IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - BREAKING NEWS......!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

BREAKING NEWS......!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 75>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 4,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 22:09
hgaghhgaghahghga големо%20гушкање
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 22:19
,.....dobro de,...bez mene,...jas ne sum tolku hrabar ,..kako site vas!тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 13:31
Петтооделенци на разговор во полиција

Дванаесет момчиња,ученици во основното училиште„Владо Тасевски“ во Скопје,вчера завршија во полициска станица. Родителите на приведените петтоодделенци тврдат дека биле приведени. Од полицијата велат дека учениците не биле приведени, туку дека биле повикани на информативен разговор, под сомневање дека им искршиле стакла од излози во фирма во близина на училиштето.Децата беа трауматизирани по двочасовниот разговор во полициската станица. Некои од децата тврдеа биле однесени во станицата со полициски возила - реагираа вчера растревожено родителите на малолетниците. Од МВР велат дека децата биле повикани да дојдат со родителите и по информативниот разговор сите деца биле пуштени. На разговорот во полициската станица присуствувала и директорката на училиштето, за што добивме потврда и од педагогот во училиштето. Во полицијата објаснуваат дека вчера и завчера биле искршени три стакла од излози на фирмата „Ладење“, на улицата Леринска, во близина на училиштето. Граѓанин ги забележал учениците како ги кршат стаклата и ги пријавил во полиција.

----------------------------------------------------

Ne go opravduvam diveenjeto na decata, bidejki tie navistina krsele i treba nekoj da snosi nekakva odgovornost, pred se roditelite, a potoa i nastavnicite,
megjutoa, do tamu li stigna nasata policija da namesto vistinski kriminalci goni i vodi vo stanica maloletni deca?
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 15:57
Pravno gledano ne mozish da gi "privedish" tuku da gi "dovedish" vo stanica.Druga rabota,ako ne gi dovedish so policisko vozilo so shto drugo bi gi dovedol,so 19ka privatna?I ne postoi moznost da povikash roditel,osven od stanica taka da ne im veruvajte mnogu na novinarite i taka treba da go popolnat terminot na vestite
Кон врв
Ra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 10:21
Не е случајно што типусот се просерава...
До вчера немал појма каде се и косово и Македонија...
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:07
Е шиптарите од Косово а и од целиот свет даваат пари за поткуп на Американската подршка и затоа имаат дрзава и надвор од границите на Албанија  Косово е Колумбија на Балканот.
Косово е центар на балканскиот пат на дрогата


Западноевропскиот пазар на хероин, кој 40-75 отсто го контролираат Албанци, годишно донесува приходи од околу седум милијарди долари, велат проценките на западните разузнавачки служби.

Косово е дистрибутивен центар во кој се вкрстуваат сите светски трансверзали и патишта на дрогата, предупредуваат од Обединетите нации. Според најновите извештаи на Канцеларијата на ОН за борба со дрога и криминал, поврзаноста меѓу јужноамериканските картели и албанската мафија има загрижувачки размери.

- Тоа е причина за грижи, пред се поради новите патишта на шверц на дрогата и вклучување на кокаинот во спектарот на производи кои го нудат групи активни долж Балканскиот пат на дрогата. Албанската мафија во последно време презема контрола врз пристаништата во Романија и има веќе цврста мрежа во Албанија и Црна Гора, се вели во извештајот.

Западните разузнавачки служби оценуваат дека западноевропскиот пазар на хероин, кој 40-75 отсто го контролираат Албанци, годишно донесува приходи од околу седум милијарди долари, со што шверцот на тој вид наркотик е најпрофитабилна дејност на Балканот.

- Подрачјето Албанија - Косово - Западна Македонија е големо складиште на дрога. Тука не се зборува за килограми, туку за тони - изјавил за Танјуг западен дипломат на служба на Балканот. Разузнавачките извори проценуваат оти во овој регион во секој момент има барем седум тони кокаин подготвен за пат кон Запад.

Почетокот на сериозните активности на албанската мафија западните експерти најчесто тоа го поврзуваат со падот на комунистичкиот режим на Енвер Хоџа во 1991 година. Предупредувањето на Канцеларијата е најново во низата загрижувачки извештаи на повеќе агенции за борба против организираниот криминал, меѓу кои и ФБИ, Интерпол и Еуропол.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:16
 
 
Мендерез Мемети околу 13 часот и 20 минути на Бит Пазар во Скопје е претепан од страна на како што вели неколку припадници на полициската единица Алфа

Според него , неколку Алфи му побарале документи и потоа почнале брутално да го тепаат. Мендерез за Алсат вели дека алфите го замениле со друга личност бидејќи не дал никаков повод да биде нападнат.

“Одев по Бит Пазар , дојдоа Алфите и ми извадија легитимација. Ми побараа документи. Ми ги фрлија и не ме ни претресоа , можеби се посомневаа на некого и ме претепаа. Ме прашуваа каде е другар ми. Јас бев на гости и дојдов на пазар да купам нешто и ме истепаа без каква и да е причина. Им ги дадов документите , и после тоа извадија пиштол. Беа четворица и ме удираа, со кундак од пиштол со тупаници, со клоци , со се што можеа. Едниот беше Албанец а другите не знам што беа“ вели Мемети.

Во еден момент тој ја изгубил свеста и со рани на главата и на лицето се упатил во полициската станица Бит Пазар за да го пријави случајот. При излегување станицата Мендерез уште еднаш изгубил свест и од таму го пренеле во болница.

“Немаат право да постапуваат на ваков начин. Доколку се знае што сторил, тогаш нека го затворат и однесат на суд. Има закон , јас не го гледам ова вака. Тука да се живее и како куче да го влечат, да го однесат зад џамијата , ова не можам да го оправдам“ вели Муса Мемеди, роднина на истепаниот.

Од МВР изјавуваат дека случајот е евидентиран и поради тоа што се случил во текот на викендот портпаролот Иво Котевски не е во состојба да даде детални информации. Сепак тој рече дека случајот ќе се истражува.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:24
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

 
 
Мендерез Мемети околу 13 часот и 20 минути на Бит Пазар во Скопје е претепан од страна на како што вели неколку припадници на полициската единица Алфа

Според него , неколку Алфи му побарале документи и потоа почнале брутално да го тепаат. Мендерез за Алсат вели дека алфите го замениле со друга личност бидејќи не дал никаков повод да биде нападнат.

“Одев по Бит Пазар , дојдоа Алфите и ми извадија легитимација. Ми побараа документи. Ми ги фрлија и не ме ни претресоа , можеби се посомневаа на некого и ме претепаа. Ме прашуваа каде е другар ми. Јас бев на гости и дојдов на пазар да купам нешто и ме истепаа без каква и да е причина. Им ги дадов документите , и после тоа извадија пиштол. Беа четворица и ме удираа, со кундак од пиштол со тупаници, со клоци , со се што можеа. Едниот беше Албанец а другите не знам што беа“ вели Мемети.

Во еден момент тој ја изгубил свеста и со рани на главата и на лицето се упатил во полициската станица Бит Пазар за да го пријави случајот. При излегување станицата Мендерез уште еднаш изгубил свест и од таму го пренеле во болница.

“Немаат право да постапуваат на ваков начин. Доколку се знае што сторил, тогаш нека го затворат и однесат на суд. Има закон , јас не го гледам ова вака. Тука да се живее и како куче да го влечат, да го однесат зад џамијата , ова не можам да го оправдам“ вели Муса Мемеди, роднина на истепаниот.

Од МВР изјавуваат дека случајот е евидентиран и поради тоа што се случил во текот на викендот портпаролот Иво Котевски не е во состојба да даде детални информации. Сепак тој рече дека случајот ќе се истражува.
 
Ако е ова се онака како што е овде опишано..страшно е кога се греши према невини луѓе...ама од друга страна пак постапките на некои се исти кон полицајците и овие ова го сметаат какао превентива...
Се прашувам само ..зашто вакви работи има само во Чаир.. Газибаба..Битпазар...а нема на други исто така фрекфентни места во градов???.
И зашто кај јаја паша е секојдневна ѓурултија од се и сешто..а нема пајак-служба да расчисти нередот и хаосот..а во центар за ситница одма дури и по 2 пајака се „нацртуваат„ на некоја скапана кола..погрешно паркирана..
Само правам споредба...различен аршин ...за исти дела во различни делови на еден ист град..Скопје???
намигнување


Изменето од novace - 30.Март.2008 во 00:27
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:36
I jas se prasuvam
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 00:39
Dnevni aktuelnosti i vesti postirajte tuka...ne otvarajte celi temi, nema potreba..... tokmu za toa e nameneta ovaa tema!

Pozdrav
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 13:41
OK Moira
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 19:07
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 19:18
Nikoj ne smee da bide tepan na ulica bez razlika bil ili nebil kriv.
Osven vo slucaj da pruzi otpor ili da gi napade policajcite.
Da ostavime na policijata da go razgleda slucajot u veruam deka ke bidat kazneti ti sto ja zloupotrebile funkcijata.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 19:22
Ok, dosta za ovoj slucaj
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 75>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.