IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 134135136137138 295>
Автор
Порака
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 14:34
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lilica lilica напиша:

.... .......Дефинитивно ништо не можеме да направиме!......Се веќе направија......Живи не закопаа овие НАШИ владетели!... .....Ни останува само да тажиме што сме Македонци!.... ......И да се срамиме......



Никој не те тера со сила да бидеш Македонец или Македонка...
Широко ти поле , Бугарите со задоволство ќе те прифатат...
а верувам и Србите....
Избор имаш...


Како не ме тера кога ни го ограничоја движењето со визите! Наместо да се отвараме кон светот, ние .......нисто не правиме...... Кој џенем да се фаќа.
И зошто Бугарите или Србите да ме примат? Пак да се срамам? Па воопшто немам намера да ги молам! Ако полето ми е широко, значи и во Британија, Швајцарија или Шведска, и т.н. со задоволство ќе ме примат! ......... Ама дали е така! НЕ Е! Стварноста е друга!

Во Бугарија или Србија, Ти KULTUZIN имаш избор!

Кој бара ќе најде.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 14:43
Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lilica lilica напиша:

.... .......Дефинитивно ништо не можеме да направиме!......Се веќе направија......Живи не закопаа овие НАШИ владетели!... .....Ни останува само да тажиме што сме Македонци!.... ......И да се срамиме......



Никој не те тера со сила да бидеш Македонец или Македонка...
Широко ти поле , Бугарите со задоволство ќе те прифатат...
а верувам и Србите....
Избор имаш...


Како не ме тера кога ни го ограничоја движењето со визите! Наместо да се отвараме кон светот, ние .......нисто не правиме...... Кој џенем да се фаќа.
И зошто Бугарите или Србите да ме примат? Пак да се срамам? Па воопшто немам намера да ги молам! Ако полето ми е широко, значи и во Британија, Швајцарија или Шведска, и т.н. со задоволство ќе ме примат! ......... Ама дали е така! НЕ Е! Стварноста е друга!

Во Бугарија или Србија, Ти KULTUZIN имаш избор!




Jas ne se sramam od toa sto sum, nitu sum se sramel , nitu ke se sramam.... taka da mojot izbor e mnogu ednostaven...
Gord sum na toa sto sum......mnogu gord...

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 14:43
Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lilica lilica напиша:

.... .......Дефинитивно ништо не можеме да направиме!......Се веќе направија......Живи не закопаа овие НАШИ владетели!... .....Ни останува само да тажиме што сме Македонци!.... ......И да се срамиме......



Никој не те тера со сила да бидеш Македонец или Македонка...
Широко ти поле , Бугарите со задоволство ќе те прифатат...
а верувам и Србите....
Избор имаш...


Како не ме тера кога ни го ограничоја движењето со визите! Наместо да се отвараме кон светот, ние .......нисто не правиме...... Кој џенем да се фаќа.
И зошто Бугарите или Србите да ме примат? Пак да се срамам? Па воопшто немам намера да ги молам! Ако полето ми е широко, значи и во Британија, Швајцарија или Шведска, и т.н. со задоволство ќе ме примат! ......... Ама дали е така! НЕ Е! Стварноста е друга!

Во Бугарија или Србија, Ти KULTUZIN имаш избор!


da tazite sto ste makedonci??????ne mi e jasno zosto i od koga navamu ne ste sigurni vo makedonizmot......изненадувањеизненадувањеизненадувањеi da se stramite od sto i od koj,,ili ovde stanuva zbor za kompleksi,stvarno ne mi e jasno,megu toa sekoj koj se strami od makedonija slobodno moze da bide se drugo sto saka..Jas si ja sakam drzavata i se gordeam so neaзадоволство

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:37
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Навредливи квалификации за народот на Идивиди не се толерираат, внимавајте малку на речникот!


Е, ај само ќе се фалиме.....Јас не навредувам, само критикувам.
И како да не се срамам дека сум од оваа партал држава? Ете не можам ни слободно јавно да си го искажам мислењето! Па зошто не ги цензурираш рамноправно сите! Парцијално и тенденциозно се прават опомените!Тоа е спротивно на со Устав загарантираното право на слободен избор и размислување на секој во РМ. .........Форум на кој не се почитуват човековите слободи!.............
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:42
Што Лилица не ти е испочитувано?
Најгоре имаш јасно напишани правила на форумот  кои важат за сите, прочитај ги и почитувај ги!

Искажи си го мислењето без да навредуваш, јасно дека тоа не се толерира од никој.
Ако е форум и демократија, не е и анархија!

Сите што навредуваат се опоменувани, бришани, санкционирани, немој да навредуваш од незнаење!
Ниту си доволно тука ниту знаеш кој кога и за што бил санкциониран.

Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:43
Анастеа како и секогаш со танано чувство за праведност.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:44
Благодарамголемо%20гушкање ама тешко се погодува, еве баш на друга тема моментално сум критикувана за неправедностголема%20насмевка
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 16:02
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Што Лилица не ти е испочитувано?Најгоре имаш јасно напишани правила на форумот  кои важат за сите, прочитај ги и почитувај ги!Искажи си го мислењето без да навредуваш, јасно дека тоа не се толерира од никој.Ако е форум и демократија, не е и анархија!Сите што навредуваат се опоменувани, бришани, санкционирани, немој да навредуваш од незнаење!Ниту си доволно тука ниту знаеш кој кога и за што бил санкциониран.


Батали ти кај сум и колку, моите коментари се бришани. Морам да заработам , за да однесам на децата! Затоа не висам постојано на форумот!
Јас не сум како и сите, да трпам тортура, ако некој сака до земја нека се свитка.
Јас во животот сум борец, за се кое ме засега сум отворен, ама фластер на устата никој не ми залепил до сега.
Правилата на форумот ги читав, а ти треба да разликуваш критика од навреда. И секоја фирма, институција или невладина и владина организација има сандаче за критики и жалби, па врз основа на тоа си го бира правецит по кој делува. И овој форум треба да е конструктивен. Инаку која е целта на сево оваа?
Наведете во правилата нова точка - Владата и власта мора на форумот само да се фалат! - таа точка е испуштена.
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 16:06
Ај не коментирај на памет туку кажи што беше тоа што ти е избришано?
Дати ТИ разликуваш критика од навреда?!
Каква квалификација имаше напишано за МАКЕДОНСКИОТ НАРОД???
Другото се си стои, она што ти е за власта не ти е ниту чепнато како и секогаш досега, немој лажно да ме обвинуваш!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:11
she...said:

"Наведете во правилата нова точка - Владата и власта мора на форумот само да се фалат! - таа точка е испуштена."

...and ...shi is ...right!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:15
Ај прелистај ги темите, прелистај си ги и твоите постови (СИТЕ) и врати се пак да искоментираш, тоа што го искоментира!
Кон врв
морски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај морски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:18
Originally posted by sard sard напиша:

Анастеа како и секогаш со танано чувство за праведност.

Потполно се согласувам!!!аплауз

Лилица, сите са равни пред Правилата на Форумот, ама некои са по-равни. Не си права.
Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:19
Кои се тие по-равни?
Кон врв
морски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај морски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:52
Па некои. Сама знаеш како е во живота - "Иделот затоа е идеал, заштото се не постига"
Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval Pending Approval
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 134135136137138 295>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.