Испечати | Затвори го прозорот

Трансфери 09-10

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14009
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 20:45
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Трансфери 09-10
Постирано од: Ghost
Наслов: Трансфери 09-10
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 14:59
Како и секоја година, пред секоја сезона актуелни се трансферите, Анри дефинитивно потпиша 4 годишен договор со Арсенал, исто така за топџиите потпиша и Росицки, додека пак Шевченка дефинитивно е новиот член на Челзи... Кои се другите новости???

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          



Коментари:
Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 16:08
http://www.sportnews.it - http://www.sportnews.it   na stranicava procitav deka primarna cel na milan e diara, no tie na spisok za mozni napagaci gi imaat i eto i drogba zatoa sto i dvajcata izjavile deka sakaat da ja promenat sredinata za mene licno eto ke bide perfektna zamena za sheva a za drogba i ne sum sigurna

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 16:19
колку што јас знам на мета на Милан е шпицот на Манчестер, Ван Нистелруј Big smileBig smile Иако оваа комбинација не ми се допаѓа... А не е исклучено и ако Јувентус испадне од прва лига, неколку играчи од Деле Алпи да сепрефрлат на Сан Сиро Big smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 16:26
auu ne sakam igraci od juve da doagaat u milan duhce

-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 16:51
сепак има таму играчи кои што на драго срце би сакал да се најдат во црвено-црниор дрес верувај Big smileBig smile И јас не го сакам Јувентус ама ич, но факт е дека има и тоа како светски јаки играчи,и замисли кога би се споиле со нашите од Милан, ауу еуфорија  Big smileBig smileBig smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 01.Јуни.2006 во 17:55
celzi go bara i roberto karlos e ne mi se veruva mi se smaci veke od niv

-------------


Постирано од: strucnakot
Датум на внесување: 06.Август.2006 во 21:51
Chelsea preteraa ,mourinho stvarno se zanesuva ima go Abramovic i saa ke se fale so tii transferi



-------------
fudbal


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 07.Август.2006 во 19:44
samo sto slusnav deka Krespo ide vo Inter kako pozajmen igrac na 1 godina,a Sol Kempel potpisal za Portsmut

-------------


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 09.Август.2006 во 09:22
Ibrahimovic za 28 mil evra ke ide u Milan of mori majko lele kolku ne go sakam majka bar u milan konj eden

-------------


Постирано од: angelwings
Датум на внесување: 10.Август.2006 во 13:32
moram da ja popravam gornata informacija Ibrhimovic sepak odi vo Inter namesto vo Milan toa e najnovata vest za koja mnogu mi e milo

-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 21.Декември.2006 во 16:27
balak ojde vo celzi
tolku znam
a bekam saka da go ukine dogovorot so real i da odi vo inter


-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 17:39

Реал нуди 80 милиони евра за Кака

Кралскиот клуб од Мадрид е готов да му понуди на Милан сума од неверојатни 80 милиони евра, за да оваа екипа во своите редови го добие извонредниот напаѓач Кака. За да се реализира ваквата намера мадриѓаните во текот на следната недела планираат во Милано да испратат делегација која ќе се обиде да го убеди раководството на Милан во своите намери. Неофицијално, за Милано ќе патуваат Мијатовиќ и Балдини. Овие двајца влијателни функционери на Реал веќе разговарале со менаџерот на Кака, Гаетано Паолино, меѓутоа нивната намера најверојатно ќе биде тешко остварлива, бидејќи раководството на „росонерите“ реши да го задржи најдобриот свој играч и во следната сезона.


Извадено од Утрински Весник


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 17:40

ЕДНАШ МИЛЕНИК ЦЕЛ ЖИВОТ МИЛЕНИК


Шева во срцето на Берлускони


Сопственикот на Милан изјави дека Украинецот е подобар од Ето и додаде дека шансите да се врати на Сан Сиро се 80%


Сопственикот на европскиот клупски шампион, Милан, Силвио Берлускони, за најтиражниот спортски весник на Апенините, "Газета дело Спорт", изјави дека Шевченко е подобар фудбалер од голгетерот на Барселона Самуел Ето и додаде дека шансите Украинецот да се врати на Сан Сиро се 80%.

"Многу ми се допаѓа играта на Ето. Станува збор за млад фудбалер, но јас сум романтичен по природа. Кога би бирал веднаш ќе се одлучам за камбек на Андреј Шевченко. Кај Украинецот постои желба за да се врати на Сан Сиро. Немаме никаков проблем со неговите годишни побарувања. Постојат реални шанси околу 80% тој да се врати во Милано. Го сакам како сопствено дете и секогаш ќе има место за него во мојот тим".
Освен за Шевченко, претседателот на "росонерите" јавно проговори и за евентуалното заминување на Алберто Џилардино и на најдобриот играч на Челзи во изминатата сезона, Дидие Дрогба.

"Џилардино е фудбалер на Милан и иднина на нашиот клуб. Нема шанси да го заменам со голгетерот на Јувентус, Давид Трезеге. Ќе има едно засилување во нападот. Го знаете нашиот интерес. Или Шева или Ето или Дрогба. Најнереален е трансферот на играчот на Челзи. Имав неколку состаноци со клупското раководство на лондонските "сини". Најискрено, ги оставив парите на маса, но тие ми рекоа дека нема шанси да се ослободат од Дрогба. Тој има статус на недопирлив".
Иако Берлускони не го спомнува името на Роналдињо, шпанските медиуми излегоа со информација дека Милан в понеделник ќе достават официјална понуда вредна 100 милиони евра.

Извадено од весникот Вечер

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 17:41

Интер предлага замена на Адријано за Ето

Италијанскиот првак Интер, е готов да му предложи трампа на каталонскиот гигант Барселона, според која напаѓачот Адријано би заминал во редовите на шпанскиот прволигаш Барселона, а во спротивен правец би пристигнал камерунецот Самуел Ето, пишува во вчерашниот број на шпанскиот дневен весник „Ел Мундо Депортиво“. За ваквата можност како што дознава овој медиум било разговарано на заедничката вечера, која ја организирал поранешниот член на каталанскиот клуб Луис Фиго, а сега член на Интер, со првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта. Италијаните предвидуваат и поголема парична сума за трансферот на Ето во нивниот клуб, која засега остана во тајност. Лапорта посакува во следната сезона во своите редови да го има двоецот Адријано - Роналдињо кој според него и досега одлично функционирал во редовите на бразилската репрезентација.


Извадено од Утрински Весник


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: аџија
Датум на внесување: 16.Јуни.2007 во 18:41
манчестер веќе го собра нани од спортинг, што мислам дека ќе биде трансфер на сезонова, освен ако роналдињо или кака не сменат клуб, што е малку веројатно...


-------------


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:11

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ГАЛАКСИ АЛЕКСИ ЛАЛАС ФРЛИ РАКАВИЦА


Бекам за 100 мил. долари може да остане во Реал


Американците, како вистински бизнисмени, се подготвени да ја разгледаат понудата, ако е официјална, иако не веруваат дека "кралевите" ќе го направат тоа


Има надеж и постои шанса репрезентативецот на Англија, Дејвид Бекам, својата професионална кариера, сепак, да ја продолжи во редовите на "кралскиот клуб" од Мадрид. Таквата вест лично беше соопштена од претседателот на Лос Анџелес Галакси, Алекси Лалас. Поранешниот репрезентативец на САД, за познатиот таблоид на Островот, "Мирор", изјави дека е запознаен со интересот на Реал (М) и додаде дека договорот на Бекам може да се откупи за 100 милиони долари.

"Не се сомневам во интересот на Реал (М) за Дејвид Бекам. Ние имаме многу инвестирано во овој трансфер. Сепак, пред се, ние сме бизнисмени и сме подготвени да ја разгледаме секоја понуда. За да го привлечат нашето внимани тие треба да испратат официјална понуда од 100 милиони долари. Моментално не гледам никакви шани тоа да го направат", изјави Лалас.

Освен изјавата на Лалас, медиумите во Шпанија и Англија на големо пишуваат и за сензационалната понуда што ќе биде испратена од "кралевите" на адресата на фудбалерот на Барселона, Самуел Ето. Спортскиот весник "Дарио Спорт" пишува дека официјалните преговори ќе започнат во моментот кога раководството на каталонскиот гигант ќе соопшти дека Камерунецот е ставен на трансфер листата.

Претседателот на Реал (М), Рамон Калдерон, е убеден дека фудбалерот нема веднаш да ја одбие нивната понуда и дека ќе ја разгледа со голема сериозност како што ќе ги разгледа предлозите на Милан, Интер и Арсенал.

Освен на Ето, примамлива понуда најтрофејниот клуб во Шпанија, ќе испрати и до шведскиот интернационалец во редовите на Интер, Златан Ибрахимовиќ.

За да ги осигураат неговите услуги, челниците на Реал (М), се подготвени да испратат официјална понуда од 50 милиони евра, а на фудбалерот се подготвени да му понудат 5-годишен договор и годишна плата од 10 милони евра.

Извадено од Вечер


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:12


Спорт


ЖОЗЕ МУРИЊО


За малку збогум на Челзи


Контроверзниот менаџер на англискиот премиерлигаш, Челзи, Жозе Мурињо, за познатиот таблоид на Островот, "Сан", изјави дека постоеле реални шанси тој да си замине од Стемфорд Бриџ.
"Јас работам во еден од најгламурозните клубови во целиот свет. Да не се лажеме, секој сака да биде менаџер во Челзи и секој агент сака тука да го вработи својот клиент. Минатата сезона со моето работно место беа поврзани дури 14 менаџери. Луда ситуација и доколку не бев ментално стабилен сигурно ќе се решев да го напуштам Стемфорд Бриџ. Иако сум многу млад можам да се пофалам со фактот дека имам големо искуство како прв тренер. Ако не беше така сега ќе тренирав друг клуб, а не Челзи", изјави португалскиот стручњак.

Извадено од Вечер


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:12

ПОРАДИ КАКА ПРОПАДНА ТРАНСФЕРОТ НА ЕМЕРСОН


Мота и Едмилсон во фокусот на Милан


Росонерите не преговараат со Реал (М) поради тајниот состанок со Кака. Бронѕети најавува преселба во Милано или на Роналдињо или на Ето


Репрезентативецот на Бразил и стандарден првотимец во редовите на Реал (М), Емерсон, нема да биде најново засилување на новиот европски клупски шампион, Милан.

Главна причина за таквата промена во ставот на "росонерите" е минатонеделниот таен состанок помеѓу челниците на Реал (М) и таткото на главната ѕвезда во редовите на Милан, Кака.

Потпретседателот на "росонерите", Адријано Галијани за медиумите во Италија, изјави дека се запознаени со тајниот состанок и со нивната понуда од 80 милони евра и додаде дека нема шанси да го ослободат Кака и дека нема да преговара со раководството на Реал (М) за услугите на Емерсон.

Со пропаѓањето на овој трансфер, повторно во преден план излезе ангажирањето на бразилскиот двоец од редовите на Барселона, Тијаго Мота и Едмилсон.

Слично како и Галијани и познатиот италијански менаџер во Шпанија, Енѕо Бронѕети, изјави дека претседателот на Реал (М), Рамон Калдерон нема шанси да го ангажира Кака и додаде дека Милан ќе се засили или со Роналдињо или со Ето.

"И јас сакам да излегувам со Моника Белучи. Шегата на страна, Кака никогаш нема да побара трансфер во Реал (М). Да не заборавите, Милан е клупски шампион на Европа и може само да се засили или со Роналдињо или со Ето", изјави Бронѕети.

Извадено од Вечер


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:13

ИТАЛИЈА


Милан одби 10 мил. евра за Роналдо


Раководството на Милан ја одби понудата на Фенербахче во висина од 10 милиони евра за Роналдо. Бразилскиот 30-годишен напаѓач дојде на Сан Сиро во јануари за 7,5 милиони евра од Реал (Мадрид) и уште на првите натпревари во дресот на "росонерите" го потврди својот потенцијал.

Турскиот прволигаш бил подготвен да плати близу 6 милиони евра годишна плата на играчот. Фенербахче веќе ги осигура услугите на еден пранешен соиграч на Роналдо - Робето Карлос. Левиот бек по вчерашниот последен настап за Реал (М) се сели во турската престолнина.

Извадено од Вечер


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:14

Фудбалски вести

Фредерик Кануте огорчен на ФИФА

Напаѓачот на Севилја, Фредерик Кануте, остро ја нападна Меѓународната фудбалска федерација, откако му е наредено да го напушти кампот на репрезентацијата на Мали и да се врати во Шпанија, за да настапи во последното вчерашно коло против Вилјареал.

Мали требаше да игра со Сиера Леоне во квалификациите за африканското првенство. „ФИФА уште еднаш покажа дека воопшто не го цени и почитува африканскиот фудбал. Ние воопшто не сме битни, бидејќи ако беше поинаку немаше да донесат ваква одлука“, изјави Кануте, кој уште во петокот се врати во Севилја. Со него во авионот беше и неговиот сонародник, инаку, играч на Реал Мадрид, Диара.

Иста одлука ФИФА донесе и во случајот со бразилскиот репрезентативец Робињо, исто така, член на Реал Мадрид.

Многумина сметаат дека ФИФА се одлучила за ваков потег поради огромниот притисок на „кралскиот клуб“, кој во вчерашното последно коло не сакаше да игра без Робињо и Диара. „ФИФА поради Реал М. ја жртвуваше нашата репрезентација. Сето тоа поради потребите на еден клуб“, додаде Кануте.

Милан одби рекордни 75 милиони евра од Реал М. за Кака



Челниците на Реал М. се сретнаа со ѕвездата на Милан, Кака и неговиот татко и така уште еднаш потврдија дека не отстапуваат од доведување на еден од најдобрите фудбалери во светот во моментов.

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани, изјави дека знаел за состанокот, бидејќи за тоа ги известил таткото на Кака. Според италијанските медиуми „кралскиот клуб“ го предводел Предраг Мијатовиќ, а на масата е фрлена фантастична понуда. Бразилскиот репрезентативец би добивал 10 милиони евра по сезона, ако дојде на „Сантијаго Бернабе“. Исто така во насока кон Апенинскиот полуостров би тргнале 75 милиони евра, колку што во Мадрид се подготвени да платат отштета.

Без оглед на тоа што се понудени најголемите пари во историјата за некој играч, во Милан останаа тврди на својот став: „Понудата е огромна, но јас можам само да го потврдам тоа што и пред тоа го зборувавме. Кака не е за продажба“, порача Галијани.

Гигс трет играч од Манчестер Ј. награден со орден



Капитенот на Манчестер Ј., Рајан Гигс, стана третиот фудбалер во историјата на клубот кој е награден со Орден на Британската империја. Гигс годинава ја освои деветтата титула во дресот на Јунајтед. Тој е само вториот играч во клубот кој одиграл повеќе од 700 натпревари. Првиот е големиот Боби Чарлтон. Покрај Гигс, Орден ќе добијат и Брајан Робсон и Дејвид Бекам.

Гудјонсен сака во Манчестер Ј.



Напаѓачот на Барселона, Ејдур Гудјонсен, изјави дека е заинтересиран за можноста да премине во Манчестер јунајтед. Исланѓанецот мина тешка година во Барселона, откако дојде од Челзи за осум милиони фунти. „Дојдов во Барселона за да играм, а не да бидам на клупата. Сакам да играм во Англија. Приоритет за мене ќе биде клуб кој игра во Лигата на шампионите, а Манчестер Ј. е тој клуб“, потенцира 29 годишниот Гудјонсен.

Лион ги купи Бомер и Кеита од Лил



Шампионот на Франција Лион ги купи фудбалерите на Лил, халфот Метју Бомер и крилото Кадер Кеита. И двајцата потпишаа четиригодишни договори за вкупна сума од 24,5 милиони евра.

Манчестер Сити преговара со Дешамп и Тигана



Манчестер Сити преговара со бившиот француски репрезентативец Жан Тигана и со Дидие Дешамп за нов менаџер на тимот. И двајцата се без работа, откако Тигана беше избркан од Фенербахче, а Дешамп си поднесе оставка во Јувентус. Потенцијални кандидати се и Жерар Улие и Роналд Куман.

Тотенхем го очекува Дарен Бент



Тотенхем се надева дека во наредните 24 часа и официјално ќе го прогласи напаѓачот на Чарлтон, Дарен Бент, за ново засилување. Тотенхем предложи 12,5 милиони евра, но ќе треба да ја качи сумата до оние 17 милиони што ги понуди Вест Хем. Бент ја откажа понудата на Вест Хем, која ќе му носеше 75.000 евра неделно. Чарлтон веќе најде замена за Бент во името на Енди Џонсон од Евертон.



Izvadeno od Utrinski Vesnik

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 18.Јуни.2007 во 19:15
Реал Мадрид ќе понуди 80 милиони евра за Кака

Иако раководните луѓе на Милан неколку пати изјавија дека немаат намера да го продадат Кака, Реал Мадрид не се откажува од идејата на „Сантијаго Бернабеу“ да го доведе бразилскиот ас од средината на теренот. Претседателот на „кралскиот клуб“, Рамон Калдерон, уште при доаѓањето на функцијата соопшти дека има намера во Мадрид да го доведе одличниот 25-годишен плејмејкер, изјавувајќи дека нема да штеди пари за да ја оствари желбата.
Според пишувањата на шпанскиот спортски весник „Марка“, Калдерон веќе дозволил да се издвојат 80 милиони евра, сума што Реал М. би му ја платил на Милан како обесштетување за Рикардо Изексон дос Сантош Леите, попознат како Кака. Трансферот треба да биде направен во текот на летниот преоден рок, а Бразилецот би добивал годишна плата од 12 милиони евра, што е за три пати повеќе отколку што заработува на „Сан Сиро“.
- Кака не е за продажба. Знаеме дека тој и неговиот татко се сретнале со раководните луѓе на Реал, но ние нема да попуштиме пред притисоците. Тој е наш играч и одлуката за негово останување е дефинитивна - изјави потпретседателот на Милан, Адријано Галијани.
Сепак, најпоставуваното прашање во моментов е дали „росонерите“ ќе останат вака решителни и ладни, кога ќе ја дознаат сумата што е планирана. Обесштетувањето до 80 милиони евра би бил најголем трансфер во фудбалската историја, а со оглед на финансиската криза во италијанскиот фудбал, би била добредојдена за Милан.
Досега најголем трансфер има остварено Зинедин Зидан. За неговото купување Реал Мадрид во 2001 година му плати на Јувентус 68 милиони евра. И вториот по висина трансфер е платен од „кралскиот клуб“, кој на Барселона за услугите на португалскиот ас Луис Фиго и плати отштета од 55 милиони евра. На третото место е заминувањето на аргентинскиот голгетер Хернан Креспо од Парма во Лацио за сума од 52 милиони евра.


Izvadeno od Spic



-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: nina```
Датум на внесување: 23.Јуни.2007 во 11:02
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Интер предлага замена на Адријано за Ето

Италијанскиот првак Интер, е готов да му предложи трампа на каталонскиот гигант Барселона, според која напаѓачот Адријано би заминал во редовите на шпанскиот прволигаш Барселона, а во спротивен правец би пристигнал камерунецот Самуел Ето, пишува во вчерашниот број на шпанскиот дневен весник „Ел Мундо Депортиво“. За ваквата можност како што дознава овој медиум било разговарано на заедничката вечера, која ја организирал поранешниот член на каталанскиот клуб Луис Фиго, а сега член на Интер, со првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта. Италијаните предвидуваат и поголема парична сума за трансферот на Ето во нивниот клуб, која засега остана во тајност. Лапорта посакува во следната сезона во своите редови да го има двоецот Адријано - Роналдињо кој според него и досега одлично функционирал во редовите на бразилската репрезентација.


Извадено од Утрински Весник



А па и овие новинарите што им текнува писуваат. Еднаш Адријано за Меси,друг пат Адријано за Ето ShockedShocked


-------------
B_A_R_C_E_L_O_N_A--->> ZAKON


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 28.Јуни.2007 во 18:25
Знае некој што се случи со трансферот на Кака . . . Ако некој има некоја информација кажете . . . Баш ме интересира дали Кака ќе продолжи во Реал и за кои пари Милан ќе го продаде . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: B2
Датум на внесување: 01.Јули.2007 во 01:07
pa ako ne aj neka ime e cestio pobedata na makedonija gjorce petrov i so sreka 


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 04.Јули.2007 во 16:30
Henry otide vo Barca... Idnata godina Barca kje bidat epten jaki...A arsenal neznam sto kje pravat...go zemale ona drvono od Hrvatska. Toj melezot eduardo! kakov kamen e. c c c

-------------


Постирано од: cvet4e
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 00:18
Originally posted by tuturutka tuturutka напиша:

Знае некој што се случи со трансферот на Кака . . . Ако некој има некоја информација кажете . . . Баш ме интересира дали Кака ќе продолжи во Реал и за кои пари Милан ќе го продаде . . . Wink
 
Galiani vcera potvrdi deka Kaka ne odi nikade!
http://uk.reuters.com/article/UK_WORLDFOOTBALL/idUKL0379987420070703 - http://uk.reuters.com/article/UK_WORLDFOOTBALL/idUKL0379987420070703
...mislam deka edinstveno moze da bide prodaden ako na negovo mesto dojde zvezda od kalibar na ronaldinho (sto e neverojatno bidejki nekolku pati covekot kaza deka nema namera da ja napusti barca),  a jas mislam deka ovoj pretsedatelot na Milan (ne mi teknuva na imeto) e mnogu opsednat so zvezdi, taka sto nema da se otkaze od Kaka ako nema soodvetna zamena-mediumski i fudbalski
 


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 05.Јули.2007 во 13:21
Е ова е најубавата вест што сум ја прочитал до сега Big%20smileBig%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: male4ka
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 00:17
кака е најбољи донесол правилна одлукаThumbs%20UpClapTongue

-------------
Love Is Not Measured By How You Feel,But How The Other Person Feels...


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 06.Јули.2007 во 20:17
Фернандо Торес во Ливерпул . . . Мислам дека така прочитав некаде . . . Не знам точно за колку пари или за која замена ама знам дека и Луис Гарсија во Атлетико Мадрид ќе одел . . . За првиот мислам дека е 100% , а за другиот само така шпекулација . . . Wink
А за Кака 5ка , не згреши . . . Wink


-------------
STRUGA


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 07.Јули.2007 во 02:25
Торес во Ливерпул, Анри во Барселона, а на негово место доаѓа Да Силва од Динамо Загреб или Хајдук, не знам точно од кај беше. Кака дефинитивно во Милан, Ето сеуште не се знае, шпекулациите велат во Милан, Клозе во Берн Минхен, Суазо во Јувентус... Ова се новите сигурни информации и веќе завршени трансфери...


-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 07.Јули.2007 во 19:24
Мислам дека Јуве ќе се појача и со Рафаел Ван Дер Варт од Хамбургер , а Баерн со Лука Тони од Фиорентина . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 22.Јули.2007 во 20:09
Бекам ги одиграл првите 12 минути за ЛА Галакси . . . Против Челзи . . . Мислам дека Челзи победил со 1:0 . . . Wink

-------------
STRUGA


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 05.Август.2007 во 15:54
 procitav za ludovik zili se povrzuva za transfer vo roma 


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 20:42
Originally posted by Alex10 Alex10 напиша:

 procitav za ludovik zili se povrzuva za transfer vo roma 
toj transfer veke bidna pred nekoe vreme . . . намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 07.Август.2007 во 01:50
aha izgleda kasno palam ja голема%20насмевка


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 00:59
Алехандро Пато во Милан . . . Не сум сигурен за колку пари ама знам дека отиде . . . Нешто околу 22 милиончиња бил трансферот . . .
 
Плус и друг сигурен е Киву од Рома во Интер . . . Само 13 милиони еврушки . . . намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 09.Август.2007 во 16:23
Пато е убедливо најталентираниот фудбалер од Јужна Америка, баш ми е мило што ќе заигра за Милан задоволствозадоволство

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 11:05
 Se zboruva deka fabio canavaro ke se vratel vo juve pred pocetokot na sezonata. Ke vidime kolku e ova tocno 


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 11:17
po se izgleda deka daniel alves od sevilja ke potpise za chelsea. 


Постирано од: Alex10
Датум на внесување: 14.Август.2007 во 11:19
emil mpenza se vratil vo man city 


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 06.Јуни.2008 во 18:32
Мислам дека нема тема за годинашниве трансфери . . . А има доста интересни трансфери . . . Оваа година најактивни на трансфер маркетите се очекува да бидат гигантите Милан и Барселона . . . Па форумџии повелете постирајте . . . голема%20насмевканамигнување

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 12:54
Барселона засега е доста активна :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5486/seydoukeita/profil.html - Seydou Keita http://www.transfermarkt.de/de/verein/368/fcsevilla/uebersicht/startseite.html - (Sevilla) 14.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/18944/gerardpique/profil.html - Gerard Piqué http://www.transfermarkt.de/de/verein/985/manchesterunited/uebersicht/startseite.html - (Man Utd) 5.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/54935/martincaceres/profil.html - Martín Cáceres http://www.transfermarkt.de/de/verein/1050/fcvillarreal/uebersicht/startseite.html - (Villarreal) 16.500.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/15951/danialves/profil.html - Dani Alves http://www.transfermarkt.de/de/verein/368/fcsevilla/uebersicht/startseite.html - (Sevilla) 32.000.000
 

Ова се засилувањата . . .

А овие заминале :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5343/edmilson/profil.html - Edmílson http://www.transfermarkt.de/de/verein/1050/fcvillarreal/uebersicht/startseite.html - (Villarreal)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/3521/lilianthuram/profil.html - Lilian Thuram http://www.transfermarkt.de/de/verein/75/unbekannt/uebersicht/startseite.html - (Unbekannt)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5757/gianlucazambrotta/profil.html - Gianluca Zambrotta http://www.transfermarkt.de/de/verein/5/acmailand/uebersicht/startseite.html - (AC Milan) 8.500.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/44674/giovani/profil.html - Giovani http://www.transfermarkt.de/de/verein/148/tottenhamhotspur/uebersicht/startseite.html - (Tottenham) 6.000.000



Значи до денес има потрошено околу 53 милиончиња . . . Заебанција . . .голема%20насмевканамигнување




-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 12:57
Атлетико Мадрид ја засилува одбраната . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/4315/johnheitinga/profil.html - John Heitinga http://www.transfermarkt.de/de/verein/610/ajaxamsterdam/uebersicht/startseite.html - (Ajax Amsterdam) 10.000.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 13:01
На ред дојде Милан . . . . . Овие се засилувањата :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/17396/mathieuflamini/profil.html - Mathieu Flamini http://www.transfermarkt.de/de/verein/11/fcarsenal/uebersicht/startseite.html - (Arsenal)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5757/gianlucazambrotta/profil.html - Gianluca Zambrotta http://www.transfermarkt.de/de/verein/131/fcbarcelona/uebersicht/startseite.html - (Barcelona) 8.500.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5825/marcoborriello/profil.html - Marco Borriello http://www.transfermarkt.de/de/verein/252/fcgenua1893/uebersicht/startseite.html - (FC Genua) 7.000.000


А овие заминаа :
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/15468/ricardooliveira/profil.html - Ricardo Oliveira http://www.transfermarkt.de/de/verein/142/realsaragossa/uebersicht/startseite.html - (Saragossa) 10.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5937/cafu/profil.html - Cafú http://www.transfermarkt.de/de/verein/123/karriereende/uebersicht/startseite.html - (Karriereende) -
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5799/valeriofiori/profil.html - Valerio Fiori http://www.transfermarkt.de/de/verein/123/karriereende/uebersicht/startseite.html - (Karriereende) -
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5815/ibrahimba/profil.html - Ibrahim Ba http://www.transfermarkt.de/de/verein/123/karriereende/uebersicht/startseite.html - (Karriereende) -
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5819/serginho/profil.html - Serginho http://www.transfermarkt.de/de/verein/123/karriereende/uebersicht/startseite.html - (Karriereende) -
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/7101/paolosammarco/profil.html - Paolo Sammarco http://www.transfermarkt.de/de/verein/1038/sampdoriagenua/uebersicht/startseite.html - (Sampdoria Genua) 2.500.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5878/albertogilardino/profil.html - Alberto Gilardino http://www.transfermarkt.de/de/verein/430/acflorenz/uebersicht/startseite.html - (AC Florenz) 14.000.000


-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 13:03
И Фиорентина засилено се подготвува за Лигата на шампионите :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/35537/felipemelo/profil.html - Felipe Melo http://www.transfermarkt.de/de/verein/3302/udalmeria/uebersicht/startseite.html - (Almeria) 12.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/46104/stevanjovetic/profil.html - Stevan Jovetic http://www.transfermarkt.de/de/verein/669/partizanbelgrad/uebersicht/startseite.html - (Partizan) 8.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/5878/albertogilardino/profil.html - Alberto Gilardino http://www.transfermarkt.de/de/verein/5/acmailand/uebersicht/startseite.html - (AC Milan) 14.000.000



-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 13:05
Тотенхем :


http://www.transfermarkt.de/de/spieler/27992/lukamodric/profil.html - Luka Modric http://www.transfermarkt.de/de/verein/419/nkdinamozagreb/uebersicht/startseite.html - (Dinamo Zagreb) 21.000.000
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/44674/giovani/profil.html - Giovani http://www.transfermarkt.de/de/verein/131/fcbarcelona/uebersicht/startseite.html - (Barcelona) 6.000.000





-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 08.Јуни.2008 во 13:08
Арсенал најави дека ќе вложи многу пари оваа година . . . Така и почнаа , па ќе видиме понатака што ќе биде :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/18935/samirnasri/profil.html - Samir Nasri http://www.transfermarkt.de/de/verein/244/olympiquemarseille/uebersicht/startseite.html - (Marseille) 17.000.000


Но ,треба  и да се спомене дека  двајца  добри играчи веќе заминаа . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/122/jenslehmann/profil.html - Jens Lehmann http://www.transfermarkt.de/de/verein/79/vfbstuttgart/uebersicht/startseite.html - (VfB Stuttgart)
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/17396/mathieuflamini/profil.html - Mathieu Flamini http://www.transfermarkt.de/de/verein/5/acmailand/uebersicht/startseite.html - (AC Milan)



-------------
STRUGA


Постирано од: GavolRulz
Датум на внесување: 15.Јуни.2008 во 12:15
Манчестер Јунајтед нешто слабо сеа за сеа, зедоа само еден фудбалер:


http://soccerlens.com/manchester-united-sign-romas-davide-petrucci/7849/ - Давиде Петручи (Рома)

Детето има само 16 години!


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 19:38
Удинезе не згреши . . .Еден од најдобрите играчи  на Црвена Звезда . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/19694/du%C5%A1anbasta/profil.html - Dušan Basta http://www.transfermarkt.de/de/verein/159/rotersternbelgrad/uebersicht/startseite.html - (Roter Stern) 500.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 19:39
Атлетико Мадрид напорно работи  . . . Добар избор според мене . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/3910/gregorycoupet/profil.html - Grégory Coupet http://www.transfermarkt.de/de/verein/1041/olympiquelyon/uebersicht/startseite.html - (Olympique Lyon) 1.500.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 19:42
Добра инвесиција на Шалке . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/16649/jeffersonfarfan/profil.html - Jefferson Farfán http://www.transfermarkt.de/de/verein/383/psveindhoven/uebersicht/startseite.html - (PSV Eindhoven) 10.000.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 25.Јуни.2008 во 19:45
Мислам дека сите чекаат да заврши Европското првенство . . . После него сигусно ќе има доста промени на маркетот . . . Последни шпекулации се дека Кристијано Роналдо е блиску до Реал Мадрид , а ѕвездата на Зенит и на Русија , Аршавин, е блиску до трансфер во Барселона . . .намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 26.Јуни.2008 во 12:52
Славковски близу до потпис со сплитски Хајдук

Веста за позајмување на нашиот Горан Славковски на второлигашот Тревизо беше актуелна уште вчера, а речиси истата беше и официјална. Но утрово дојде до голем пресврт, бидејки најмладиот дебитант на Серија А, се појави на сплитски Пољуд. Дека работата е прилично сериозна, сугерира фактот дека Славковски на првата рунда преговори стигнал со својот татко. Македонскиот фудбалер ќе преговара за трансфер во Хајдук.

Иако сеуште преговорите не се дојдени до фазата да се подложи на лекарски прегледи за трансферот и да биде официјализиран, Славковски изјави:

"Драго ми е што доаѓам во Хајдук. Навивачите се прекрасни, ќе направам се Хајдук да биде прв. За тимот не знам многу, го познавам само Игор Тудор...".

Доколку прекоговрите се одвиваат според планот 191 см високиот напаѓач веќе попладне би можел да ги изврши лекарските прегледи и да се упати кон Словенија, каде фудбалерите на Хајдук ги одработуваат подготовките.

Славковски во Хајдук ќе се пресели од Шефилд Јунајтед.



Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 27.Јуни.2008 во 18:35
Се поблиску до Атлетико Мадрид :

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/325/tomasujfalusi/profil.html - Tomás Ujfalusi http://www.transfermarkt.de/de/verein/430/acflorenz/uebersicht/startseite.html - (AC Florenz)


Оваа година Атлетико ја засили одбраната . . . Мислам дека ќе биде многу конк*рентен во сите натпреварувања . . .намигнување


-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 30.Јуни.2008 во 13:08
Барса со ново засилување . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/52513/henrique/profil.html - Henrique http://www.transfermarkt.de/de/verein/17300/desportivobrasilltda%28sp%29/uebersicht/startseite.html - (Brasil) 10.000.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 30.Јуни.2008 во 13:15
Уште едно засилување за Арсенал . . . Млад играч кој игра во средниот ред . . .намигнување

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/50057/aaronramsey/profil.html - Aaron Ramsey http://www.transfermarkt.de/de/verein/603/cardiffcity/uebersicht/startseite.html - (Cardiff City) 6.400.000

-------------
STRUGA


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 30.Јуни.2008 во 13:16
Млад талентиран бразилец . . .Му претстои одлична кариера . . .
Кариерата ја продолжува во Манчестер Сити . . .

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/34156/j%C3%B4/profil.html - Jô http://www.transfermarkt.de/de/verein/2410/zskamoskau/uebersicht/startseite.html - (ZSKA Moskau) 24.000.000

-------------
STRUGA


Постирано од: Teufelchen
Датум на внесување: 30.Јуни.2008 во 23:41
Челзи се засилува...

Deco (Barcelona)


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 10:34
http://www.index.hr/sport/clanak/hajduk%20...%2093482.aspx - http://www.index.hr/sport/clanak/hajduk ... 93482.aspx

Slavkovski vo Hajduk Split

-------------



Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 02:49
Младиот напаѓач на младинската аргентинска репрезентација, Мауро Зарате, во Лацио. Ќе биде интересно.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 09.Јули.2008 во 21:29
Давид Гуиза . . . . . . . .
Младиот напаѓач ќе го облече дресот на Фенербахче . . .
Трансферот на младиот шпанец ќе вреди околу 17,5 милиони евра . . .
И турците почнаа сериозно да вложуваат во фудбалот . . .аплаузголема%20насмевка


-------------
STRUGA


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 13:05
Ronaldinjo potpisa za milan

-------------



Постирано од: da be
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 13:41

Berba's mine!
Alex Ferguson says he is convinced Manchester United will land Dimitar Berbatov before the start of the season. The Old Trafford chief has spoken about his hunt for the Tottenham striker for the first time. He started tracking the 27-year-old Bulgarian ace seven years ago and confirmed United have made a bid. Fergie said: “We have made Tottenham an offer on Berbatov and we have good expectations that this deal will go through. “Berbatov has been impressive during a long time and would be a great addition to our attack.”
United slapped in a £22million bid but Spurs are holding out for more. Fergie ideally wanted the deal done before he left with his squad for the tour of South Africa. But he is still confident the transfer will go through despite interest from Spanish giants Barcelona. Fergie said: “I think time will work for us more than against us. “We will not stress this situation. We are hoping to have a constructive conversation with Tottenham in the near future.”
Neil Custis, The Sun


ади ве Сир ади ве Алекс ади скрнзо

колку уште да чекамезбунетост

тури 29.5 милиона и готово



-------------
So, so you think you can tell Heaven from Hell?
Да бе
Go Ahead, make my day!


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 18:58
Роналдињо во Милан
16.07.2008


Европскиот елитен фудбал во исчекување на конечна реализација на трансферот на Роналдињо од Барселона во Милан. Најдобриот играч на светот пред неколку сезони ќе го напушти „Камп Ноу“ и ќе се вдоми на „Сан Сиро“, уште од синоќа јавуваат светските медиуми.

Италијанскиот клуб потврди дека со Барселона постигнал договор и оти во текот на деновиве Роналдињо требало да ги мине медицинските тестови.

Бразилскиот ас ќе го носи црвено-црниот дрес на миланскиот тим до 2011 година. Печатот на Апенините тврди дека каталонскиот клуб во старт ќе добие само 15 милиони фунти.

Повеќе веројатно подоцна, во зависност од бројот на настапите и од ефикасноста. До последен миг на ангажман на Роналдињо се надеваше Манчестер Сити, кој наводно имал и подобра понуда од Милан, но сепак не му бил доволен предизвик на самиот играч што допрва треба да се враќа



-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 13:58
Rafael Van der vaart od Hamburg otide vo Real Madrid

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 14:01
Petit od Benfica vo otide vo Köln

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 14:01
Robbie Keane od Tottenham otide za 24Mio. vo Liverpool

-------------



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 14:02
Zlatan Bajramovic od Schalke otide vo Frankfurt

-------------



Постирано од: samir_sneijder
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 09:34
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Rafael Van der vaart od Hamburg otide vo Real Madrid


конечно...

-------------
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 16:22

Ристевски (Вардар) една година во Динамо Минск!!!



-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: tuturutka
Датум на внесување: 21.Август.2008 во 17:58
Hamburg go renovira timot . . .Pocna so rasprodazba . . .Po Van der Vart , so nov klub i mladiot belgiec . . .


http://www.transfermarkt.de/de/spieler/9594/vincentkompany/profil.html - Vincent Kompany http://www.transfermarkt.de/de/verein/281/manchestercity/uebersicht/startseite.html - (Man City) 8.500.000

-------------
STRUGA


Постирано од: oon
Датум на внесување: 27.Август.2008 во 02:56
Најуспешниот турски фудбалски клуб Галатасарај денес го реализирале трансферот на Чешкиот напаѓач од екипата на Лион Милан Барош, кој ќе остане верен на турците 3 години

Со ова засилување екипата на Галатасарај донесе навистина квалитетен играч од нападот, што веќе претходно го сторија нивните лути ривали Фенербахче во името на Гуиза.
Ова ќе биде шести клуб за Милан Барош во неговата интернационална кариера, после Баник Острава, Ливерпул, Астон Вила, Портсмут и Лион.

http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=15332


Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 27.Август.2008 во 21:00
Роман Павличенко преминува во Тотенхем. Повеќе. http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=620&Itemid=1 - Повеќе.

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 17:28
Евертон се договори со Кастиљо

Евертен договори потпис со еквадорскиот фудбалер Сегундо Кастиљо од Црвена Ѕвезда.

26-годишниот ќе се приклучи во тимот на Дејвид Мојс откако ќе ги помине медицинските тестови.

Кастиљо дојде во Црвена Ѕвезда од еквадорскиот клуб Ел Насионал во 2006 година, а кариерата ја почна во Ел Депотиво Есполи.

Кастиљо за националната селекција на Еквадор има одиграно 33 натпревари исто така играше на Светското првенство 2006 година во Германија.

-------------



Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:11
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Евертон се договори со Кастиљо

Евертен договори потпис со еквадорскиот фудбалер Сегундо Кастиљо од Црвена Ѕвезда.

26-годишниот ќе се приклучи во тимот на Дејвид Мојс откако ќе ги помине медицинските тестови.

Кастиљо дојде во Црвена Ѕвезда од еквадорскиот клуб Ел Насионал во 2006 година, а кариерата ја почна во Ел Депотиво Есполи.

Кастиљо за националната селекција на Еквадор има одиграно 33 натпревари исто така играше на Светското првенство 2006 година во Германија.
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=625&Itemid=54 - Повеќе за трансферот прочитајте овде.


Шон Рајт Филипс во Манчестер Сити. http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=629&Itemid=54 - Повеќе.


Тиаго Невес во Хамбург http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=626&Itemid=54 - Повеќе.

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 11:32
Еби Смоларек на позајмица во Болтон. http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=642&Itemid=54 - Повеќе.

Чорлука од Манчестер Сити се сели во Тотенхем.
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=643&Itemid=54 - Повеќе.

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 31.Август.2008 во 16:23
Shevcenko odi vo (Inter Milan)

-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 31.Август.2008 во 16:29
Роман Павличенко изјави договор со Тотенхем

Напаѓачот на Спартак од Москва Роман Павличенко ќе стане нов фудбалер на Тотенхем откако двата клуба постигнале договор за цена од 12 милиони фунти, пренесуваат светските медиуми.

„Можам да потврдам дека преминувам во Тотенхем. Моментално вадам виза и кога ќе го завршам тоа заминувам во Лондон да потпишам договор“, рекол Павличенко.

Напаѓачот потврдил и дека нема да настапи за Спартак во реванш натпреварот од третото коло од квалификациите од Лигата на шампионите против Динамо од Киев. Доаѓањето на Павличенко во Лондон најверојатно ќе го забрза заминувањето на Бербатов, кој е блиску до преселба во Манчестер јунајтед.

Тотенхем и покрај бројните засилувања, очајно ја започна новата сезона и после две кола од Премиер лигата не успеа да запише ниту еден бод.

Павличенко кариерата ја започнал во Динамо од Сатвропоља, а афирмацијата ја стекна во Ротор од Волгоград каде играл од 2001 до 2003 година кога се преселил во Спартак. Одиграл 147 натпревари за најтрофејниот руски клуб и постигнал 77 погодоци, а на 21 натпревар за репрезентацијата на Русија постигнал 9 погодоци


-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 01.Септември.2008 во 21:40
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=668&Itemid=54 - Кварезма во Интер

http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=670&Itemid=54 - Чорлука во Тотенхем

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: ZIKS
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 09:38
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=676&Itemid=54 - КОНЕЧНО, БЕРБАТОВ ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД.

-------------
Battle Control - Terminated


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 11:06
             http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1c3ed2f5-8454-496d-a9d9-2a7d36a3a8aa&ln=3&type*ack=default - Сити го потврди ангажманот на Робињо

-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: HI)H(
Датум на внесување: 02.Септември.2008 во 11:09
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=f534c968-a783-4065-814f-7d0612d2f8bd&ln=3&type*ack=Италија - Интер го договорил трансферот на Кварезма

-------------
1 Година верен форумџија


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 18:48
Massimo Oddo od Milan otide vo Bayern

-------------



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 20:06
znaci Bayern stanuva klub na penzioneri ... zaedno so Fenerbahce смеење ... poradi niv ce formirale liga na veterani смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:27
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci Bayern stanuva klub na penzioneri ... zaedno so Fenerbahce смеење ... poradi niv ce formirale liga na veterani смеење
 
 
 
Abe miroslav_g8 koj se tie stari igraci od Fenerbahce osven  Roberto Carlos, koj se kazi mi???
Ne skokaj bez veze koga ne si informiran za nesto..


-------------
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:28
A od Bayern koj igraci  se stari??
Ne znaci nekolku igraci ako se stari deka i drugite se isti..


-------------
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:37
Originally posted by xxll xxll напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znaci Bayern stanuva klub na penzioneri ... zaedno so Fenerbahce смеење ... poradi niv ce formirale liga na veterani смеење
 
 
 
Abe miroslav_g8 koj se tie stari igraci od Fenerbahce osven  Roberto Carlos, koj se kazi mi???
Ne skokaj bez veze koga ne si informiran za nesto..
 
na fener ce mu otvorat cajdzilnica za da mozat da se zanimavaat igracite смеење


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:41

плазење



-------------
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.


Постирано од: Polaris
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:42

A i nace jas od turskite klubovi sum  za Galatasaray.намигнување



-------------
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 21:54
TRABZON забава

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: samir_sneijder
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 22:43
Робињо: Реал M. --> Манчестер Сити

-------------
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Јуни.2009 во 20:04
Топ 10 потенцијални трансфери за сезоната 2009/10
08/05/2009 15:51

Сезоната 2009/10, би требало да биде највозбудливата во однос на трансфер периодот...Гарантирам дека ќе биде срушен рекордот на Зидан од 46м фунти... Причина за тоа ќе бидат арапите од Манчестер Сити, но исто Реал, Интер, па и Барса може да го одврзат кесето!

10.Чаби Алонсо: Рафа сакаше да се ослободи од него уште лани, но поради тоа што не успеа навреме да му најде замена Шпанецот остана. На крај испадна дека ова и не беше така лоша одлука. Алонсо одигра одлична сезона и со тоа неговата цена му се зголеми. Има поголем интерес за него. Најзагреани се Реал Мадрид и Јувентус. Потенцијален трансфер: 15-25м евра!

9.Диего: Беше трансфер мета и во претходните две сезони...Ова лето би требало дефинитивно да си оди од Вердер...Најголем кандидат за негов потпис се Јувентус. Според вестите од “старта дама“, неговиот потпис треба да се официјализира за една недела максимум. Во игра за него е и Баерн Минхен...Потенцијален трансфер: 25-35м евра!

8.Карлос Тевез: Аргентинецот остана со празни раце, после доаѓањето на Бербатов во Јунајтед...Цело време му се ветува дека ќе биде откупен, но никако да се случи тоа...Затоа многу веројатно е тој да ја промени средината за наредната сезона...И самиот изјави дека сака да си оди и не е задоволен што неигра...Најголеми кандидати за тоа се Интер...Ако Мурињо не го донесе Агуеро, многу е веројатно Тевез да биде негова замена...Потенцијален трансфер: 25-35м евра!

7.Џиџи Буфон: Голамот на Јувентус може да замине на печалба во Англија. Едноставно предобра е понудата на Манчестер Сити за да се одбие. Арапите ќе нудат од 30-40 милиони евра што е неверојатна понуда за еден голман кој е на 31годишна воздраст...Потенцијален трансфер: 25-40м евра!

6.Карим Бензема: Самото тоа што Лион не е шампион сезонава го прваи овој трансфер поверојатен. Младиот напаѓач на Лион беше поврзуван уште летоска со трансфер во Манчестер Јунајтед... За ова лето може да се уклучат во сериозен трансфер и Милан, Јувентус, Барселона, Сити, Челзи и Интер...Најблиску мислам дека Манчестер ќе биде до негов ангажман, особено ако Роналдо си отиде и ако се знае дека не е откупен договорот на Тевез...Рамо до рамо треба да биде Челзи, особено ако се знае дека Дрогба, па и Анелка треба да си заминат летоска, со што Роман ќе остане без квалитетн напаѓач...Потенцијален трансфер: 25-50м евра.!

5.Давид Виља: Уште еден напаѓач за кого се креваше многу прав во ланскиот летен преоден рок, но Валенсија и Виља издржаа во налетите на големите клубови...Како најголеми конк*ренти за негов потпис ќе бидат Ливерпул, Челзи и Сити од Англиската премиер лига како и Барса и Реал Мадрид од домашното Шпанско првенство...Сепак за да дојде во Барса или Реал овие екипи ќе треба  да се ослободат од еден до двајца напаѓачи од својот тим...Потенцијалената  трансфер: 40-70м евра...

4.Серхио Агуеро: Младиот Аргентинец беше мета уште ланската сезона, но Атлетико нема така лесно да се откаже од него...Најголеми кандидати за негов потпис се Интер и Барселона...Особено опасно треба да биде ако Барса успее да потпише со него...Тогаш се прави тандем Меси-Агуеро...Дефинитивно дуо од кои ќе треба другите да се плашат...Особено добро ќе биде и за Аргентинската репрезентација ваков потпис, бидејќи нивните двајца најдобри играчи ќе играат заедно, нешто што никогаш не им се случило претходно...Сепак Интер веќе почна со врзување на Агуеро преку неговиот иден дедо, Марадона...Потенцијален трансфер: 50-70м евра!

3.Франк Рибери: Французинот дефинитивно ќе биде продаден летово. Огромен е притисокот кој го вршат Барселона, Реал, Манчстер Јунајтед...Уште поголеми ќе бидат шансите за негово заминување ако и баварците не бидат шампиони на Германија. Квалиетот на Бундеслигата е опаднат и дефинитивно би требало да направи чекор погоре и да замине во некој од наведениве клубови горе. Се шпекулираше дека уште зимото имаше предоговор со Барселона, па затоа и Каталонците се најсигурна дестинација. Пред некој ден и Манчестер и Реал понудија по 70 милиони евра за Рибери. Потенцијален трансфер: 70-90м евра

2.Рикардо Кака: Рики ги издржа налетите на Арапите во зимскиот преоден рок, кога му беа понудени 250 000 фунти неделна плата, но чисто се сомневам дека ќе го издржи истиот налет летоска...Ако се знае дека им беа понудени 110м фунти на Милан за да го пушти, нешто на што секој нормален би се согласил...Овој трансфер ќе претставува огромна опасност за другите клубови, пошто на Сити ќе му успее нешто што на Челзи не му успеа, да  донесе вистинска ѕвезда во тимот...Со тоа ќе се отвори вратата и за трансфер на други одлични фудбалери во Сити...Потенцијален трансфер: 80-120м евра!

1.Кристијано Роналдо: Најдобриот фудбалер за 2008год е далеку од формата со која ја освои оваа награда...Ферги никогаш не се борел толку многу за некој фудбалер да остане, бидејќи секогаш имал скриен адут во џеб, па затоа и се очекува дека Роналдо ќе си отиде...Ако управата на Реал успее да го донесе во Мадрид како и што се најавува и ако Робен остане здрав и во формата како што е моментално тогаш Реал ќе има фантастичен напад, па и било кој да е шпиц! Потенцијален трансфер: 80-120м евра!



-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 03.Јуни.2009 во 21:42
Ribery ne e sigurno deka ke odi od Bayern...ima uste dogovor ako go saka nekoj ke go otvori keseto. A Gomez sto dodje vo Bayern neka si odi uste odma pogolemo drvo nemam videno.

-------------



Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 16:05
Платини: Не ги оправдувам огромните суми потрошени за Кака и Роналдо
12/06/2009 00:01

После доаѓањето на Кака за 67.2 милиони евра и Роналдо(недостасува уште неговиот потпис) за 94 милиони евра во Реал Мадрид се крена многу прашина во медиумите дали е правилно или не(sportski.mk за некој ден ќе испадне со својот став околу ова).

Овие трансфер ги коментираше и претседателот на УЕФА Мишел Платини и неговите коментари беа прилично негативни.

Морам да признаам дека не сум воопшто задоволен од овие трансфери. Сето ова се случува во година во која УЕФА остро се бори против мулти-милионски трансфери, затоа што сакаме да го уредиме фудбалот во Европа. Со овие потези се прави незадоволство кај останатите клубови и тие се делат на богати и сиромашни.“

“Многу, па можам да речам скоро и сите клубови се во тешка финасиска состојба и многу ми е чудно што токму сега се случуваат овие работи.“

“Економската криза длабоко навлезе во спортот, а сега гледаме како се остваруваат некои милионски трансфери и тоа од страна на само еден клуб. УЕФА и понатаму ќе се бори против таквата политика.“ - заврши Палтини.



-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 16:32
Jas ne znam do kade ke odi fudbalot ako se dozvolat golemi milionski transferi. I sto sega treba da gledame kako Real M. si pravi pak zvezden tim??? Gluposti zivi

-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 16:35
Ќе си гледаме Хантер,нормална работа ти е тоа.
Нареднава сезона Галактико 2 ќе го гледаш секој викенд во Примера и секој Вторник или Среда во Лига на Шампиони.голема%20насмевка


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 17:10
Abe ok e toa fiks da se potrosat golemi pari za 1,2 igraci. Ama ko sto trgna rabotava Real M. cel tim ke go smeni (osven Casillas). намигнување

Ne deka sum nesto protiv Real, ama realno ima mnogu timovi koi sto mozat da trosat po 100 mil. za 5,6 igraci vo sezona.


-------------


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 18:24
Тоа е тоа,парите носат играчи,додека играчите носат победи титули.
Кој клуб повеќе ќе вложи во купувањ на играчи од светска класа тој е на врвот,нема што да се прави тука.
 
Мислам дека е крајно време да се ограничи сумата за купување на фудбалери во Европа,по примерот на НБА.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.



Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 19:19
Кој клуб повеќе ќе вложи во купувањ на играчи од светска класа тој е на врвот,нема што да се прави тука.

Osven Chelsea газење%20од%20смеење

Treba i sumata za transfer da se ogranici i fondot na sredstva so koi ke raspolagaat klubovite. Sto ako mu tekne na nekoj multimilijarder da kupi renomiran klub, a ima pari da gi sobere site igraci od Man. Utd., Real M., Barcelona, Liverpool, Milan, Inter itn. збунетост
haussssssssssssssssssssssssssssss


-------------


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 19:22
Ama ke gi sredi site Platini.....ne se sekiraj, dur ima lugje koi go sakaat fudbalot kako porano, kako igra, mislam deka ke bide pod kontrola намигнување

-------------



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk