IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Три години затвор за Циле
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Три години затвор за Циле

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 19:36
neznam kolku lapna no znam
deka bile davani kredite i zatvarani firmi 3 meseci posle toa
od bliskite na DeA doznav deka davaa samo na prijateli

e sega, kolku ima CILE MILE, pojma nemam no deka nekoj treba da odlezi za ovie 3 4 miliona treba
pa neka e i cile,  ako znael koj go ravel toa, so ne kazal

toa e

neka sedi ,, oti ako nekoj muvne 3 miliona ili toj treba da lezit ili nekoj mesto nego

a dali cile e toj ili kje lezi mesto drug negov problem
caos cile,, so ne berese pamet koga si sednal na toa stolce

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 19:38
CILE NE KRADEL dokolku kradel SAM ............. i ovaa skapanicata 24 / 7 ne e NEVINAŠCE ............ samo , ne veruvam deka e do tolku AKNAT pa da pokrene istraga samiot protiv sebe голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 19:48
KRADELE TIPOVITE OD DeA
toa e garant.... moite drugari bea tamu vo DeA no ne se ofjadija, oti bile slabi igraci газење%20од%20смеење

inaku Gruevski nas premier alal da mu e vera ne krade, si go sakam големо%20гушкање


Изменето од anakin - 09.Април.2009 во 19:48
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 20:38
inaku Gruevski nas premier alal da mu e vera ne krade, si go sakam



да ,да , ама мајка му е лева рука десен џеб! прав клептоман . и тоа на ангро, не се задоволува со чоколади по самопослугите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 00:11
pih
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2009 во 01:54
Темата гласи: Три години затвор за Циле

И ве молам да не ги мешаме тука останатите докажани или недокажани криминалци, има теми и за нив.намигнување
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:10
...е Циле, Циле,...до кога на плоштад ќе ги убедуваш граѓаните дека не си крив,...а и три години не се ништо,....прашањето е кој ги изеде парите!.... дали пред време отидоа кај тајкуните- спонзоруши,...обеќање си е обеќање,...
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 20:20
 
Тема: Три години затвор за Циле
 
 
Дали им е јасно дека ќе треба да го дуплираат буџетот за храна на затворот во следните три години? Може да се нахранат три семејства во мака со тие пари...
 
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2009 во 16:36
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

<SPAN =lgText>
 

Тема: Три години затвор за Циле




 

 

Дали им е јасно дека ќе треба да го дуплираат буџетот за храна на затворот во следните три години? Може да се нахранат три семејства во мака со тие пари...

 

 

голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
</SPAN>

Не бери гајле,Владата има решение за се!Еден во кофа се удави, друг на врвца од тренерката се обеси, а богами и на овој чаре ке му најдат!    
Антикризните мерки се во мода!   
Кој бара ќе најде.
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 17:55
Po site vesnici ima platena reklama deka Tupurko e vo pravo,pa sega trebalo site da znaeme. Zosto koga maftase so "klucot" ne razmisli deka lazi narod i deka taka ja dobi vlasta?
Pa sega sto treba nie da pravime deka Grujo gi goni aramite,da mu pomognime?Oti ne gi vrati parite?Oti ne gi kazi soucesnicite?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:39
Originally posted by nelson nelson напиша:

a bese i vo koalicija so VMRO....nesto se mislam sam li rabotese i sam si li gi lapana parite...збунетост...cccc. cicija nieden...taka mu i treba ko ne dava na drugiплазење


I, sega tie koi po negovoto veteno zaminuvanje ako ne napravat nishto za edna godina  Toj lichno a i narodnite izbranici na DA si odat od PARLAMENTOT. Toj si zamina. No, narodnite izbranici na DA se prodadoa za teshki milioni marki i se transformiraa vo VMRO- ovci...........a sega Cile kriv.
Mozjebi i E. Ne velam dek ne e, no kade se tie koi sega povtorno vladeat a togash uchestvuva vo grabezjot.
Se politichka farsa. Mora narodot neshto da rasprava po kuloarite za da ne svati deka treba da odi doma i da rucha..............



Изменето од orlov - 22.Септември.2009 во 21:36
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2009 во 20:55
Za ovaa tema me pottika komentarot na eden pogore clken nema vise cile mile
Ovaa e drzava ne e sala,taka i treba da se borime protiv korupcijata i organiziraniot kriminal.So ovaa sakam da mu poracam na deugarot Cile deka otide vo zatvor bidejki ukrae togas koga bese na vlast mnogu pari od narodot.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 13:34
Cile samo e politicka zrtva na edna vlast!
normalno e covek sto ke donese milijarda dolari da si zadrzi procent,barem taka velese toj,taka bilo vo sovremenite ekonomii,a neli nie tezneeme kon toa.
e sega,mala nepravilnost e sto toj samo predvreme si ja naplati provizijata..i "kap saro" ...vo zatvor!плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2009 во 13:50
Originally posted by zagor zagor напиша:

Cile samo e politicka zrtva na edna vlast!
normalno e covek sto ke donese milijarda dolari da si zadrzi procent,barem taka velese toj,taka bilo vo sovremenite ekonomii,a neli nie tezneeme kon toa.
e sega,mala nepravilnost e sto toj samo predvreme si ja naplatikap saro" ...vo zatvor!плазење provizijata..i "


ne e cile tolkava politicka zrtva

toj e zrtva na lapacite od negovata politicka partija DEA
toj tocno znael deka, negovite biznis kompanjoni kje gi ukradat parite
inaku
moe mislenje

TUPURKOVSKI de jure e nevin
TUPURKOVSKI de fakto e vinoven

e sega , dali kje sedi ili ne zavisi od sudskite vlasti, ako sedi de fakto e sekako vinoven

ako ne sedi, pravda i zakonite se na sila, oti de jure ne e vinoven... nema dokazi

ama, jas i bez dokazi neso si znam, oti sum bil vo kontakt so nekoi pajtasi od DEA.... taka da prijatele moj brate EGEEC .. posedi si vo prdekan... oti zakon si e zakon no vistinata si e vistina




PS inaku Gruevski nema vrska so ovoj slucaj, kako nekoi pateticni galamdzii sakat da go prikazat toa.
mislam deka e pateticno, sekade da se pisuva 24/7 duri stanuva smesno i detinjasto, no toa e toa...
голема%20насмевка



Изменето од Анастеа - 23.Септември.2009 во 16:01
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.