IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Интервју на Милчо Манчевски за Елефтероти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Интервју на Милчо Манчевски за Елефтероти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 00:10
Ni treba bas takov covek od kalibarot ma Milco. Na makedonskiot narod pod itno mu e potreben DUHOVEN VODAC koj site ke ne obedini,covek so koj ke se identifikuvame site makedonci i koj ke go probudi vo nas zaspanoto patriotsko cuvstvo! Takov politicar seuste nema na povidok...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 01:10
abe ajde? od edno intervju, go napravivte pretsedatel!!!

imavme eden takov ako vi teknuva...
Кон врв
Gary Cooper Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gary Cooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 01:34
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ni treba bas takov covek od kalibarot ma Milco. Na makedonskiot narod pod itno mu e potreben DUHOVEN VODAC koj site ke ne obedini,covek so koj ke se identifikuvame site makedonci i koj ke go probudi vo nas zaspanoto patriotsko cuvstvo! Takov politicar seuste nema na povidok...


Милчо е стварно закон, ама не е за духовен водач
Россия — священная наша держава,
Россия — любимая наша страна.
Могучая воля, великая слава —
Твоё достоянье на все времена!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 02:10
Originally posted by Gary Cooper Gary Cooper напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Ni treba bas takov covek od kalibarot ma Milco. Na makedonskiot narod pod itno mu e potreben DUHOVEN VODAC koj site ke ne obedini,covek so koj ke se identifikuvame site makedonci i koj ke go probudi vo nas zaspanoto patriotsko cuvstvo! Takov politicar seuste nema na povidok...


Милчо е стварно закон, ама не е за духовен водач
 
Jas i ne rekov Milco da ni bide vodac,neka si go raboti covekot toa sto najdobro si go znae.. Jas rekov COVEK OD KALIBAROT NA MILCO, koj ke zboruva hrabro i so fakti..
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 03:44
Dobro e koga site rabotat na problemot.Nemoj pomalce nekoj povekje
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 11:22
MIlco najdobro za Makedonija ke napravi, da snimi uste nekoe remek-delo. Toa poveke ke ni pomogne, otkolku 100 takvi politicki izjavi... Poveke lugje vo svetot gledaat filmovi, odosto slusaat vesti.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 11:31
Zver im go plesna u faca!!!!
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 06:11
Добро е некој вака отворено да им каже на грчиштата!

Браво Милчо!

Само за споредба, видете ги изјавите на Ханџиски во Атина. Може комотно да се стекне впечаток дека дибеков како да работи за грчкото МНР, а не за Република Македонија.

Затоа велам, додека не се исече туморот на изборите во јуни, изгледа дека за Македонија нема напред.

Но.....никако не смее да се застане со оваа изјава на Милчо. Треба да им се трубина грците нон-стоп, да знаат дека имаат направено големи зулуми и дека може да ги чека расплет со поголеми или помали последици, зависи од нив.





Изменето од Aminta2 - 16.Април.2008 во 06:13
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 14:57
Originally posted by only_me only_me напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by only_me only_me напиша:

DA se najdese barem eden politicar istoto da go kaze na samitot vo Buk*rest!!!
Milco imas PETKA ili DESETKA, izberi si. Oskar za informiranost i za makedonstinata sto ja nosis vo sebe!


ШТО Е ЕДНО ИНТЕРВЈУ ЗА ЕЛЕВТЕРОТИПИЈА ВО СПОРЕДБА СО СЛИКАТА ЗА НАС ВО „ПРЕД ДОЖДОТ“?

PA zavisi koj kako ja svaka slikata vo "Pred Dozdot"...Pred dozdot bese pred "ohooo" godini.. Intervujuto se sluci sega, koga nitu eden politicar, znastvenik ili diplomat, ne krena glas javno da prozbori za genocidot, vistinata itn.. Nemam namera da mu zameruvam za uspesite na Mancevski, ili ako eventualno postojat nekoi propusti vo negovoto tvorestvo koe licno i nego sfakam kako politika tuku kako umetnost. Ako vie sakate da pravite politika od seto ova ok e.
So posledniot film, ja otslikuva vistinata, od ona sto sum go slusnal.
SPored tebe sto trebase da vidis vo PRed Dozdot?
Tvojot komentar go sfakam kako najobicnata kontra konstruktivnost sto vladee so decenii vo makedonskiot narod, za zal! Neznam dali ni e vo krv ova da si gi vadime ocite eden na drug... no istorijata pokazuva deka za zal- toa e bas taka..



ПРВО ДА ТЕ ПРАШАМ- ДАЛИ ТИ Е ГЛЕДАН „ПРЕД ДОЖДОТ“? ПА ПОТОА АКО САКАШ ЌЕ ДИСКУТИРАМЕ...
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 15:09
ne. zaso?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 15:14
Ако не ти е гледан филмот, нема простор за дискусија...ќе треба да ти раскажувам сцени,пораки...нема никаков смисол.
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 15:22
a da te prasam ja tebe dali go procita ubavo mojot post??
I koja ja sfati li poentata?
ili pravis kako tatarceto teras po svoe i necitas so pisuvaat drugite'
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 15:43
Tvojot komentar go sfakam kako najobicnata kontra konstruktivnost sto vladee so decenii vo makedonskiot narod, za zal! Neznam dali ni e vo krv ova da si gi vadime ocite eden na drug... no istorijata pokazuva deka za zal- toa e bas taka..

Твојот коментар го прочитав и убаво го сфатив. За разлика од тебе, ги имам гледано трите филма...ако ти прави ќеф- ми годи неговото интервју, но не можам да заборавам како не претстави во својот прв филм.Инаку филмот, гледано од друг агол, без национални белези- фантастичен...и по приказната и по иконографијата и музиката.Филмот го имам гледано неколку пати...го обожавам.
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 15:51
Jas samo senki nesum go videl. A kako toa tolku strasno ne prestavi??? I kazi koja scena koga tolku veke si go gledal tri pati filmot.
I zosto mora sekogas da stavime tolku tonalitet na nacinalnata baza?! Da, ama ne vo pogresno vreme i mesto.
Druga makedonska greska. Kaj so treba ne nema nikade, resil nekoj da si go pravi keifot vo filmot, so spored mene sekoj ima pravo da se izrazuva kako saka, vednas kamenjata i cukanje vo gradi...jas makedonec toj predavnik..aj "ce vi se molam"!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.