IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Нешто повеќе од другар...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нешто повеќе од другар...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 17:58
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Togas so se zamaras so nebitni i naludnicavi gestoviLOL
Ako nekoj te bakne i ti toa go pocustvuvas do prstite na stapalataEmbarrassed togas pocni da razmisluvas...
 
ti vikam deka mi e mnoooooooogu dobar drugar duhovno sme povrzani i nemoze toa taka koga saka i kade saka da me bakne mora da ima pricina i nesakam taka da me tresnuva grom od vedro nebo i toa slucajno..hm...blesavi mashki.........Ouch
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 18:02
Abe toa ti e,
U can't live with us and you can't live without us Wink
Кон врв
BiggieSmalls Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiggieSmalls Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 23:16
хихи .. интересна тема сте започнале. Ок мало разјаснување, на оваа тема имаат право да зборат само луге кои уствари и имаат прав пријател од спротивниот пол. Јас имам такви 3 другарки кои ги знам по подолг периот од 5+ години па до 15+ години и можам да кажам дека таквото пријателство може да биде заебано на некои моменти, како на пример (гледано од машка страна) си седите на кафе, или па на нешо друго или сте сами и случајно несакајки погледот ви забега у нејзиното деколте и газе, и ондак за тие неколку моменти одспротива преку вас не седи вашата пријателка туку потенцијална девојка, и баш у тие неколку мигови на лудост на хормоните и сличните глупости се случуваат срања поради кои може после да се каеме. Е па сеа тие срања у некои 80% од времето едноставно се исправат со мало извинување и големо количество на срам од вашата страна а некои 15% завршат го пријателството а пак има и некои 5% кои уствари прераснат од пријатели у љубовници и тоа доста добри испаднат, оти најдобро може да те познава пријател.
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2007 во 13:16
mene mi se ima sluceno taka so drugarka...mi vika mesti mi go onoj...mesti mi go ovoj...a ja ustvari custvuvam nesto za nea...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2007 во 13:18
ConfusedConfused i mislisi deka bi mozel da bedes iskren drugar??? p[a i da se fatite a posel da raskinete a seuset ja sakas???
Кон врв
Pimp Daddy Manev Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pimp Daddy Manev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2007 во 13:31
abe kako go kaza toa...misli si deka mozes da bides iskren drugar...mene toa samo ednas mi se slucilo a ne so sekoja moja dobra drugarka...
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 18:03
Epa ako a znajte taa I DVAJCATA SE SAKAVME SAMO NE VO ISTO VREME! Ali porakta i ne ide do izraz nogo zatoa so ti mozis da mu gi pokazis svojte custva i ako on uste oseke za tebe neso poveke od drugarka onda neka vi e so srekaљубов
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2007 во 19:07
Ako mi rece da i mestam drugar, prvo ke i ponudam toj u gakite sto go imam, mnogu ke i go ispofalam i ke i go pokazam za da se pozdravat 
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 16:43
За мене лично другарот секогаш ке си остане другар и ништо повеке.
Ако и да почтувам ставот дека лjубовта е повеке другарство, него страст.
Барем таа коjа обично нарекуваме вистинска.
Обрт на чувствата и осечаите према една особа се остварува тешко.
Дали по релациjата другар - партнер или партнер- другар.
Секогаш ме воодушевувала идеjава за едно вистински и траjно другарство со бивш партнер. за добро или лошо тоа ке си остане само една желба. неисполнета.

П.С. Се пак моjот став е типично женски.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 20:40
jas mnogu si go sakam i pocituvam kako drugar
ama toj mi mava drugi signali
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 02:08
....dali si mi nesto poveke od drugar?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 11:11
Една моја школска си се омажи со најдобриот другар и сега си имат две дечиња
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 11:37
Drugar ipol
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Sweety love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweety love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 19:24
Paa.... zavisi dali i on go cuvstvuva istoto, ako e vozvrateno cuvstvoto togas bi probale da sme i neso poveke od drugari samo pod uslov sto i da se dese da ostaneme barem na cao
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.