IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Старословенски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Старословенски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
Секташ. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2008
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Секташ. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 00:43
Здраво на сите.Јас сум ново стар на форумов и некои постари членови добро ме знаат.Одамна не сум бил на овој форуми и гледам дека ништо не се променило.Повторно има по некој изворен христијанин и многу суеверни православци кои повеке наликуваат со нивните ритуали на некое зулу племе неголи на христијани.А исто така ме чуди што послабо ги има ратоборните муслиманчиња који знаеја порано и по цели ноќи да го бранат исламот.Но во секој случај ме радува фактот што и понатаму опстојува овој форум.Тука сме да ги изнесеме своите аргументи и да се дружиме.Се надевам дека почесто ќе имам прилика да ве пратам и да пишам и јас по некој збор за мојата вера во Бог.
Поздрав на сите.

Изменето од Секташ. - 14.Декември.2008 во 00:58
......тој е челник на назаретската секта. Дела 24:5
Кон врв
Секташ. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2008
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Секташ. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 11:59
Што е бе ова така ли се дочекува стар пријател?
Никој не кажа добре дојде или така нешто.Вака ли ве учат во вашите религиозни заедници.
......тој е челник на назаретската секта. Дела 24:5
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,082 секунди.