IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Либерализација на увоз на половни возила
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Либерализација на увоз на половни возила

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
Skopski Mason Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopski Mason Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 11:43
Колите се со волан од лева страна и да на Машински ми викаат колата да биде минимум 2002г(незнам зошто 2002 минимум).Volkswagen ке ти пратам за 7дена број од шасија да ми кажеш поточно!Знам ги имам читано твојте постови...опширно и богато објаснуваш!

Поздрав
Верувај во господ,верата е најмоќната страна...Alexander the Great been Great Freemason
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 14:38
za 7 dena ke gi proucam tie serijskite kodovi i ke imas informacija. Sepak zaradi zastita na privatnost i podatocite ke ti kazan koi broevi ke gi zamenis so * ko ke mi go kazuvas kodot pozz
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 14:48

*



Изменето од zagor - 25.Август.2009 во 15:28
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Skopski Mason Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Skopski Mason Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 15:39
фала Volkswagen,преку приватна порака тука ке може да се договориме.
Верувај во господ,верата е најмоќната страна...Alexander the Great been Great Freemason
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 17:29
folsvagen-dali ima nesto novo vo uvoz na polovni vozila uubeden sum deka si informiran
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 13:35
Duri sega razbrav deka vrska i opremenosta na kolata za toa dali ke pomini. Imeno, treba da e opremena so AirBag,kodiran kluc, Anatomski sedista(fala bogu, takvite sedista gi nema od vremeto na fiat 1300), da e napravena od materijali koi tesko gorat ( i na toa pominuva sekoja), pirotehnicki pojasi i ABS kocnici
Vecer ce dopisam...sea brzam.pozz
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 20:25
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Duri sega razbrav deka vrska i opremenosta na kolata za toa dali ke pomini. Imeno, treba da e opremena so AirBag,kodiran kluc, Anatomski sedista(fala bogu, takvite sedista gi nema od vremeto na fiat 1300), da e napravena od materijali koi tesko gorat ( i na toa pominuva sekoja), pirotehnicki pojasi i ABS kocnici
Vecer ce dopisam...sea brzam.pozz
izvini no ne go razbrav najdobro tvojot post
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 21:58

Za da uvezis kola, moralo pokraj normite kolata da ima i izvena oprema. Toa e

-AirBag
-Kodiran Kluc
-pirotehnicki pojasi
-Abs kocnici
 
Drugoto toa so materijalite go ispolnuva sekoja kola sto ja gleda po nasive uliciсреќа
 
Toa e toa. Ako ne gi ispolnuva i normite na gasovi i opremata - NISTO OD BIZNISOT
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 15:05
sto znaci poeftinuvajneto na vozilata, znaci li promena dosegasniot LOS zakon za uvoz na polovni vozila
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 20:03
Originally posted by dalton dalton напиша:

sto znaci poeftinuvajneto na vozilata, znaci li promena dosegasniot LOS zakon za uvoz na polovni vozila
izvini drugar, ako mozi podobro objasni , ne razbravголема%20насмевка
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 01:23
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 20:01
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 22:19
Што ни ја намалија царината многу голема работа ни завршија

по кола дерат по 1500-2000 евра минимум, па дали ке дадеме 200 повеќе или помалку тоа не менува и нема да резултира со помали цени на авто пазарите.
Кон врв
dalton Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 23:10
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.