Испечати | Затвори го прозорот

Нешто повеќе од другар...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=6731
Датум на принтање: 20.Јуни.2024 во 17:02
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Нешто повеќе од другар...
Постирано од: milo
Наслов: Нешто повеќе од другар...
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 08:33
e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!

-------------
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....



Коментари:
Постирано од: butel2
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 09:41
podobro neka ostane dobar drugar


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 09:46
nisto kako sto nalaga situacijata ili momentot taka terajte

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: milo
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 09:54
nesto situacijava u posledno vreme...tapa!!!
Posle nova god bevme non stop zaedno mnogu super se ponasase sve.Ali sea nesto samo mi vika aj mesti mi ja onaa,aj mesti mi ja ovaaa...i ja zdivuvamLOL!,ne vikam deka ne se gleame..ama nekad mi vrti mn dobri muabeti,nekad e aj sea mesti mi nekoja!!!!
ama ipak se mislam dali da napravam muabet pa da mu kazam kako stojat rabotite...pa jebiga,barem da probam!!!!


-------------
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 10:01
ako go sakas>>>.fati go!!ako ne>>kazi mu e onoj da ti go mesti........LOLLOLLOL

-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 10:06
pa i ti reci mu da ti mesti negovi drugari , vrakaj so ista mera Wink

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 11:51
Нешто повеќе од другар НЕПОСТОИ, нешто помеѓу другар и дечко-нема.
Едноставно батали го.Ако тој имал малку заинтересираност кон тебе, ке бевте заедно, едноставно му служиш за забава.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 11:53
od kaj znaes.....mozebi fintata so toa "mesti mi ja taa" e da saka da ja pravi ljubomorna deka na drug nacin ne moze da se doiskaze deka saka neso od nejze.....???
da batales nekoj e lesno.............i koga vise ona vika deka i znaci nesto povekje>>tesko deka ke go batali onaka kao vikas ti!!


-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 11:57
А ти пак од каде знаеш...тогаш нека му намести некоја, па ке добие а типот ке остане .Е тек тогаш ке види на ШТО Е

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: GUOL
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 12:05
Originally posted by maja maja напиша:

А ти пак од каде знаеш...тогаш нека му намести некоја, па ке добие а типот ке остане .Е тек тогаш ке види на ШТО Е



znam deka citam megju redovi.da i bese lesno da go batali,ke go batalase a nemase da bara sovet......!!!


-------------
3 MONAT WAR DA LOU KRANK>JETZT SAUFT DA WIADA GOTT SEI DANK!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 12:13
Нели многу е лесно од страна да се делат совети па дури и баталиго да и се каже, но некој ако ни малку не покажува интерес кон тебе, јасно е на што си со него.Во случајот како што велиш ете може ја прави љубоморна, сепак и ова е игра на нечии чувства, тој значи е свесен дека девојката гаи симпатии кон него и веќе тоа го „користи„ па макар и за тест од негова страна.Ако веќе и типот го чувствува истото, тогаш зашто би се губело време, нека се заедно зошто љубовта е убава додека ја има и е обострана, тогаш ке жалат за пропуштеното време.

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: centar
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 12:55
Originally posted by milo milo напиша:

e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!
Deckoto ednas dobil korpa,najverovatno se plasi da ne dobie povtorno zatoa bi trebalo prviot cekor da go napravis ti.


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 01.Март.2007 во 21:04
Originally posted by centar centar напиша:

[QUOTE=milo]e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!


AKO NAVISTINA MU E DOJDENO DA MU BIDES DEVOJKA VERUVAJ POVTORNO KE SE OBIDE;AKO NE TOGAS TOJ NEGOV OBID ZA POVEKE OD PRIJATELSTVO PRIFATIGO KAKO MOMENT NA NEGOVA MOMENTALNA SLABOST SPREMA TEBE VO DADEN SAKANO NESAKAN MOMENT


Постирано од: milo
Датум на внесување: 04.Март.2007 во 15:11
Нели многу е лесно од страна да се делат совети па дури и баталиго да и се каже, но некој ако ни малку не покажува интерес кон тебе, јасно е на што си со него.Во случајот како што велиш ете може ја прави љубоморна, сепак и ова е игра на нечии чувства, тој значи е свесен дека девојката гаи симпатии кон него и веќе тоа го „користи„ па макар и за тест од негова страна.Ако веќе и типот го чувствува истото, тогаш зашто би се губело време, нека се заедно зошто љубовта е убава додека ја има и е обострана, тогаш ке жалат за пропуштеното време.
 
 
 
Ok e ova,no fintata e jas sto nemam pokazano nitu eden znak...jas se odnesuvam naj ama onaka naj drugarski. Nikogas ne sum mu izjavila nesto poveke!!!!!!!! 


-------------
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 06.Март.2007 во 20:17
Kako toa drugar em nesto poveke?
Ako e drugar-drugar togas si e drugar i nisto poveke.
Ako e drugar-prijatel pusti go toj sam ke si se obide pak ako saka da ne mu bides poveke drugarka!Big%20smile


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 07.Март.2007 во 21:26
Ќе пробам да направам н ешт повеќе но ако ме одбие и ми каже дека на другарски ме сака нема да форсирам нема да направам и како таков да го изгубам

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Shiki
Датум на внесување: 10.Март.2007 во 10:55
Sedi i uzivaj.I kaj mene bese istiot slucaj i eve sega sme zaedno vece dolgo vreme.A bevme drugari sto e i normalno.Samo ce moras ti da go prezemes prviot cekor i veruvaj mi nema da zgresis. 

-------------
zdravo


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 10.Март.2007 во 11:04
ако ми е близок другар,не го ни гледам како потенцијален дечко, никако...
ако ми е онака познаниче, и за на кафе чат -пат, тогаш веке може....


Постирано од: milo
Датум на внесување: 10.Март.2007 во 15:16
Sedi i uzivaj.I kaj mene bese istiot slucaj i eve sega sme zaedno vece dolgo vreme.A bevme drugari sto e i normalno.Samo ce moras ti da go prezemes prviot cekor i veruvaj mi nema da zgresis. 
 
 
Ej inace fala za ova mnogu!!!
Btw sredivme rabota
Me namestija taka da ke vidime so dalje,inace on saka da ima neso poise [a ke vidime kako ponatamu ke odat rabotite!!!Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
Fala mn
inace ova od Shiki mi dade uste povekje nadezClap
 


-------------
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....


Постирано од: speed
Датум на внесување: 11.Март.2007 во 08:43
maja mnogu tise ostri komentarite kako onie staromodnine zeni si pa dobro de opusti se malku 21 vek e te vospitale ko tipicna zena od 19 vek citajki gi poveketo od tvoite komentari go sogledav toa....

-------------
speed


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 15:09

decki jas nemozam da si objasnam se nadevam deka ke mi dadete komentar...vera odam vo prodavnica da si kupam cigari i sretnuvam drugar so si go mnooooooogu sakam i sme duhovno povrzani...se pozdravuvam so nego i vleguvam kupuvam i izleguvam me gushka silno i me baknuva na usta ha.....se zbuniv i neocekuvav takvo nesto hm...na obraz da, ama na usta........leleeeeeee se zasramiv...i taka stapisana zacudena si vikam so mu stana na ovoj, si stojam toj me gusnal up i na vrat me bakna gushna huuuuu, vozduh odnemav se napraiv kako da nedavam mnogu znacewe na takvata situacija cao cao se gledame...i si krenav, ne deka nekakvo znacewe davam i nesakam da mislam deka nesto e koj znae so ama, ne e toj takov decko pf, da me bakne na usta oti ne e takov i maci sea mislata uh........aj daj pomognete kako da go svatam ova.........



-------------
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 15:37
Embarrassed Moe mislenje e deka na deckoto veke podolgo vreme si mu se dopagala no kako i mnogu drugi luge (i jas sum takov:) znael da go sokrie toa odnosno ne gi pokazuva lesno takvite custvaWink pa toj den mu doslo preku glava i sobral hrabrost za takvo nesto, definitivno mu se dopagas zosto nie maskite ne ljubime devojki vo usta sto ne ni se dopagjaatWinkPredlog: Javi mu se i izlezete samo ti i toj nekade na javno mesto ( negde na rockce, nekoe clubce ili sl.) zabavuvajte se pijte (no ne premnogu) i igrajte, i vo odreden moment sto ti ke mislis deka e soodveten, zablagodari mu se za nesto i bakni go vo usta no onaka podolgo i cekaj toj da ti pusti jazikTongue veruvaj mi nema da izdrzi i dodeka se svestite - STRAST...Smile

-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:10
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Embarrassed Moe mislenje e deka na deckoto veke podolgo vreme si mu se dopagala no kako i mnogu drugi luge (i jas sum takov:) znael da go sokrie toa odnosno ne gi pokazuva lesno takvite custvaWink pa toj den mu doslo preku glava i sobral hrabrost za takvo nesto, definitivno mu se dopagas zosto nie maskite ne ljubime devojki vo usta sto ne ni se dopagjaatWinkPredlog: Javi mu se i izlezete samo ti i toj nekade na javno mesto ( negde na rockce, nekoe clubce ili sl.) zabavuvajte se pijte (no ne premnogu) i igrajte, i vo odreden moment sto ti ke mislis deka e soodveten, zablagodari mu se za nesto i bakni go vo usta no onaka podolgo i cekaj toj da ti pusti jazikTongue veruvaj mi nema da izdrzi i dodeka se svestite - STRAST...Smile
 
ne Drlija, ne e toa strast, garant, go znam povekje od 6 g. i ne vo negovata priroda taka da izreagira, patem i ne se gledame cesto tuku ponekogas slucajno na ulica ili kafic pa kje me gusne i tolku a ova vcera beshe grom od vedro nebo...hihihihi kako zashamatena si ostanavConfused
 
 
 


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:22
Epa togas edinstveno objasnuvanje e deka tipot bil na ACID LOL
se salam, ama sepak probaj ako ti se dopaga, sto imas da izgubis koga veke ne ste tolku bliskiWink


-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:26

LOLLOLLOLLOLLOLLOLaj kje razmislam Embarrassed



Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:43
I da go napravis toa, samo nemoj pritoa da se povredisWink ako ne ti uspee pcuj me preku LPBig%20smile

-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:49
hm.........ama ne go sakam jas, 
bar ne go gledam kako decko za meneConfused nitu pak
ne go gledam onaka kako hmLOLmaz...
 


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:53
Togas so se zamaras so nebitni i naludnicavi gestoviLOL
Ako nekoj te bakne i ti toa go pocustvuvas do prstite na stapalataEmbarrassed togas pocni da razmisluvas...


-------------


Постирано од: belichka
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 17:58
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Togas so se zamaras so nebitni i naludnicavi gestoviLOL
Ako nekoj te bakne i ti toa go pocustvuvas do prstite na stapalataEmbarrassed togas pocni da razmisluvas...
 
ti vikam deka mi e mnoooooooogu dobar drugar duhovno sme povrzani i nemoze toa taka koga saka i kade saka da me bakne mora da ima pricina i nesakam taka da me tresnuva grom od vedro nebo i toa slucajno..hm...blesavi mashki.........Ouch


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Април.2007 во 18:02
Abe toa ti e,
U can't live with us and you can't live without us Wink


-------------


Постирано од: BiggieSmalls
Датум на внесување: 18.Април.2007 во 23:16
хихи .. интересна тема сте започнале. Ок мало разјаснување, на оваа тема имаат право да зборат само луге кои уствари и имаат прав пријател од спротивниот пол. Јас имам такви 3 другарки кои ги знам по подолг периот од 5+ години па до 15+ години и можам да кажам дека таквото пријателство може да биде заебано на некои моменти, како на пример (гледано од машка страна) си седите на кафе, или па на нешо друго или сте сами и случајно несакајки погледот ви забега у нејзиното деколте и газе, и ондак за тие неколку моменти одспротива преку вас не седи вашата пријателка туку потенцијална девојка, и баш у тие неколку мигови на лудост на хормоните и сличните глупости се случуваат срања поради кои може после да се каеме. Е па сеа тие срања у некои 80% од времето едноставно се исправат со мало извинување и големо количество на срам од вашата страна а некои 15% завршат го пријателството а пак има и некои 5% кои уствари прераснат од пријатели у љубовници и тоа доста добри испаднат, оти најдобро може да те познава пријател.

-------------
Arguing on the Internet is like running on the special Olympics, Even if you Win you are still retarded


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 19.Април.2007 во 13:16
mene mi se ima sluceno taka so drugarka...mi vika mesti mi go onoj...mesti mi go ovoj...a ja ustvari custvuvam nesto za nea...

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 19.Април.2007 во 13:18
ConfusedConfused i mislisi deka bi mozel da bedes iskren drugar??? p[a i da se fatite a posel da raskinete a seuset ja sakas???

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Pimp Daddy Manev
Датум на внесување: 19.Април.2007 во 13:31
abe kako go kaza toa...misli si deka mozes da bides iskren drugar...mene toa samo ednas mi se slucilo a ne so sekoja moja dobra drugarka...

-------------
Better watch how you talk, when you talk about me...Cause I'll come and take your life away!


Постирано од: superbaby
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 18:03
Epa ako a znajte taa I DVAJCATA SE SAKAVME SAMO NE VO ISTO VREME! Ali porakta i ne ide do izraz nogo zatoa so ti mozis da mu gi pokazis svojte custva i ako on uste oseke za tebe neso poveke od drugarka onda neka vi e so srekaљубов


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Август.2007 во 19:07
Ako mi rece da i mestam drugar, prvo ke i ponudam toj u gakite sto go imam, mnogu ke i go ispofalam i ke i go pokazam za da se pozdravat 


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:43
За мене лично другарот секогаш ке си остане другар и ништо повеке.
Ако и да почтувам ставот дека лjубовта е повеке другарство, него страст.
Барем таа коjа обично нарекуваме вистинска.
Обрт на чувствата и осечаите према една особа се остварува тешко.
Дали по релациjата другар - партнер или партнер- другар.
Секогаш ме воодушевувала идеjава за едно вистински и траjно другарство со бивш партнер. за добро или лошо тоа ке си остане само една желба. неисполнета.

П.С. Се пак моjот став е типично женски.


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 20:40
jas mnogu si go sakam i pocituvam kako drugar
ama toj mi mava drugi signali


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 02:08
....dali si mi nesto poveke od drugar?

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 11:11
Една моја школска си се омажи со најдобриот другар и сега си имат две дечиња


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 11:37
Drugar ipol

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: Sweety love
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 19:24
Paa.... zavisi dali i on go cuvstvuva istoto, ako e vozvrateno cuvstvoto togas bi probale da sme i neso poveke od drugari samo pod uslov sto i da se dese da ostaneme barem na cao


Постирано од: Sweety love
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 19:31
Originally posted by milo milo напиша:

Нели многу е лесно од страна да се делат совети па дури и баталиго да и се каже, но некој ако ни малку не покажува интерес кон тебе, јасно е на што си со него.Во случајот како што велиш ете може ја прави љубоморна, сепак и ова е игра на нечии чувства, тој значи е свесен дека девојката гаи симпатии кон него и веќе тоа го „користи„ па макар и за тест од негова страна.Ако веќе и типот го чувствува истото, тогаш зашто би се губело време, нека се заедно зошто љубовта е убава додека ја има и е обострана, тогаш ке жалат за пропуштеното време.



Ok e ova,no fintata e jas sto nemam pokazano nitu eden znak...jas se odnesuvam naj ama onaka naj drugarski. Nikogas ne sum mu izjavila nesto poveke!!!!!!!!



togas pocni da mu pokazuvas ali so slabi cekori ne brzaj tuku mu stavi na znaenje deka si go smenila mislenjeto i imas nekoi skrieni cuvstva i ti


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 19:46
ako e vistinski drugar neka si ostane taka


Постирано од: punk girl
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 23:27
epa vaka jas ti vikam kazi mu se
igraj na se ili nisto,a toa za mestenjeto on toa go pravi od bez zosto si go odbila,i si vika da i pokazam deka ne mi znaci uzivaj i kazi mu se


Постирано од: punk girl
Датум на внесување: 11.Мај.2009 во 23:28
bes*


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 21:55
Drugarstvoto megu zensko i masko e nesto kako prerana ejakulacija, ke svrsis uste pred da pocnes 

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:16
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Drugarstvoto megu zensko i masko e nesto kako prerana ejakulacija, ke svrsis uste pred da pocnes 


aaaaaaaaaaaa губитник

zato ne se trudis  zbunet da imas  drugarki   голема%20насмевка

pa sega збунетост .......
ima resenie za prerana ejakulacija .....so si cuden забава


-------------


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:21
pomegu masko i zensko nemoze da ima drugarstvo
koga togas na maskoto ke mu pukne filmot
i ke pobara ....... i togas se rastura drugarstvoto
stanuvaat nesto poveke od drugari ili nikogas nema da se vidat


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:23
Ne mozam da odoleam na zenskiot pogled, makar i da ne me gleda vo toj moment




-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:28
koj moment?

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:30
koga e drugar i treba da e ,,drugar,,


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:35
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

koj moment?


zena gleda i koga ne gleda


-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:37
знам...се преправа.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 14.Мај.2009 во 22:28
moze ...da


Постирано од: zezok
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:06
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

moze ...da


pred se drugar....a ponatamu, mozno e


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:10
Originally posted by zezok zezok напиша:

Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

moze ...da


pred se drugar....a ponatamu, mozno e
pa...se e moznoсреќа


Постирано од: bodeti
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 06:39
SITE MOI DRUGARKI ME IZLAZAA, MI SE PRAVEA DRUGARKI I NA KRAJ ME LEGNAA, ARAM DA IM E.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 09:11
epten ti zgresile голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 15:58
Drugraite zaginaa vo '43-ta...

pederi i lezbejki se drugari....ostanatoto se skrieni strasti...среќа


Постирано од: vojnik27
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 18:33
maz i zena tesko deka moze da bidat drugari se drugo moze drugari ne...............


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 18:48
moze da se drugari...koi ponekad si go davaat голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: vojnik27
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 18:51
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

moze da se drugari...koi ponekad si go davaat голема%20насмевка

mislam deka tesko na toa drugarstvo...........


Постирано од: Joshua_Tree
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 18:55
Anglicanite imaat mnogu ubav izraz za toa...

f**k BUDDY...голема%20насмевка


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 18:58
e de голема%20насмевка so mu fali pa na toa

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: bodeti
Датум на внесување: 25.Ноември.2009 во 01:57
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

moze da se drugari...koi ponekad si go davaat голема%20насмевка
100% si vo pravo,sega poveceto vrski kaj mladite se takvi,i da vi kazam pravo mnogu e ubavo, imas i drugarka i ljubovnica koja nema da bide ljubomorna.Probajte be luge da vidite ke vidite deka ke vi bide po verna drugarka i nikogas nema da ve izneveri.


Постирано од: ana sk
Датум на внесување: 26.Ноември.2009 во 01:52
Originally posted by milo milo напиша:

e vaka....kako bi postapile vie da imete dobar drugar,koj pred nekoe podolgo vreme sakal neso poveke da napravite,ama vie togas ste go smetale samo za drugar.E sea,posle toa podolgo vreme vie svakate deka vi znaci nesto poveke!!!!!!
ke izgubis nesto mnogu podragoceno PRIJATELSTVOTO



-------------
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk