IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 53>
Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:37
a koj od niv dvajcata ke bide mama a koj tato??
ne ozbilno sega... mislam nemam nisto protiv homoseksualci, kako sto rekov najdobar drugar mi e "peder" kako samiot sto se narekuvat... ( i nema nisto poubavo so nego za mazi da se zboruva ) ) no stvarno mislam deka za deteto ne bi bilo dobro da raste vo homoseksualen par....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:46
WOW!!! Oд каде ти се тие информации?!? На темиве дискутираме општо.

Али ај, кога веќе ме прашуваш да ти одговорам искрено. На темава многу-многу не сум размислувал. Сепак со моите нецели 18 години рано ми е да се зафатам со такви размислувања.

За брак сум. Лист хартија со неколку потписи не ми треба за да живеам и функционирам со некого, туку за да ми бидат правно овозможени некои бенефиции кои ги следуваат брачните партнери како заеднички имот, здравствено и пензиско осигурување и што_ти_јас_знам_ред_други_работи. За деца лично не сум размислувал, така да немам ништо посебно што да кажам.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:52
doriangray fala na odgovorot! Ti mlado pile si bil
i jas licno nemam nisto protiv brak, sekomu svoeto kogo ke zeme za maz/zena...

Tuka toa veke e vo nekolku "Kantoni" dozvoleno, no seuste ne segde!
No mene bas bi me interesiralo kako e za deca, msialm kako zamisluvaat tie parovi da go vaspitaat deteto, dali se svesni koi problemi gi cekaat?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:55
Originally posted by brza brza напиша:

Koge ke razmislis malku nema da ima potreba da im kupuvaat lizavchinja na decata!!

  malku
"ostro",...ama,..mozebi taka i bi bilo,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:56
Originally posted by brza brza напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

Koge ke razmislis malku nema da ima potreba da im kupuvaat lizavchinja na decata!!

  malku "ostro",...ama,..mozebi taka i bi bilo,..


ova ne e ostro, ova e veke pedofilno !!!
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 23:29
болен
apce
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 23:30
голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 16:36
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Прво бе мајсторе (за гибаници) бракот не е „љубовта на твојот живот“!
Бракот е институција за да во која се пристапи треба да се исполнуваат некакви услови!!!
Законски е дефиниран бракот како институција и според тоа во таа институција нема место за припадници на ист пол!!!
Зошто ке ви е брак на вас хомосексуалците кога од тоа вие немате никакви придобивки бидејки единствена придобивка од бракот е проширувањето на тоа новосоздадено семејство кое што задоволство вие не би можеле да си го остварите или сега ако почнете со филозофиите за инвитро и слично , па за тоа и не ви е потребен брак!!!

Kaко прво, имаш излетано од тема.
Како второ, ај ѕирни го линков http://simple.wikipedia.org/wiki/Human_rights#List_of_human_rights .
Како трето, нема трето. Доволни ти се овие две.


Како прво немам излетано од темата туку реплицирав на предходниот коментар на Дориан!
Како второ страницата си е во ред но јас таму не можев да видам ништо (можит дека е доста обемна а јас немам толку време да ја видам цела)и не ми е јасно што сакаш да ми докажеш со таа страница бидејки јас мислам дека никој не ти го ускратува правото да направиш или да родиш дете ама за посвојување треба да имат одредени стандарди кои треба да се исполнуваат и тоа е се!!!
Како трето,аха трето немаше!?
car's freack
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 16:40
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

WOW!!! Oд каде ти се тие информации?!? На темиве дискутираме општо.

Али ај, кога веќе ме прашуваш да ти одговорам искрено. На темава многу-многу не сум размислувал. Сепак со моите нецели 18 години рано ми е да се зафатам со такви размислувања.

За брак сум. Лист хартија со неколку потписи не ми треба за да живеам и функционирам со некого, туку за да ми бидат правно овозможени некои бенефиции кои ги следуваат брачните партнери како заеднички имот, здравствено и пензиско осигурување и што_ти_јас_знам_ред_други_работи. За деца лично не сум размислувал, така да немам ништо посебно што да кажам.


Бракот не е вработување па ти од него да добиеш здравствено и пензиско осигурување бе мали!!!
car's freack
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 22:15
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Бракот не е вработување па ти од него да добиеш здравствено и пензиско осигурување бе мали!!!

Не продолжувам да дискутирам понатаму со некого кој со сила се прави глуп (или можда не е со сила). Во секој случај, знам што зборувам и знам дека не трескам глупости. Ако треба цртање, не цртам, бидејќи таквите пак со сила ќе изведуваат нешто (или не).

И те молам, немој да ме викаш мали. Годините понекогаш не се детерминирачки фактор за да се знаат некои работи .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 03:58
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Бракот не е вработување па ти од него да добиеш здравствено и пензиско осигурување бе мали!!!
МАЛИ ти на кој си осигуран? На татица? А мама ако не е вработена како ќе биде осигурана?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2008 во 08:01
Jас и жена ми сме невработени но сепак сме здравствено осигурани преку биро за вработување кое што здравствено осигурување можеш да го добиеш и доколку не си во брак (доволно е редовно да се пријасвуваш во бирото односно по ново Агенцијата за вработување);А за пензиско , ако ти не си вработен не те следвит пензиско и тебе доколку брашниот ти другар е вработен!!!
Така да завршивме со филозофиите за вашите измислени привилегии од бракот!!!
Ке ви бидам благодарен доколку ми вратите реплика што ке држит место!!!

Изменето од alekso_2000 - 25.Мај.2008 во 08:06
car's freack
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:35
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Како второ страницата си е во ред но јас таму не можев да видам ништо (можит дека е доста обемна а јас немам толку време да ја видам цела)и не ми е јасно што сакаш да ми докажеш со таа страница бидејки јас мислам дека никој не ти го ускратува правото да направиш или да родиш дете ама за посвојување треба да имат одредени стандарди кои треба да се исполнуваат и тоа е се!!!
Како трето,аха трето немаше!?


Кога не можеш да го голтнеш ненадробено да ти надробам:

Цитирај List of human rights

Not everyone agrees on what the basic human rights are. Here is a list of some of the most recognized ones:
Right to live, exist.
To work for anyone (not be a slave)
To own property
Speech
Security
Safety from violence
Protection from the law
Not being arrested unless there is reason to think someone has committed a crime
Having a fair trial
To be seen as innocent, even if a person is arrested, until the person is found to be guilty by a fair court
To be a citizen of a country
To vote
To seek asylum if a country treats you badly
To think freely
To believe and practice the religion a person wants
To peacefully protest (speak against) a government or group
To a basic standard of living (food, shelter, clothing, etc.)
Education
Health care (medical care)
That any adults of full age, no matter race, religion or sexuality, can marry.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:43
kako li bese ona

voda cedena od peshkirot????

more more

srekja so si mi simpa , ne kako toj maki голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.