IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Фрчко Тајсон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фрчко Тајсон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 01:26
"Blaze si im" na site vo podrshkata na stilot na Frle, ochigledno e deka postojat lugje koi silegistvoto im e glavno oruzhje a bogami i zadovolsvto. изненадување
 
A da, postojat i zheni, koi mislat deka AKO GI TEPA toa znachi deka gi saka poveke od drugite shto NE se tepani. газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 09:14
Tajson nash vo kompanjska akcija na krsheneje noze i "ostalo"!  голема%20насмевка
 
Фрчковски: Овие не заслужуваат да владеат, да им ја скршиме ногата
 
Повици за кршење нозе, тешки обвинувања за диктаторска власт, повици до 26.000 војници на фер избори и обвинувања на адреса на сегашниот шеф на државата дека секоја прилика надвор од земјата ја користи да ја искодоши Македонија.

Ова е само дел од реториката на кандидатите за Претседател на државата во првата недела од предизборната кампања. Иако сите седум кандидати ветија позитивна кампања, првите седум дена од настапите пред граѓаните, дел од партиите не штедеа зборови за да ги навредат политичките опоненти и не прикажаа високо ниво на политичка култура. Многу пати наместо да се концентрираат на проектите кои ќе им ги понудат на избирачите во програмата, говорите им беа насочени кон недостатоците на политичките противници.

Претседателскиот кандидат на СДСМ Љубомир Фрчковски на неколку пати во досегашниот тек од кампањата, дури и вулгарно ја нападна владеачката ВМРО-ДПМНЕ.
Фрчковски дури и промовираше опасни тези дека доколку Владата продолжи со изолационата политика и Македонија наскоро не стане дел од ЕУ и НАТО, сметката која ќе ја испорачаат етничките Албанци, според Фрчковски би била, кантонизација. Тој смета дека Албанците во Македонија не би сакале да бидат надвор од евроатлантските структури во период кога Албанија ќе стане дел од НАТО, а Косово доби независност.
-Со држењето во изолација, без НАТО, нашите сограѓани Албанци ќе испорачаат сметка. Овие не заслужуваат да владеат. Затоа на овие на 22 март да излеземе на избори и да им скршиме нога, рече Фрчковски на дел од митинзите на СДСМ. Тезите за кантонизација се уште поопасни ако се има предвид дека доаѓаат од човек во чиј мандат како министер за внатрешни работи се случија неколку инциденти во средини каде мнозинство од населението се етнички Албанци.

Фрчковски исто така ја обвини Владата за недоследност во кампањата за "трето дете". Тој рече дека Влада чии министри во просек имаат по 0,5 деца немаат право да водат кампања за зголемување на наталитетот и против абортусот.

Кандидатот пак на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов досега "не стрелаше" со остри зборови и навреди кон Фрчковски. Тој давајќи пример за тоа каков треба да биде идниот Претседател, рече дека во секој случај, актуелниот, Бранко Црвенковски не е пример за тоа бидејќи секој момент при посетите во странство го користел за да ја искодоши државата пред меѓународниот фактор. Со слични тези настапи и Премиерот и лидер на партијата Никола Груевски. Потсетувајќи и на инцидентот на Фрчковски и неговата сопруга пред извесно време во центарот на Скопје, Груевски рече дека нивниот кандидат "не тепа жени". Ова на Фрчковски не му е прв инцидент со припадничка на понежниот пол. И неговата прва жена јавно го обвини дека физички ја малтретирал.

Личните обвинувања не изостанаа и во албанскиот политички блок. Лидерот на ДПА Мендух Тачи на митинг во Гостивар порача дека жителите на овој град не треба да гласаат за кандидатот на ДУИ за градоначалник Невзат Бејта, бидејќи бил експонент на организиран криминал.
Лидерот на ДУИ пак Али Ахмети на Конвенцијата на ден пред почетокот на кампањата не заборави да ги повика 26.000 војници на фер и демократски избори, а пред два дена на митинг во Арачиново рече дека, она што денеска се случува во Парламентот во 2001 година започнало токму од Арачиново и Танушевци.

 
 
Кон врв
трендафил Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај трендафил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 11:34
Ме изненадува кампањата на Фрчковски. Основа му е дека ако тој биде избран за претседател ќе се залага за кршење на нашето човеково право сами да си ја именуваме државата. Ваква луда кампања може да се води само во транзициона Македонија.
Претпоставувам дека следбениците на Фрчковски (од стадото на Црвенковски) сега за мене и за тие како мене мислат дека сум луд. Као тоа не дозволувам една Грција или било кој друг да ми ги крши човековите права.
Што да кажам за една ваква кампања. Дека е срамна ли? Може ли цивилизиран човек да подржи ваква кампања. И ако се однесува на некој друг, а не на нас.
Негација на негативното.
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 13:54
Mnogu pravilno kazhano.  аплауз големо%20гушкање
 
 
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 15:09
Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Mnogu pravilno kazhano.  аплауз големо%20гушкање

 

 

Е што е толку правилно кажано? Каде е кажаното? Оти е кажано, е кажано, ама каде е правилното? Сам си аплаудираш?

Изменето од lilica - 10.Март.2009 во 15:14
Кој бара ќе најде.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 15:18
Зошто мислам дека и доколку од страна на сдсм се кандидира и магаре на избори за председател нивните членови ќе гласаат за магарето
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 16:00
Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Mnogu pravilno kazhano.  аплауз големо%20гушкање

Е што е толку правилно кажано? Каде е кажаното? Оти е кажано, е кажано, ама каде е правилното? Сам си аплаудираш?
 
збунетост
Toa e za lugje shto mozhat da vidat, a ti si izgleda od tie drugite, lilice! намигнување

Samo da ne zboruvam mnogu...zoshto mozhe Frchko ke naide od nekoja strana, pa ke se sluchi ushte eden "parking". газење%20од%20смеење


Изменето од anastea - 10.Март.2009 во 20:38
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 16:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

Зошто мислам дека и доколку од страна на сдсм се кандидира и магаре на избори за председател нивните членови ќе гласаат за магарето

Ај не се замарај со мислење! Ке ти се истрошат мислите до 22.03. Не чува господ, па секогаш сдсм кандидира ПОБЕДНИК. А на членовите од ВМРО-ДПМНЕ може само да им е криво! ЧАОС!

Изменето од lilica - 10.Март.2009 во 16:34
Кој бара ќе најде.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 16:34
Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Mnogu pravilno kazhano.  аплауз големо%20гушкање
Е што е толку правилно кажано? Каде е кажаното? Оти е кажано, е кажано, ама каде е правилното? Сам си аплаудираш?

 
збунетост
Toa e za lugje shto mozhat da vidat, a ti si izgleda od tie drugite, lilice! намигнување
 
Ti zhena mu na Frcko da ne si? Pa dojde tuka da mu go dignesh rejtingot na mazh ti? збунетост голема%20насмевка

Samo da ne zboruvam mnogu...zoshto mozhe Frchko ke naide od nekoja strana, pa ke se sluchi ushte eden "parking". газење%20од%20смеење
 

Море другар, се убаво ама јас со читање го разбирам напишаното, не со гледање! Упс! Заборавив дека во ВМРО-ДПМНЕ се неписмени,па со гледање по знаците за букви разбираат! Длабоко се извинувам што јазикот на НЕПИСМЕНИТЕ не го имам совладано до сега! Ке се запишам во Работнички, каков пропуст! Тух, тух!!


Изменето од anastea - 10.Март.2009 во 20:38
Кој бара ќе најде.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 16:44
ooooo,kakov komentar....голема%20насмевка....ako razbereнамигнување
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 17:06
Originally posted by nelson nelson напиша:

ooooo,kakov komentar....голема%20насмевка....ako razbereнамигнување
Господине нелсон овј коментар ќе го разбере секој што разумно и паметно размислува а не како вие ни темата ја немате прочитано само да илезете од ред не знаете за која тема зборувате ама тоа не е моја одговорност си има одговорни личности за тоа.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 20:37
Ве молам, воздржете се од лични препукувања и делење епитети на членовите, само затоа што не делите исти ставови!
И без недолични коментари за брачните партнери на политичарите.


Изменето од anastea - 10.Март.2009 во 20:38
Кон врв
Legenda883 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 701
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Legenda883 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 10:55
Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Originally posted by lilica lilica напиша:

Originally posted by Legenda883 Legenda883 напиша:

Mnogu pravilno kazhano.  аплауз големо%20гушкање
Е што е толку правилно кажано? Каде е кажаното? Оти е кажано, е кажано, ама каде е правилното? Сам си аплаудираш?

 
збунетост
Toa e za lugje shto mozhat da vidat, a ti si izgleda od tie drugite, lilice! намигнување
 
Ti zhena mu na Frcko da ne si? Pa dojde tuka da mu go dignesh rejtingot na mazh ti? збунетост голема%20насмевка

Samo da ne zboruvam mnogu...zoshto mozhe Frchko ke naide od nekoja strana, pa ke se sluchi ushte eden "parking". газење%20од%20смеење
 

Море другар, се убаво ама јас со читање го разбирам напишаното, не со гледање! Упс! Заборавив дека во ВМРО-ДПМНЕ се неписмени,па со гледање по знаците за букви разбираат! Длабоко се извинувам што јазикот на НЕПИСМЕНИТЕ не го имам совладано до сега! Ке се запишам во Работнички, каков пропуст! Тух, тух!!
 
 

A jas pak mislev deka prvin treba da vidish shto chitash, za da mozhesh i da prochitash, ako si se nauchil za shto da go koristish toa setilo. Ochigledno e deka vie od SDSM chitate na ќoro, pa oddatmu i nedorazbiranjata. Za ovoj vid na lugje ni Brajlievata azbuka nema da pomogne a kamoli “Rabotnichki”. намигнување    Ups! голема%20насмевка

 

p.s. Treba da si go smenite imeto od S.Demokratski S.M. vo S.Komunistichki S.M. zatoa shto seushte zhiveete vo vremeto na “Drugari” i Drugarki”.  намигнување  I pak ups….голема%20насмевка голема%20насмевка

 

 

Кон врв
трендафил Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај трендафил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 11:44
Јасно е и дека Фрчковски го смета Црвенковски за неспособен. Затоа и тврди дека ќе ги реши сите проблеми што Црвенковски не успеал. Да почнам со името. Проблем што Црвенковски го решаваше на два пати како премиер, еднаш и со Претседател од својата партија и еднаш како Претседател, на почеток со премиери од својата партија. А Фрле ќе го реши проблемот ако стане Претседател (не умри магаре до зелена трева, вели една поговорка) со Груевски како премиер. Но љубовта е слепа. И кон политичкиот пастир. Или поправилен израз е овчар, кога се работи за политички покојник (губитник на избори) кој стално се повампирува.
Негација на негативното.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.