti gola, jebao bih i mrtvogvola, a kamoli tebe, draga moja."Otisla si jednog dana, odnela si pola stana. Sad se vracas po vitrinu,MARS U PIZDU MATERINU!!!"

газење%20од%20смеење



На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 03:49
Вицов ме насмеа

калуѓерка му се жали на поп..........
Оче ме силуваа,незнам како се случи,ама ете бидна,ме силуваа,и сега што да направам......
Земи лимон и изеди го-вика попов
И што ќе ми помогне лимонов
Нема ништо да ти помогне,само ќе ти ја смени фацата и одземе насмевката
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 03:36
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 03:38
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 08:42

zvezdite svetat

zabite krekaat
 
da se e**m vo gas
 
ako ne te sakam !
......
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 21:39
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 18:19
Феминистички firewall: Една човечка клетка содржи околу 75 MB генетски податоци внатре во ДНК-то. Еден сперматозоид содржи половина од генетската информација, што би било околу 37,5 MB.

Во еден милилитар на сперма се наоѓаат околу 100 милиони сперматозоиди.

Просечната ејакулација на машкото трае 5 секунди и содржи околу 2,25 милилитри на сперма.

Од сето ова наведено следи дека пропусната способност на машкиот полен орган изнесува:

(37,5 MB x 100.000.000 x 2,25) / 5 = (39.321.600 бајти по сперматозоид x 100.000.000 сперматозоиди по милилитар x 2,25 милилитри) во пет секунди = 1.769.472.000.000.000 бајти во секунди = 1609,33 терабајти во секунда (страватично голум пропуст на информации).

Значи, добиваме, дека женските јајници издржуваат DDoS напад од повеќе од 1500 терабајти во секунда и при тоа пропушта само еден, избран пакет на информација.

По сите овие пресметки може да заклучиме дека женските јајце клетки се неспоредливо најдобар хардверски firewall кој постои на земјата.

Еден, ама само еден мал проблем е тоа што, тој избраниот пакет информација кој што го пропушта овој Firewall, го блокира цел систем за 9 месеци.

Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2009 во 18:35
Човекот побргу ќе умре од недостиг на сон отколку од глад – без сон смртта настапува веќе под 10 денови, додека поради глад, човекот умира по неколку недели...

Според едно германско истражување, ризикот од срцев удар е многу поголем во понеделник, отколку во било кој друг ден од неделата.

Бебињата се раѓаат со 300 коски во телото, а возрасниот човек има само 206.

Пенисот на просечен маж е за три пати поголем од неговиот палец.

Еден човек во текот на просечниот живот изговора 123.205.750 зборови, води љубов 4.239 пати, и исплакува 57 литри солзи.

Тенките црева се долги околу 6,7 метри.

Во текот на денот, жената изговара околу седум илјади зборови, додека мажите две илјади.

Женското срце чука побргу од машкото.

Најголемата клетка во човечкото тело е женката јајце клетка...

Најмалата е машкиот сперматозоид.

Просечниот човечки сон трае 2-3 секунди.

Вашето тело зрачи топлина доволна за 30 минути да зоврие 2.2 литри вода.

Едно човечко влакно може да издржи тежина од 3 килограми.

Жените кои го читаат ова веќе завршија.

Мажите се сé уште зафатени со мерење...

на палците.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 21:52
Денес додека бев во пошта да уплаќам нешто иде чичко џандар (мој пријател) са неким,странац, му пишал казна па сакал одма да ја плати и кога ја потполнуваат уплатницата во цел на дознаката пишвет "странски инвестиции"...го прашувам -"абе друже на сите вака му прајте?" а тој - "да бе шо мислиш ти, синкир тој знај зошто е !" а ја на тоа "алал да ви е !!!"
а ја чуди се од дека толико инвестиции во државата
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 277>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.