IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ...Идивиди Клуб на политички фајтери...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

...Идивиди Клуб на политички фајтери...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 126127128129130 295>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:51
Пагане, имаш обележано во постот со црвено, нешто што досега го негираше.
Треба да нацртам?


Изменето од Анастеа - 09.Септември.2009 во 15:52
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:51
Originally posted by zagor zagor напиша:

http://img.youtube.com/vi/hGTMl5losXY/default.jpg?h=60&w=80&sigh=__c_cIIsdAtMxGWALeg1d_RkefJyQ=
....koja slicnost...bogati...изненадување


многу маленка , сликата, беизненадување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:52
...epaaaa....neke pogolema..тага
sum zaboravil kako bese..црвенеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:52
ajde...pagancheизненадување...u napad...odozdola...pa preku....газење%20од%20смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:53
Но , ние си зборуваме за Национални празници, а не за потенциjата да бидеш уапсен. Правно ,бе и законово, оти на мене не ми е неработен ден Рамазанот? А ? И тие и jас сме бугарски државjани?
Оти ?газење%20од%20смеење


каде виде самонегиране?


Изменето од pagane - 09.Септември.2009 во 15:54
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:55
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:



оти и таа е регламентирана Конституционо и правно, модераторе.газење%20од%20смеење
и случаjно таа дефинира и чувството ни на припадност... исто така, модераторе на историjа...идеја

И наj веке има врска со нивниот правен идентитет , нели? нели се бугарски грагани, оти тие славjат нешто различно од мене, коге се бугари по граганство?газење%20од%20смеење


Чинам дека си се смееш сама на себеси, освен тоа што и се негирашголема%20насмевка



Извини за фонтот, морам вакаголема%20насмевка


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:56
Originally posted by pagane pagane напиша:

Но , ние си зборуваме за Национални празници, а не за потенциjата да бидеш уапсен. Правно ,бе и законово, оти на мене не ми е неработен ден Рамазанот? А ? И тие и jас сме бугарски државjани?
Оти ?газење%20од%20смеење


каде виде самонегиране?


збунетост  Посто е истиот...каде виде самонегиране, Анастеа?


Изменето од pagane - 09.Септември.2009 во 15:56
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:56
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Граганството не определува етничката и национална припадност, и тоа се има на предвид кога се пишува Устав, нели?хи,%20хи...



Државјанството го определува ПРАВНИОТ ИДЕНТИТЕТ на поединецот во однос на државата!
Што има тука нејасно?
Зошто мешаш пак етнички идентитет?



На мене, мило , Рамазан Баjрам не ми е празник, ниту по граганство, ниту по етничка припадност, ниту по национална... на мене никоj не ми го честита, ако и да го има како празничен неработен ден по Законот.
Но не и за мене.намигнување Чудно, зашто не и за мене? И зашто никоj не ми го честита?задоволство


газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Што има верата врска со твојот правен идентитет?




оти и таа е регламентирана Конституционо и правно, модераторе.газење%20од%20смеење


Тоа е право на граѓанинот регулирано со Устав, но не е дел од неговиот правен идентитет!
Ајде малку практично ќе објаснам, гледам дека теоретски некако не ме рабираш, а ако како што разбрав, предаваш Устав, досега ќе ме разбереше!
Ако ти утре дојдеш во Македонија и те уапси полиција, дали ти во полиција имаш право на присуство од хрватската или бугарската амабасада?! Ти можеш до утре да викаш дека си Бугарка, ама ако немаш бугарско државјанство, никому-ништо. Додека ако кажеш дека си хрватски државјанин (атрибут на физичко лице за определување на неговиот идентитет ) тогаш хрватската амбасада има право да се вмеша.
Сега се надевам дека е појасно...


Само разбрав едно : дека те интересира кое државjанство имам jас...плазење
Но , ние си зборуваме за Национални празници, а не за потенциjата да бидеш уапсен. Правно ,бе и законово, оти на мене не ми е неработен ден Рамазанот? А ? И тие и jас сме бугарски државjани?
Оти ?газење%20од%20смеење



Воопшто не ме интересира кое државјанство го имаш.голема%20насмевка
Затоа што ти на ПОПИС, а не ВО ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, си се изјаснила дека си припадничка на друга вероисповед. Верата во секуларни држави нема толкаво влијание. Ако живеам во Саудиска Арабија, тогаш да, таа ќе биде дел од мојот правен идентитет, или Ватикан.
Вие во Бугарија и верата ја сметате за дел од правниот идентитет?! Имате и графа за вера во личната карта?!збунетост
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:57
Не, немаме графа за вероисповедта.
Питам зашто на мене ми е работен ден Рамазанот? И jас и турчинот сме бугарски грагани?
Ама несправедливост...изненадување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:58
пагане еве ти го постот, не е истиотнамигнување


Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

Граганството не определува етничката и национална припадност, и тоа се има на предвид кога се пишува Устав, нели?хи,%20хи...



Државјанството го определува ПРАВНИОТ ИДЕНТИТЕТ на поединецот во однос на државата!
Што има тука нејасно?
Зошто мешаш пак етнички идентитет?



На мене, мило , Рамазан Баjрам не ми е празник, ниту по граганство, ниту по етничка припадност, ниту по национална... на мене никоj не ми го честита, ако и да го има како празничен неработен ден по Законот.
Но не и за мене.намигнување Чудно, зашто не и за мене? И зашто никоj не ми го честита?задоволство


газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Што има верата врска со твојот правен идентитет?




оти и таа е регламентирана Конституционо и правно, модераторе.газење%20од%20смеење
и случаjно таа дефинира и чувството ни на припадност... исто така, модераторе на историjа...идеја

И наj веке има врска со нивниот правен идентитет , нели? нели се бугарски грагани, оти тие славjат нешто различно од мене, коге се бугари по граганство?газење%20од%20смеење
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:58
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

хрватска е НАЦИОНАЛНА држава .... за разлика од нас .... “ професоре “ газење%20од%20смеење


Хрватска да не има во личната карта и националност? Да не има, како што сака да ме убеди паганката и на која вероисповед сум припадник?!голема%20насмевка

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:59
Апсолутно истиот е Анастеа, имат бугарско граганство и славjат / а jас не/ Рамазан официално им е неработен ден, на мене не е. зашто ? Нели сме бугарски грагани?
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 15:59
Originally posted by pagane pagane напиша:

Не, немаме графа за вероисповедта.
Питам зашто на мене ми е работен ден Рамазанот? И jас и турчинот сме бугарски грагани?
Ама несправедливост...изненадување


Дали тебе ти е верата дел од правниот идентитет? Дали воопшто го разбираш поимот идентиет на физичко лице? Дали знаеш од што се состои истиот?збунетост
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 16:01
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

хрватска е НАЦИОНАЛНА држава .... за разлика од нас .... “ професоре “ газење%20од%20смеење


Хрватска да не има во личната карта и националност? Да не има, како што сака да ме убеди паганката и на која вероисповед сум припадник?!голема%20насмевка

 
 
нормално дека нема кога е НАЦИОНАЛНА а не ГРАЃАНСКА држава .....
и таму е јасно нагласена улогата на католичката црква во државата .... за разлика од СЕКУЛАРНА и ГРАЃАНСКА држава .....
копренде збунетост ........голема%20насмевка
 
замисли вака .... ти си албанец по етничко потекло а граѓанин на РМ ... како би реагирал да некој те прогласи за Маледонец против уставно ? а ? м ? размислување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 126127128129130 295>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.