Испечати | Затвори го прозорот

Можна ли е врска, со партнер - јавна фаца???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Забава, разно, игри, интима
Опис на форумот: џиџимиџарница
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16399
Датум на принтање: 06.Октомври.2024 во 01:15
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Можна ли е врска, со партнер - јавна фаца???
Постирано од: lea_l
Наслов: Можна ли е врска, со партнер - јавна фаца???
Датум на внесување: 30.Октомври.2008 во 23:32
Можам да кажам дека сум во тазе врска со дечко koj e попознат, но и покрај тоа што вели дека е вљубен во мене, иако свесна сум за неговите обврски, сепак се случува воопшто и да не ми пише некој ден ...
и морам да ви напоменам дека во него не гледам како и останатите девојки нели- јавна фаца, туку дечко како и сие непопуларни момцчиња, а тоа го зане и самиот...
е сгеа, ме интересира какви се шансите да опстане една таква врска или поконкретно, навистина е вљубен и му значам,(бидејки е нај ок со мене пред сите) или е нешто минливо... нели типицно за јавна фаца
ако незнам да проценам јас, вие уште помалку (би рекле), но ме интересираат васите мислења... мозна е врска или не..?
                           
поздрав




Коментари:
Постирано од: Јордан Шумарот
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:27
не е можна не се залетви... ке те возит и надупават дур му е кејф после ке побарат некоја селебрити ЛОЛ - од негов калибар....
а ти мала, немој да си гуска... кај имаме ние овде познати личности... еден беше и тој умре...
Бог да го простит на Влавот... а таквата истант звезда ко дечкоти...хххммм не се фурај многу туку најди си некое повлечено и ок момче... пошо мислам дека би те одкачил за 3 мин. настап во некоја емисија од Лила филипоска или некој друг ток мастер гуру од нејзин калибар...ллллооооллл
аахј шо одговарам после полношт...лол


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:33
а сто ако на своите настапи, ми обрнува ито толку внимание како икога сме сами?
а за дупванје хахаахаха
не бе до тоа не ни дошло а камоли помислисо...


Постирано од: Јордан Шумарот
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:38
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

а сто ако на своите настапи, ми обрнува ито толку внимание како икога сме сами?
а за дупванје хахаахаха
не бе до тоа не ни дошло а камоли помислисо...



Чим и на настапите ти обрнува исто внимение.. тогаш ти си микрофон а не девојка...лол
чешки да ти е најубо моме... ама знајш како е кад се опинак покондури....лол Позз


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:46



Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:48


Постирано од: Јордан Шумарот
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:50
ај ај,... слушнав ке идал бред пит - така да....


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 00:57
da se spremam...? hahah


Постирано од: Јордан Шумарот
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 01:07
па да....лол   уствари спремна си родена а ???? лол


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 01:09
:S


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 09:01
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Можам да кажам дека сум во тазе врска со дечко koj e попознат, но и покрај тоа што вели дека е вљубен во мене, иако свесна сум за неговите обврски, сепак се случува воопшто и да не ми пише некој ден ...
и морам да ви напоменам дека во него не гледам како и останатите девојки нели- јавна фаца, туку дечко како и сие непопуларни момцчиња, а тоа го зане и самиот...
е сгеа, ме интересира какви се шансите да опстане една таква врска или поконкретно, навистина е вљубен и му значам,(бидејки е нај ок со мене пред сите) или е нешто минливо... нели типицно за јавна фаца
ако незнам да проценам јас, вие уште помалку (би рекле), но ме интересираат васите мислења... мозна е врска или не..?
                           
поздрав



mozna e vrska so sekogo...dokolku ima "nesto"

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 09:05
Се е можно девојче... и познатите се луѓе, ама пак ако славата удри в глава... некои остануваат приземјени, ама кај нас тоа реткост е - сепак, зависи најмногу од човекот - види како ќе биде, како ќе ви оди, самата ќе знаеш најдобро...


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: SrboLegendaRSK
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 13:37
Со јавна фаца очекувај секоја тајна што ја имаш да биде позната во јавноста


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 15:19


-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 16:45
Originally posted by lea_l lea_l напиша:

Можам да кажам дека сум во тазе врска со дечко koj e попознат, но и покрај тоа што вели дека е вљубен во мене, иако свесна сум за неговите обврски, сепак се случува воопшто и да не ми пише некој ден ...
и морам да ви напоменам дека во него не гледам како и останатите девојки нели- јавна фаца, туку дечко како и сие непопуларни момцчиња, а тоа го зане и самиот...
е сгеа, ме интересира какви се шансите да опстане една таква врска или поконкретно, навистина е вљубен и му значам,(бидејки е нај ок со мене пред сите) или е нешто минливо... нели типицно за јавна фаца
ако незнам да проценам јас, вие уште помалку (би рекле), но ме интересираат васите мислења... мозна е врска или не..?
                           
поздрав


...more mome ubavo...shto se zamarash so nepotrebni raboti...neka bide ubavo dodeka trae... zar so pomalku poznat ili "nepoznat" ljubovta se razlikuva... uzivaj... kolku pomalku se zamarash tolku pomalku kje se nervirash...


Постирано од: mmomirovski
Датум на внесување: 31.Октомври.2008 во 20:03
Why not. Што ако е јавна или "приватна" фаца. Времето ќе си покаже што како ќе si донесе, во меѓувреме уживај си, биди си среќна, а тоа што не ти пишува некој ден, не мора да значи дека не те сака, и тие на крај краева се луѓе. Само разликата е во тоа што ние "одоздоле" си мислиме дека ако се јавни се и бездушни, или нешто слично. Во најкратки црти мислам дека најдобро ти објасни mamaмd...


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 01.Ноември.2008 во 00:06
drzi muabetov,
ama i sam si znae, kako si stojat rabotite,
ako bide bolje ke se falam :P

-------------


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 01.Ноември.2008 во 12:24
Zalnoto e sto vrska so javna face ne nikogas intimna i samo vasha , sekogas sekoj ima pravo da ja komentira , da pluka po vas ili da ve pofali..
Kako drugarkami posle edna dobra zurka Budva se najde na naslovna strana vo skandal , ne e nekoj uspeh to bash...

-------------


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 01.Ноември.2008 во 18:28
batali, ne si komplicitaj zivot za dzabe.
(ova e samo moe mislenje)

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 02.Ноември.2008 во 02:20
Ja ne bi mozela...Ljubomorna sum i posesivna ....... mnogu плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
I love life!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Ноември.2008 во 13:50
не би сакала да ме има по насловни и во жолт печат...така да до сеа не ми се десило да се „угледам„ во јавна фаца...поред толку НЕјавнитрепкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 05.Ноември.2008 во 16:09
ne gi citav komentarite prethodno...
za da ne vlijaat na mislata...
site sme javni faci...
samo nekoj e poveke poznat...
nekoj pomalku...
i vo sto e tuka problemot...
javna faca...
deeeeeee...........збунетост
збунетост


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 05.Ноември.2008 во 20:15
tocnooo


-------------


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 05.Ноември.2008 во 20:43
не е битно јавна ли фаца е или не.....
битно е да ти се допаѓа,а ако и тој те симпатизира.......
искористи си ја шансата и уживај

но каков и да е .........може 2 мин во денот да одвои да ти се јави
не е оправдување дека има обврски,сепак ако имате врска неможеш да чекаш да се слушнете само он кога сака


Постирано од: lea_l
Датум на внесување: 06.Ноември.2008 во 19:23
ete ne mi teknalo na toa,
jas se cekam na nego :S
sepak fala

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 09:33
realnosta e malku poinakva od filmot Notting Hill , zivotot ne e romanticna komedija . zivotot e tragi komedija . Bezvezno e da odis so poznati licnosti , kao prvo gi preziram isforsiranite , bolni za slava , a kao vtoro i obozavatelkite na takvi bezvezni , zasto se bez fantazija . Rece naum eden bese slaven , drugite se made golo . Tose , vlado i karolina . Drugi ne znam . Drugite se motaat kolku bez veza , kako prdez v gajci , nikoj ne gi eebe 2 posto, osven klinki kao vas .


-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 10:14
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

ne gi citav komentarite prethodno...
za da ne vlijaat na mislata...
site sme javni faci...
samo nekoj e poveke poznat...
nekoj pomalku...
i vo sto e tuka problemot...
javna faca...
deeeeeee...........збунетост
збунетост
проблемот е во тоа што така немаш раат од папарацо...вака бар никој не ме слика


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 15:19
Originally posted by hektor hektor напиша:

realnosta e malku poinakva od filmot Notting Hill , zivotot ne e romanticna komedija . zivotot e tragi komedija . Bezvezno e da odis so poznati licnosti , kao prvo gi preziram isforsiranite , bolni za slava , a kao vtoro i obozavatelkite na takvi bezvezni , zasto se bez fantazija . Rece naum eden bese slaven , drugite se made golo . Tose , vlado i karolina . Drugi ne znam . Drugite se motaat kolku bez veza , kako prdez v gajci , nikoj ne gi eebe 2 posto, osven klinki kao vas .


zasto smetas "bezvezno"....dali toa znaci deka tie ne zasluzuvaat da najdat nekoj, da sakaat i da bidat sakani?
i dali ti koga bi bil javna faca ne bi sakal da imas nekoj pored sebe?
znam, sega ke kazes deka ti ne sakas da bides javna faca, ali ete da receme deka slucajno ke stanes(pretpostavka)


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 07.Ноември.2008 во 15:58
финтата е во тоа што , славните луѓе не водат нормален живот , грото од нив не се нормални . Ајде реално да прајме муабет 

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 20.Јули.2009 во 09:20
mislam deka ne.......javna faca ide pak so javna faca za da bide uspehot javen .......zatoa ziveat tie !!

-------------


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 20.Јули.2009 во 13:00
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

mislam deka ne.......javna faca ide pak so javna faca za da bide uspehot javen .......zatoa ziveat tie !!


Se soglasuvam, poznatite sakaat da ostanat vo centarot na vnimanieto celo vreme, takvi tipovi na lugje se, toa gi privlekuva.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: LSFC
Датум на внесување: 20.Јули.2009 во 14:44
Mozna e ama mora mnogu nervi i zatvarane na ochi



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk