IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Колку верувате во Кодот на Да Винчи?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку верувате во Кодот на Да Винчи?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 12:50
Denari ,evra,dolari,Furnti = vo toa e i odgovorot zosto vsusnot go pisuval ... Normalno mi se sviga kako roman (Spomnav) ima nesto interesno sto te tera da razmisluvas ... Ali ne mora da se svati SE seriozno i BUkvalno.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 12:55
Ma sto ima veze i da e vistina, imal zena, golema rabota, pa sto. Sto e tolku bitna privatnosta. 
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:00
PA ne e bitna Ali zavisi Koj kako gi svaka rabotive i pole zavisi i toa KAko koj ke gi komentira + dobro vikas Sto e bitna privatnosta??? Zarem ISa (ISus) ne bil olicetvoren vo COvek??? Obicen kako drugite ? Normalno e toa i da imalo. SEPAK NE ZNAM I NE VERUVAM !
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:04
Vazno e sto postignal, nisto poveke. I da imal zena i deca, bas mi e milo i najgolema zelba bi mi bilo da gi zapoznaam negovite potomci.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:06
PA toa ako stvarno e vistina DO sega sigurno ke bese dokazano.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
polval Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 23.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polval Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:16

'Religioznite otci' ja kritikuvaa ovaa kniga mnogu , da mozea sigurno kje go izgorea Dan Brown zaradi eres. Problemot e vo toa sto ako se procue deka ima vistina vo toa deka Isus imal zena (najnormalna rabota) kje se urne konceptot i temelite na crkvata. Zatoa crkvata so site sredstva kje se bori da ja ospori i unisti ovaa teorija.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:17
Vo ovoj psihopatski svet kade vladee gavolot tesko bi dozvolil takvo nesto da bide dokazano
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 13:22
Originally posted by polval polval напиша:

'Religioznite otci' ja kritikuvaa ovaa kniga mnogu , da mozea sigurno kje go izgorea Dan Brown zaradi eres. Problemot e vo toa sto ako se procue deka ima vistina vo toa deka Isus imal zena (najnormalna rabota) kje se urne konceptot i temelite na crkvata. Zatoa crkvata so site sredstva kje se bori da ja ospori i unisti ovaa teorija.



Kazav prethodno.... deka sigurno ne ja napisal covekot za GAbe ... sigurno IMA nekoja VISTINA vo taa teorija.. Ali bez razlika na toa deka crkvata ke ja ospruva teorijata ... ako toa e stvarno vistina.Ako isus imal zena/deca ( TE PODRZUVAM NAJNORMALNA RABOTA) toa ke izleze eden den na Videlina, ke se dokaze.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 00:22
Ima razlika izmedju teorija i beletristika- fiktivniot svet e ubav da se cita ama mnogu los za ziveenje.....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 02:04

А зошто евангелистите би криеле доколку Исус имал жена?

Shaxito, доколку те интересира оваа тема, можам да ти подарам една книга што се вика: "Потрага по вистините на Кодот на Да Винчи". Оваа книга аргументирано ги побива лагите кои се наоѓаат во книгата "Кодот на Да Винчи". Штом јас ти ја препорачувам, значи книгата е супер намигнување

На Shaxito и ја подарувам затоа што ми е мила големо%20гушкање, а на сите други ви ја нудам за 99 ден. лакомост.

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
KGB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KGB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 02:13
Кодот на Давинчи е книга која ќе им помогне на безбожниците да се дефинираат и да созреат во зло.
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 03:14
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

А зошто евангелистите би криеле доколку Исус имал жена?


Shaxito, доколку те интересира оваа тема, можам да ти подарам една книга што се вика: "Потрага по вистините на Кодот на Да Винчи". Оваа книга аргументирано ги побива лагите кои се наоѓаат во книгата "Кодот на Да Винчи". Штом јас ти ја препорачувам, значи книгата е супер намигнување


На Shaxito и ја подарувам затоа што ми е мила големо%20гушкање, а на сите други ви ја нудам за 99 ден. лакомост.



ja sakam knigata
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 14:20
mene me interesira avtorot na taa kniga..."potraga po vistinite na Kodot na Da Vinci"...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 14:37
Авторот е еден од најпознатите христијански апологети и евангелисти Џош Мекдовел (Josh McDowell).
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.