IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Опасни македонски Сајбербратства
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опасни македонски Сајбербратства

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:05


Ке дискутирате не темата или ке се карате?

Доколку продолжите со ваков тон, темата ке биде затворена!

Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:08
Многу интересен феномен се ваквите "братства" во Македонија и искрено - доста задоцнет (барем едно 15 години).
Би сакал да ги прашам нешто членовите на таа организација нешто, и се надевам на сериозен одговор и дискусија.
1. Што точно ви се целите на организацијата?
2. Што точно правите за да ги остварите целите на организацијата?
3. Што точно правите за подобрување и унапредување на Македонија, македонското општество и начин на живеење?
4. Посочете конкретни резултати кои се постигнати од вашето "братство"? (со оглед на тоа што постои веќе со месеци, се надевам дека има некој плод)

Ова го прашувам, за да поставиме основа за реална дискусија тука, не ме препраќајте кон веб-страницата за одговори, ја прочитав веќе.
Do what is right, come what may...
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:09
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by sard sard напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Брат и ти почна да лажеш бе? голема%20насмевка Да не ме исфрли ти? голема%20насмевка
Во одбрана чоек лаже ....простено ти е намигнување

Јас сум те исфрлил??? Од каде тоа? Колку пати барав да се сретнеш со оние кои мислиш дека нешто ти згрешиле.  Зошто би сакал да бидеш исфрлена? Дали имав причина за такво нешто? Не се закопувај подлабоко во лага, само себе си си штетиш. Не ми е пријатно со некогашен пријател да се расправам, а и не е на јавно место.
не бе брат не викам дека ти си ме отфрлил..туку дека лажеа дека сум отфрлена .....а сеа ти истото го велиш ...значи признаваш дека лажеш погоре или така ми се чини?
Моето заминување се состои одтоа што видов дека таму се смао собрани деца кои немаат друга работа и вадат афери за членовите на тоа братство...
дали ти си чул што се збори за некои членови од мб?
дали ти си им подршка на тие?
зашто вашиот главен не рече веке еднаш-аман доста имаме побитни работи од Ангела Артаманен и уште едно девојче?
Неее...
вас тоа не ви е битно...
зашто не напраивте нешто добро за македонците т.е. за македонија?
зашто никаде ве нема ????
дали е ова сега е јас што го зборев пред неколку месеци?
И знаеш што?
Мило ми е, премногу ми е мило што уште од првиот состанок сватив дека не е тоа за мене...не можам јас да лажам и да вадам афери зад грб...
Не сум јас тоа.
Ако навистина влегувам во братство ке влезам за Македонија ама немам потреба зашто се гледа тие братства како завршуваат.

А кажи ми брат ти една работа на мене? Зашто гневот дозволи да го уништи она христијанското во тебе???

Ете го форумот јавен и отворен може да се прочита за се она кое сме направиле и за се она кое наскоро ќе го направиме.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
marijask Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijask Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:12
Дефинитивно сум разочарана од ваквиот тип на "novinari" како и на луѓе, кои гледаат само да наштетат и да уништат нешто чисто.

Разочарана сум од тие нелуѓе......

Се надевам еден ден сите ќе се обединиме и ќе се бориме за доброто на Македонија.

МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ, А ЗА ДРУГИТЕ АКО ИМА МЕСТО
Кон врв
da be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај da be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:16
Originally posted by is no good is no good напиша:

Originally posted by да бе да бе напиша:

BTW  што значи "опасни"
за кого са опасни?

 
Opasni sme za Македонските Блгари многу хаха


многу хаха
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:16
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Многу интересен феномен се ваквите "братства" во Македонија и искрено - доста задоцнет (барем едно 15 години).
Би сакал да ги прашам нешто членовите на таа организација нешто, и се надевам на сериозен одговор и дискусија.
1. Што точно ви се целите на организацијата?
2. Што точно правите за да ги остварите целите на организацијата?
3. Што точно правите за подобрување и унапредување на Македонија, македонското општество и начин на живеење?
4. Посочете конкретни резултати кои се постигнати од вашето "братство"? (со оглед на тоа што постои веќе со месеци, се надевам дека има некој плод)

Ова го прашувам, за да поставиме основа за реална дискусија тука, не ме препраќајте кон веб-страницата за одговори, ја прочитав веќе.

dobro be decki od makedonsko bratstvo ke odgovori li nekoj na postot od zidarski..i mene mnogu me interesira odgovorot na ovie prashanja..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
marijask Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijask Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:42
www.macbro.org

тука има се што ве интересира
МнМ
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:43
tamo za tamo,a ovde samo i samo za ovde...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:49
Originally posted by marijask marijask напиша:

www.macbro.org

тука има се што ве интересира
МнМ


Како што реков - ова го прашувам за да поставиме основи за реална дискусија тука, не ме препраќајте кон страницата, веќе ја прочитав.
Та... Би сакал ли некој да одговори на 4-те точки кои ги поставив, за да почнеме смислен разговор, а не досегашното препукување меѓу сегашни и бивши членови на "братството"?
Do what is right, come what may...
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:58
Абе што се расправате џабе?Секој може да биде патриот овде(не велам на некого дека не е патриот)кога никој неможе да го оспори тоа....
Ќе имате шанса да го докажете тоа во некоја од идните војни(кои ни се судбина на нас Македонците) доколку тогаш се докажете секоја чест-симнувам капа!Но да не биде како народнана:Куче што Лае не Каса

Изменето од Zajcef - 03.Јули.2008 во 19:01
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Viktor22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viktor22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 19:12
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Абе што се расправате џабе?Секој може да биде патриот овде(не велам на некого дека не е патриот)кога никој неможе да го оспори тоа....
Ќе имате шанса да го докажете тоа во некоја од идните војни(кои ни се судбина на нас Македонците) доколку тогаш се докажете секоја чест-симнувам капа!Но да не биде како народнана:Куче што Лае не Каса



извини..кога се фалеле од македонското братство дека направиле нешто.....не е работата да се фалиш со делата.....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 19:15
Ајдеее... еден куп "нови" членови никнаа (изгледа од дождот надвор голема%20насмевка), а никој да одговори на толку простите и едноставни прашања на zidarski трепкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 19:16
abe kako pecurki posle dozd se pojavuvaat....
odgovorete bratcinja na postavenite prashanja...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
marijask Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marijask Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 19:41
Македонско Братство се дефинира како културно-патриотска заедница заснована на КОНСТРУКТИВЕН патриотизам и христијански вредности.

Цели

Македонското Братство (Macedonian Brotherhood) е растечко патриотско здружение, чија цел е да ги запознае Македонците со самите себеси, со нивната историја, со значењето на зборот Македонец и теретите кои таа националност ги носи со себе.
Филозофијата на Македонското Братство е дека секој Македонец треба да го сака својот брат поради тоа што е Македонец, не поради тоа што има било каква материјална корист од него, да му помага на братот во невоља. Христијанството е од големо значење во ова друштво.
Македонското Братство се собира да ги одбележи деновите на големите Македонски борци, да положи цвеќе на нивните гробови, на националните празници, на Македонските собири и слично.
Член може да биде секој Македонец без разлика на неговата возраст, доколку ги дели истите идеали со нас е добредојден.
Исто така имаме собири на кои се разменуваат идеи за Македонија, за нејзините борци и за нејзината иднина исто како и разменување и делење на патриотска литература.

Во денешно време самите Македонци го забораваат значењето на крвта што ја носат. Предците ни го оставиле аманетот да ја дочуваме Македонија, зашто Македонците се тие што ја прават Македонија. Поентата со името Братство е да се пробуди свеста кај Македонецот за таа придавка, за да му помага на сонародникот не поради тоа што има корист од него, но да му помага бидејќи ја делат истата националност.

Секако на сите би ни бил поубав животот доколку направиме и ни биде направено добро, а притоа да не ни биде наплатено поради тоа што сме Македонци.

Доколку се сложуваш со нашите идеали и сакаш да бидеш прифатен и да го искажеш своето мислење, слободно контактирај не и ке станеш дел од нашиот свет.

МНМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.