IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Неверството вечна енигма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Неверството вечна енигма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Прашање: Зошто се изневерува?
Одговор Гласови Статистика
5 [38,46%]
3 [23,08%]
1 [7,69%]
1 [7,69%]
2 [15,38%]
0 [0,00%]
1 [7,69%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 19:49
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Според моите статистики-мажите во Македонија изневеруваат од чист бес и само од тоа. Не оти им фали нешто дома, не оти не се задоволни (а зар биле некад задоволни тие!?) од својата девојка-жена, туку само од чист бес и немај каде. Ако ги прашате нашите македончиња зашто изневериле, и ако ви даде причина која држи вода-јас глава сечам. 


Секогаш мажите на тапет, браво. А зошто жените изневеруваат??
И една друга работа, во 90% неверствата се од особи во брак. Да и ќе речете мажите повеќе изневеруваат така??? Има мажи што и со повеќе жени ја изневеруваат својата сопруга (јас не мислам така но вие жените ќе речете така и веројатно сте во право) Но ај размислете, тоа би значело дека има повеќе неверни жени отколку мажи, нели????
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 19:54
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Според моите статистики-мажите во Македонија изневеруваат од чист бес и само од тоа. Не оти им фали нешто дома, не оти не се задоволни (а зар биле некад задоволни тие!?) од својата девојка-жена, туку само од чист бес и немај каде. Ако ги прашате нашите македончиња зашто изневериле, и ако ви даде причина која држи вода-јас глава сечам. 


Секогаш мажите на тапет, браво. А зошто жените изневеруваат??
И една друга работа, во 90% неверствата се од особи во брак. Да и ќе речете мажите повеќе изневеруваат така??? Има мажи што и со повеќе жени ја изневеруваат својата сопруга (јас не мислам така но вие жените ќе речете така и веројатно сте во право) Но ај размислете, тоа би значело дека има повеќе неверни жени отколку мажи, нели????
Јас зборам за мажите, зашто немам искуство со жени. 
Појди од ова Атеист...
Да не ми бара дечко ми, (не зборам лично за мене али така е зборот) немаше да му дадам, ама сигурно на друго место ке се празнеше.
Ок
Раскинуваш со тој дечко. Следи друг. Значи на еден му даваш за да е задоволен, на наредниот за да е задоволен, и се така по ред и после женското е дрољааааа...според машкиот памет ова кажано. Кажи ми ти мене мил мој Атеист..да идеш со девојка и да ти рече-нема ништо до брак дали нема да ја изневериш или да и раскинеш? Јасно дека едно од тие две ке се случи.
Наравоучение-Женските се такви само за да им удоволат на машките. Ако мене тој не ми бара и ме чека до брак, нема да му дадам бе брат. Но знаејки дека мене нема за рака само да ме држи..јебеш га ...или ке си му само ти или ке те вара со која стигне а ти ке се шеташ со рогови каде стигнеш.
И второ наравоучение-каде што реков -Ако ги прашате нашите македончиња зашто изневериле, и ако ви даде причина која држи вода-јас глава сечам-ниеден одговор нема да држи вода. а знаете зашто? зашто буквално ниедна причина нема да го оправда неверството.



Изменето од blueprayer - 13.Мај.2009 во 19:56
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:13
Младоста а и поднебјето носат поинаков начин на гледање на работите.
Права работа што веројатно со текот на годините а и откако ќе се омажиш веројатно ќе научиш. Не давате вие жените ништо, туку добивате.
Второ ти зборуваш за нешто друго а не за неверство, темата е за неверство, а не за невиност пред брак и како тоа влијае на машките.
Трето Прашај кај сакаш, и во Австралија и на Гренланд и во Кина и низ цел свет кого и да прашаш било маж, било жена нема да ти даде одговор што држи вода. И нормално дека недна причина не оправдува неверство секаде на само кај македонче.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:17
Грешка си, не зборам за невиност, туку фактот дека мораш да му угодиш на дечкото мислејки дека нема да те изневери, а и коа ке му угодиш ако на него му текне на памет-тој ке те изневери колку и да му е ок.
И точно така, не се оправдува неверство-јас го реков тоа за машките (не дека ги штитам женските и дека нивното се оправдува) туку немам искуство од жени тоа го реков веке еднаш...
А што тоа добиваме друже? Со што добиваме? Со неверството добиваме нешто сакаш да кажеш?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:26
Може да се добие, а можда и не.
Наj веке се добива главоболие особено ако иде реч за женети/ мажени.

Понекогаш и во буквалниот смисол.истепан


Изменето од pagane - 13.Мај.2009 во 20:27
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:27
pred samoto neverstvo treba da se razmisluva
no
izgleda za takvi raboti pametot ne e vo primarnata faza
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:27
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Грешка си, не зборам за невиност, туку фактот дека мораш да му угодиш на дечкото мислејки дека нема да те изневери, а и коа ке му угодиш ако на него му текне на памет-тој ке те изневери колку и да му е ок.
И точно така, не се оправдува неверство-јас го реков тоа за машките (не дека ги штитам женските и дека нивното се оправдува) туку немам искуство од жени тоа го реков веке еднаш...
А што тоа добиваме друже? Со што добиваме? Со неверството добиваме нешто сакаш да кажеш?


Еве чичко атеист да ти укаже на некои работи.
Прво за недоразбирањето
Те цитирам „Да не ми бара дечко ми, (не зборам лично за мене али така е зборот) немаше да му дадам“
за тоа давање мислев
Фактот дека мораш да му угодиш за да не оди кај друга се случува кај пубертетлии (е сега кај кого, кога завршува пубертетот е друга работа), не кај возрасни особи. Водењето љубов треба да е чин на обострана желба и страст, ако е само од едната страна тогаш тие не се еден за друг.


Изменето од Ateist - 13.Мај.2009 во 20:29
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 20:28
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Не е енигма а никој не може да најде одговор зошто се изневерува. Сите овие констатации се точни а никој не ги признава. Секогаш с енаоѓа причина за оправдување која најмалку е точнанамигнување


мамамдголемо%20гушкање
констатациите се точни, но за мен примерно само две од посочените причини се катализатори на женското неверство.
и да не заборавjаме се пак , дека жената ке изневери не само просто кога веке не е влjубена во постоjаниот партнер, него мора / закон/ да е влjубена во некоj друг.
реткост се жениве за които сексот е средство за лечене на депресиjа и
фрустрации поради несрекен брак, неразбирателство или недостаток на лjубов.
значи една од причините за жениве специално е да се влjубени во некоj
друг.
jас например не гласав на анкетава и  нема да гласам, поради тоа што не jа  гледам таму моjата причина за потенциално неверство.плазење





Изменето од pagane - 13.Мај.2009 во 20:29
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 21:18
Чичко атеист а дали ти тоа немаш ништо против неверство?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 21:22
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Чичко атеист а дали ти тоа немаш ништо против неверство?


hahahhaha
zavisi bre
dali e izneveruvac ili izneveruvaniot
abe blue
kakvo prasanje??????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 21:24
знае чичко атеист што мисли блу
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 07:31
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Младоста а и поднебјето носат поинаков начин на гледање на работите.
Права работа што веројатно со текот на годините а и откако ќе се омажиш веројатно ќе научиш. Не давате вие жените ништо, туку добивате.
Второ ти зборуваш за нешто друго а не за неверство, темата е за неверство, а не за невиност пред брак и како тоа влијае на машките.
Трето Прашај кај сакаш, и во Австралија и на Гренланд и во Кина и низ цел свет кого и да прашаш било маж, било жена нема да ти даде одговор што држи вода. И нормално дека недна причина не оправдува неверство секаде на само кај македонче.



Значи не го оправдувам
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 08:25
нема оправдување за неверство
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2009 во 10:03
ima ....... KjEJFOT голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.