IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 460461462463464 824>
Автор
Порака
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 16:59
Originally posted by да     бе да     бе напиша:

абе некой дали ме разбра?


На жалост!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:05
Originally posted by да     бе да     бе напиша:

абе некой дали ме разбра?


Site te razbraa samo eden se pravi deka ne mo\e.
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:05
Ајде некој да ми објасни од каде испднало, да вие кои сметате дека не сте со азијтскопотекло, да го добиете името Бугари?

Изменето од Platenik - 01.Април.2009 во 17:07
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:09
Мислиш ги прашал некојзбунетост

Абе се знае каков имаат усул предавниците,што повеке златце фрлиш тие повеке со глава ке клатат позитивноголема%20насмевка
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:11
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Ајде некој да ми објасни од каде испднало, да вие кои сметате дека не сте со азијтскопотекло, да го добиете името Бугари?


Само јас најмалку три пати ти го објаснувам, пред малку и ДаБе ти го објаснува. Па и ти ако си паметен ќе си го објасниш.
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:13
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by да     бе да     бе напиша:

абе некой дали ме разбра?


Site te razbraa samo eden se pravi deka ne mo\e.



Што разбра ти Каснаковски?

Дека Денес е денес за денес, а утре ќе биде денес за утре. Дека денес ќе биде вчера за утре или утре ќе биде вчера за задутре?!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:14
Ти си објаснуваш сам на себе - воедно и се убедуваш незнаејки дека самиот себеси се лажешголема%20насмевка
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:15
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Ајде некој да ми објасни од каде испднало, да вие кои сметате дека не сте со азијтскопотекло, да го добиете името Бугари?


Само јас најмалку три пати ти го објаснувам, пред малку и ДаБе ти го објаснува. Па и ти ако си паметен ќе си го објасниш.


Ти никогаш не си објаснил ништо, не се сеќавм дека и Да бе има објаснато.

Ајде ќе те молам повотри уште еднаш?
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:16
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Чекам одговор, или признание дека теоријава е неодржлива.



Јас се обидував да ти одговорам, само не ми се дозволи. Најди го текстот од книгата, прочитај го па тогаш коментирај. Меѓу другото - имаш навика да коментираш работи кои ги немаш читано.

Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:24
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Чекам одговор, или признание дека теоријава е неодржлива.



Јас се обидував да ти одговорам, само не ми се дозволи. Најди го текстот од книгата, прочитај го па тогаш коментирај. Меѓу другото - имаш навика да коментираш работи кои ги немаш читано.



Jас како одговор ти дадов илјадници судбини ( вклучително и на мојата фамилија ), те побив дека имало македонистичка попаганда ти поставив прашање зошто тие Македонци се одзвале на повикот на Тито ( станува збор за десетици па и стотици илјади ), зошто тие се вратиле ДОМА, те побив дека имале двојна национална свест бидејќи зборуваме за Патријаршисти, ти докажав дека луѓето имале национална свест и пред создавањето на НР Македонија, дека не оделе со сила во НР Македонија. Ти докажав дека им било убаво тука, самото тоа што не ја напуштиле државата, а можеле веднаш да заминат за Бугарија ако сакале така исто говори многу. Ти не одговори ништо скоро, освен две-три лица што ми даде за кои ти кажав дека може и си биле Бугари, па и така си се чувствувале, нема никаков проблем, иако и самите тие признаваат дека Бугарија не направила ништо, дека ниту сега не прави ништо. И сето ова не е доволно? Навистина ли толку си под влијание на пропаганда, па дури и пред сите овие прашања едноставно заминуваш?!
Ако до вчера се сомневав, сега сум сигурен дека си.

Платеникот и Буги се 100% во право кога говорат дека џабе е се,па дури и да се зборува, кога ништо не кажуваш, што и да ти понуди човек, нема да има никаква цел.
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:36
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:



Платеникот и Буги се 100% во право кога говорат дека џабе е се,па дури и да се зборува, кога ништо не кажуваш, што и да ти понуди човек, нема да има никаква цел.


Кога ми ги бришаат постови - така е. Македон Алекс е победник во спорот. Само јас зборувам за доказите на Веселин Ангелов за насилно иселување на егејски бегалци од Бугарија во Југославија 1945 г. а ти го немаш читано овој текст.
На сите прашања ти одговорив.

Кога ти помогнува судијата со давање дузпи (не знам дали е овој зборот кој се користи кај вас во фудбалот) секогаш ќе бидеш победник.

Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 237
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да     бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:40
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by да     бе да     бе напиша:

абе некой дали ме разбра?


Site te razbraa samo eden se pravi deka ne mo\e.



Што разбра ти Каснаковски?

Дека Денес е денес за денес, а утре ќе биде денес за утре. Дека денес ќе биде вчера за утре или утре ќе биде вчера за задутре?!


денес секогаш е денес но секой денес е различен

во една река 2 пати неможеш се избаньаш - ова са древни мудрости
МУДРОСТИ - требе да имаш доволно познание да го сфаиш

хем реката е истата хем неможеш да се избаньш 2 пати

Ай да ти обjаснам да не кажеш дека пак не зборувам многу
Избаньането е метафора - коjа иде да покаже дека истата река не е баш истата а се менува

Реката исто е метафора - на движение, на крговрат, на живот


Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:40
Originally posted by да     бе да бе напиша:

Originally posted by Platenik Platenik напиша:


Ако некој сака да биде Бугарин, слободно, тоа е негов избор. Но, кога тој кој одлучил да биде таков нема никакво право да посега по културата и исотријата на македонскиот народ.


ова болдирането е голема глупост да ти кажа...

Да бе, иако од твојов цитат убаво се разбира смислата на тоа што сакаш да го кажеш, да прецизирам уште еднаш, за да потоа не дојде до некаква забуна или да не речеш дека е во друга смисла речено.
Ти велиш дека за тебе е глупост ако некој сака да биде бугарин по негов избор! Така?
А, како ти го сфаќаш изјаснувањето на некоја индивидуа за неговата национална припадност? Да не е по негов личен избор!? Насилно да му се наметне неговиот национален идентитет? Самиот ме наведуваш на едно размислување во однос на вас, бугарите. Се чудам како сеуште е можно во вашата ДНК да опстојува експанзионистичкиот, окупаторскиот, насилничкиот ген? Да наметнувате и присвојувате туѓи идентитети. Дали сте слушнале за зборот демократија? Зошто не му го овозможувате правот на секој да си го искаже своето национално чувство според негов избор?


Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Boho Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 17:40
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:



Платеникот и Буги се 100% во право кога говорат дека џабе е се,па дури и да се зборува, кога ништо не кажуваш, што и да ти понуди човек, нема да има никаква цел.


Кога ми ги бришаат постови - така е. Македон Алекс е победник во спорот. Само јас зборувам за доказите на Веселин Ангелов за насилно иселување на егејски бегалци од Бугарија во Југославија 1945 г. а ти го немаш читано овој текст.
На сите прашања ти одговорив.

Кога ти помогнува судијата со давање дузпи (не знам дали е овој зборот кој се користи кај вас во фудбалот) секогаш ќе бидеш победник.



Дузпи=пеналти. Изгледа да го користат зборот "пеналти".
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 460461462463464 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.