IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Трансфери 09-10
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Трансфери 09-10

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 19:19
Кој клуб повеќе ќе вложи во купувањ на играчи од светска класа тој е на врвот,нема што да се прави тука.

Osven Chelsea газење%20од%20смеење

Treba i sumata za transfer da se ogranici i fondot na sredstva so koi ke raspolagaat klubovite. Sto ako mu tekne na nekoj multimilijarder da kupi renomiran klub, a ima pari da gi sobere site igraci od Man. Utd., Real M., Barcelona, Liverpool, Milan, Inter itn. збунетост
haussssssssssssssssssssssssssssss
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 19:22
Ama ke gi sredi site Platini.....ne se sekiraj, dur ima lugje koi go sakaat fudbalot kako porano, kako igra, mislam deka ke bide pod kontrola намигнување
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 16:01
Официјално: Вермален потпиша со Арсенал
20/06/2009 02:35

Арсенал потврди дека потпиша со одбранбениот фудбалер на Ајакс, а од трофејниот холандски клуб објавија дека трансферот чини 12 милиони евра.

23-годишниот Томас Вермален ќе ја засили одбраната на Арсенал, откако денес Топчиите потпишаа договор со него. За ова се знаеше уште од претходно, но се чекаше само да се официјализира. 

„Томас е одлично засилување за Арсенал и ние сме пресреќни што ни се приклучи. Тој е одличен фудбалер со добро искуство од Лигата на шашпионите и Купот на УЕФА и исто така е стандарден репрезентативец на Белгија“, изјави менаџерот Арсен Венгер.

„Примарно игра централен дефанзивец со лева нога, но е мултифункционален, па може да игра и како лев бек. Технички силно е поткован и е роден победник, па не се сомневам дека неговото доаѓање ќе го засили нашиот тим“, вели Венгер за неговото најново засилување.

„Прво сакам да кажам дека ми е жал што го напуштив Ајакс и сакам да им заблагодарам на сите што ми помогнаа во последниве осум години“, рече Вермаелен.

„Среќен сум што му се придружив на Арсенал. Тоа е голем клуб со менаџер од светска класа, висококвалитетни фудбалери и фантастичен стадион. Се е подготвено Арсенал да биде успешен во следните години и јас му се приклучив на клубот бидејќи знаев оти Арсенал ќе се бори за трофеи“.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 16:03
Мелберг потпиша со Олимпијакос
20/06/2009 02:13

Централниот дефанзивец на шведската репрезентација Олаф Мелберг го напушти Јувентус после само една сезона помината со “старата дама“ и премина во редовите на грчикиот првак Олимпијакос.

Олимпијакос за Мелберг плати 2.5 милиони евра оштета, а шведскиот дефанзивец ќе заработува околу 1.5 милиони евра по сезона во клубот од Пиреа.

Најдобрите моменти од својата кариера 32 годишниот Мелберг ги помина во англискиот премиерлигаш Астон Вила.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 16:03
Официјално: Тевез заминува од Манчестер
20/06/2009 15:37


Аргентинскиот напаѓач одби петгодишен договор со англискиот шампион. Од Манчестер Јунајтед потврдија дека Карлос Тевез нема да игра на Олд Трафорд следната сезона.

Во официјалното соопштение од клубот се вели дека Тевез нема да потпише нов договор со клубот.

„Клубот се согласи да плати отштета од 25,5 милиони фунти и му понуди пет-годишен договор на Карлос според кој ќе беше еден од најплатените фудбалери“.

„Разочарувачки, неговите претставници не информираа дека и покрај успехот кој го имаше во овој клуб, тој не сака да продолжи да игра за Манчестер Јунајтед.“

„Клубот сака да му се заблагодари на Карлос за неговите услуги во изминатите две сезони и му посакува среќа во иднина“, гласи соопштението на Јунајтед.

За Тевез се заинтересирани бројни клубови од Шпанија и Италија, но неговото име најмногу се поврзуваше со Челзи, Ливерпул и Манчестер Сити.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 16:19

Глупав потег на Тевез,кај ќе најде подобри услови и поголем клуб за да игра?



Изменето од fiks - 20.Јуни.2009 во 16:20
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2009 во 15:10
ЦСКА Москва потврди понуда за Сергеј Игнашевич
21/06/2009 14:41

ЦСКА Москва потврди дека добиле доста интересна понуда за нивниот дефанзивец Сергеј Игнашевич, но не го откри името на клубот.

“Добивме доста интересна понуда од европски тим.“ - изјави еден од луѓето во управата на ЦСКА.

Според англиските и руските медиуми англискиот премиерлигаш Евертон се смета за доставувач на таа понуда. Давид Мојес се поврзуваше Игнашевич во последниве неколку дена. 

Во 29 годишниот руски репрезентативец Евертон би гледал евентуална замена за Лескот кој се поврзува со трансфер во Манчестер Сити или Арсенал. 

Вреднсота на Русинот се проценува на околу 5 милиони евра и тоа би била доста ниска цена ако се знае дека трансферот на Лескот би изнесувал околу 20-тина милиони евра.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2009 во 15:10
Хал Сити со конкретна понуда за Мајкл Овен
21/06/2009 13:52

Во битката за потписот на второтлигашот Мајкл Овен се јави уште еден клуб, станува збор за Хал Сити.

“Тигрите“ му нудат 40 000 фунти неделна плата, 20 000 фунти за секој натпревар кој ќе го одигра и 10 000 фунти за секој постигнат гол.

Некогашната англиска ѕвезда се наоѓа во доста тешка состојба, бидејќи во Њукасл земаше 105 000 фунти неделно, а Тун армијата заврши во чемпиончип дивизијата.

Со тоа многу веројатно е дека ќе го загуби местото во англиската репрезентација.  Но од друга страна пак ако сака да игра во Премиер лигата и да се бори за место во селекцијата на Капело за СП 2010 ќе мора да се согласи да игра за скоро двојно помала плата од оваа која ја зема сега.

“Ние сме заинтересирани за Мајкл Овен. Тој е фантастичен фудбалер. Може имаше прблеми со повредите, но сепак сме доста заинересирани за него. Ќе биде сензација ако овој договор добие позитивен одговор.“ - изјави директорот на клубот Пол Дуфен.

Неодамна агентот на Овен издаде брошура од 32 страни за Мајкл Овен и им ја испрати на најдобрите осум клуба во лигата се со цел името на Овен да не се заборави и да се најде соодветен клуб за него.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 19:55
Официјално: Прањиќ е нов фудбалер на Баерн Минхен
 
 
27-годишниот фудбалер го комплетираше трансферот од Херенвен во Баерн Минхен потпишувајќи три годишен договор со гигантот од Бундес лигата.

 
 
Според информациите оштетата која Баерн Минхен треба да ја исплати на Херенвен изнесува седум милиони евра.

"Ова е како остварување на сонот" - изјави Прањиќ за официјалната страна на Баерн.

"Баерн Минхен е еден од најголемите клубови во Европа".

"Тие се во иста категорија со Барселона, Реал Мадрид и Ливерпул".

Прањиќ има 22 настапи за репрезентацијата на Хрватска. Минатата сезона постигна 16 гола на 30 натпревари во холандското првенство".

"Прањиќ е искусен фудбалер кој беше високо на врвот на желбите на нашиот нов тренер Луис ван Гал" - изјави генералниот директор на Баерн, Карл Хајнц Румениге



Изменето од blackeye - 22.Јуни.2009 во 19:55
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 15:07
Официјално: Реал потпиша со Раул Албиол
 

Она што беше најавено дека уште вчера ќе се случи еве денес и се официјализираше. Реал потпиша со дефанзивецот Раул Албиол од Валенсија.

На официјалната страна на Реал стои...“Реал и Валенсија склучија договор во врска со трансфер на играчот Раул Албиол, кој ќе треба да биде и официјално преставен наредната недела веднаш по лекарските прегледи и потпишувањето на догворот од играчот.“

23 годишниот дефанзивец ќе потпише договор на 5 години и ќе биде презентиран наредната недела.“

Ова е првиот дефанзивец со кој Реал потпишува после потписите на Кака и Роналдо. 

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
bushido12 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bushido12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 19:29
Ovde mozete da pisuvate Igraci so naj golemi transferi,
Pricini, Losi dobri i vasite mislenja za niv.

Изменето од bushido12 - 02.Август.2009 во 19:29
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2009 во 12:20
Samuel Eto'o od Barcelona vo Inter...



Lucio od Bayern vo Inter



Ze Roberto od Bayern vo Inter




Ajde Bayern u vtora liga slednata godina!!!!



Изменето од Vardar1947 - 16.Август.2009 во 12:22

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 15:47
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.