Испечати | Затвори го прозорот

Три години затвор за Циле

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18617
Датум на принтање: 27.Септември.2024 во 14:30
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Три години затвор за Циле
Постирано од: Анастеа
Наслов: Три години затвор за Циле
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 17:22

Три години затворска казна на http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=106828 - Тупурковски и две за Јован Андонов Реган, вака денеска пресуди кривичниот суд во Скопје за случајот тајвански кредити. Освен казна затвор 2,5 милиони евра ќе треба да и вратат на државата обвинетите.

Поголемиот дел од парите околу 2 милиони ќе треба да изброи Тупурковски. Обвинителството задоволно од судската одлука.

Во процесот тајвански кредити, Тупурковски и Андонов - Реган се овбинети дека во периодот од септември - октомври 99-та година како први луѓе на Агенцијата за обнова и развој, потпишале штетни договори со осум фирми на кои, од тајванската линија на име кредит им дале околу три милиони долари без гаранција.

----------------------------------------------------------------------------------------------


По пресудата за Бучковски, уште една пресуда со казна затвор за покрупен политичар (не физичкиголема%20насмевка) кај нас, што е за поздрав.

Криминалот кога-тогаш излегува пред лицето на правдата. Има уште многу за требење, па ќе чекаме кој ќе биде следниот.

Нека им е со среќа затворот... и враќањето на парите...




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.



Коментари:
Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 17:32
 
Ај да се кладиме дека Циле нема да лежи ниту еден ден затвор. Попрво ќе добие амерички азил како (бивш) агент на ЦИА.
 
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 17:35
i ne samo toa . ako treba uste tolku pari kje mu dadat vo znak na izvinuvanje смеење ......... a koga vekje mu gi baraat parite na cile , sto ne mu gi pobaraat na ljuBco i togasniot minister za ekonomija i finansii ........ onoj koj potpisuvase kupo prodazbi kako onaa na okta .......... onaa za koja ne znael sto potpisuva ............

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 22:05
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

i ne samo toa . ako treba uste tolku pari kje mu dadat vo znak na izvinuvanje смеење ......... a koga vekje mu gi baraat parite na cile , sto ne mu gi pobaraat na ljuBco i togasniot minister za ekonomija i finansii ........ onoj koj potpisuvase kupo prodazbi kako onaa na okta .......... onaa za koja ne znael sto potpisuva ............
 
Ти сакаш ..некако прекутрупа..Има ред..и треба да се почитува!!!?
А во редот..сеуште  „чекаат„ и други знаменити „македонци„..од минатото..
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 22:07
mislis , ne ja biva sega ? ...... збунетост

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 22:17
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

mislis , ne ja biva sega ? ...... збунетост
Бива..како да не..само да не се искараат..сепат треба ред (да се воведе) нели?
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Zajcef
Датум на внесување: 06.Април.2009 во 22:23
На вестите слушав за ова дуо а после ми текна дека у ствари тоа беше трио...
Односно Тупурковски и Реган(од Демократска Алтернатива)+Сашко Станинов(од Вемеро)...
Некако селективна ,,правдава,, а?

-------------
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 16:30
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Ај да се кладиме дека Циле нема да лежи ниту еден ден затвор. Попрво ќе добие амерички азил како (бивш) агент на ЦИА.
 
 




Кога може Аце циганот слободно да шета по Гац и да го чува имот на Трифун Костовски, која е логиката Циле во затвор? Вие као да немате престава кој е Циле? А, велиш бивш. Е, тука си голема заблуда. Тој и сега почесно седи во една од масонските ложи. Затоа за она за кое не го знаете не зборите.задоволство



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 16:33
Cile e najcesniot i najgolemiot Makedonec ......... setete se samo kolku pari donese od tajvan ....... nego ovaa vlast go mrazi .... ova e montirana rabota ...........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 18:35
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

Cile e najcesniot i najgolemiot Makedonec ......... setete se samo kolku pari donese od tajvan ....... nego ovaa vlast go mrazi .... ova e montirana rabota ...........




А, потоа што се случи? Или поточно после сето ова што ќе се случи?загриженост


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 18:39
prvin go molea Ciki da dojde vo Republika Makedonija .... so negovite majstorski potezi  se oslobodivme od voenoto prisastvo pod UN  , go prizna tajvan , milijarda dolari lapnavme , eden kup krajsleri donesovme od usa , i na kraj , prdekana ........... toa mu e fala na coovekot koj napisa bezbroj knigi i trudovi ( naucni , razbira se ) , za antickoto ni poteklo i red raboti ...... covekot koj na eden nacin e inicijator za raspadjanje na bivsata drzava i sozdavanje na SAMOSTOJNA , DEMOKRATSKA , MULTINACIONALNA , MULTIKONFESIONALNA , MULTIVITAMINSKA REPUBLIKA MAKEDONIJA .............. toa mu e fala тага

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 18:44
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

prvin go molea Ciki da dojde vo Republika Makedonija .... so negovite majstorski potezi  se oslobodivme od voenoto prisastvo pod UN  , go prizna tajvan , milijarda dolari lapnavme , eden kup krajsleri donesovme od usa , i na kraj , prdekana ........... toa mu e fala na coovekot koj napisa bezbroj knigi i trudovi ( naucni , razbira se ) , za antickoto ni poteklo i red raboti ...... covekot koj na eden nacin e inicijator za raspadjanje na bivsata drzava i sozdavanje na SAMOSTOJNA , DEMOKRATSKA , MULTINACIONALNA , MULTIKONFESIONALNA , MULTIVITAMINSKA REPUBLIKA MAKEDONIJA .............. toa mu e fala тага



Нема закон за Циле. Верувај. Како може да има кога тој ги креире светските закони? Зар би можел да веруваш во бабини приказни па макар нека се тоа и од судските темпирани кујни. Се е само: ,,трла баба лан,,.голема%20насмевка



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 18:48
da be ........... tie nemu kje mu sudat ... i toa koj ? .... istite tie koi od nego ucea politika i istorija za antickoto ni poteklo .......... istite tie koi potpisuvaa a ne znaeja sto potpisuvaat pa denes se demek , ne znam ja zimi majka ...........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 07.Април.2009 во 21:28
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

da be ........... tie nemu kje mu sudat ... i toa koj ? .... istite tie koi od nego ucea politika i istorija za antickoto ni poteklo .......... istite tie koi potpisuvaa a ne znaeja sto potpisuvaat pa denes se demek , ne znam ja zimi majka ...........




Taka e druzje. Edini si koj realno gi gledash rabotite.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 14:20
Циле најави дека денес ќе ја каже вистината... јас мислев којзнае што има да каже човекот... а он вообичаените жалби и поплаки... калимеро нема правдаголема%20насмевка

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=106897 -



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 17:20
Па можеби и му се одмаздуваат. Ама дали знаат зошто? Или од нешто страхуваат? Бадијала не е. И Бошкивски од тој пусти страв го испратија во Хаг, ама ете го се врати.
И,Циле ќе се оддолжи, бидете сигурни.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 17:27

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=106897 -



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 17:38
Па и Циле е ДЕМОКРАТ, уште и алтернативец. Значи ли тоа дека ќе нема апсаана.намигнување

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 17:51
a bese i vo koalicija so VMRO....nesto se mislam sam li rabotese i sam si li gi lapana parite...збунетост...cccc. cicija nieden...taka mu i treba ko ne dava na drugiплазење

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 08.Април.2009 во 19:36
По се изгледа тој нема земено ништо изатоа му се суди. А, после пресудата ќе биде амнестиран за да молчи и никогаш ништо да не проговори за оние од коалицијата кои земаа. Сегашниов премиер тогаш беше министер за финансии. Тука нешто смрди.........не%20кажувај%20никому

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 12:13
     Nema vise Cile-Mileаплауз

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 12:55
uste ednas se pokaza deka dneno - politickite aferi funkcioniraat bezprekorno vo sluzba na odvlekuvanje na vnimanieto голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 13:40
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

uste ednas se pokaza deka dneno - politickite aferi funkcioniraat bezprekorno vo sluzba na odvlekuvanje na vnimanieto голема%20насмевка




лутинаСе е со умисла друже. Инаку како ќе функционира власта ако народот знае што таа секој дневно работи. Вака пушти му мува и нека трча по неа. А, тие си работат по свое и за себе.голема%20насмевка



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: lilica
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 16:10
Originally posted by anastea anastea напиша:

Циле најави дека денес ќе ја каже вистината... јас мислев којзнае што има да каже човекот... а он вообичаените жалби и поплаки... калимеро нема правдаголема%20насмевка<h2 id="H2naslov"> http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=106897 -
Калимеро е за деца, затоа не ти се допаднал. .....


-------------
Кој бара ќе најде.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 16:20
Нека ја гледаат претставата за КОЛЕ ЕГЕЈЧЕТО оние што се преоптеретени со него, а гледам ги има доста тука...
Која е вистината за Васил, најмеродавен да каже е судот.

Лилице, се повеќе ме “воодушевуваш“ со твоите реплики... не би ти вратила на ист начин... уживај во претставатаголемо%20гушкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 16:32
sudot kako merodaven bi trebalo da odlucuva i za ostanatata BAGRA od toa vreme ........ pocnuvajki od togasniot premier pa i site ministri vo taa vlada голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 19:30
Па нека одлучува судот, јас не само што немам против, туку и многу би сакала да ги видам ЉуБчо & company, како и Бране & company зад обвинителна клупа, а по можност и зад решеткиголема%20насмевка

Јас верувам дека правдата ќе ги стигне, иако е бавна во нашиот случај...
Ако не сега, во некои други времиња, подобри...

Туку, темата беше за Циленамигнување




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 19:32
a sto stanuva so togasniot minister " ne znam nisto zimi majka " ? .......... onoj koj nela poim sto potpisuva vo vrska so kupi - prodaj OKTA ?

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 19:36
neznam kolku lapna no znam
deka bile davani kredite i zatvarani firmi 3 meseci posle toa
od bliskite na DeA doznav deka davaa samo na prijateli

e sega, kolku ima CILE MILE, pojma nemam no deka nekoj treba da odlezi za ovie 3 4 miliona treba
pa neka e i cile,  ako znael koj go ravel toa, so ne kazal

toa e

neka sedi ,, oti ako nekoj muvne 3 miliona ili toj treba da lezit ili nekoj mesto nego

a dali cile e toj ili kje lezi mesto drug negov problem
caos cile,, so ne berese pamet koga si sednal na toa stolce



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 19:38
CILE NE KRADEL dokolku kradel SAM ............. i ovaa skapanicata 24 / 7 ne e NEVINAŠCE ............ samo , ne veruvam deka e do tolku AKNAT pa da pokrene istraga samiot protiv sebe голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 19:48
KRADELE TIPOVITE OD DeA
toa e garant.... moite drugari bea tamu vo DeA no ne se ofjadija, oti bile slabi igraci газење%20од%20смеење

inaku Gruevski nas premier alal da mu e vera ne krade, si go sakam големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 09.Април.2009 во 20:38
inaku Gruevski nas premier alal da mu e vera ne krade, si go sakam



да ,да , ама мајка му е лева рука десен џеб! прав клептоман . и тоа на ангро, не се задоволува со чоколади по самопослугите.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 10.Април.2009 во 00:11
pih

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Април.2009 во 01:54
Темата гласи: Три години затвор за Циле

И ве молам да не ги мешаме тука останатите докажани или недокажани криминалци, има теми и за нив.намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: dras
Датум на внесување: 20.Април.2009 во 18:10
...е Циле, Циле,...до кога на плоштад ќе ги убедуваш граѓаните дека не си крив,...а и три години не се ништо,....прашањето е кој ги изеде парите!.... дали пред време отидоа кај тајкуните- спонзоруши,...обеќање си е обеќање,...


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 20.Април.2009 во 20:20
 
Тема: Три години затвор за Циле
 
 
Дали им е јасно дека ќе треба да го дуплираат буџетот за храна на затворот во следните три години? Може да се нахранат три семејства во мака со тие пари...
 
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: lilica
Датум на внесување: 25.Април.2009 во 16:36
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

<SPAN =lgText>
 

Тема: Три години затвор за Циле




 

 

Дали им е јасно дека ќе треба да го дуплираат буџетот за храна на затворот во следните три години? Може да се нахранат три семејства во мака со тие пари...

 

 

голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
</SPAN>

Не бери гајле,Владата има решение за се!Еден во кофа се удави, друг на врвца од тренерката се обеси, а богами и на овој чаре ке му најдат!    
Антикризните мерки се во мода!   

-------------
Кој бара ќе најде.


Постирано од: zambija
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 17:55
Po site vesnici ima platena reklama deka Tupurko e vo pravo,pa sega trebalo site da znaeme. Zosto koga maftase so "klucot" ne razmisli deka lazi narod i deka taka ja dobi vlasta?
Pa sega sto treba nie da pravime deka Grujo gi goni aramite,da mu pomognime?Oti ne gi vrati parite?Oti ne gi kazi soucesnicite?


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 20:39
Originally posted by nelson nelson напиша:

a bese i vo koalicija so VMRO....nesto se mislam sam li rabotese i sam si li gi lapana parite...збунетост...cccc. cicija nieden...taka mu i treba ko ne dava na drugiплазење


I, sega tie koi po negovoto veteno zaminuvanje ako ne napravat nishto za edna godina  Toj lichno a i narodnite izbranici na DA si odat od PARLAMENTOT. Toj si zamina. No, narodnite izbranici na DA se prodadoa za teshki milioni marki i se transformiraa vo VMRO- ovci...........a sega Cile kriv.
Mozjebi i E. Ne velam dek ne e, no kade se tie koi sega povtorno vladeat a togash uchestvuva vo grabezjot.
Se politichka farsa. Mora narodot neshto da rasprava po kuloarite za da ne svati deka treba da odi doma i da rucha..............



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: mileg
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 20:55
Za ovaa tema me pottika komentarot na eden pogore clken nema vise cile mile
Ovaa e drzava ne e sala,taka i treba da se borime protiv korupcijata i organiziraniot kriminal.So ovaa sakam da mu poracam na deugarot Cile deka otide vo zatvor bidejki ukrae togas koga bese na vlast mnogu pari od narodot.

-------------
2244435863_d877ea2c34[1


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 13:34
Cile samo e politicka zrtva na edna vlast!
normalno e covek sto ke donese milijarda dolari da si zadrzi procent,barem taka velese toj,taka bilo vo sovremenite ekonomii,a neli nie tezneeme kon toa.
e sega,mala nepravilnost e sto toj samo predvreme si ja naplati provizijata..i "kap saro" ...vo zatvor!плазење


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 13:50
Originally posted by zagor zagor напиша:

Cile samo e politicka zrtva na edna vlast!
normalno e covek sto ke donese milijarda dolari da si zadrzi procent,barem taka velese toj,taka bilo vo sovremenite ekonomii,a neli nie tezneeme kon toa.
e sega,mala nepravilnost e sto toj samo predvreme si ja naplatikap saro" ...vo zatvor!плазење provizijata..i "


ne e cile tolkava politicka zrtva

toj e zrtva na lapacite od negovata politicka partija DEA
toj tocno znael deka, negovite biznis kompanjoni kje gi ukradat parite
inaku
moe mislenje

TUPURKOVSKI de jure e nevin
TUPURKOVSKI de fakto e vinoven

e sega , dali kje sedi ili ne zavisi od sudskite vlasti, ako sedi de fakto e sekako vinoven

ako ne sedi, pravda i zakonite se na sila, oti de jure ne e vinoven... nema dokazi

ama, jas i bez dokazi neso si znam, oti sum bil vo kontakt so nekoi pajtasi od DEA.... taka da prijatele moj brate EGEEC .. posedi si vo prdekan... oti zakon si e zakon no vistinata si e vistina




PS inaku Gruevski nema vrska so ovoj slucaj, kako nekoi pateticni galamdzii sakat da go prikazat toa.
mislam deka e pateticno, sekade da se pisuva 24/7 duri stanuva smesno i detinjasto, no toa e toa...
голема%20насмевка



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 13:57
inaku moj predlog e da se otvori temata GRUEVSKI 24/7 i samo tamu da mu se lepat etiketi oti e dlupo nasekade i vo potopeniot brod vo ohrid ili kaj tupurkovski  3 godini zatvor , da citam edno te isto 

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zagor
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 15:57
...jas samo napisav na edna vlast,ne mislev na vlasta na Gruevski..mi se cini Vasil bese vo druga garnitura koja gi papase parite..sega samo otcet treba da si dade..sto po mene e normalno!ne e ubavo bivsi goltari da zemaat krediti sto narodot treba da gi vrati ,a tie denes da izigruvaat biznismeni jaki.e sega ...zrtva!..toa e!
ako ne ,neka propee kako sto velese.
Treba ednas veke da se znae koj pie vo ovaa drzava....vaka nema da VE bide..
inaku jas veke krenav race...


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 23.Септември.2009 во 16:19
ne mi go dirajte Cile imam 10 kaj nego



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk