IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Расизам, нацизам, фашизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Расизам, нацизам, фашизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:13
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Е откај 90 посто револуционери биле Власи? Од познатите: Питу Гули, Јане Сандански (кој имал влашко потекло, но никогаш не се изјаснил за Влав), жената на Ванчо Михајлов (ама неа и така не ја признавате )


Е тоа за Сандански да ти кажам право право многу ми е матно...
не сум сигурен, можно е да е влав..
И за Димитар Влахов, сигурен сум дека е влав, но сепак тој служеше на Македонската Кауза....
...za ova ti zboruvam... 90% od Vlasite ( NE deka 90 % VMRO se Vlasi) se borele za makedonskata kauza... i sigurno ne zasluzuvaat da kazesh vlashka invazija... ili da vodish polemika da li nekoj e Vlav ili ne e Vlav deka ne se izjasnil deka e Vlav... pa mnogu Vlasi ne se izjasnuvaat non stop deka se Vlasi... ako ne gi prashash sigurno nema da odat po ulica i da vikaat eeeej jas sum Vlav...


Ама чим прифатиле и тој мал број на власи да се борат за Македонците значи они се Македонци и ја прифатиле Македонската Кауза така????
Тоа така му доаѓа некако!?

Јас не им го негирам влашкото потекло на Питу Гули или Димитар Влахов.....или на некој друг влав..
Во ред...никому ништо......нека биде жив и здрав.
Само мене некој влав да ми тврди дека јас сум колонист тука од 6 век, 3 милиона во Егејска Македонија биле власи а само 100 000 до 200 000 илјади биле Македонци тоа е научна фантастика..и е ептен претерано.....
Па ако не знаеле власите таму имаше 1 милион македонци кои беа протерани од тој крај, и туширани со напалм.....
Што правиме со тие 1 милион македонци кои не се од влашко потекло??
И што мислиш дека ќе ви ќутам си се зафркнал(а)
Како второ смешно е да се тврди дека живееле 3 милиона власи денеска во Егејска Македонија....
Да не редам уште што друго не кажа тој влавот тука....
Само реков ти можеби знаеш, ама се правиш наудрен(а)??

... toa shto doziveale Makedoncite-egejci i Vlasite koi begale od Grcija si znaat samo tie samite... lesno ti e tebe...lesno mi e mene... da zboruvame i da se mavame vo gradi so nivnata maka i preku nivniot grb da  pokazuvame patriotizam... i da gi broime kolku koj bile... samo tie si znaat... i sramota e da se zloupotrebuva nivnata maka...nivnite rastureni...rasloeni semejstva ... nivniot plac za sloboda da zapalat sveka na grobovite na predcite.... za niv nemash pravo da zboruvash... niv nikoj od nas nema pravo da gi zloupotrebuva... vo dnevno politicki celi....i ne meshaj borba za kauza za zemjata vo koja ziveesh so nacionalna pripadnost... mnogu Vlasi, kako i Makedonci i denes se borat za dobroto na Makedonija... aj me mrzi da se dokazuvam so tebe... ti nikogash nema da svatish kolku vidni licnosti niz svetot Vlasi se borat za Makedonija.... i nejzinata svetska afirmacija...


Изменето од mamamd - 30.Април.2008 во 00:15
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:17
Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...


Изменето од Vladimir88 - 30.Април.2008 во 00:19
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 13:39
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...

... "dobro e" da se reinkarnira fashizmot...alal vera... shtom Hitler stanuva idol.... nema shto ponatamu da se diskutira...licno se zgrozuvam od sekakov fashizam... a inaku ako malku poveke citash ke znaesh deka so vleguvanjeto na Rusite vo povoena Germanija se pretpostavuva deka prvata povoena generacija Germanci se Rusi... ne Germanci... a za golgotata vrz Evreite... nekoj da veli deka si ja zasluzile makar i za eden Evrein....ne e blisku do pametot...  jas vo mojot zivot nikogo ne sum narekla kolonisti... ne gi cenam lugeto po muskuli...tuku po pamet.... i na kraj eden crn humor... hitler probal da gi stopi i Vlasite ama neshto mu se rasipuval...prestegnal sapunot koj go pravel i se otkazal... zatoa Vlasite ne se plashat od kanc logori... sepak sudbinata covecka ja reshava gospod... ako toj odlucil vo Makedonija da se podignat prvite kanc logori za Vlasi... Vlasite ke ja prifatat takvata sudbina... ne se plashat... a shto ti beshe muabetot...sam si znaesh... so ova kaza se...shto ti beshe muabetot....


Изменето од mamamd - 30.Април.2008 во 13:40
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 13:42
Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 14:01
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?

...apsolutno nishto....nit im fali nit ke im fali... si rabotat, si ziveat...normalno i ne samo vo Makaedonija... vo cel svet.... edinstveno ponekogash nekoj koga nema shto da pravi gi napaga...omalovazuva  ili gi koristi kako orudie da gi navredi drugite...negirajki gi ili asimilajki gi onie koi mu odgovaraat...pa duri im pretat i so neofashizam...


Изменето од mamamd - 30.Април.2008 во 14:01
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 18:53
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?
 
Шо ни фали??? Па Власи ја воделе и ја водат оваа земја, поседуваат нат 60% од капиталот и со сигурност ги држат сите македонски политичарчиња... нишо не ни фали.. дур имат офци ке имат и волна... а кој сме и од кај сме ке кажам само дека еден Цинцар Марковиќ (од Д.Белица Струшко ) бил влав.. своевремено посилен дипломат и водач на караѓорѓева југославија...  А и ден денес Власите се најголеми афирматори на македончето... Пример го земам Тоше Проески (Тодор Проја - Бог да го простит) - поголем модерен афирматор сте немале.. И какви не злокобни коментари имаше за него дури беше жив... сега , ко го немат сите го бараат... толку типично македонски...
А ти пријател Владимире 88 не опуштај се многу со навреди... прво погледни си кон шо ти се сртреми твојот „славен“ македонски народ (читај целосна асимилација , поробување и оплодување од шиптарите) а потоа да даваш коментари за народот кој од мали ги тетовирал крстови на челата на девојчињата за да не бидат потурчени...
Поздрав и ста фуц мта-на сите наши душмани...задоволство
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 19:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...
... "dobro e" da se reinkarnira fashizmot...alal vera... shtom Hitler stanuva idol.... nema shto ponatamu da se diskutira...licno se zgrozuvam od sekakov fashizam... a inaku ako malku poveke citash ke znaesh deka so vleguvanjeto na Rusite vo povoena Germanija se pretpostavuva deka prvata povoena generacija Germanci se Rusi... ne Germanci... a za golgotata vrz Evreite... nekoj da veli deka si ja zasluzile makar i za eden Evrein....ne e blisku do pametot... jas vo mojot zivot nikogo ne sum narekla kolonisti... ne gi cenam lugeto po muskuli...tuku po pamet.... i na kraj eden crn humor... hitler probal da gi stopi i Vlasite ama neshto mu se rasipuval...prestegnal sapunot koj go pravel i se otkazal... zatoa Vlasite ne se plashat od kanc logori... sepak sudbinata covecka ja reshava gospod... ako toj odlucil vo Makedonija da se podignat prvite kanc logori za Vlasi... Vlasite ke ja prifatat takvata sudbina... ne se plashat... a shto ti beshe muabetot...sam si znaesh... so ova kaza se...shto ti beshe muabetot....



Јас мислам дека реков нешто ама ти почна мене да ме обвинуваш за некои работи, ама ајде еве ќе цитирам

Цитирај (Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...




А гледам дека тоа избегна да го одговориш, и почна да ме обвинуваш за незнам си што, тоа само потврдува дека се обидуваш да избегнеш да ми одговориш некои работи, и тоа само покажува дека си истиот оној влав, кој правеше тука циркус и викаше дека ние сме доселеници од карпатите, дека они се најстари на оваа територија, дека ние сме биле само 100 000 во Егејска Македонија.



А со ова што го кажа дека ние сме колонисти и незнам си што..
Тогаш за таквите како тебе само логор..
1 порака има само тој ник.
Значи тоа ти е двоен ник..
А Модераторите ако може да ја проверат ИП адресата на тој падобранецот и да ја споредат со ИП адресата на овој тука..


Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Се извинувам, да те прашам, што им фали на Власите во Македонија? Мислиш дека се обесправени?


Шо ни фали??? Па Власи ја воделе и ја водат оваа земја, поседуваат нат 60% од капиталот и со сигурност ги држат сите македонски политичарчиња... нишо не ни фали.. дур имат офци ке имат и волна... а кој сме и од кај сме ке кажам само дека еден Цинцар Марковиќ (од Д.Белица Струшко ) бил влав.. своевремено посилен дипломат и водач на караѓорѓева југославија... А и ден денес Власите се најголеми афирматори на македончето... Пример го земам Тоше Проески (Тодор Проја - Бог да го простит) - поголем модерен афирматор сте немале.. И какви не злокобни коментари имаше за него дури беше жив... сега , ко го немат сите го бараат... толку типично македонски...

А ти пријател Владимире 88 не опуштај се многу со навреди... прво погледни си кон шо ти се сртреми твојот „славен“ македонски народ (читај целосна асимилација , поробување и оплодување од шиптарите) а потоа да даваш коментари за народот кој од мали ги тетовирал крстови на челата на девојчињата за да не бидат потурчени...

Поздрав и ста фуц мта-на сите наши душмани...задоволство


Оо Наумче како си ми, научи ли нешто повеќе за твоите браќа срби??
Ај добредојде

И за кое оплодување од шиптарите ми збориш бре човеку
Па нели вие сте Трако-Илири, јас колку што знам Албанците се помешале со Илирите нели???
Еве ќе ја цитирам твојата драга пријател(ка)...

Цитирај Kaj be vie najstari na balkanot,koga vlasite se najstari na balkanot.Vie ste sloveni,nie sme Trako-Iliri,




Значи кој сега тука со кого се оплодил, вие со шиптарите или ние??
Сепак ќе повторам уште еднаш
Вие сте Трако-Илири нели?
Толку од мене
Здравеј....
А и нели Епир беше преполн со власи, ама и таму стапна Албанска нога....
А за тетоважите..
А чудно се прашувам сега дали тогаш постоеле тетоважи во Македонија...



Изменето од Vladimir88 - 30.Април.2008 во 19:52
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 19:59
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

Не, морам да признам дека ме заеба...


Како ми го спопика ... јазикот в анус ....то чудо едно... научи малку историја пред да коментираш за Власите , или било кој народ... а гледај ја денешницата во македонија за да видиш кој кого оплодува... за да мојш денес да врзвиш оплодувања и сл. ЕЕЕЕ дете могиле, имаш уше да учиш... само вака ко истакнат деец за „македонската “ кауза би сакал да те запрашам на кој македонци ти припаѓаш??? на славо македонците или на античките??? сознај се прво самиот... после за други носи заклучоци...

Па еве незнам вие тврдите дека јас сум колонист, и еве јас на тебе ти се обраќам
Цело време ми збориш за тоа како ние сме се оплодувале со шиптарите..
Ама гледам некако Албанска нога стапнала и во Епир а и во Денешна Албанија..(поранешното Илирско Кралство)
А пријателите власи рекоа дека си бил ти Трако-Илир, значи испаѓа дека јас сум во право не ти..

И јас припаѓам и на двете..
Како што ти си се претопил со шиптарите, така се имам претопено јас со македонците(античките)
Гледаш, они ми го дадоа и името, јас ја носам и словенската и античката крв во мене......

А ти ја носиш таа крв што е од Кавказ и оваа од тука
Просто и Едноставно..
А и носиш Протобугарска крв зошто Кубер(братот на Аспарух) се населил во Епир.
Така да то е то јбга(еве малку србизам во твој стил).



Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

постоеле... и вие македонците од секојпат сте носеле тетоважа за најпроклет народ кој чекорел на дуњава - евр//// и ден денес ви сјајт таа тетоважа....
а аналфабетско гојдо само да те подучам дека и тогаш имало игла, конец и мастило- сосем доволно за да примитивна тетоважа.. но ова нормално не го знајш пошо 70 % од твојот eventless live го имаш поминато пред компјутер како сајбер патриот и истакнат деец///

Поздрав селчо///голема%20насмевка



М.М.Е. тоа биле фамозни влашки тетоважи
Само ајде поздрав Сељо
И пробај да не се вратиш..гледам ќе ти пукне срцето од мака
Не сакам да те носам на душа де.

Изменето од Vladimir88 - 30.Април.2008 во 20:02
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 23:00
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...

... ne znam koj te narece kolonist...ama jas sigurno toa ne go rekov... zatoa shto ne mislam deka Makedoncite se kolonisti...a na prashanjeto dali Vlasite za 1400 godini se odrzale vo celost... mojot odgovor e ne... normalno deka doshlo do integracija i asimilacija... i deneska doaga do takva zameshanost... vo Makedonija ima mnogu meshani brakovi... i kako shto veli akademik Blaze Ristevski... vo Makedonija retko koj moze da tvrdi deka ima cisti etnicki korenja... niz vekovite... so promena na mnogu osvojuvacki vojni... doshlo do meshanje na narodite... pa so toa normalno deka niti kaj Vlasite... niti kaj Makedoncite... pa ni kaj bilo koj narod od ovie prostori ima anticki korenja od prapra dedovcite... a za Hitler i gasnite komori nema da komentiram... ostavam na tebe da razmislish dali zabeleshkata ti e na mesto... 
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 01:12
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Мене ми беше нешто друго муабетот, со еден збор ти дадов причина зошто реагирав така(јас тоа го сметам за навреда мене некој да ми каже колонист) а гледам дека ти почна да напаѓаш без причина прв(а) не ти го спомнав името, значи ти си истата таа личност од вчера....
Реков јас само јас нема да дозволам некој влав тука да ме прави мене колонист кога и самите тие власи се имаат претопено со тие колонисти (како што вие многу сакате да ги нарекувате) и не останало ништо од тие власи денеска.....
Толку од власите, 1400 години мислиш ќе ги држат власите во целост???
Тешко...
Само тврдења од типот ние сме најјаки вие сте бедни тоа не бива така...
Така и евреите во Германија се силеа, па еден ден се појави една таква будала како Хитлер и све ги исчисти..
(Тие дела не ги оправдувам на Хитлер зошто имаше доста невини, но за исклучоци само тоа треба)...
... ne znam koj te narece kolonist...ama jas sigurno toa ne go rekov... zatoa shto ne mislam deka Makedoncite se kolonisti...a na prashanjeto dali Vlasite za 1400 godini se odrzale vo celost... mojot odgovor e ne... normalno deka doshlo do integracija i asimilacija... i deneska doaga do takva zameshanost... vo Makedonija ima mnogu meshani brakovi... i kako shto veli akademik Blaze Ristevski... vo Makedonija retko koj moze da tvrdi deka ima cisti etnicki korenja... niz vekovite... so promena na mnogu osvojuvacki vojni... doshlo do meshanje na narodite... pa so toa normalno deka niti kaj Vlasite... niti kaj Makedoncite... pa ni kaj bilo koj narod od ovie prostori ima anticki korenja od prapra dedovcite... a za Hitler i gasnite komori nema da komentiram... ostavam na tebe da razmislish dali zabeleshkata ti e na mesto...


Epa ti rekov so ubavo, deka toa ne se odnesuva za tebe, ti uporno pocna da se mesas i sto treba da pocnam jas da mislam za tebe??
Ti rekov, nikoj ne mislese na tebe.....ti prv se javi kako grom od vedro nebo i sto treba da mislam za tebe?
Mozebi ovoj Naum go imal toj dupli nik...



Изменето од Vladimir88 - 01.Мај.2008 во 01:14
Кон врв
sonce16 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 62
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sonce16 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:13
Nesum Egipcanec nesum ni Vlav iako mislam deka nekogas sme imale nesto zaednicko jas sum staro Makedonec mojata loza e stara kolku i imeto Makedonija .
Kako prvo beter od hitleroviot fasizam e opisano doadjanjeto na Sklavjanite i nitu eden zapis od toa vreme ne go opisuvaat deka slavo makedonci se naselile mirovno se izvinuvam no toa e fakt.
A vie gospodo denesni Makedonci vo 2002 vidovte nekoja slamka vo Pakistan so staro makedonci i vednas izlegovte so tvrdenje deka vie ste nivnite potomci i koga gospodinot Liming stasa vo Makedonija vie molnjevito si izbravte 100 lugje za da dokazete deka imate nekoja slicnost so niv , no koga se uverivte deka nemate nisto slicno so nivnite geni vie nerasisti gi narekovte cigani velejki toa se obicni cigani iako gospodinot Liming zemajki gen od Filip 2 dokaza deka ima nesto slicno so ludjeto od Pakistan no za vas tie seuste se cigani .
A na testiranjeto vo tie 100 ludje nemase nitu eden od mojot narod nitu Vlasi gi nemase . Vie ednostavno ne ni dozvolivte poradi sto nie za vas sme narod od sesta klasa
nie sme narod koj ednostavno treba samo da se potiska .
I na kraj vie ste mirotvoren narod .
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:19
tropsas se povekje i povekje
oti neznaes
deka
denes staromakedonci ima 400 miliona
a si tropas i tropas


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:23
Ja oshe ne mozham da razberam zasho Makedonci i Vlasi se jadat.

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2008 во 22:42
Originally posted by naemnik naemnik напиша:

Ja oshe ne mozham da razberam zasho Makedonci i Vlasi se jadat.


Зашто се јадат..
Извини ама мене некој да ме нарекува колонист..тоа не..
Па да му се сневиди они ја носат таа крв од тие колонисти и уште ме нарекуваат мене колонист..
Што 1300 години мал период ли се?
Цици-Фаци- Цинцари....


Изменето од Vladimir88 - 01.Мај.2008 во 22:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.