IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ОТКАЖАА КОМПЈУТЕРИТЕ НА ВЛAДИНИОТ АВИОН
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОТКАЖАА КОМПЈУТЕРИТЕ НА ВЛAДИНИОТ АВИОН

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 20:54
Секој авион може да развие технички проблеми па дури и најскапите и најтазе произведените.
Постојат случаеви во светот каде авионот 5 мин пред полетување му се вршат сите технички прегледи, поминува низ искусните раце на техничари и авио-инжинери и пак се случуваат несреќи.
Глупо е да се тера мајтап на вакви вести, да се прават вицеви додека не се утврдат точните причини за откажување на инструментите во кабината.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 21:07
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Колку сте на ќејф еј...
Ве развесели веста а???

aha! a ti da ne se molese zdravi i zivi da ni se vratat!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 21:22
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Секој авион може да развие технички проблеми па дури и најскапите и најтазе произведените.
Постојат случаеви во светот каде авионот 5 мин пред полетување му се вршат сите технички прегледи, поминува низ искусните раце на техничари и авио-инжинери и пак се случуваат несреќи.
Глупо е да се тера мајтап на вакви вести, да се прават вицеви додека не се утврдат точните причини за откажување на инструментите во кабината.
 
Сироти тие..после само ПЕТ нон-стоп изборни порази..до „балчак„ набиени...така се викаат..нормално е и да си се испразнат лузерите..и нивните ......љупци„..секој според своето домашно и христијанско воспитание..
И не бадијала има гачка..каде се вели:
КОГА ЈА НЕМА ТУКА МАЧКАТА (читај модераторката) .. оро се игра..на форум нели...хахахахахаголема%20насмевка
намигнување


Изменето од anastea - 14.Мај.2009 во 23:13
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 21:57
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Секој авион може да развие технички проблеми па дури и најскапите и најтазе произведените. Постојат случаеви во светот каде авионот 5 мин пред полетување му се вршат сите технички прегледи, поминува низ искусните раце на техничари и авио-инжинери и пак се случуваат несреќи. Глупо е да се тера мајтап на вакви вести, да се прават вицеви додека не се утврдат точните причини за откажување на инструментите во кабината.


Сироти тие..после само ПЕТ нон-стоп изборни порази..до „балчак„ набиени...така се викаат..нормално е и да си се испразнат лузерите..и нивните ......љупци„..секој според своето домашно и христијанско воспитание..
И не бадијала има гачка..каде се вели:
КОГА ЈА НЕМА ТУКА МАЧКАТА (читај модераторката) .. оро се игра..на форум нели...хахахахахаголема%20насмевка
намигнување


Последиците од една авионска или сообраќајна незгода или она што може да се случи се многу големи и посериозни од твојот пост Новаче.
фатални се последиците од вакви настани не само за жртвите туку и за нивните семејства и оние професионално инволвираните во целиот настан.
Сеедно ми е што коментираат останатите, моите видувања за било каква несреќа која се случила или можела да се случи во која има човечки жртви е тажна и сериозна.



Изменето од anastea - 14.Мај.2009 во 23:14
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:06
mene pa, mi e milo koga ke vidam deka odapnal nekoj dokazan lopov  koj ne stignal da uziva vo opljacaknoto , krivo mi e samo sto negovite potomci ke uzivaat vo nego.

Изменето од abnormalen - 14.Мај.2009 во 22:07
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:22
bi trebelo da se smeni zakonot...i na takvite se da im se odzeme so samata presuda za storeno delo(nedelo)
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:24
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

mene pa, mi e milo koga ke vidam deka odapnal nekoj dokazan lopov  koj ne stignal da uziva vo opljacaknoto , krivo mi e samo sto negovite potomci ke uzivaat vo nego.

Верувам дека ова „докажан“ не се однесува на некој лик поврзан со насловот на темава?!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:36
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Колку сте на ќејф еј... Ве развесели веста а???

ova e za smeenje ...

ne za slucajot tuku za panikata sto nekoi tuka ja krenalle ...  


Кој крена паника???

Кажи ми те молам, сакам и јас да се смеам...
ke treba da se smees so sebesi ....
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:42
Богами мило ми е што се к*ртули малиов иначе кој ќе слушаше вмровци(на чело со миленко)како јадат го*на демек бранко го кркнал ко за борис што почнаа да прават сци-фи теории на заговор...

Изменето од Zajcef - 14.Мај.2009 во 22:46
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:45
Колку партиските ставови да се разликуваат, колку да не ги сакаме припадниците на другите партии нечовечно е да се размислува за загинување на некој од противничкиот табор , посебно ако станува збор за млади луѓе кои имаат свои семејства.
Може да не ни се допаѓа работата, може да не се сложуваме како работат, ама да им посакуваме лошоизненадување
Не е фер бидејки покрај премиерот и неговите советници, во авионот има и луге кои само си ја вршат својата работа.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:58
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Колку партиските ставови да се разликуваат, колку да не ги сакаме припадниците на другите партии нечовечно е да се размислува за загинување на некој од противничкиот табор , посебно ако станува збор за млади луѓе кои имаат свои семејства.Може да не ни се допаѓа работата, може да не се сложуваме како работат, ама да им посакуваме лошоизненадувањеНе е фер бидејки покрај премиерот и неговите советници, во авионот има и луге кои само си ја вршат својата работа.



Остај мамамд не ја расипувај ЛУЗЕР ЖУРКАТА...

Омразата е многу тешка состојба на човечкиот ум мислам дека и покрај твојата добра воља неможеш многу да смениш...
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 22:58
подобро компутерите на авионот него авионот на владините компутерите
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 23:08
газење%20од%20смеење
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 23:17
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

mene pa, mi e milo koga ke vidam deka odapnal nekoj dokazan lopov  koj ne stignal da uziva vo opljacaknoto , krivo mi e samo sto negovite potomci ke uzivaat vo nego.

Верувам дека ова „докажан“ не се однесува на некој лик поврзан со насловот на темава?!
loso se izraziv, ama me mrzese da "izmenam". sakav da kazam  ocigledni lopovi, a, toa dali se raboti za nekoi naslovni likovi od avionceto , ostavam na sekoj sto ima barem i malku pamet u glava da odluci .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.