IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Дали верувате во БОГ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали верувате во БОГ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 73>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:01
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas mil moj sum videl i sam gradel kukja
znam deka covek ja izgradil

no nikogas nesum videl nekoj da stvori planina , more, ebola, komarec
taka da kje ostanam na mislenje deka nikoj toa nemoze da napravi
koga kje vidam.... kje znam.... neupotrebuvam zbor poveruvam


 

А да не беше градел или видел некој друг како гради куќа ќе веруваше дека таа никнала како печурка од земја? среќа

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:02
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

koga kje vidam.... kje znam.

А струјата си ја видел????????Па веруваш дека постои.......или пак НЕ?


ti pak so detski raboti
koga pred tvoi oci kje go sprzi covekot struja od 10 KV , od toa so kje go vidis dva sati ne kje mozes da progledas



Изменето од anakin - 26.Мај.2009 во 01:05
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:04
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

jas mil moj sum videl i sam gradel kukja
znam deka covek ja izgradil

no nikogas nesum videl nekoj da stvori planina , more, ebola, komarec
taka da kje ostanam na mislenje deka nikoj toa nemoze da napravi
koga kje vidam.... kje znam.... neupotrebuvam zbor poveruvam


 

А да не беше градел или видел некој друг како гради куќа ќе веруваше дека таа никнала како печурка од земја? среќа



da
vo zivot da ne videv ne ucev i ne probav  kako se gradi kje mislev deka sama se izgradila
se dodeka ne vidam.. toa e dokaz za mene
so e tuka cudno??????


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:05
Аааааааа да си ми жив и здрав за муабетов.......

А кога пред твои очи ќе видиш дека на некого докторите му кажале дека 100 % нема лек за неговата болест и за 1 месец ќе умре од рак, па после искрени молитви тој оздравува и најсовремената медицина ја фрла на колена, а???????

Како што тој ја осетил струјата, а не ја видел.....така некој го осетил Бог а не го видел......
МИР со сите
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:08
Originally posted by anakin anakin напиша:


Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

jas mil moj sum videl i sam gradel kukjaznam deka covek ja izgradilno nikogas nesum videl nekoj da stvori planina , more, ebola, komarectaka da kje ostanam na mislenje deka nikoj toa nemoze da napravikoga kje vidam.... kje znam.... neupotrebuvam zbor poveruvam

 


А да не беше градел или видел некој друг како гради куќа ќе веруваше дека таа никнала како печурка од земја? среќа

davo zivot da ne videv ne ucev i ne probav  kako se gradi kje mislev deka sama se izgradilase dodeka ne vidam.. toa e dokaz za meneso e tuka cudno??????


Luge, Anakin e sosema vo pravo. Na sekoj mu treba licen dokaz da se uveri deka nesto e vistina. Probaj brate Anakin so mojot sovet gore sto ti go predloziv.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:09
ti pak so detski raboti
koga pred tvoi oci kje go sprzi covekot struja od 10 KV , od toa so kje go vidis dva sati ne kje mozes da progledas
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:10
pprijatele king
zalam no ne biva
nesum covek koj saka da veruva
a umiram da znam, rektko koj e ko mene, sakam se da znam

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:12
Originally posted by anakin anakin напиша:

ti pak so detski rabotikoga pred tvoi oci kje go sprzi covekot struja od 10 KV , od toa so kje go vidis dva sati ne kje mozes da progledas


[=)

Vo pravo si za toa.HEHEH dobar si nema sto.

Ej brate anekine, ti se opnavme 4 vernici a ti sam, ke izdrzis li so nas ili ke ni se pridruzis na veronauticarite? . Sto ke pravi brza bez tebe
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:13
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Аааааааа да си ми жив и здрав за муабетов.......

А кога пред твои очи ќе видиш дека на некого докторите му кажале дека 100 % нема лек за неговата болест и за 1 месец ќе умре од рак, па после искрени молитви тој оздравува и најсовремената медицина ја фрла на колена, а???????

Како што тој ја осетил струјата, а не ја видел.....така некој го осетил Бог а не го видел......
 
 
izvini...ama fantaziras!
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:13
Originally posted by anakin anakin напиша:


nesum covek koj saka da veruva
 
Ни јас не сакам да верувам, ама кој не прашува нас.. факт е дека и јас и ти веруваме во своите убедувања. Тебе краен авторитет ти е сетилото за вид, мене разумот, сепак и двајцата веруваме. И пак веруваме среќа
 
Ме интересира, дали се видел црна дупка?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:14
Ќе видиш спржен човек...нема да видиш струја....ја гледаш ПОСЛЕДИЦАТА, а не причината......

Ќе ја видиш ПОСЛЕДИЦАТА од постоењето на Бог (оздравувањето), а не причината за оздравувањето...Бог.....
МИР со сите
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:15
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Аааааааа да си ми жив и здрав за муабетов....... А кога пред твои очи ќе видиш дека на некого докторите му кажале дека 100 % нема лек за неговата болест и за 1 месец ќе умре од рак, па после искрени молитви тој оздравува и најсовремената медицина ја фрла на колена, а??????? Како што тој ја осетил струјата, а не ја видел.....така некој го осетил Бог а не го видел......

 

 

izvini...ama fantaziras!


Имаш доказ дека фантазирам?????????? На форумов само со докази си имаме работа......
МИР со сите
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:16
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:


nesum covek koj saka da veruva
 
Ни јас не сакам да верувам, ама кој не прашува нас.. факт е дека и јас и ти веруваме во своите убедувања. Тебе краен авторитет ти е сетилото за вид, мене разумот, сепак и двајцата веруваме. И пак веруваме среќа
 
Ме интересира, дали се видел црна дупка?
 
 
a ima bela?збунетост
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 01:16
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Originally posted by lane62 lane62 напиша:

Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Аааааааа да си ми жив и здрав за муабетов....... А кога пред твои очи ќе видиш дека на некого докторите му кажале дека 100 % нема лек за неговата болест и за 1 месец ќе умре од рак, па после искрени молитви тој оздравува и најсовремената медицина ја фрла на колена, а??????? Како што тој ја осетил струјата, а не ја видел.....така некој го осетил Бог а не го видел......

 

 

izvini...ama fantaziras!


Имаш доказ дека фантазирам?????????? На форумов само со докази си имаме работа......
 
 
a ti imas dokaz deka od molitvi ozdravel?плазење
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 73>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.