IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Брат Љубе на пазар кај Бранко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат Љубе на пазар кај Бранко

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Брат Љубе на пазар кај Бранко
    Испратена: 26.Март.2009 во 01:03
Брат Љубе на пазар кај Бранко

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани



СДСМ ги почна директните преговори со Љубе Бошкоски и со Имер Селмани за поддршка на претседателските избори во вториот изборен круг, а коалициските партнери од власта, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори. Изминативе два дена се одржаа серија средби меѓу раководството на СДСМ и двајцата претседателски кандидати што не влегоа во вториот круг, како и меѓу Никола Груевски и Али Ахмети. Како „шлаг“ на преговарачката торта беше вчерашната средба меѓу Бошкоски и претседателот на државата Бранко Црвенковски, чие одржување беше потврдено, но од која изостанаа какви било официјални информации. Според неофицијални информации, средбата била планирана уште за завчера, но Бошкоски го промашил договорениот термин.

Неофицијално, од кабинетот на шефот на државата соопштија дека вчерашната средба била одржана по барање на Бошкоски, кој сакал да го информира претседателот за впечатокот околу изборната кампања и целиот изборен процес, но и за неговите идни политички планови. Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место. Во штабот на Бошкоски, за средбата владееше вистински молк. Изјава не сакаше никој да даде, а одделни најблиски соработници не знаеја дека воопшто се одржала таква средба. За синоќа беше најавена работна средба на Бошкоски со координаторите на општинските изборни штабови на која тема на расправа требаше да биде натамошната стратегија.


Извор ДНЕВНИК
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:10
abe
so ste cudni, nikoj nemoze da prodade glasovi
kje se najde saka glasaci koi kje prifatat
no na prsti se brojat
a i BRANKO voopsto nesaka FRCKO da e pretsedatel, samo mu smilisl plan kako da go izblamira

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:19
....„ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се на чекор да ја официјализираат меѓусебната поддршка за претседателските и локалните избори, а СДСМ ги почна директните преговори и со Селмани“....
... дали Буџаку вчера кажуваше вицови за предизборното коалицирање со ДПМНЕ,..... или тоа беше фрлена ракавица,....да не биде политичкиот пазар прескап,...ние немаме друга Македонија!?....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:22
ma toa se samo sostanosi da si se narucaat i napijat zaedno i da se izblamiraat edni so drugi

NIKOJ GI NEMA GLASOVITE VO DZEPOT ZA DA MOZE NEKOMU DA GI POKLONI

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 01:49
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Од кабинетот велат дека воопшто не станало збор за тоа дали Бошкоски своите гласачи ќе ги пренасочи кон кандидатот на СДСМ, Љубомир Фрчкоски, упатувајќи дека за ова прашање треба да се разговара на друго место.



Да бе, сигурно дека не станало збор, таман работа!
Вториот ден по изборите, брат Љубе поита баш кај Бране, за што?
“Да го информирал за впечатокот од изборната кампања...“???
Кога лажат, барем со усул нека е!
Што пазари ќе паднат деновиве...
Овие веќе ја кажаа цената: поддршка за претседател Албанец во 2014 година!
Многу ме копка... што нуди Бране за гласовите на Бошкоски?размислување

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 02:02
pak kje kazam
nekoj treba da gi ima kruskite
za da gi prodade na pazarot
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 02:05
objasni mi
ako jas glasav za Boskovski
kako kje go prodade mojot glas
dali nekoj misli deka sum tolku udren vo tova tikvata da glasam za frckovski
so e ova????????
ne razbiram vasi insinuacii za nekavi dogovori
toj moze da se dogovori negovata zena i toj deka kje glasat za frcko
drugo???, jok dogovor



Изменето од anakin - 26.Март.2009 во 02:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 06:46
И пак пропаганда. Од министер за одбрана до осуденик во Хаг и национален херој. зарем заборавивме сите како нетака одамна Бошковски беше пречекан од истите тие кои сега го прават предавник во Хаг, па пречекан на аеродромот во Скопје. И сега за кратко време Љубе стана предавник.
Не рекле џабе Револуцијата си ги јаде децата. Кај нас пустата фотеља хероите ги прави предавници, предавниците стокмени во одредена коалиција од предавници стануваат херои.
Некако сите ние забораваме дека нема херои, нема предавници туку има фотељаши и властољубци. заборавивме дека не сакаат само пред избори и после патат од заборавеност до наредните избори.
За мене Бошковски не е нити предавник затоа што отишол на разговор кај Црвенковски, нити голем патриота кој многу ја сака Македонија затоа што беше во ВМРО, туку политичар кој се одредил да промени струка и од правник, па угостител да стане политичар, министер па сега и претседател. Секој има право на амбиција, дали ќе му се оствари ќе видиме.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 12:32

Го ценев многу Љубе како македонец и патриота,но сега гледајќи го залауфан и како држи говори мислам дека човекот ментално ејакулира и дека времето поминато во затвор во Хаг оставило последици на него.

Човекот не е истиот дефинитивно,а мене тотално ме разочара низ кампањата со неговите навреди на сметка на ДПМНЕ и Иванов.
 
Правејќи муабети со блиски пријатели за време кампањата,кои сакаа да гласаат за Љубе,на сите им се провлекуваше само една причина зошто би гласале за него за председател.
 
Затоа што бил во затвор и многу бил измачензбунетостзбунетостзбунетостWOWWW
 
Љубе потекнува од ДПМНЕ,и мислам дека колку и да се обидува да го смени текот на излавање на гласачи кои ги добил во првиот круг,да протечат во некое изворче мало во вториот круг,изворче контаминирано и презаситено со фекалии со цел да стане поголема река и тро да се прочисти од презагаденост која го контаминирала со години наназад,нема да успее.Бошковски според мене има една цел од резултатите на првиот круг за председателски избори.
Тој почна да ја планира својата идна политичка кариера(Моменталната во ДПМНЕ му е завршена)како некоја трета политичка опција покрај двета постојани Мастодонти од кои едниот со својата политичка врхушка сака да се престави како Т-Рекс,а всушност е Бронтосаурус со огромна тежина и 1 кг. мозок а другиот итар млад Велосираптор,нема да му успее во никој случај да кокетира со ни една страна преставувајќи се како Диносаурус од тешка категорија како предходните двајца.
 
Причината за тоа е горе-долу е иста за двете опции.
1.ДПМНЕ знае дека мнозинството гласови кои ги има освоено Бошковски потекнуваат од членови или симпатизери на ДПМНЕ,кои и доколку Бошковски би им сугерирал да гласаат за во случајов СДСМ(Кај нив прво појде на поклонение и коленичење,во МОМЕНТОВ СДСМ Е СЕ УШТЕ Бранче,и изговорите дека бил кај председателот заради тоа да го информира за изборите,кој е во заминување и за две недели ќе нема никаква политичка власт во ни една институција на системот освем партиска во СДСМ,се приказни за мали деца во кои само закоравени комуњари ќе поверуваат и тро гласачи кои во Бошковски гледаат како да им е тато и мама) нема да го сторат тоа,освем некои ептен неадоволници во партијата(ДПМНЕ)КОИ НЕ СЕ НАШЛЕ СЕБЕ СИ КАКО ДЕЛ ОД ДПМНЕ поради х причини,најмногу поради слабо образование и радикализам кој постои кај нив со надеш дека Бошковски би оформил Политичка Партија и би биле некое тркалце во неа.
Од ова може да се извлече заклучок дека ДПМНЕ и Груевски веќе го имаат прочитано како буквар Бошковски и доколку би паднал договор помеѓу нив за втор круг,тоа би било само верификација од страна на Бошковски и јавна поддршка од негова страна за Ѓорѓе Иванов.
Ќе треба да проголта голема кнедла во моментот кога ќе го изјави ова на телевизија,ама сатисфакција ќе му биде некое си директорско место од типот Агенција за заштита на авторски права,за елементарни непогоди,удар од гром,спречување на наезди од скакулци и комарци или слично во која ќе зема плата како директор во следните 10 години,турнат на страна како мало пиленце и потполно избришан од политичка карта на Македонија.
Доколку и не би се случило ова,мислам дека во ДПМНЕ  не се ни малку загрижени и не чувствуваат страв од Бошковски,се водат од тоа што Вмроовец си е Вмроовец,пак во старото седало ќе си дојде иако сакал да го растури и најмногу од нив ќе се покаат заради рољата НА БЛУДНИОТ СИН,секако после кнедлата која евентуално би ја голтнал големиот нивни бос во монентов Брат Љубе.
 
2.СДСМ (БРАНКО) го знае сево ова ,знае и дека колку и да прави коалиции за втор круг изборите се изгубени,ќе го намами Љубе да се обиде да делува и да се обиде да ги мобилизира  онај мал процент околу 10-15% според мене,гласачи не партиски определени кои гласале за Љубе во прв круг да го дадат гласот за Фрчко,и да се претстави себе си како спасител на СДСМ се со цел после изборниот пораз на Фрчковски да му биде уште повеќе отворена вратата кон председателското местенце на СДСМ,да се разбереме дека Бранче се интересира само за себе и дека не сака да помисли што би се случило со него доколку Фрчко по некое чудо стане председател,Бранче би пропаднал како политичка фигура,и да се обиде да изврши некои темелни промени во раководството на партијата,почнувајќи од општински комитети па се до подпредседатели на врвот на партијата,се со цел да ја зајакне партијата за следните парламентарни избори,дали ќе успее ќе покаже време.
Доколку Бошковски и не прифати да заигра на орото кое Бранче ќе  го засвири нема последици за него,ќе остане обидот негов и нормално ШЕФОТ е во право и тој знае се и како.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 12:39
bravo za brat Ljube ................ sekoj ima pravo na greska pa i pokajanie ....... a koj priznava deka se kae , nemu site grevovi mu se prosteni аплауз
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 15:50
Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари.
Борците никогаш не се пазарат.
Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 19:50
Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...


Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:00
brat Ljube e GORD I CESEN MAKEDONEC ............... ubavo kaza Orlov ....... nema da dozvoli glasovite da odat kaj barabi i bitangi ............. antiMAKEDONCI ............... BRAVO ZA BRAT LJUBE забаваголемо%20гушкање
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 20:06
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Не ширете дезинформации. Брат Љубе нема да се пазари. Борците никогаш не се пазарат. Но, и нема да дозволи гласовите да отидат на погрешна адреса.



Хахаха ти уште му веруваш на брат Љубе....

Абе Орлов...

Јас миселв дека добиваш информации од прва рака...

Туку ме интересира како ќе помине „братчето„ на интернационалната туреја шо ја планира...





Информациите ми се секогаш од теренот и од извори блиски на одредени институции и личности. Па така и во овој случај.
Нема причина да не му верувам. А, всушност по тебе на кого да му се верува? На оние кои го испратија во ХАГ и сега тоја како авет им се врати назад, или на оваа диктаторска машинерија која штанца политичари од типот на градоначалници до државници и се попат на разговори и убедувања од типот ,,информативен разговор или педагошко советување.
Значи имам причина повеќе да му верувам на БОРЕЦОТ.
А во врска интернационалната туреја можам само да кажам дека средбите кои ќе ги има со нашите во дијаспората може само попзитивно да делуваат на македонската политика.


Изменето од orlov - 26.Март.2009 во 20:09
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.