IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Можна ли е врска, со партнер - јавна фаца???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Можна ли е врска, со партнер - јавна фаца???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 16:45
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Можам да кажам дека сум во тазе врска со дечко koj e попознат, но и покрај тоа што вели дека е вљубен во мене, иако свесна сум за неговите обврски, сепак се случува воопшто и да не ми пише некој ден ...
и морам да ви напоменам дека во него не гледам како и останатите девојки нели- јавна фаца, туку дечко како и сие непопуларни момцчиња, а тоа го зане и самиот...
е сгеа, ме интересира какви се шансите да опстане една таква врска или поконкретно, навистина е вљубен и му значам,(бидејки е нај ок со мене пред сите) или е нешто минливо... нели типицно за јавна фаца
ако незнам да проценам јас, вие уште помалку (би рекле), но ме интересираат васите мислења... мозна е врска или не..?
                           
поздрав


...more mome ubavo...shto se zamarash so nepotrebni raboti...neka bide ubavo dodeka trae... zar so pomalku poznat ili "nepoznat" ljubovta se razlikuva... uzivaj... kolku pomalku se zamarash tolku pomalku kje se nervirash...
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 20:03
Why not. Што ако е јавна или "приватна" фаца. Времето ќе си покаже што како ќе si донесе, во меѓувреме уживај си, биди си среќна, а тоа што не ти пишува некој ден, не мора да значи дека не те сака, и тие на крај краева се луѓе. Само разликата е во тоа што ние "одоздоле" си мислиме дека ако се јавни се и бездушни, или нешто слично. Во најкратки црти мислам дека најдобро ти објасни mamaмd...
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 00:06
drzi muabetov,
ama i sam si znae, kako si stojat rabotite,
ako bide bolje ke se falam :P
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 12:24
Zalnoto e sto vrska so javna face ne nikogas intimna i samo vasha , sekogas sekoj ima pravo da ja komentira , da pluka po vas ili da ve pofali..
Kako drugarkami posle edna dobra zurka Budva se najde na naslovna strana vo skandal , ne e nekoj uspeh to bash...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2008 во 18:28
batali, ne si komplicitaj zivot za dzabe.
(ova e samo moe mislenje)

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2008 во 02:20
Ja ne bi mozela...Ljubomorna sum i posesivna ....... mnogu плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 13:50
не би сакала да ме има по насловни и во жолт печат...така да до сеа не ми се десило да се „угледам„ во јавна фаца...поред толку НЕјавнитрепкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 16:09
ne gi citav komentarite prethodno...
za da ne vlijaat na mislata...
site sme javni faci...
samo nekoj e poveke poznat...
nekoj pomalku...
i vo sto e tuka problemot...
javna faca...
deeeeeee...........збунетост
збунетост

Изменето од којсумјас - 05.Ноември.2008 во 16:09
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 20:15
tocnooo
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2008 во 20:43
не е битно јавна ли фаца е или не.....
битно е да ти се допаѓа,а ако и тој те симпатизира.......
искористи си ја шансата и уживај

но каков и да е .........може 2 мин во денот да одвои да ти се јави
не е оправдување дека има обврски,сепак ако имате врска неможеш да чекаш да се слушнете само он кога сака
Кон врв
lea_l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lea_l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2008 во 19:23
ete ne mi teknalo na toa,
jas se cekam na nego :S
sepak fala
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 09:33
realnosta e malku poinakva od filmot Notting Hill , zivotot ne e romanticna komedija . zivotot e tragi komedija . Bezvezno e da odis so poznati licnosti , kao prvo gi preziram isforsiranite , bolni za slava , a kao vtoro i obozavatelkite na takvi bezvezni , zasto se bez fantazija . Rece naum eden bese slaven , drugite se made golo . Tose , vlado i karolina . Drugi ne znam . Drugite se motaat kolku bez veza , kako prdez v gajci , nikoj ne gi eebe 2 posto, osven klinki kao vas .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 10:14
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

ne gi citav komentarite prethodno...
za da ne vlijaat na mislata...
site sme javni faci...
samo nekoj e poveke poznat...
nekoj pomalku...
i vo sto e tuka problemot...
javna faca...
deeeeeee...........збунетост
збунетост
проблемот е во тоа што така немаш раат од папарацо...вака бар никој не ме слика
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2008 во 15:19
Originally posted by hektor hektor напиша:

realnosta e malku poinakva od filmot Notting Hill , zivotot ne e romanticna komedija . zivotot e tragi komedija . Bezvezno e da odis so poznati licnosti , kao prvo gi preziram isforsiranite , bolni za slava , a kao vtoro i obozavatelkite na takvi bezvezni , zasto se bez fantazija . Rece naum eden bese slaven , drugite se made golo . Tose , vlado i karolina . Drugi ne znam . Drugite se motaat kolku bez veza , kako prdez v gajci , nikoj ne gi eebe 2 posto, osven klinki kao vas .


zasto smetas "bezvezno"....dali toa znaci deka tie ne zasluzuvaat da najdat nekoj, da sakaat i da bidat sakani?
i dali ti koga bi bil javna faca ne bi sakal da imas nekoj pored sebe?
znam, sega ke kazes deka ti ne sakas da bides javna faca, ali ete da receme deka slucajno ke stanes(pretpostavka)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.