IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ВИЗЕН РЕЖИМ - либерализација и укинување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВИЗЕН РЕЖИМ - либерализација и укинување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 66>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 12:28
значи сепак одиме кон раселување збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 17:33
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

nikako g-ne...pishi propalo!....ke vidish !tamu kade shto najmnogu i najlesno moze makedonecov kutar da odi...pak ke mu treba,...edino ...ke  bide srekjen ako ne treba da plati za nea,..barem ne kolku shto e sega,....i lesno da ja vadi ,..bez zaebancii sekakvi,..ama , teshko,...g-ne,..teshko...тага
Од другата године Европа на дланка.Граганите можат да бират во која држава да работат и живеат.
a, kade vie  sakate ...da rabotite...i da ziveete...g-ne mileg?

inache....losho ste razbrle shto znachi da ne ti treba viza za ..nekade..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 00:23
Од 2010 год македонските граѓани конечно може да патуваат без визи во земјите на ЕУ.Тоа е успех на Македонија,а посебно на Владата на Македонијапредводена од премиерот Никола Груевски.Инаку сакам да потенцирам дека шенгенскиот зид паѓа за Република Македонија.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 00:51
Originally posted by mileg mileg напиша:

...Инаку сакам да потенцирам дека шенгенскиот зЅид паѓа за Република Македонија.

Само да се тргнеме малку настрана, за да не не’ поклопи!намигнување

Р.Ѕ. Не загледав во претходните пораки, дали има некој кој прашал: „кој од нас овде присутни членови ќе замине во ЕУ?“
Еве, јас размислувам да одам уште во првиот месец. А вие?
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 00:56
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

...Инаку сакам да потенцирам дека шенгенскиот зЅид паѓа за Република Македонија.
Само да се тргнеме малку настрана, за да не не’ поклопи!намигнување

Р.Ѕ. Не загледав во претходните пораки, дали има некој кој прашал: „кој од нас овде присутни членови ќе замине во ЕУ?“ Еве, јас размислувам да одам уште во првиот месец. А вие?

Модераторе сакам да ви реплицирам дека немаме намера патриотите да излегуваме од нашата држава.Доколку сте вие расположени за да одите некаде повелете слободно одете.Јас не сум расположен да одам да работам во земјите на ЕУ бидејќи овде ми е подобро.
Кон врв
jiji Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jiji Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 01:26
А вие милите во тој ЕУ мед и млеко тече?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 01:39
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

nikako g-ne...pishi propalo!....ke vidish !tamu kade shto najmnogu i najlesno moze makedonecov kutar da odi...pak ke mu treba,...edino ...ke  bide srekjen ako ne treba da plati za nea,..barem ne kolku shto e sega,....i lesno da ja vadi ,..bez zaebancii sekakvi,..ama , teshko,...g-ne,..teshko...тага
Од другата године Европа на дланка.Граганите можат да бират во која држава да работат и живеат.
a, kade vie  sakate ...da rabotite...i da ziveete...g-ne mileg?

inache....losho ste razbrle shto znachi da ne ti treba viza za ..nekade..
патриотот што си ја сака земјата ќе оди да живее и работи во друга газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 02:05
Originally posted by mileg mileg напиша:

Модераторе сакам да ви реплицирам дека немаме намера патриотите да излегуваме од нашата држава.Доколку сте вие расположени за да одите некаде повелете слободно одете.Јас не сум расположен да одам да работам во земјите на ЕУ бидејќи овде ми е подобро.


А дали вие случајно не сте вработени во патриотската МЕГА администрација на Македонија?
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 13:21
Originally posted by ABC ABC напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

Модераторе сакам да ви реплицирам дека немаме намера патриотите да излегуваме од нашата држава.Доколку сте вие расположени за да одите некаде повелете слободно одете.Јас не сум расположен да одам да работам во земјите на ЕУ бидејќи овде ми е подобро.
А дали вие случајно не сте вработени во патриотската МЕГА администрација на Македонија?
АВС јас не сум врабоотен никаде и не планирам да се вработам.Како за информација јас сум студент.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 13:27

шенгенскиот визен Ѕид паѓа ......... барем на папир .......

но дали ќе падне и Ѕидот за конечно влегување во еу тагатагатага
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 13:42
Originally posted by mileg mileg напиша:

  АВС јас не сум врабоотен никаде и не планирам да се вработам.Како за информација јас сум студент.


Е па затоа,знаеш и сам дека никој во светот нема да ти ја признае твојата диплома,освен Македонската МЕГА администрација,која вработува студенти со диплома на кутија од цигари,напишана во некој од малку попрестижните локали низ републикава.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 13:43
не%20вреден
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 14:45
Originally posted by ABC ABC напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

  АВС јас не сум врабоотен никаде и не планирам да се вработам.Како за информација јас сум студент.
Е па затоа,знаеш и сам дека никој во светот нема да ти ја признае твојата диплома,освен Македонската МЕГА администрација,која вработува студенти со диплома на кутија од цигари,напишана во некој од малку попрестижните локали низ републикава.
АВС не знам дали да се смеам или да плачам.Мојата диплома е признаена во цел свет јас таму каде учам ке биде тоа меѓународна диплона и ке биде низ цел свет признаена,
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 15:11
Originally posted by mileg mileg напиша:

  АВС не знам дали да се смеам или да плачам.Мојата диплома е признаена во цел свет јас таму каде учам ке биде тоа меѓународна диплона и ке биде низ цел свет признаена,


Абе уште ве лажат тоа комунистите?Кој ти признава диплома од Македонија бе,кога можеш да ја добиеш без да знаеш и каде се наоѓа универзитетот кој ти ја долелил?Странците батка бараат познавање на практиката и резултати,што ти,или било кој студент во Македонија само површно или воопшто ја немаат.Ова ти го кажувам од лично искуство во Германија каде се вработив во една од 3те најпрестижни галерии за уметнички слики и предмети,без да имам соодветно образование и без солидно познавање(тогаш) на Германски јазик,само со моето искуство за извонредно познавање на сите уметнички правци,стекнато по Шпанските,Француските и Италјанските галерии.На газдата кој ме вработи не му беше ни важно дали сум завршил некакво училиште,битен му беше профитот од сликите и скулптурите што ги порачувавме и кој ги продавав со запрепастувачка леснотија како да сум крај некоја од плажите на Лорет де Мар,Сан Тропе или на Рамбла во Барселона.Кој те прашува за факултетска диплома или некаков сертификат?ма%20ајде
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 66>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,191 секунди.