IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Инџилот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Инџилот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 36>
Автор
Порака
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:25
znaci , koga ne narekuvas nevernici , togas spored nekoi tvoi kriteriumi nie ne veruvame vo boga ? ili mozebi veruvame vo pogresen збунетост збунетост pojasni mi go i toa te molam големо%20гушкање голема%20насмевка големо%20гушкање
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:27
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by bajaga bajaga напиша:

samo edno nesto ne mi e jasno ... zosto nikogas ne davate odgovori i ne delite pamet vo slucai koga nekoj ve prasuva a znaete deka e vo pravo pa posledovatelno na toa i vasiot odgovor bi odel vo polza na toj sto prasuva  збунетост збунетост


Na primer?

Ti odgovoriv na prasanjeto pogore.
A sega izvini me za moment,ce bidam otsuten,pa da ne pomislis deka begam od odgovorite.
 
ni najmalku ne mislam deka begas .... jas sum siguren deka site vie koi ne narekuvate nevernici , sekogas go pravite istoto ... izbegnuvate odgovori намигнување
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:28
Originally posted by bajaga bajaga напиша:

definiraj go te molam poimot nevernici .... od prosta pricina sto vo minatoto , turcite koi voedno se muslimani , nehristijanskoto naselenie , obicnata raja e narekuvale kauiri , dzauri i NEVERNICI ... posledovatelno na toa , sekogas koga velis nevernici , mene licno me asocira na navreda голема%20насмевка големо%20гушкање голема%20насмевка


A zosto te navreduvat toa???

A pred da ti odgovoret efendija ili bilo koj Musliman,na ova tvoe prasanje...aj ti kazi sekoj koj ne veruvat vo Trojstvoto i Raspnuvanjeto na Isus,sto e toj????

Eve Konkretno za nas Muslimanite,Sto sme mie????

Spored Biblijata i Hristijanstvoto!??

Ama baram Iskren Odgovor!!


Изменето од Halid ibn Velid - 17.Март.2008 во 20:29
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:30
spored vasite kriteriumi za site nemuslimani vo odnos na verata , sto mislis , sto ste vie muslimanite vo ocite na drugite ? големо%20гушкање голема%20насмевка големо%20гушкање
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:32
Jas tebe te prasav,Ti da kazis a ne jas!!

Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:34
pa i jas ti odgovoriv  isto kako sto mi odgovori i ti .... a ne znam samo od kade i zosto tolkava nervoza kaj tebe збунетост голема%20насмевкаголемо%20гушкањеголема%20насмевка
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:42
a , interesno e i toa koga prasuvas zosto me navreduva голема%20насмевка demek , nie hristijanite ne sme vernici i ne treba da se navreduvame koga ne narekuvate dzauri , kauri ili NEVERNICI збунетост interesni razmisluvanja za covek koj zivotot go rakovodi spored verskite nacela ... na primer , kaj nas hristijanite postoi nacelo vo koe se veli deka treba da se prostuva i pocituva големо%20гушкање ima li kaj vas takvo naceloзбунетост zosto , dokolku postoi takvo , ti gi krsis principite i nacelata na verata koja tuka e branis i propagiras големо%20гушкањеголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:48
Gi molam site malku posmireno da diskutiraat... vleguvate vo lesno zapaliva zona...
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:49
Originally posted by bajaga bajaga напиша:

znaci , koga ne narekuvas nevernici , togas spored nekoi tvoi kriteriumi nie ne veruvame vo boga ? ili mozebi veruvame vo pogresen збунетост збунетост pojasni mi go i toa te molam големо%20гушкање голема%20насмевка големо%20гушкање


Ne veruvam deka si dojden da naucis nesto Miroslave (kolku i da go skrivas nikot,naglasokot te izdava) A inaku za avatarot imas cista petka,ti prilega dobro. I da se vratime na prasanjeto...a,da...pa jasno ti rekov deka NEVERNICI se onie koi ne veruvaat vo Boga,ako mislis deka si od tie,togas da...ti si onakov kako sto te narekov.A i ne e do mene,tuku do tvojata denominacija.Inaku redno bi bilo da cujam koj e tvojot Bog,vo sto veruvas,pa da ti odgovoram.Vaka,imam necelosna predstava za tebe.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:50
zosto vie pocituvan gospodine zidarski mislite deka temata e zapallive pa i opasna збунетост nema li covek pravo da prasa i pobara odgovor na necii navredi osobeno koga se raboti za vera збунетост 
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:51
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by bajaga bajaga напиша:

znaci , koga ne narekuvas nevernici , togas spored nekoi tvoi kriteriumi nie ne veruvame vo boga ? ili mozebi veruvame vo pogresen збунетост збунетост pojasni mi go i toa te molam големо%20гушкање голема%20насмевка големо%20гушкање


Ne veruvam deka si dojden da naucis nesto Miroslave (kolku i da go skrivas nikot,naglasokot te izdava) A inaku za avatarot imas cista petka,ti prilega dobro. I da se vratime na prasanjeto...a,da...pa jasno ti rekov deka NEVERNICI se onie koi ne veruvaat vo Boga,ako mislis deka si od tie,togas da...ti si onakov kako sto te narekov.A i ne e do mene,tuku do tvojata denominacija.Inaku redno bi bilo da cujam koj e tvojot Bog,vo sto veruvas,pa da ti odgovoram.Vaka,imam necelosna predstava za tebe.
 
i po se izgleda pocna da haluciniras  a voedno pocna da stanuvas i navredliv збунетост ocigledno e deka imas posledici od onoj koj go spomenuvas ?
Кон врв
bajaga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bajaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:55

a sto se odnesuva do mojata veroispoved , jasno ti kazav koja e ... onaa cii pripadnici gi narekuvas NEVERNICI ..... i te molam , ne se vadi na toa " tie sto ne veruvaat vo boga" ... isuvislo e ... so vekovi , potocno od doadjanjeto na turcite a so samoto toa i islamot , nas hristijanite ne narekuvate NEVERNICI ... bilo da se raboti za katolici ili pravoslavci голема%20насмевкаголемо%20гушкањеголема%20насмевка

Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 20:57
Ajde da receme deka ili jas imam dobro oko za zapazuvanje,ili ti si tolku "umen" sto tolku vidlivo se kries.I da ti kazam nemam nikakvi posledici od tebe ili od toj,tuku ne mozam seuste da razberam kako moze eden starec da bide tolku vulgaren,na negovi godini da pisuva taka,bogami interesen kompleks.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 21:01
Originally posted by efendija efendija напиша:

Originally posted by bajaga bajaga напиша:

znaci , koga ne narekuvas nevernici , togas spored nekoi tvoi kriteriumi nie ne veruvame vo boga ? ili mozebi veruvame vo pogresen збунетост збунетост pojasni mi go i toa te molam големо%20гушкање голема%20насмевка големо%20гушкање


A inaku za avatarot imas cista petka,ti prilega dobro.
 
никогаш не сум пишала ништо на вероисповед, ама ова ме испровоцира...
 
секогаш во недостаток на аргументи, луѓето одат во напад на личност, а не на ставови...
 
па зошто не полемизираш за напишаното, а не да правиш споредби на аватарот со личноста???..навредливо и постапката тотално не прилега на еден достоен верник...голема%20насмевка
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.