IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Да дојдат и ако можат да го земат Солун??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Да дојдат и ако можат да го земат Солун??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:10


Четири ПРАВОСЛАВНИ БРАТСКИ ЗЕМЈИ... Нека повели Турчинот нека дојде...

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:26
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:18
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:27
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

[ Четири ПРАВОСЛАВНИ БРАТСКИ ЗЕМЈИ... Нека повели Турчинот нека дојде...
--- Pa ke dojdet sto mislis ti deka nema da dojdet a so Rusija ne nadevajtese za dzabe Rusite 80% rabotet vo Turcija zatoa sto nemat nitu eden denar, a  rusinkite se ebavaat vo Antalya za 5 evra. Rusija e siromasna zemja samo moze da dava politicki marketing za da privlekuva vnimanije demek sum nesto i jas a nisto ne se toa se gledase i vo 1999 koga se bombardirase Srbija i vo 2008 koga Kosovo ja proglasi nezavisnosta..

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:25
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:34
Turko,ne spij,ti dodeka spijes nekoj drug raboti...."Nicija nije gorela do zore,pa nece ni vasa !"
Zapomni !!



Kako dopuna za prvata slika Vladimir sto ja prilozi :
For my Serbian brother
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 16:41
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Turko,ne spij,ti dodeka spijes nekoj drug raboti...."Nicija nije gorela do zore,pa nece ni vasa !"
Zapomni !!



Kako dopuna za prvata slika Vladimir sto ja prilozi :
For my Serbian brother
------ Turkish army can cripple all of you in 12 hours.hahahahaa......
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 17:24

Ne sakam da sum baniran od moira a za materjali imam kolku sakas ama ne smeam da postiram...



Изменето од xxll - 27.Мај.2008 во 17:34
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 17:36
Originally posted by xxll xxll напиша:

Ne sakam da sum baniran od moira a za materjali imam kolku sakas ama ne smeam da postiram...



Не се плаши... Моира дозволува малку шалење, колку да се издуваме... само да не прејде во нешто поопасно...



Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:24
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 17:46
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:


Ne sakam da sum baniran od moira a za materjali imam kolku sakas ama ne smeam da postiram...

Не се плаши... Моира дозволува малку шалење, колку да се издуваме... само да не прејде во нешто поопасно...
--- Abe DelijaSkopje mnogu sonuvate bre aman pocnavte i da izmisluvate nova istorija sto ne postoji...

Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:23
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 20:38


Mоира на банира за правење сликовници од темите, но Ве моли да ја почитувате одлуката која е донесена во консултации со администраторите. Замислете на што ке личи подфорумов ако секој си става сликички...точно е дека една слика вреди повке од илјада зборови, но тука сме да дискутираме, секако со зборови а не со слики....слики во сликовници....

...Бидејки денес си го направивте кеифот со постирање на слики, очекувам да почнете да ги почитувате правилата и да продолжите со дискусијата, секако без слики!

Поштедете ме од бришење, барем овие неколку дена додека не ми е добро...Ве молам!

Поздравче



Изменето од moira - 27.Мај.2008 во 20:39
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2008 во 22:16
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Turko,ne spij,ti dodeka spijes nekoj drug raboti...."Nicija nije gorela do zore,pa nece ni vasa !"
Zapomni !!



Kako dopuna za prvata slika Vladimir sto ja prilozi :
For my Serbian brother


Затоа во државава никогаш нема да ни тргне..
Самите себе сме си душмани
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 11:33
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:



Четири ПРАВОСЛАВНИ БРАТСКИ ЗЕМЈИ... Нека повели Турчинот нека дојде...


tri pravoslavni volci, i edna pravoslavna ovca. mene poise taka mi izgleda.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.