IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - izbor
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

izbor

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 21:06
aj da ja krenam temava od mrtvite. vo igra e oly e-510 so 2 objektivcinja od amerika da se donese. citam review gledam testovi i takvi raboti i sea gledam deka za taa cena koja e 700$ olympus nudi najmnogu a i deka e solidena aparat so se odnesuva do kvalitet. sto vikate vie?
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 21:26
Ako nemash namera da nadgraduvash, da go prodavash i ako ne ti treba za seriozna profesionalna upotreba, togash kompletov e vo red i ne veruvam deka ke te razochara.

Mozhesh da mu gi sporedish performansite so drugite kameri tuka:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=8387

Изменето од Zoran K - 07.Јуни.2008 во 21:28
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 21:33
Super e Olympus. Lekjite im se odlicni sporedeni so drugite za istite pari.
E, sega moze da ti kazuvaat deka dopolnitelni lekji tesko se naogjaat i se skapi. Deka gubi vrednost itn, itn......
Jas licno mislam deka e dobra cenata za toa sto se dobiva. Ako si amater i si slikas za kejf kje ti brka rabota dolgo vreme. A, ako si FREAK kako site pacienti ovde (vklucuvajki me i mene намигнување) kje si zemes samo Canon ili Nikon. No toa ne znaci deka Canon ili Nikon za istite pari se podobri намигнување.
Ako mozes da zivees so samo toa telo i samo tie lekji togas podobra ponuda nema. A kitot e sosema dovolen намигнување.

P.S. Za istite pari jas go merkam E-420 so 25/2.8 pancake lekja. I toa bi mi bilo dovolno od DSLR za pocetok намигнување. No sekogas imam drugi prioriteti, pa nikako da si kupam DSLR. Uste si igram so Fuji od 4MP тага.

I Zoki me pretrka...


Изменето од Tegla - 07.Јуни.2008 во 21:33
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 22:00
ne za seriozna nekoja pro ne mi treba tuku cisto kako hobi za kejf i da izleze nekoja dobra fotka. ja bi go sakaal najdobroto ali koa sum ogranicen si gleam u mojot budzet a bi go zemal so 2 zoom lekji sto si odi standard kompletot i eventualno ponatamu filterce nekoe i blic i toa bi bilo toa
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 22:01
a i so drugive spordebava bas dobro izgleda
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 14:17
Originally posted by nikola_bb nikola_bb напиша:

ne za seriozna nekoja pro ne mi treba tuku cisto kako hobi za kejf i da izleze nekoja dobra fotka. ja bi go sakaal najdobroto ali koa sum ogranicen si gleam u mojot budzet a bi go zemal so 2 zoom lekji sto si odi standard kompletot i eventualno ponatamu filterce nekoe i blic i toa bi bilo toa


Za toa kje te sluzi odlicno.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,189 секунди.