IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Инџилот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Инџилот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
Автор
Порака
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:15
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Eeeeeeeeeeeeeeeej
Lucky, poleka disi se udavi! Ostaj malku vozduh da ti vleze vo mozokot
Pri nedostatok na komentar, dovolno e da ne pisuvas! Nema potreba od poseldni i umorni veke videni izlisani komentari citaj navredi!
No od tebe veke ova e ocekuvano!

ILI PAMETNO ZBORITE ILI MOLCITE!
ti ajsho chitaj malku i rezoniraj go i toa sto go pishuvaat brac'ati a ne samo alah date nagradi,alah ajber,alah da te nagradi, bidi malku homosapiens i vidi kolku navredi upativte do biblijata edna nedela jadete baklavi tuka i se blagosiljate kako hipnotizirani bez predrasudi deka toa shto vi e nabubano za biblijata se samo prikazni za mali deca pred spienje i otkako porasnat svatat deka im raskazhuvale prikazni nekoi i koga porasnat prodolzhat da si ziveat so prikaznite,,ocekuvano,,za tie shto nemozat da ja prifatat realnosta na vekot i vremeto
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:19
" Ne se raspravaj so nerazumniot, bidejki lugeto nema da ja primetat razlikata! "
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:21
Alo ce mi odgovri nekoj na prasanajeto sto pogore go postaviv???
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:22
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

" Ne se raspravaj so nerazumniot, bidejki lugeto nema da ja primetat razlikata! "
ako popushtash na budalite tie c'e nadvladaat!
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:25
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Prasanje dali k*ranot moze da se cita i da se razbere bez da se citaat drugite user manuals kako sto se Indzilot Tevratot Hadisot????


Да,може да се чита без да се читаат Тевратот и Инџилот.Но,за подобро разбирање на Qur,anot треба многу нешта да се познаваат,како:
-Хадисот
-Исламската Историја
-Науката
И ред други работи кои се неизбежни за подобро да се разбере и свати оваа Божја Книга.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:26
Originally posted by hr.lucky hr.lucky напиша:

Originally posted by Aisha Aisha напиша:

" Ne se raspravaj so nerazumniot, bidejki lugeto nema da ja primetat razlikata! "
ako popushtash na budalite tie c'e nadvladaat!


Лаки,ајде доста инаетење,враќај се на темава.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:26
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Prasanje dali k*ranot moze da se cita i da se razbere bez da se citaat drugite user manuals kako sto se Indzilot Tevratot Hadisot????


Да,може да се чита без да се читаат Тевратот и Инџилот.Но,за подобро разбирање на Qur,anot треба многу нешта да се познаваат,како:
-Хадисот
-Исламската Историја
-Науката
И ред други работи кои се неизбежни за подобро да се разбере и свати оваа Божја Книга.


големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Nothing Remains !!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:24
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Prasanje dali k*ranot moze da se cita i da se razbere bez da se citaat drugite user manuals kako sto se Indzilot Tevratot Hadisot????


Да,може да се чита без да се читаат Тевратот и Инџилот.Но,за подобро разбирање на Qur,anot треба многу нешта да се познаваат,како:
-Хадисот
-Исламската Историја
-Науката
И ред други работи кои се неизбежни за подобро да се разбере и свати оваа Божја Книга.


Blagodaram bi sakal da znam kade mozam da gi najdam online....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:29
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Prasanje dali k*ranot moze da se cita i da se razbere bez da se citaat drugite user manuals kako sto se Indzilot Tevratot Hadisot????


Да,може да се чита без да се читаат Тевратот и Инџилот.Но,за подобро разбирање на Qur,anot треба многу нешта да се познаваат,како:
-Хадисот
-Исламската Историја
-Науката
И ред други работи кои се неизбежни за подобро да се разбере и свати оваа Божја Книга.


Blagodaram bi sakal da znam kade mozam da gi najdam online....


Мислам дека имаше една страница на Босански која изобилува со ваков материјал,ќе се потрудам да ја пронајдам,а во меѓувреме ако некој знае за некој материјал на Хадиси, Тефсир и Книги од исламската Историја во ПДФ формат,нека каже.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:31
Можеш да ја посетиш оваа страница,навистина има многу материјал:

http://www.hajrat.com/index.php?option=com_docman&Itemid=48
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:34
Originally posted by efendija efendija напиша:

Можеш да ја посетиш оваа страница,навистина има многу материјал:

http://www.hajrat.com/index.php?option=com_docman&Itemid=48


Blagodaram
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:35
Kolku e Ubavo Koga Site Se Odnesuvame Vo Red I Bez Provociranje. голема%20насмевка
Nothing Remains !!
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:43
Probaj na
www.minber.ba

ke gi vidis od strana navedeni podracjata koi te interesiraat, inaku Sira e istorija!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 00:46
Originally posted by svemirski_duh svemirski_duh напиша:


Hadisot go prenesuva Nuajm b. Hammad a toh glasi vaka:

"Kada osvojite Rim,udjite u njegovu istocnu crkvu na vrata koja su od istoka.Kada prodjete sedam ploca,osmu razbijte jer je pod njom Musaov alejhi selam,shtap,Indzil i nakit iz Bejtul-Makdisa"
 
Miralem1, а пишува ли во хадисот кога бил сокриен Инџилот во Рим? Дали пред или после Мухамед?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.