IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Изневерување и брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Изневерување и брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
granny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"SnowWhite"

Регистриран: 17.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај granny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:24
a sigurna si deka ke ti go zadrzi deteto?...pa sudot odlucuva za toa....ja smislam deka ti se uste ne si spremna da se  spravis so nastanatite problemi,pa se tesis so dete...deteto i posle razvod ke ostane "VASHE" dete...ne tvoe ili negovo..prvo rascisti so custvata tvoi..dali se uste go sakas(ako da,oprosti i zaboravi sto bilo i teraj dalje)...ako ne go sakas...ostavi go...sto prije to bolje...ke se sredis i dusevno i ke fatis svoj terk u zivotot
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:24
daj mu ushte edna shansa

Изменето од Anthony - 16.Септември.2008 во 16:25
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
anabelamax Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anabelamax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:33
sudot odlucuva, da, dodeka odluci sudot kupuva vreme, mozebi trebase da go iznenadam deka ke si odam bez deteto , ama toa e golem rizik za deteto, mnogu ni e jasno i na dvajcata deka toj znae samo da nosi pari a ne da cuva dete.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:42
eve ti od mene eden surov sovet:
ne maci se da go obvinuvas!
ne naogjaj zborovi za navreda i moralni obvrski!
Toj toa go znae!
Nesto posilno go nateralo!
 
A mojot sovet e: RABOTI NA SEBE!!!!!
Prasaj se zosto go svrtel pogledot kon druga
Ne baraj od nego da se vrati zaradi obvrska ili boze pazi od zal!
RABOTI NA SEBE!!!
Vrati go taka sto kje mu go svrtis povtorno pogledot kon sebeсреќа
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
granny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"SnowWhite"

Регистриран: 17.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај granny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:44
Originally posted by anabelamax anabelamax напиша:

sudot odlucuva, da, dodeka odluci sudot kupuva vreme, mozebi trebase da go iznenadam deka ke si odam bez deteto , ama toa e golem rizik za deteto, mnogu ni e jasno i na dvajcata deka toj znae samo da nosi pari a ne da cuva dete.
bas zatoa vikam deka blefira..videl deka te drzi za toa..izvini vaka..ama deteto kolku e golemo?
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"
Кон врв
granny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"SnowWhite"

Регистриран: 17.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10160
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај granny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 16:45
аплауз..Kejt....najdobar sovet...sekoe "zasto" ima svoe "zato"

Изменето од granny - 16.Септември.2008 во 18:36
'She might smile at me,probably thinking to herself,"Poor woman,she will go to hell".And I was thinking,"Poor woman,she is living in hell"
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:04
Da go svrti pogledot od mene ? ! изненадување  Nema sansi. I so drug da bide ona pak ke misli na mene.  трепкање
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:08
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Da go svrti pogledot od mene ? ! изненадување  Nema sansi. I so drug da bide ona pak ke misli na mene.  трепкање
 
znaci se' dodeka misli na tebe, vo red e i so petmina drugi da bideгазење%20од%20смеење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:15
Do "sedmorica mladi" ili sedum slona kaj indijcite nosat sreka
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:17
. . . i ne e sve do surlite, toa e test na izdrzlivot dali ke odgovara 
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:18
ama....размислување moooora da ne prestane da misli na tebe - inaku nisto!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 17:20
Za da doznaam dali sum najdobar, mora da go pomine testot
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 18:32
... cudno e shto mnogu pati lugeto ne znaat deka se prevareni...odnosno preljubnikot ne e faten na delo.... i si ziveat kako vo prikaznite. Nekoi duri taka zivotot go minuvaat. E pusta sueta, koga se doznava se pocnuva so dramatiki. Shto ima tuka diskutabilno, ne prv pat sme diskutirale na vakvi temi- Zemi ili ostavi. Kako shto kaza kejt (pametnata moja) prvo preispitaj se sebe si shto sakash ti, a ne deteto, deteto odi vo paket so majkata, potoa dali voopshto sakash da ostanesh vo taa zaednica... sakash da mu vratish so ista merka... i shto... shto ako odmazdata ti izgleda mala...pa otidesh i so drug... ke izigravash shtafetata na mladosta... a shto ako ti se zasladi toa shetanje od krevet vo krevet...ke mislish li togash na deteto... razmisli shto sakash... shto gubish-shto dobivash so oddeluvanjeto ili ostanuvanjeto zaedno.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2008 во 18:38
Анабела,постојат превари оди и 'завршува работа'и толку........а постојат и со подолга врска......ако е како првата полесно е за пребродување,затоа што тоа може да биде поради кризен период помеѓу вас,и верувај сигурно нешто му недостасува кај тебе, па посакал некоја промена.......ако мислиш дека треба да се жртвуваш и да се избориш оди до крај,и ако сам ти признал за се верувај му треба помош....тој не знае што прави
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.