IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли Бранко граници?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли Бранко граници?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 51>
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 22:06
lele,reklamite
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 23:38
За какви граници мислиш Култузин, кога и самиот знаеш дека човековата глупост е безгранична...




П.С.

...кога го кажувам горенапишаното не мислам на папата...(морам со дообјаснувања да одам, за да не бидам повторно погрешно сФатена)...
Кон врв
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 07:17
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:


Не е темата за Чарли Чаплин,темата е за папата на македонскиот криминал и претседател на Македонија.


I spored vas Branko i SDSM treba da gi snema. Onie shto se vo SDSM se komunjari, lopovi, kriminalci i (po najnova verzija) rasisti. I niv e podobro da gi snema. I shto kje ostane posle? Grujo, Mijalkovi i nivnoto carstvo vo koe shto nikoj nema da im prechi. Jaka vi dusha. Neli se borevte protiv ednoumieto?
A toa shto si se krstel so dve race za Ljubcho, samo dokazhuva deka mozhe*i i ne ste vo pravo za Grujo. Poshto onaka kako shto sega go branite Grujo, isto go branevte i Ljubcho na vremeto. Togash od SDSM obvinuvaa deka Ljubcho vodi probugarska politika, a DPMNE obvinuvashe deka toa se komunjarski prikazni. Sega istite raboti se sluchuvaat. A posle nekolku godini kje te chitame na forumov deka si se krstel so dve race i za Ljubcho i za Grujo, ama deka ste ja ischistile partijata na dva pati i deka so Gjorchev konechno kje trgne rabotata.

I ushte za vash*te soveti da se oslobodime od B.C. I te*e i na site vas vi e jasno deka, dokolku vie znaete deka SDSM nema da bide jaka partija so B.C., nikogash nema da laete protiv nego. Kje vi odgovara da ja vodi topj partijata. Ama jasno vi e shto bi se sluchilo so SDSM ako toj povtorno stane lider i tokmu toa ve plashi.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 08:46
...malku realnost ne e na odmet...i ednite i drugite se za nikade ( so isklucok na Gruevskiголема%20насмевка)... ama nie izlez ocigledno nemame...na politickata scena vo Makedonija se iznagledavme igraci koi licnite interesi im bea pred drzavnite... no kolkava e nivna krivica tolku e i na narodot... mesto da se bori protiv takvite...sekogash se odeshe po linijata ..od dve zla odberi go pomaloto...a ne bea taka mali... BC.. ja pocna "karierata" na nevodenje griza za narodot...i kampanjite "prejdi gi zedni preku voda" Fakt e deka sekojdnevno si go otkrivaat valkaniot vesh...katadnevno sme svedoci na finansiski aferi od stilot 'boli glava". Mesto da rabotat na odenje na zemjata napred...ovie najuza specijalnost im e "Mara tracara" da mi prostat Marite shto nivnoto ime go vulgariziram sporeduvajkigi so nash*te politicari...Licno...se nadevav barem sega...koga e vo prashanje imeto na drzavata deka kje imaat barem malku doblest da se zdruzat... pa posle otkako kje se reshi sporot so imeto...zemjata da se vkluci vo Nato i EU (iako sum licno protiv ovie integracii) neka si vadat oci...koj na kogo moze...i kolku podlaboko moze...

Изменето од mamamd - 23.Ноември.2008 во 08:47
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:07
Mamamd.... ete ja tvojata blagost za Gruevski ... no za zal, Gruevski e toj koj ne saka da se zdruzuva, koj ne saka zaednicki stav pred svetot, zar Dimitrov ne e najdobar dokaz za sebicnosta na Gruevski i vaznosta na negovoto - e ke bide kako JAS sakam...

Uste sto pati ke povtoram, Dimitrov e edinstveniot mlad politicar i diplomat kogo navistina go biva i koj ne se zanimava so "Mara Tracara"
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:15
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Mamamd.... ete ja tvojata blagost za Gruevski ... no za zal, Gruevski e toj koj ne saka da se zdruzuva, koj ne saka zaednicki stav pred svetot, zar Dimitrov ne e najdobar dokaz za sebicnosta na Gruevski i vaznosta na negovoto - e ke bide kako JAS sakam...

Uste sto pati ke povtoram, Dimitrov e edinstveniot mlad politicar i diplomat kogo navistina go biva i koj ne se zanimava so "Mara Tracara"

...sekomu mu e dozvoleno da ima odredena slabost kon nekogoголема%20насмевка... za zal...ova ne e poradi slabostaнамигнување... ama Gruevski ne go smeni Dimitrov...mu beshe lut... ama ne go smeni...toa sepak go napravi pretsedatelot na drzavata...gospodinot Branko Crvenkovski.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:31
da, Branko go smeni , no se ima povod i pricina....

Gruevski da mozese ke go napravese toa uste vo april
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:48
Branko-трепкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкањељубовљубовљубовљубовљубовбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:49
добро бе бутел дали некогаш на овај форум ќе напишеш барем една позитивна мисла за што и да било.
па само песимизам и дефетизам од твоја страна,како бе можаш вака мајката?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 13:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

добро бе бутел дали некогаш на овај форум ќе напишеш барем една позитивна мисла за што и да било.
па само песимизам и дефетизам од твоја страна,како бе можаш вака мајката?

...naslovot na temava ne dava mesto za pozitivizamнамигнување....i mene koj sum veciti optimista me pravi malku pesimista...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 18:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

добро бе бутел дали некогаш на овај форум ќе напишеш барем една позитивна мисла за што и да било.
па само песимизам и дефетизам од твоја страна,како бе можаш вака мајката?


jas pisuvam ona sto realno go gledam i ne gledam kade ti gledas pesimizam tuka?

a koga ke osetam podobruvanje na semejnite budzeti kaj mnozinstvoto od naselenieto, e togas ke napisam, da odi na podobro,.... vaka ako nekoj saka da cita falbi od mene tamu kade sto nema sto da se fali, zalam no nema da cita.

a jas se prasuvam kako moze da ni se slucuva ona sto Mladenovski pred nekoj den go kaza , da mnozinstvoto od narodot e zadovolen od vladata, a kazuva deka zivee poloso od porano i pri prvata moznost bi ja zduvnal od Makedonija



Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 22:32
kako da pisuvam optimisticno koga ne sum penzioner da mi se pokacat penziite, koga ne sum tutunar da mi e otkupen tutunot, koga ne sum administrativec za da mi se pokaci platata, koga ne sum student da dobijam kompjuter,

ja sum samo eden od mnogute mali sitni izdrzuvaci na trutovite, pardon na ne znam ni jas kako da gi narecam...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 01:36
Се додека ние, граѓаните на оваа држава не ја ставиме границата и кажеме крај, нема повеќе, нема граници ни за папата ниту за било кој политичар.
А папата, за наша несреќа а за негова среќа мошне добро знае дека се може да се прави без некои подрастични последици и си тера како му драго.
Кога може да опстои 17 години на политичката сцена и тоа континуирано на највисоките позиции во државата и никој да не му замери ништо (сем по некој лајач како мене) како сакате да има граници и за што граници...?...та човекот држава води, еееееееееееееееј...!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 01:36
Бранко е супер....и немој да го вреѓате.....слушате ли ДПМНЕ......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 51>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.